10 nowych funkcji w aktualizacji systemu Windows 10 z października 2018 r

Następna duża aktualizacja systemu Windows 10 ma pojawić się 2 października 2018 r., A przynajmniej w pierwszym tygodniu października. Ta aktualizacja jest aktualizacją funkcji, co oznacza, że ​​zostaną wprowadzone znaczne ulepszenia i nowe dodatki. Aktualizacja, podobnie jak wszystkie poprzednie aktualizacje, będzie powoli udostępniana użytkownikom. Ci, którzy chcą go uzyskać jak najszybciej, zawsze mogą wykonać czystą instalację, co często jest najlepszym sposobem na te aktualizacje funkcji. Jeśli nie możesz się doczekać aktualizacji lub zastanawiasz się, na co możesz się doczekać, oto dziesięć nowych funkcji w aktualizacji systemu Windows 10 z października 2018 r.

Nowe funkcje Aktualizacja systemu Windows 10 1809

Zanim wyszczególnimy nowe funkcje w aktualizacji systemu Windows 10 z października 2018 r., Powinniśmy usunąć większość wiadomości; Zestawy nie pojawią się w systemie Windows 10 w tej aktualizacji. Zestawy to funkcja, która umożliwia użytkownikom grupowanie aplikacji i używanie ich w interfejsie z kartami. Pojawił się w kompilacjach poufnych, ale ostatecznie Microsoft zdecydował się go odłożyć. Nie ma ETA, kiedy pojawi się funkcja.

Synchronizacja i historia schowka

Schowek otrzymuje prawdopodobnie największą aktualizację w systemie Windows 10 1809. W poprzednich aktualizacjach system Windows 10 zyskał możliwość synchronizowania ustawień i działań na urządzeniach. Dzięki tej następnej aktualizacji użytkownicy będą mogli synchronizować swoją historię schowka między różnymi komputerami z systemem Windows 10. Oznacza to, że Windows 10 będzie mógł zachować więcej niż jeden wpis w schowku.

Procent baterii Bluetooth

Aktualizacja systemu Windows 10 z października 2018 r. Umożliwi użytkownikom przeglądanie procentowego poziomu naładowania baterii urządzeń Bluetooth. Ta funkcja jest czymś, czego brakowało w systemie Windows 10 i że niewiele aplikacji było w stanie wypełnić.

Ta funkcja jest bardzo obiecująca, jednak nie ma gwarancji, że będzie działać z każdym posiadanym urządzeniem Bluetooth. Zależy to również od urządzenia. Ta funkcja jest skierowana do własnych urządzeń Microsoft, takich jak pióro Surface lub tarcza. Inne urządzenia też mogą z nim współpracować, ale chcesz sprostać swoim oczekiwaniom.

Rejestr Auto Sugestie

Microsoft dodał kilka całkiem przydatnych funkcji do edytora rejestru. W poprzedniej aktualizacji dodano pasek wyszukiwania. W tej aktualizacji edytor rejestru otrzyma funkcję automatycznych sugestii. Kiedy wpiszesz lokalizację klucza, zasugeruje klucze do autouzupełniania.

Uwagi 3.0

Niektórzy użytkownicy aktualizacji systemu Windows 10 z kwietnia 2018 mogą już widzieć nową aplikację Notes. Jeśli nie jesteś jednym z nich, ta aplikacja będzie główną funkcją w następnej aktualizacji. Notes 3.0 umożliwia synchronizację notatek na urządzeniach z systemem Windows 10, a także stosowanie stylów tekstu i tworzenie list punktowanych.

Tryb ciemny

Wraz z tą aktualizacją w systemie Windows 10 pojawi się tryb ciemny. Nie jest najlepszy ani najlepiej przemyślany, ale jest. Nie spodoba ci się to od razu i zajmie to kilka aktualizacji i wiele opinii dla firmy Microsoft, aby w końcu zrobić to dobrze. Dobra wiadomość jest taka, że ​​jest to opt-in, a Microsoft w końcu pracuje nad trybem ciemnym.

Szkic ekranu

W aktualizacji z października 2018 r. Dodawane jest nowe narzędzie do zrzutów ekranu. Zastąpi narzędzie Snipping, a użytkownicy będą mogli uzyskać do niego dostęp za pomocą klawisza Print Screen. To nowe narzędzie umożliwia użytkownikom dodawanie adnotacji do zrzutów ekranu i przechwytywanie całego ekranu, wybranego okna lub części ekranu.

Zużycie energii według aplikacji

W ramach tej aktualizacji wprowadzany jest kolejny dodatek do Menedżera zadań. Dodano dwie nowe kolumny, które umożliwiają użytkownikom sortowanie aplikacji według ich zużycia energii i długoterminowego trendu zużycia energii przez aplikację.

Ulepszenia paska gry

Pasek gry w systemie Windows 10 umożliwia użytkownikom przeglądanie wydajności gry. Będzie to zależeć od używanego modelu GPU, ale w zasadzie będziesz mieć narzędzie do obsługi szybkości klatek wbudowane w system operacyjny, co jest fantastyczne.

Wpisywanie statystyk

Wpisywanie informacji powie Ci, jak skuteczne jest automatyczne uzupełnianie systemu Windows 10 i sugestie. Jest to głównie przegląd statystyk bez kontroli nad tym, co możesz zrobić z autouzupełnianiem.

Pobierz linki w wyszukiwarce Windows

Wyszukiwanie w systemie Windows nie jest popularne wśród użytkowników, głównie dlatego, że nie działa przez cały czas, ale także dlatego, że wyszukiwanie w Internecie jest obsługiwane przez Bing i niezbyt dobre. W tej aktualizacji wyszukiwarka internetowa będzie zawierała łącza pobierania do aplikacji, które użytkownicy mogą wyszukiwać. Jest to bardzo podobne do wyników uzyskanych w aplikacji Microsoft Store. Użytkownicy prawdopodobnie będą chcieli zmienić wyszukiwarkę dla wyszukiwania systemu Windows i sprawdzić, czy ta funkcja nadal działa. Jeśli tak, prawdopodobnie będzie warto.