11 najlepszych narzędzi do ciągłej integracji (CI) w 2022 r.

Deweloperzy uwielbiają pisać fragmenty kodu, które wyglądają jak grafika i działają pięknie i bezbłędnie — przynajmniej we własnym środowisku programistycznym.

Ale w końcu muszą zintegrować to dzieło z innymi dziełami sztuki, napisanymi przez innych programistów. A wynik może nie być tak piękny. Gdyby tylko część integracyjna mogła być czyjąś odpowiedzialnością… prawda?

Okazuje się, że może być. Celem ciągłej integracji (CI) i zestawu zautomatyzowanych narzędzi jest uwolnienie zasobów programistycznych od przeszkód związanych z testowaniem, tworzeniem, wdrażaniem i dostarczaniem.

Wraz z rozwojem projektu liczba elementów, które należy zintegrować, rośnie szybciej, a zadania śledzenia wstecznego — te, które należy wykonać, aby znaleźć źródło błędów — zaczynają zajmować więcej czasu niż same zadania kodowania. CI zamierza pomóc programistom przezwyciężyć trudności w integracji i skupić się na tym, co lubią robić: pisaniu kodu.

Zasadniczo CI to praktyka programistyczna, która wymaga od programistów integracji ich pracy we wspólnym repozytorium — coś, co nazywa się odprawą — kilka razy dziennie. Zautomatyzowane narzędzia CI weryfikują i testują każdy check-in i za każdym razem odbudowują zintegrowane rozwiązanie, zgłaszając błędy i pozwalając członkom zespołu na ich szybkie rozwiązanie.

Na co zwrócić uwagę w narzędziu do automatyzacji CI?

Na rynku jest sporo takich narzędzi i jest między nimi wiele różnic, więc wybór odpowiedniego dla zespołu deweloperskiego nie jest łatwym zadaniem. Niemniej jednak jest kilka pożądanych cech, które powinieneś sprawdzić podczas oceny któregokolwiek z nich:

  • Łatwa konfiguracja: członkowie Twojego zespołu to programiści, a nie specjaliści IT. Tak więc narzędzie CI powinno umożliwiać łatwą instalację i konfigurację, aby Twój zespół mógł od razu zacząć korzystać z jego zalet.
  • Łatwość użycia: im najmniej członkowie zespołu muszą wiedzieć o narzędziu, tym lepiej. Idealnie powinno działać całkowicie w tle, a programiści powinni tylko nauczyć się, jak się zaewidencjonować i jak wyświetlić budynek i wdrożyć wyniki.
  • Integracja z IDE: ta pozycja jest związana z łatwością użytkowania, skupiając się na pomaganiu programistom w wykonywaniu całej ich pracy bez opuszczania wybranego przez nich IDE — cokolwiek to jest. To samo dotyczy języka: narzędzie CI powinno być niezależne od języka, aby Twój zespół nie musiał uczyć się niczego nowego, aby z niego korzystać.
  • Integracja z platformami chmurowymi, takimi jak Microsoft Azure, Google Cloud lub AWS: ten rodzaj integracji jest ważny, aby przyspieszyć czas przesyłania oprogramowania do chmury.
  • Rozszerzalna architektura: dodatki i wtyczki to świetny sposób na dodanie funkcjonalności do zautomatyzowanego narzędzia CI, które nie wychodzi z pudełka.

Mając na uwadze te aspekty, przyjrzyjmy się najlepszym narzędziom do automatyzacji CI stworzonym, aby uszczęśliwiać życie programistów.

Jenkins

Jenkins to popularny serwer automatyzacji typu open source do ciągłej integracji, z setkami wtyczek i przyjaznym interfejsem użytkownika. Jest przeznaczony do automatyzacji wszystkich zadań związanych z budowaniem i wdrażaniem w projektach rozwoju oprogramowania dowolnej wielkości.

Serwer Jenkins jest dostępny dla systemów Windows, Mac-OS, Linux i innych odmian Unix. Zapewnia proste procedury instalacji i aktualizacji oraz można go łatwo skonfigurować za pomocą graficznego interfejsu użytkownika. Został zaprojektowany jako rozszerzalny serwer automatyzacji, dzięki czemu może być używany jako serwer CI lub przekształcony w pełnoprawne centrum ciągłego dostarczania.

Architektura master-slave umożliwia firmie Jenkins obsługę kompilacji rozproszonych i harmonogramów kompilacji opartych na wyrażeniach. Oferuje powiadomienia o stanie kompilacji i obsługuje wykonywanie poleceń w krokach przed kompilacją, aby umożliwić programistom dostrojenie procesu budowania.

Jeśli nie chcesz samodzielnie instalować i zarządzać Jenkins, możesz wybrać niezawodną platformę hostingową Jenkins.

Nauka Jenkinsa jest łatwa, możesz to sprawdzić kurs od zera do bohatera.

Bambus

Stworzony przez Atlassian — twórców popularnego oprogramowania do pracy zespołowej, takiego jak Jira i Trello — Bambus to rozwiązanie do ciągłej integracji, wdrażania i dostarczania, które umożliwia tworzenie i automatyzację kompilacji, testów i wydań w ramach jednego przepływu pracy.

Bamboo wyróżnia się kompleksową widocznością wydań, wskaźników jakości i statusu.

Bamboo umożliwia realizację projektów o dowolnej wielkości, umożliwiając skalowanie pojemności kompilacji poprzez łączenie serwerów w sieci za pośrednictwem Amazon Elastic Compute Cloud (EC2). Funkcja Agent Matrix pozwala łatwo przypisywać kompilacje do odpowiednich agentów, wizualizując wymagania systemowe dla każdej kompilacji.

Wbudowane gałęzie Git i Mercurial pozwalają Bamboo zautomatyzować proces łączenia gałęzi z obu systemów kontroli wersji. Bamboo zajmuje się wykrywaniem gałęzi, budowaniem, testowaniem i łączeniem zadań w celu ciągłego wdrażania kodu w środowiskach produkcyjnych lub przejściowych, wyłącznie na podstawie nazwy gałęzi.

Podstawowa licencja lokalna Bamboo, z nieograniczoną liczbą lokalnych agentów i zerową liczbą zdalnych agentów, kosztuje 10 USD i obejmuje 12-miesięczny okres wsparcia, jeśli potrzebujesz zdalnych agentów, cena zależy od ich liczby.

OkrągCI

Jako rozwiązanie CI oparte na chmurze, OkrągCI jest oczywiście wieloplatformowy i odpowiedni dla zespołów rozproszonych, z wieloma opcjami dostosowywania. Obsługuje wiele różnych języków, w tym Java, Python, JS, Haskell, Ruby on Rails i Scala, chociaż jego jedyną opcją do kontroli wersji jest Github.

CircleCI to coś więcej niż narzędzie CI.

Lepiej jest opisać go jako centralne centrum, w którym kod przechodzi od pomysłu do dostarczenia. Ma dużą bazę użytkowników, będąc jednym z najczęściej używanych narzędzi DevOps, przetwarzającym ponad milion kompilacji dziennie. Użytkownicy CircleCI doceniają jego unikalne pulpity nawigacyjne ze statystykami i danymi o tym, jak pracują zespoły i jak działa ich kod, pomagając im zwiększyć produktywność i skrócić czas wprowadzania produktów na rynek.

Chociaż nie jest to bezpłatne narzędzie, ma bezpłatny poziom, który pozwala zajść daleko przed zapłaceniem. Gdy Twoje potrzeby przekroczą to, co oferuje bezpłatny poziom, w życie wejdzie inteligentny schemat cenowy, począwszy od 30 USD miesięcznie i skalowany zgodnie z nakładem pracy.

Kumpel

Być może jeden z najlepszych sposobów podsumowania Kolego jako narzędzia CI należy wspomnieć o 12-sekundowym średnim czasie wdrażania lub 15-minutowej procedurze konfiguracyjnej, wykonywanej za pomocą przejrzystego i zrozumiałego interfejsu użytkownika.

Buddy używa potoków do tworzenia, testowania i wdrażania oprogramowania. Liderzy zespołów mogą tworzyć te potoki, wybierając spośród ponad 100 gotowych do użycia akcji, które można dowolnie aranżować. Wyniki są widoczne w częstszych wdrożeniach i znacznie niższych wskaźnikach niepowodzeń po wdrożeniu.

Buddy to inteligentne narzędzie CI, zaprojektowane w celu obniżenia progu wejścia programisty do DevOps. Obsługuje wszystkie popularne języki, frameworki i menedżery zadań oraz integruje się z AWS, Azure, DigitalOcean, Google Cloud i innymi.

Oferuje również możliwość korzystania z niego w chmurze lub lokalnie. Opcja w chmurze pozwala na darmowe konto, z limitem 5 projektów i 120 limitem realizacji miesięcznie. Gdy ilość pracy przekracza te limity, obowiązuje opłata miesięczna w wysokości 75 USD lub 200 USD, w zależności od liczby potrzebnych projektów lub zasobów. Ceny lokalne różnią się w zależności od liczby użytkowników i zaczynają się od około 25 USD za użytkownika.

GoCD

Chociaż jego nazwa sugeruje, że jest to raczej narzędzie CD (ciągłe dostarczanie), GoCD jest w rzeczywistości serwerem CI typu open source, używanym do łatwej wizualizacji i modelowania złożonych przepływów pracy. Zapewnia intuicyjny interfejs do budowania potoków CD i bezpiecznego wdrażania oprogramowania do produkcji.

Potoki można traktować jako zwykły kod sprawdzany w kontroli źródła, co pozwala na wersjonowanie i śledzenie potoków.

GoCD obsługuje formaty JSON i YAML, dzięki czemu możesz pominąć interfejs użytkownika podczas zarządzania konfiguracją. Obsługuje również wykonywanie równoległe i sekwencyjne, umożliwiając liderom zespołów łatwe konfigurowanie zależności. Przepływy pracy można wizualizować w czasie rzeczywistym i od początku do końca, dzięki funkcji mapowania strumienia wartości GoCD, która umożliwia śledzenie zatwierdzenia przez całą drogę od zameldowania do wdrożenia.

Społeczność GoCD i ekosystem wtyczek rozszerzają funkcjonalność serwera i agentów pod kątem bardziej elastycznych agentów, artefaktów, powiadomień i nie tylko.

GitLab

GitLab zapewnia ciągłą integrację w ramach swojej oferty kontroli wersji. Jego narzędzie CI jest zawarte jako aplikacja internetowa z otwartym API, która zarządza projektami poprzez przyjazny interfejs użytkownika, integrując się ze wszystkimi funkcjami GitLab. Dzięki temu API programiści mogą tworzyć jeszcze głębsze integracje z produktem.

GitLab CI pomaga programistom przekształcać pomysły w produkcję, znajdując potencjalne ulepszenia w ich procesach rozwoju. Jego potoki tworzą, testują, wdrażają i monitorują kod w ramach jednego, zintegrowanego przepływu pracy. Deweloperzy udostępniają każdy nowy fragment kodu w żądaniu scalania, które uruchamia potok wykonujący wszystkie zadania sprawdzania poprawności przed scaleniem zmian w repozytorium kodu źródłowego.

GitLab CI pomaga programistom wyłapywać i redukować błędy na wczesnym etapie cyklu rozwoju, podczas gdy ciągłe dostarczanie pozwala szybciej przenosić zweryfikowany kod do użytkowników i interesariuszy. Oferuje bezpłatny plan ze wszystkimi etapami cyklu życia DevOps i do 2000 minut CI/CD. Płatne plany zaczynają się od 4 USD za użytkownika miesięcznie i dodają większą kontrolę nad kodem źródłowym, lepszą obsługę, więcej minut CI/CD i inne funkcje premium.

Chcesz nauczyć się GitLab CI/CD? Sprawdź to Kurs Udemy.

KodWysyłka

Proste i elastyczne narzędzie CI, zaprojektowane, aby pomóc małym i rosnącym zespołom w szybkim rozwiązaniu do ciągłej integracji. KodWysyłka dostosowuje się do preferencji programistów, pozwalając im wybrać między natychmiastowym skonfigurowaniem wszystkiego, a dostosowaniem środowiska i przepływu pracy w celu zmaksymalizowania produktywności.

CodeShip integruje się z praktycznie każdym narzędziem, usługą lub chmurą, pozwalając liderom zespołów dodawać potrzebne funkcje — wdrożenia, powiadomienia, pokrycie kodu, skanowanie bezpieczeństwa, kontrolę wersji itp. — w celu zaprojektowania idealnego przepływu pracy dla swoich organizacji. Jego scentralizowane narzędzia do zarządzania zespołem i pulpity nawigacyjne zapewniają dostęp do kompilacji debugowania i umożliwiają debugowanie bez opuszczania środowiska CI.

CodeShip oferuje zawsze darmową wersję, która pozwala na do 100 kompilacji miesięcznie, z nieograniczoną liczbą projektów i członków zespołu. Jeśli 100 kompilacji miesięcznie to za mało, możesz skalować do wersji płatnej (49 USD miesięcznie) i uzyskać nieograniczoną liczbę kompilacji miesięcznych. Istnieją również opcje płacenia za więcej współbieżnych kompilacji i więcej równoległych potoków lub duże rozmiary wystąpień.

Nigdy kod

W pełni zautomatyzowana, oparta na chmurze usługa CI i dostarczania, która eliminuje potrzebę interakcji międzyludzkich. Nigdy kod automatycznie buduje projekt dla każdego zatwierdzenia i uruchamia wszystkie testy na emulowanym środowisku lub na rzeczywistym sprzęcie. Posiada łatwy w użyciu interfejs i dobrą, zrozumiałą dokumentację, co pozwala na szybkie wdrożenie, bez stromych krzywych uczenia się.

Nevercode automatyzuje cały proces rozwoju, od pomysłu po dostawę, i integruje się z wieloma narzędziami do kształtowania kompleksowych przepływów pracy. Wśród jego funkcji, współbieżne kompilacje wyróżniają się możliwością zautomatyzowania kilku kompilacji jednocześnie. Każdy projekt jest przebudowywany przy każdym wypchnięciu kodu do GitHub, Bitbucket lub GitLab, dając natychmiastową informację zwrotną.

Na uwagę zasługuje również automatyczna konfiguracja dla projektów iOS, Android, Cordova, Ionic, React Native i Flutter, a automatyzacja wydań, która umożliwia integrację z Google Play, iTunes Connect, TestFairy, HockeyApp i Crashlytics, daje ostateczny szlif Przepis.

Nevercode ma różne plany cenowe, zaczynając od 99 USD miesięcznie, co pozwala na dwie aplikacje, dwie równoczesne kompilacje, 45-minutowy limit czasu kompilacji i nieograniczoną liczbę kompilacji.

AppVeyor

AppVeyor oferuje usługę CI/CD dla systemów Mac OS, Linux i Windows do szybkiego tworzenia, testowania i wdrażania aplikacji na dowolnej platformie.

Zacznij korzystać z usługi CI w ciągu kilku minut i pracuj z dowolną kontrolą źródła, taką jak GitHub i GitHub Enterprise, Azure Repos, Gitea, Kiln, Bitbucket, GitLab lub niestandardowe repozytoria. Twórz maszyny wirtualne szybciej dzięki dostępowi sudo/admin i korzystaj z wieloetapowych wdrożeń.

Ponadto możesz skonfigurować wbudowany interfejs użytkownika lub YAML i uzyskać czyste i izolowane środowisko kompilacji w każdej kompilacji. AppVeyor zapewnia kompilacje PR i gałąź, która obsługuje przepływ pracy deweloperskiej. Pomaga usprawnić procesy rozwoju dzięki żywej społeczności i profesjonalnemu wsparciu. Ma wbudowany serwer NuGet i wdrożenie.

Jest bezpłatny dla projektów typu open source. Zapłać, jeśli chcesz mieć prywatne projekty i skorzystaj z 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Zarejestruj się teraz i uzyskaj jedno z najlepszych narzędzi CI.

Ujarzmić

Ujarzmić to natywne dla kontenera i inteligentne rozwiązanie CI wraz ze standardowymi rozszerzeniami i izolowanymi kompilacjami, które przyspieszają i usprawniają tworzenie artefaktów.

Pozwól swoim programistom skupić się na pisaniu kodu, usprawniając proces kompilacji. Model uprzęży ML pozwala na szybszy przebieg cyklu testowego bez uszczerbku dla jakości. Deweloperzy mają prawo do wyboru preferowanej infrastruktury, której użyją, aby uruchomić kompilację w wydajny sposób.

Harness współpracuje z każdym wybranym przez Ciebie językiem, co pozwala na użycie rozwiązania dla dowolnego frameworka. Zmniejsza liczbę czynności wykonywanych ręcznie, aby pomóc zespołom poruszać się szybciej bez uczenia się różnych produktów. Zbuduj potok tak, jak chcesz, uruchamiaj kroki sekwencyjnie lub równolegle, grupuj każdy krok razem, dodaj wykonanie na każdym poziomie i zdefiniuj strategię niepowodzenia.

Wypróbuj teraz z nieograniczoną kompilacją, zaawansowanymi zabezpieczeniami i nie tylko.

Kraken

Kraken kładzie nacisk na testowanie, aby zapewnić te same funkcje i korzyści, co inne platformy CI. Dostarcza on open-source, lokalny i nowoczesny system CI, który jest skalowalny i niezawodny. Zobacz zachowanie każdego przypadku testowego na wykresach. Porównaj poprzednie wyniki, szukaj zmian i automatycznie identyfikuj niestabilne testy.

Ponadto obsługuje analizę statystyczną i wiele iteracji do testowania wydajności z automatycznym wykrywaniem regresji. Kraken umożliwia wykonywanie na maszynach wirtualnych, takich jak AWS EC2 lub kontenerach, takich jak LXD lub Docker.

Nie ma potrzeby tworzenia drogich środowisk testowych do testowania walidacji produktów; możesz użyć tego samego kodu testowego, aby zmniejszyć ryzyko regresji. Oferuje korzyści, takie jak szerokie spektrum środowisk i operacji w chmurze.

Wybierz narzędzie, które uszczęśliwi Twoich programistów.

Faktem jest, że szczęśliwi programiści tworzą lepsze oprogramowanie. Dlatego każde narzędzie, które promuje szczęśliwe środowisko pracy dla Twojego zespołu, bez wątpienia poprawi jakość końcowego produktu programowego. Pamiętaj o tym, wybierając narzędzie do ciągłej integracji, a będziesz mieć zespół zadowolonych programistów z dumą tworzących wysokiej jakości oprogramowanie.