11 najlepszych aplikacji z fiszkami, które pomogą Ci szybciej się uczyć [2023]

Szukasz łatwej w użyciu, ale wydajnej aplikacji z fiszkami, która ułatwi Ci proces nauki? Trafiłeś we właściwe miejsce!

Niezależnie od tego, czy jesteś studentem przygotowującym się do egzaminów, czy kimś, kto chce odświeżyć swoją dotychczasową wiedzę, korzystanie z fiszek może być skutecznym sposobem na przyspieszenie procesu uczenia się.

Jednak w Internecie jest wiele aplikacji z fiszkami, ale znalezienie takiej, która spełnia wszystkie Twoje potrzeby, może być żmudnym zadaniem.

W tym artykule przyjrzymy się niektórym z najlepszych aplikacji z fiszkami, których możesz użyć, aby efektywniej uczyć się.

Ale wcześniej, jeśli nie wiesz, spójrzmy, czym są aplikacje z fiszkami

Co to są aplikacje Flashcard?

Aplikacje Flashcard to aplikacje mobilne zaprojektowane, aby pomóc użytkownikom uczyć się i zapamiętywać różne tematy.

Fiszki wykorzystują prostą, ale skuteczną technikę polegającą na pokazaniu użytkownikowi jednej strony karty (która często zawiera tekst lub obrazy), a następnie wymaganiu od niego odpowiedzi na powiązane pytanie przed ujawnieniem drugiej strony karty, która zawiera odpowiedź.

Korzystanie z aplikacji z fiszkami może być niezwykle przydatne, pomagając uczniom przygotować się do testów lub egzaminów, ponieważ umożliwia szybkie przejrzenie materiału w uporządkowany sposób.

Ponieważ te aplikacje są zawsze na wyciągnięcie ręki za pośrednictwem telefonu komórkowego lub dowolnego innego urządzenia, bez względu na to, gdzie się wybierasz, sprawiają, że nauka jest łatwiejsza i wygodniejsza. Aplikacje Flashcard są dostępne w różnych odmianach z różnymi funkcjami i funkcjami.

Niektóre aplikacje pozwalają ćwiczyć quizy, aby sprawdzić swoją wiedzę na określone tematy, podczas gdy inne oferują konfigurowalne opcje tworzenia spersonalizowanych talii kart do określonych przedmiotów lub zadań. Wiele z nich zawiera również elementy multimedialne, takie jak nagrania audio i wideo, aby dodatkowo pomóc użytkownikom w opanowaniu nowych koncepcji i umiejętności.

Korzyści z używania fiszek

Poprawia retencję

Fiszki umożliwiają przechowywanie informacji w celu szybkiego wyszukiwania w dowolnym momencie. Możesz podzielić obszerne treści na małe części (w formie fiszek), które są łatwe do nauczenia. Fiszki dostarczają uczniom efektywnej metody powtarzania, która jest niezbędna w procesie zapamiętywania materiału w pamięci długotrwałej.

Możesz przestudiować materiał na karcie i zacząć zadawać pytania sobie lub komuś innemu, aby wytrenować swój mózg w celu szybszego przypominania sobie informacji. Możesz często powtarzać materiał, aby lepiej zapamiętać.

Poprawia aktywne przywołanie

Fiszki mogą być niezwykle pomocne we wzmacnianiu pamięci, ponieważ wykorzystują technikę aktywnego przypominania. Kiedy używasz fiszek do nauki, Twój mózg jest stale stymulowany do przypominania sobie informacji. Gdy zostaniesz poproszony o przywołanie informacji z pamięci, prowadzi to do lepszej pamięci długoterminowej i pozwala szybciej zapamiętywać.

Wspomaga metapoznanie

Metapoznanie odnosi się do zdolności do stawania się własnymi procesami myślenia i uczenia się. Kiedy odpowiadasz na pytanie i porównujesz je z odpowiedzią wymienioną na fiszce, analizujesz, czy miałeś rację, czy nie i jak dobrze pamiętasz odpowiedź.

Za pomocą fiszek zyskujesz możliwość samodzielnej analizy pamięci i procesu myślowego. Zastosowanie techniki metapoznania pozwala na dłuższe zachowanie informacji w pamięci.

Powtarzanie oparte na pewności siebie

Powtarzanie oparte na zaufaniu lub ciągłe powtarzanie to technika, która ma na celu poprawę pamięci uczniów poprzez ciągłe karmienie ich małymi, zużywalnymi częściami materiału do nauki.

Wykorzystując techniki powtarzania oparte na pewności, karty te mogą pomóc wzmocnić pamięć i zapewnić długoterminowe przechowywanie kluczowych pojęć. Udowodniono, że regularne powtarzanie pomaga uczniom osiągnąć płynność i zapamiętywać szczegóły na dłużej, ułatwiając im w ten sposób przywoływanie określonych elementów w razie potrzeby.

Odpowiedni dla osób o różnych sprawnościach

Nauka może być wyzwaniem dla osób o różnych zdolnościach. Fiszki mogą dobrze działać dla osób z jakąkolwiek niepełnosprawnością fizyczną. Ponieważ wymagają minimalnego pisania lub pisania, a potrzebne są tylko podstawowe umiejętności motoryczne, takie jak trzymanie kart i dopasowywanie par.

Ponadto element wizualny fiszki jeszcze bardziej upraszcza proces uczenia się dla osób z różnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym zaburzeniami przetwarzania słuchowego, dysleksją lub innymi różnicami w uczeniu się. Mogą z niego skorzystać osoby, które zmagają się ze skupieniem lub koncentracją z powodu przeciążenia sensorycznego.

W jaki sposób fiszki pomagają usprawnić naukę?

Fiszki pomagają uczyć się i utrwalać to, czego się nauczyłeś, ćwicząc to poprzez samotestowanie. Fiszki pozwalają rozbić duże koncepcje na małe, łatwe do opanowania części. Są idealne, aby pomóc uczniom zapamiętać kluczowe punkty, jednocześnie eliminując zbędne szczegóły, które mogłyby przeszkadzać w nauce.

Możesz tworzyć cyfrowe fiszki do organizowania i przechowywania kluczowych informacji oraz łatwego przeglądania treści w razie potrzeby. Dzięki fiszkom możesz śledzić postępy w czasie i dokładnie i skutecznie ćwiczyć ważne koncepcje.

Aplikacje Flashcard pozwalają dokładnie ćwiczyć, ponieważ na każde pytanie odpowiada się poprawnie lub nieprawidłowo.

Tym, co sprawia, że ​​fiszki są jeszcze bardziej skuteczne, jest oferowany przez nie aspekt testowania. Quizy z fiszek okazały się radykalnie poprawiać długoterminowe zapamiętywanie i rozumienie pojęć, ponieważ służą jako ćwiczenie do przyszłych testów.

Przyjrzyjmy się najlepszym aplikacjom z fiszkami, które ułatwią Ci naukę i przyspieszą przygotowania

Fiszki AnkiDroid

AnkiDroid Flashcards to oparta na systemie Android aplikacja z fiszkami dla uczniów, która usprawnia ich proces uczenia się. Aplikacja w pełni wykorzystuje systemy powtórek rozmieszczonych w odstępach czasu, które rozdzielają sesje przeglądu kart, dzięki czemu informacje pozostają w pamięci długoterminowej użytkowników lepiej niż tradycyjne metody nauki.

Ta aplikacja na Androida pozwala użytkownikom tworzyć niestandardowe talie fiszek z obrazami, tekstem i dźwiękiem, aby zapewnić bardziej wciągające doświadczenia edukacyjne. Obsługuje również wiele trybów nauki, takich jak wkuwanie, testy samooceny, quizy wielokrotnego wyboru, przeglądy systemu powtarzania w odstępach czasu (SRS) i inne.

AnkiDroid Fiszki są wyposażone w wyrafinowane algorytmy i elegancki wygląd, który pozwala użytkownikom mniej skupiać się na żmudnych zadaniach związanych z zarządzaniem, a bardziej na nauce.

Ta aplikacja zapewnia bezpłatny plan, a płatny zaczyna się od 25 USD.

AnkiApp Flashcards to aplikacja iOS dostępna w App Store na iPhone’a, iPada, Maca i Apple Watch.

Fiszki z mózgiem

Brainscape Flashcards to wszechstronna platforma fiszek na Androida i iOS, która umożliwia użytkownikom tworzenie cyfrowych talii i przeglądanie gotowych kolekcji innych uczniów i nauczycieli. Brainscape wyróżnia się adaptacyjnym algorytmem, który optymalizuje czas ekspozycji karty na podstawie reakcji użytkownika.

Aplikacja zawiera tysiące fiszek na różne tematy, w tym języki, literaturę, historię, nauki ścisłe, matematykę i wiele innych. Użytkownicy mogą przeszukiwać istniejące talie lub tworzyć własne, korzystając z dowolnej treści tekstowej.

Każda talia ma konfigurowalne funkcje, takie jak załączniki graficzne, nagrania dźwiękowe i synchronizacja z Dyskiem Google, dzięki czemu masz dostęp do swoich kart w dowolnym miejscu i czasie.

Jedną z największych zalet Brainscape jest to, że jest darmowa! Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do większości treści aplikacji bez płacenia ani grosza.

Fiszki Deluxe

Flashcards Deluxe to potężna aplikacja z fiszkami, która pomaga użytkownikom zwiększyć retencję pamięci i bazę wiedzy oraz wyostrzyć umiejętności uczenia się.

Ta aplikacja jest bardzo prosta; możesz tworzyć wirtualne fiszki z tekstu, audio, wideo, a nawet zdjęć, aby wspomóc swoje sesje nauki. Po utworzeniu kart możesz uporządkować je w tematy lub talie, a nawet sprawdzić informacje zawarte na kartach.

Jedną z unikalnych cech Flashcards Deluxe jest spersonalizowany moduł śledzenia postępów, który śledzi wyniki nauki użytkowników i wskaźniki sukcesu w czasie. Pomaga monitorować postępy, odpowiednio dostosowywać i uzyskiwać wgląd w to, czego się nauczyli.

Możesz przejść na ich plan pro, aby uzyskać nieograniczony dostęp, który jest dostępny w trzech pakietach.

Jest dostępny na obu platformach Android i iOS.

Dopchać

Cram zawiera wszystkie podstawowe funkcje aplikacji z fiszkami. Aplikacja ma dwa tryby, zapamiętywanie i wkuwanie, i możesz wybrać tryb w zależności od potrzeb edukacyjnych.

Ta aplikacja ma również innowacyjną funkcję wyszukiwania, która ułatwia znajdowanie określonych terminów lub tematów. Jest świetny w czasach, gdy zapomnisz pewnych terminów lub definicji. Cram pozwala również dodawać notatki do każdej fiszki, co działa jak wisienka na torcie i usprawnia proces uczenia się.

Aplikacja jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS i jest niezwykle przyjazna dla użytkownika, ułatwiając uczniom szybszą naukę przy jednoczesnym zachowaniu większej ilości informacji w czasie.

Oferuje zarówno bezpłatne, jak i płatne plany, które mogą pomieścić różne budżety.

Quizlet

Quizlet to jedna z najpopularniejszych aplikacji z fiszkami na rynku. Pozwala łatwo tworzyć wirtualne fiszki z tekstem, obrazami, klipami audio i nie tylko. Posiada również potężną wyszukiwarkę, która sprawia, że ​​znalezienie określonych tematów jest dziecinnie proste.

Dzięki Quizlet możesz wzbogacić swoją naukę, korzystając z wyjątkowych trybów nauki, takich jak gry w dopasowywanie i testy praktyczne. Jest dostępny zarówno na Androida, jak i iOS.

Dla tych, którzy chcą poprawić swoje nawyki związane z nauką i wskaźnik retencji, Quizlet ma wiele przydatnych funkcji. Jego funkcja „Ucz się” zapewnia interaktywny sposób opanowania informacji za pomocą trybów nauki, takich jak dopasowywanie terminów i definicji, prawdziwe lub fałszywe stwierdzenia oraz quizy do wypełniania pustych miejsc.

Pomaga skupić się na szczególnie trudnych tematach i uzyskać szczegółowe wyjaśnienia, gdy wybierzesz nieprawidłowe odpowiedzi.

Quizlet jest darmowy i oferuje płatne gotowe talie kart z określonymi tematami.

Świat fiszek

Flashcards World to kolejna popularna edukacyjna aplikacja na Androida, która może pomóc Ci poszerzyć wiedzę poprzez tworzenie, studiowanie i udostępnianie fiszek.

Jedną z najbardziej imponujących rzeczy w Flashcards World jest to, że zawiera przydatne wskazówki dotyczące tworzenia i studiowania skutecznych fiszek, zapewniając wygodne i wysokiej jakości doświadczenie w nauce.

Inną kluczową cechą Flashcards World jest aspekt społecznościowy. Aplikacja Flashcards World na Androida pozwala użytkownikom łatwo udostępniać swoje talie fiszek znajomym, a nawet udostępniać je publicznie, aby inni użytkownicy mogli je znaleźć. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą szybko odkryć nowe materiały i tematy, które mogą dodać do swoich zestawów fiszek.

Fiszki

Flashcards jest dość prosty, co pozwala tworzyć własne zestawy do nauki i wdraża świetne strategie uczenia się, takie jak powtarzanie w odstępach czasu, inteligentne przypomnienia itp.

Korzystając z tej aplikacji z fiszkami, możesz stworzyć swój słownik, transkrypcje i notatki ze zintegrowanymi obrazami i ćwiczyć je, grając w pięć wyjątkowych gier. Aplikacja obsługuje 118 języków i zapewnia elastyczność dostosowanych powiadomień.

Dla każdego, kto chce usprawnić proces uczenia się i uczynić go bardziej zabawnym, a jednocześnie skutecznym, Flashcards Plus może być świetną opcją!

Flashcard Maker

Dzięki Flashcard Maker uzyskasz dostęp do intuicyjnego i wszechstronnego sposobu tworzenia własnych fiszek i zarządzania nimi. Ta aplikacja z fiszkami sprawia, że ​​nauka jest łatwa, wydajna i przyjemna!

Kreator fiszek ma kilka unikalnych funkcji, które wyróżniają się na tle innych aplikacji z fiszkami. Po pierwsze, użytkownicy mogą dostosować swoje materiały do ​​nauki, tworząc talie w oparciu o ich potrzeby.

Interfejs tworzenia kart typu „przeciągnij i upuść” sprawia, że ​​budowanie fiszek jest szybkie i proste. Ponadto każda karta zawiera sekcję komentarzy, umożliwiającą użytkownikom śledzenie wszelkich zmian, które wprowadzają w czasie.

Aplikacja przeanalizuje dane użytkownika, aby wygenerować kompleksowy harmonogram przeglądu, który obejmuje wszystkie koncepcje na dany temat.

StudyBlue Fiszki i quizy

Dzięki ponad 400 milionom wirtualnych fiszek stworzonych przez miliony uczniów na całym świecie, StudyBlue Flashcards & Quizzes powinno być Twoim wyborem, jeśli chcesz uzyskać dostęp do szerokiej gamy zasobów dostosowanych specjalnie do przedmiotu Twoich zainteresowań lub poziomu wykształcenia.

Dzięki narzędziu do tworzenia quizów możesz stworzyć quiz oparty na dowolnej grupie kart w zaledwie kilku krokach. Obejmuje również automatyczne ocenianie, które pomaga użytkownikom uzyskać natychmiastową ocenę zrozumienia materiału po ukończeniu quizu. Kolejną wspaniałą funkcją, którą oferuje StudyBlue, jest możliwość współpracy.

Proste Flashcards Plus

Simple Flashcards Plus pomaga użytkownikom jak najlepiej wykorzystać naukę z fiszek. Simple Flashcards Plus ma wiele podstawowych i zaawansowanych funkcji i działa w trybie offline i online. Pozwala bezproblemowo przeglądać miliony fiszek, jeśli nie chcesz tworzyć własnych.

Aby śledzić swoje sukcesy, możesz oznaczać wyuczone/nieuczone, importować i eksportować fiszki oraz konwertować dowolne fiszki na quizy. Posiada również wygodne funkcje udostępniania, które pozwalają uczniom współpracować z rówieśnikami z dowolnego miejsca na świecie.

Interfejs użytkownika Simple Flashcards Plus jest dobrze zaprojektowany z nowoczesnym układem i intuicyjnymi elementami sterującymi nawigacją, co zwiększa komfort użytkowania.

Flash Cards Flashcards Maker

Flash Cards Flashcards Maker posiada intuicyjny interfejs, który sprawia, że ​​tworzenie fiszek i zarządzanie nimi jest łatwe dla każdego. Jest to jedna z najszybszych i najwygodniejszych aplikacji Flashcards dla użytkowników systemu iOS.

Użytkownicy mogą błyskawicznie dodawać karty i talie, a każdy zestaw zawiera fiszki, które można spersonalizować za pomocą różnych obrazów lub kolorów, aby lepiej je zapamiętać. Możesz nawet udostępniać fiszki swoim rówieśnikom.

Aplikacja ma wiele dodatkowych funkcji, które poprawiają jakość nauki, takich jak pogrubienie i kursywa, gesty machnięcia, funkcja jednego dotknięcia w celu odwrócenia kart itp.

Zawiera bezpłatny i płatny plan pro z kilkoma dodatkowymi funkcjami.

Wniosek

Zanim wybierzesz najlepszą aplikację z fiszkami, musisz jasno określić swoje wymagania i wszystkie funkcje potrzebne do najwyższej jakości nauki.

Ponadto musisz nauczyć się sztuki tworzenia skutecznych fiszek, aby proces nauki przebiegał płynnie i wydajnie. Po prostu nie możesz losowo tworzyć fiszek. Aby uzyskać najlepsze wyniki, musisz wiedzieć, co dodać do swojej fiszki.

Następnie możesz przejść do dowolnej aplikacji wymienionej powyżej w oparciu o swoje wymagania i budżet. Możesz także przeglądać codzienne aplikacje do nauki, aby codziennie uczyć się czegoś nowego.

x