10 obiektów w chmurze do przechowywania danych publicznych i prywatnych

Udostępnij teraz w social media:

Przechowywanie ogromnych ilości danych w tradycyjnym środowisku jest kosztowne. Przyjrzyjmy się ekonomicznemu rozwiązaniu do przechowywania nieustrukturyzowanych danych, jakie mamy na rynku.

Dzięki przechowywaniu w chmurze, co ułatwia i obniża koszty bez uszczerbku dla jakości i bezpieczeństwa.

Obiektowa pamięć masowa może być używana do przechowywania dowolnych obiektów, takich jak zdjęcia, wideo, audio, pdf, dokumenty, pliki statyczne itp. Może być również używana do hostowania statycznej witryny internetowej lub do tworzenia kopii zapasowych.

Zaletą przechowywania w chmurze jest to, że możesz przesyłać i pobierać dane z dowolnego miejsca w Internecie, a także daje możliwość ich ograniczenia. Masz więc obie opcje do wyboru w zależności od wymagań. Inną wartą wspomnienia jest to, że płacisz za to, z czego korzystasz.

Jeśli szukasz samoobsługowej pamięci masowej zgodnej z S3, powinieneś wypróbować MinIO.

Rzućmy okiem na niektóre z najlepszych usług przechowywania w chmurze.

BTW, w tym artykule zamierzam omówić rozwiązania obiektowej pamięci masowej dla aplikacji. Do użytku osobistego i biznesowego powinieneś wypróbować Dropbox, Google Workspace lub inne rozwiązania do przechowywania w chmurze.

AWS S3

Jeśli już pracujesz w chmurze, jest to dość domyślne. Jeden ze słynnych i pionierów w dziedzinie przechowywania obiektów.

Nie przejmuj się ograniczeniami pamięci; możesz przesłać dowolną ilość danych.

AWS S3 zapewnia 99,9999999999% trwałości i daje możliwość przesyłania/pobierania danych za pomocą przeglądarki, API.

Oferowane są trzy rodzaje klas pamięci.

Standard – typ pamięci ogólnego przeznaczenia o niskich opóźnieniach, idealny do dystrybucji treści, analizy big data itp.

Standardowy IA (nieczęsty dostęp) — jeśli zawartość nie jest często używana, możesz przejść do IA. IA kosztuje mniej niż standardowe i nadaje się do przechowywania danych długoterminowych, które nie są dostępne codziennie.

Lodowiec – niższy koszt niż IA i odpowiedni do archiwizacji danych.

AWS zapewnia zarządzanie cyklem życia, aby przenosić obiekty z jednej klasy pamięci do drugiej. S3 to baza regionalna, co oznacza, że ​​możesz przechowywać dane blisko klienta, odwiedzających, aby przyspieszyć dystrybucję i przesyłanie treści.

  Jak założyć konto Spotify Kids

A jeśli myślisz o DR, to jest to objęte. Obsługuje replikację między regionami, która może być używana do tworzenia kopii zapasowych. Nie zapomnij zapoznać się z najlepszymi praktykami bezpieczeństwa, jeśli zdecydujesz się na AWS S3.

Przechowywanie w chmurze Google

Pamięć masowa Google o niskich opóźnieniach dla małych i dużych firm. Google oferuje cztery rodzaje pamięci.

Podobny do S3, GCS oferuje również cykl życia danych do przenoszenia danych z jednego typu pamięci do drugiego. lub możesz również skonfigurować, aby go usunąć.

Może istnieć scenariusz, w którym chcesz przechowywać dane tylko przez określony czas.

Na przykład poniższy warunek spowoduje usunięcie wszelkich danych z zasobnika starszych niż 30 dni.

Biorąc pod uwagę, że Google Cloud ma wiele centrów danych na całym świecie, możesz przechowywać swoje dane w różnych miastach w Azji, Europie i USA.

Niedawno GCS wprowadziła wnioskodawca płaci funkcja, w której wnioskodawca ponosi koszt żądań danych. W ramach bezpłatnej warstwy GCP otrzymujesz 5 GB pamięci regionalnej do zabawy.

Przestrzenie

Nowo wprowadzona usługa magazynowania przez Cyfrowy Ocean o nazwie Spaces ma wbudowany CDN.

Obecnie jest dostępny w następujących czterech lokalizacjach.

 • Nowy Jork
 • Singapur
 • Amsterdam
 • San Francisco

Do kontrolowania danych można użyć interfejsu przeciągnij i upuść lub programowo za pośrednictwem interfejsu API lub interfejsu wiersza polecenia.

Niektóre z typowych zastosowań przestrzeni to:

 • Zasoby internetowe, takie jak HTML, obraz, CSS, js lub hostowanie statycznej witryny
 • Przechowywanie logów
 • Prowadzenie kopii zapasowej, archiwum danych

DO Spaces jest zgodny z S3 i obsługuje CORS. Jeśli szukasz miesięcznej stałej stawki, DigitalOcean będzie jednym z najtańszych.

Królik

Przechowywanie Bunny Edge to rozwiązanie do przechowywania w chmurze opracowane dla odbiorców na całym świecie. Po przesłaniu plików możesz uzyskać dostęp do dowolnych plików z dowolnego miejsca. Pomaga dostarczać treści na czterech kontynentach i oferuje 5-krotnie szybsze pobieranie i opóźnienia z tradycyjnej pamięci masowej w chmurze.

Bunny Edge Storage może replikować Twoje dane, dzięki czemu nie przegapisz żadnych danych podczas przełączania awaryjnego centrum danych. Ponadto integruje się bezpośrednio z Bunny CDN, aby zapewnić lepszą wydajność i oszczędność kosztów dzięki wewnętrznemu połączeniu między usługami CDN i pamięcią masową.

  Jak włączyć lub wyłączyć nowy projekt Chrome

Możesz przesłać swoje dane za pomocą HTTP API, FTP lub menedżera plików i pobrać pliki w chmurze, aby pobrać je w dowolnym miejscu. Bunny Edge Storage został zaprojektowany z myślą o lepszej wydajności dzięki nieskończonej skalowalności, strategicznemu pozycjonowaniu i bezpośredniej integracji CDN. Możesz także sprawdzić porównanie z tradycyjnymi dostawcami pamięci masowej.

Mówiąc o globalnym opóźnieniu, średnia wartość dla Bunny Edge Storage wynosi 41 ms i jest najniższa między innymi. W globalnym wyzwaniu przepustowości średnia wartość wynosi 58,3 MB/s i jest najwyższa wśród innych dostawców.

Rozpocznij BEZPŁATNY okres próbny już dziś, wybierając dowolne plany zaczynające się od 0,01 USD/GB miesięcznie dla Europy. Możesz także wybrać jednocześnie dwa, trzy lub cztery obszary.

Vultr

Vultr oferuje wysokowydajną obiektową pamięć masową w cenie 5 USD miesięcznie, w tym 250 GB pamięci masowej i 1000 GB przepustowości. Wykorzystuje buforowanie NVMe (Non-Volatile Memory Express), aby zapewnić, że często używane dane są dostępne z większą szybkością.

Skaluj w górę lub w dół w miarę rozwoju i zarządzania za pomocą narzędzi zgodnych z interfejsem API lub S3. Vultr klonuje dane trzy razy, aby uzyskać lepszą niezawodność.

Pliki w chmurze

Pliki w chmurze by Rackspace jest obsługiwany przez OpenStack, aby zapewnić skalowalną pamięć masową w chmurze. Ściśle integruje się z AKAMAI CDN, aby szybciej udostępniać treści na całym świecie.

Możesz zachować plik jako prywatny lub publiczny.

Rackspace zapewnia unikalne funkcje, takie jak tymczasowy adres URL, który jest ważny tylko przez określony czas. Idealne rozwiązanie, gdy chcesz sprzedawać media cyfrowe i chcesz, aby użytkownik pobrał je w określonym czasie.

IBM

Pamięć masowa w chmurze IBM oferuje szyfrowanie po stronie serwera i SSL/TLS w tranzycie. Dane można kontrolować za pomocą interfejsu WWW, RESTful API, SDK.

Korzystając z SDK, umożliwia korzystanie z pamięci masowej nie tylko z usługami IBM w chmurze, ale także z inną platformą. Istnieją dwie opcje odporności.

 • Regionalny – przechowuj dane w wielu centrach danych, ale w tym samym regionie
 • Cross-region – przechowuj dane w wielu regionach, przydatne, jeśli szukasz wysokiej dostępności opartej na regionach.

IBM oferuje cztery rodzaje pamięci masowej.

 • Standard – dane ogólnego przeznaczenia, często używane
 • Vault – dostęp do danych raz w miesiącu lub rzadziej
 • Skarbiec zimny — dane, do których uzyskuje się od czasu do czasu dostęp, do długoterminowego przechowywania danych
 • Flex – dynamiczne dane, mieszanka danych, do których uzyskuje się dostęp często i rzadko
  Odtwarzaj wideo przez Chromecasta i kieruj dźwięk przez komputer PC lub Mac

W ramach planu lite możesz zacząć z 25 GB danych ZA DARMO.

Alibaba

Alibaba chmura OSS (Usługa przechowywania obiektów) oferuje gwarancję dostępności na poziomie 99,9%. Kosztorys opiera się na tym, czego używasz, bez zobowiązań z góry lub długoterminowych.

Magazyn Alibaba jest w stanie obsłużyć ponad 50 000 żądań na sekundę i ma wbudowane wielopoziomowe zabezpieczenia chroniące przed DDoS, nieautoryzowanymi próbami logowania.

Magazyn obiektów Blob Azure

Przechowuj wszelkie nieustrukturyzowane dane za pomocą Microsoft Azure przechowywanie bloga. Jedną z większych zalet Azure jest jego lokalizacja.

Np. jeśli szukasz wielu lokalizacji centrów danych w Indiach, w tej chwili Azure ma lepszy zasięg.

Magazyn blogów platformy Azure jest zoptymalizowany pod kątem jezior danych. Dostali też inne rodzaje magazynowaniepodobnie jak File & Archive, aby spełnić dodatkowe wymagania.

Pamięć masowa Oracle

Przechowywanie w chmurze firmy Oracle pozwala przechowywać nieograniczoną liczbę nieustrukturyzowanych danych na zasobnik. Niektóre z funkcji to:

 • Wiele sposobów łączenia — OpenStack swift API, wtyczka HDFS, REST API, Java SDK, Python CLI i konsola
 • Skalowalny – nie martw się o rozmiar danych, skaluje się automatycznie.
 • Szyfrowanie – szyfrowanie po stronie serwera algorytmem 256 AES

Wniosek

Wiem, że istnieje wiele możliwości przechowywania danych w chmurze. Najlepszym sposobem wyboru jest ich wypróbowanie. Większość wyżej wymienionych dostawców usług przechowywania w chmurze oferuje BEZPŁATNY okres próbny.

Alternatywnie, jeśli chcesz hostować je lokalnie, możesz wypróbować samoobsługowe oprogramowanie zgodne z S3.

x