11 niesamowitych obiektywów, które przeniosą Twoje lustrzanki cyfrowe na wyższy poziom

Posiadanie lustrzanki cyfrowej jest jak marzenie każdego fotografa. Jeśli również jesteś jednym z nich, oto kilka fantastycznych opcji obiektywów do Twojej lustrzanki cyfrowej.

W dzisiejszych czasach ludzie uważają, że lustrzanki cyfrowe tracą na znaczeniu. Zwłaszcza po codziennych aktualizacjach i świetnych funkcjach aparatów mobilnych ludzie inwestują w wszechstronny telefon zamiast kupować drogą lustrzankę cyfrową.

Jednak tak jak jubiler zna wartość diamentów, tak tylko prawdziwy fotograf zna wartość lustrzanki cyfrowej.

Lustrzanki cyfrowe są nadal popularne wśród fotografów i młodzieży, ponieważ obecnie rozwijają się nie tylko telefony komórkowe; nawet DSLRS mają bardziej zaawansowany sprzęt do zdobywania doświadczenia i uzyskiwania szczytowych zdjęć.

Lustrzanka cyfrowa ma wiele zalet w porównaniu z aparatem telefonicznym, w tym fantastyczne wrażenia z fotografowania nawet przy słabym oświetleniu, fotografowanie przez cały dzień na jednym akumulatorze, wygodny uchwyt, liczne opcje i dobór różnych obiektywów do konkretnego rodzaju fotografii. Czy potrzebujesz wyjaśnień na temat soczewek i ich użycia? Wyjaśnijmy to.

Rodzaje podstawowych obiektywów do aparatów i ich zastosowania

Obiektywy są sercem lustrzanek cyfrowych. Lustrzanki cyfrowe są pomocne tylko wtedy, gdy używasz odpowiednich obiektywów do fotografii. Używanie standardowego obiektywu do różnych rodzajów fotografii, takich jak zdjęcia ślubne, krajobrazy, zdjęcia zwierząt itp., może dać dobre rezultaty, ale mogłoby być lepsze.

Podzielmy sześć podstawowych soczewek i ich zastosowanie, aby było to łatwe.

# 1. Obiektyw stałoogniskowy

Obiektywy stałoogniskowe są najlepsze dla początkujących i najczęściej polecane przez fotografów. Mogą pomóc Ci improwizować przy kręceniu filmów i fotografowaniu, ponieważ polegają na mniejszej liczbie elementów mechanicznych niż inne obiektywy. Dlatego są to najlepsze wybory, jeśli jesteś nowy na rynku soczewek.

Obiektywy te mają szeroki otwór przysłony f/2,8, f/1,8 itd. i są mniejsze, lżejsze i szybsze niż obiektywy zmiennoogniskowe. Obiektywy te są szeroko stosowane do nagrywania filmów HD, portretów, przyrody, flory, krajobrazów, przy słabym oświetleniu i nie tylko.

#2. Szkła powiększające

Jak sama nazwa wskazuje, obiektywy zmiennoogniskowe przybliżają określony przedmiot lub substancję, aby skupić na nim uwagę. Różnica między funkcją zoomu w telefonie a tym obiektywem polega na utrzymywaniu ostrości. Obiektywy zmiennoogniskowe utrzymują ostrość na obiekcie nawet po zmianie ogniskowej.

Osoba fizyczna może zmienić ogniskową obiektu bez fizycznego poruszania się nawet o cal, aby uzyskać profesjonalną i przejrzystą wideografię. Obiektywy te mają fizyczne mechanizmy, których fotografowie używają do powiększania i pomniejszania lub zmiany ogniskowej.

Obiektyw zmiennoogniskowy jest szeroko stosowany w fotografii dzikiej przyrody, fotografii ulicznej, krajobrazu itp. Obiektywy te umożliwiają robienie zdjęć z różnymi ogniskowymi bez poruszania się i pomagają nagrywać płynne filmy z powiększaniem i pomniejszaniem.

#3. Soczewka 'rybie oko

Fisheye to jeden z unikalnych obiektywów szerokokątnych, który tworzy 180-stopniowy lub sferyczny widok kadru. Obiektyw ten nazywany jest obiektywem typu rybie oko, ponieważ pokazuje obraz z perspektywy rybiego oka.

Perfekcja w obiektywach typu rybie oko jest złożona, a osoba musi być kreatywna, aby uzyskać najlepszą abstrakcję i różnorodność zdjęć.

Soczewki te są uniwersalne. Dlatego używanie tych soczewek jest stosunkowo łatwe. Jednak nauka korzystania z tego obiektywu może być trudna w porównaniu z innymi obiektywami. Obiektywy te są szeroko stosowane w fotografii przyrody, tłumów, architektury, pomników itp., ponieważ uwydatniają fotografowany obiekt w inny i kreatywny sposób.

#4. Obiektyw szerokokątny

Obiektywy szerokokątne to jedne ze słynnych obiektywów w zestawie fotografa. Są to soczewki zwykłe i wielofunkcyjne. Soczewki te mają krótszą ogniskową niż inne soczewki, która może wynosić 35 mm lub nawet krócej.

Im krótsza ogniskowa, tym szersza będzie długość pola.

Obiektywy szerokokątne znacząco zmieniają obraz nawet przy niewielkich fizycznych zmianach dokonanych przez użytkownika; może być do przodu, do tyłu, w lewo lub w prawo. Soczewki te sprawiają, że bliskie obiekty wydają się większe, a odległe obiekty wydają się bardziej drobne.

Obiektywy szerokokątne są preferowane do fotografowania krajobrazów, podróży, wnętrz, architektury lub nieruchomości. Soczewki te zapewniają prawdziwą perspektywę oka i sprawiają, że przedmioty wyglądają na droższe i bardziej atrakcyjne.

#5. Teleobiektyw

Teleobiektywy są pomocne w większości nisz fotograficznych, ponieważ pozwalają użytkownikowi kliknąć unikalne i aktywne zdjęcie nawet ze znacznej odległości. Ten obiektyw może wynieść Twoje umiejętności na szczyt dzięki najlepszym zdjęciom w Twojej galerii, niezależnie od portretu, dzikiej przyrody lub innego rodzaju fotografii.

Teleobiektywy działają jak teleskop, sprawiając, że obiekt wygląda bliżej aparatu niż rzeczywistość (tylko ze znacznej odległości).

Obiektywy te są przydatne podczas fotografowania obiektów, do których nie można dotrzeć, takich jak wodospad lub lecący ptak, lub gdy zbliżanie się jest niebezpieczne, na przykład podczas fotografowania dzikiej przyrody itp. Ogniskowa tych obiektywów może wynosić od 70 do 200 mm.

#6. obiektyw makro

Obiektywy makro to najlepsi przyjaciele fotografów owadów, ponieważ dają im typowe zbliżenia, w tym każdy najmniejszy szczegół. Przyniosły one zaawansowaną rewolucję w fotografii.

Soczewki te powiększają obiekty, aby wyglądały na większe, a obiekt pozostaje ostry i pokazuje każdy najmniejszy szczegół obiektu, nawet jeśli podejdziesz bardzo blisko. Obiektywy makro są preferowane do fotografowania przyrody i filmowania, w tym kwiatów, owadów, kropel deszczu itp.

Czynniki, o których należy pamiętać przy wyborze obiektywu do lustrzanki cyfrowej

Ponieważ wyjaśniliśmy Ci podstawowe obiektywy i ich zastosowania, będziesz miał jasność co do tego, jakiego rodzaju obiektywu chcesz, zgodnie z Twoimi zainteresowaniami lub potrzebami fotograficznymi. Ale zanim zdecydujesz się kupić lustrzankę cyfrową nowy obiektyw, oto kilka punktów, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Otwór

Przysłona jest krytycznym elementem aparatu. Jest to otwór w soczewce, przez który przechodzi światło. Przysłona jest zwykle mierzona liczbami 1.4, 5.6, 11 itd. Przysłona odgrywa znaczącą rolę w wyglądzie zdjęcia.

Wielkość przysłony decyduje o ostrości obiektu i jego tła. Jeśli przysłona jest duża, obraz ma mniejszą głębię, a tło staje się rozmyte. Jeśli przysłona jest niska, obraz ma głębię ostrości i ostre tło.

Długość ogniskowa

Ogniskowa to miara związana z Twoim obiektywem, np. 50 mm, 35 mm itp. Ta miara to odległość między ogniskiem na matrycy aparatu a środkiem optycznym obiektywu.

Kontrolowanie pomiaru ogniskowej jest niezbędne, ponieważ mówi, jak bardzo ten obiektyw może powiększyć fotografowany obiekt podczas robienia zdjęcia. Poza tym decyduje również o tym, pod jakim kątem uzyskasz obraz, na przykład szerokokątny, powiększony, przycięty lub skupiony.

Typ mocowania

Mocowanie obiektywu to otwór, w którym aparat umożliwia użytkownikom przymocowanie różnych obiektywów do aparatu. Ale to, co jest istotne w tym otworze, to rozmiar. Każdy uchwyt do kamery ma określony rozmiar; dlatego należy odpowiednio przymocować soczewki.

Nowoczesne aparaty mają mechanizm, który umożliwia komunikowanie się aparatu i obiektywów w celu uzyskania lepszych zdjęć i lepszych rezultatów. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy zamocujesz obiektywy, które prawidłowo mocują aparat. Co więcej, ta cecha sprawiła, że ​​mocowanie to coś więcej niż otwór.

Stabilizacja obrazu

Stabilizacja obrazu, czy też można ją nazwać redukcją drgań, to funkcja, która pomaga wykonać fantastyczne ujęcie, nawet jeśli aparat się trzęsie lub obiekt porusza się fizycznie. Wibracje aparatu mogą być powodowane, jeśli nie używasz statywu, obiektyw jest za długi lub musisz przyzwyczaić się do aparatu.

Przyjrzenie się temu czynnikowi jest niezbędne bez względu na to, jaką fotografię niszową wykonujesz. Obecnie lustrzanki cyfrowe zawierają czujniki żyroskopowe, które pomagają w stabilizacji obrazu i korygują zdjęcie, nawet jeśli aparat się trzęsie.

Marka

To często zadawane pytanie na pewno przyjdzie Ci do głowy podczas kupowania obiektywów: kup obiektyw tej samej marki, co Twój aparat, czy zdecyduj się na inny. Większość fotografów uważa, że ​​należy najpierw rozważyć zakup obiektywu tej samej marki, ponieważ marka lepiej wygląda pod względem rozmiaru i odpowiedniego typu.

Jednak wybór soczewek innej marki jest właściwy, jeśli nie możesz znaleźć obiektywu wymaganego do zainteresowania w tym samym budżecie lub czasie.

Lepiej jest zbadać obiektywy i sprawdzić recenzje przed zainwestowaniem pieniędzy. Istnieje wiele dobrych stron internetowych, na których można kupić preferowane soczewki online i porównać je. Oto kilka doskonałych obiektywów, które możesz wybrać do swoich fotografii.

Obiektyw szerokokątny Altura Photo

Altura jest znaną marką i dostarcza najlepsze obiektywy do fotografii wysokogórskiej. Obiektyw szerokokątny Altura Photo 0.43X to alternatywa i dobra konkurencja dla innych profesjonalnych obiektywów.

Zaletą tego obiektywu jest to, że może być zarówno obiektywem szerokokątnym, jak i makro. Trzeba odkręcić dolną część i gotowe. Teraz możesz łatwo robić zbliżenia małych obiektów bez zmiany obiektywu.

Ten obiektyw jest również dostępny w rozmiarach takich jak 58 mm, 49 mm, 52 mm i 55 mm. Możesz więc wybrać dowolny wymiar w zależności od rozmiaru aparatu. Kluczowe cechy tego obiektywu obejmują zwiększenie długości pola o 0,43X w celu uzyskania najlepszych zdjęć, wykonanie z wielowarstwowej szklanej optyki i nie tylko.

Teleobiektyw Canon 85 mm

Canon zawsze był czołową marką w produkcji aparatów i obiektywów, a oto jeszcze jedno ich dzieło. Obiektyw Canon 85 mm z serii L jest pierwszym obiektywem wyposażonym w funkcję IS (stabilizacja obrazu).

Ten obiektyw ma zaawansowaną formułę optyczną o lepszej średnicy i jasnym maksymalnym otworze względnym f/1,4, aby zapewnić ostre i szczegółowe zdjęcia.

Kluczowe cechy tego obiektywu to odporność na kurz i wodę. Dzięki temu nie musisz się martwić o obiektyw nawet w trudnych warunkach. Obiektyw ma doskonałą stabilizację obrazu, kołową przysłonę i nie tylko.

Teleobiektyw Canon EF 70-200mm

To jedne z najlepszych obiektywów Canona, których ogniskowa mieści się w przedziale 70-200mm przy maksymalnym otworze f2.8 w całym zakresie ogniskowych. Canon EF 70-200mm zapewnia imponującą wyrazistość i ulepsza Twoje umiejętności i galerię.

Kluczowe cechy tego obiektywu to powłoka sfery powietrznej, która minimalizuje odblaski, optyczny stabilizator obrazu, który zatrzymuje korekcję drgań do 3,5, odporność na kurz i wodę i wiele innych.

Obiektyw makro Irix Dragonfly

Irix to znana marka, a obiektywy Irix 150mm f/2.8 Macro Dragonfly to modele z 2019 roku o maksymalnej ogniskowej 150mm. Ten obiektyw idealnie nadaje się do fotografowania z bliska i jest bardzo wszechstronnym obiektywem makro przeznaczonym do lustrzanek cyfrowych o wysokiej rozdzielczości.

Kluczowe cechy tego obiektywu to duża przysłona, która zapewnia krótki czas naświetlania. Posiada skalę powiększenia 1:1, aby zapewnić szczegółowy obraz przy jednoczesnym zapewnieniu jeszcze większego komfortu.

Poza tym istnieje wiele innych funkcji, takich jak trwała konstrukcja, wyjątkowa optyka i wiele innych. Jednak stabilizacja obrazu nie jest zapewniona, ale te obiektywy można dostosować dla ekspertów lub użytkowników statywu.

Obiektyw zmiennoogniskowy Nikon 200-500 mm

Nikon AF-S Nikkor 200-500mm jest najlepszy do każdego rodzaju fotografii. Możesz klikać najlepsze ujęcia natury, stylu życia, dzikich zwierząt i szybko poruszających się obiektów, takich jak ptaki, sportowcy, sport itp. Ten obiektyw ma fantastyczny mechanizm, który pomaga klikać zdjęcia i nagrywać wideo.

Kluczowe cechy tego obiektywu obejmują do 4,5-stopniową korekcję drgań lub drgań aparatu, szybki i stały otwór przysłony, moc zoomu 500 mm w formacie fx i 750 mm w formacie dx i wiele więcej.

Teleobiektyw szerokokątny Tamron

Tamron jest najczęściej sugerowaną alternatywną marką obiektywów, aby uzyskać najlepszy zgodny obiektyw do aparatu zgodnie z własnymi wymaganiami. Tamron 18-400m to pierwszy na świecie ultra-teleobiektyw o dużym zoomie 22,2x.

Ten obiektyw ma imponującą wydajność optyczną z doskonałym zakresem zoomu, szerokim kątem i ultra-teleobiektywem. Kluczowe cechy tego obiektywu obejmują odporność na wilgoć, która jest dokładna, szybka i cicha dzięki autofokusowi i nie tylko.

Canon EF-S 55-250mm

Jeśli nie możesz się doczekać dodania fantastycznego obiektywu, który wniesie wdzięk do Twojej fotografii lub wideografii, ten obiektyw jest dla Ciebie najlepszy. Obiektyw Canon EF 55-250mm, który ma maksymalny otwór przysłony 5,6, jest doskonały i ma maksymalne powiększenie 0,29x.

Jest to obowiązkowy obiektyw w Twoim zestawie, jeśli interesujesz się teleobiektywami. Jego najważniejsze funkcje obejmują nowy system zoomu z sześcioma grupami, lekką konstrukcję, stabilizację obrazu do 3,5 ekwiwalentu przystanków, korekcję drgań i wiele innych.

Teleobiektyw Nikon 70-300mm

Jeśli szukasz superteleobiektywu zmiennoogniskowego, to teleobiektyw Nikon 70-300mm jest tutaj ze stabilizacją obrazu VR, zapewniającą wyraźne i ostre zdjęcia. Są one specjalnie zoptymalizowane dla lustrzanek cyfrowych formatu DX. Ten obiektyw ma maksymalną ogniskową 300 mm i minimalną ogniskową 70 mm.

Ten obiektyw jest zalecany do fotografowania dzikiej przyrody, sportu i koncertów, ponieważ zapewnia wyraźny obraz o wysokim piku dzięki funkcji redukcji drgań. Kluczowe cechy obejmują ultraszybki autofokus, znakomitą optykę umożliwiającą uzyskiwanie najlepszych zdjęć i obrazów HD oraz minimalną aperturę 32 mm.

Obiektyw Nikon AF FX Nikkor 50 mm

Są to zwykłe soczewki lub można powiedzieć soczewki stałoogniskowe. Jest najbardziej polecany dla początkujących. Ogniskowa tych obiektywów jest ograniczona do 50 mm, a odległość ostrzenia wynosi 1,5 stopy. To, co wyróżnia ten obiektyw, to polaryzator kołowy, który jest jednym z najpopularniejszych filtrów do efektów specjalnych.

Jednak obiektyw Nikon AF FX Nikkor 50 mm nie ma wbudowanej funkcji autofokusa. Dlatego użycie tej samej marki aparatu dla tej funkcji jest lepsze.

Teleobiektyw Big Mike’a

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym fotografem, ten obiektyw musi znaleźć się w Twoim zestawie. Te teleobiektywy o dużej mocy są połączone z adapterem Canon T-mount, dzięki czemu są łatwe w użyciu z większością aparatów Canon, takich jak T1i, T2i, EOS 1D, EOS 5D i inne.

Kluczowe cechy tego obiektywu obejmują akcesoria, wielowarstwowe szkło optyczne o niskiej dyspersji, ogniskową 500 mm i wiele innych.

Super-teleobiektyw zmiennoogniskowy Opteka

Zaawansowany obiektyw Opteka zapewnia wyjątkową wydajność z lustrzanką cyfrową, a najlepiej z aparatami Canon. Jest to obiektyw najczęściej polecany fotografom, którzy chcą ulepszyć swoją galerię zdjęć w przystępnej cenie.

Teleobiektyw zmiennoogniskowy Opteka jest odpowiedni zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących, ponieważ ten obiektyw zmiennoogniskowy jest wszechstronny i łatwy w użyciu.

Ten obiektyw ma aperturę 16 i mechanizm push/pull do powiększania i ręcznego ustawiania ostrości. Poza tym wiele nowych funkcji, takich jak wielowarstwowe cztery okulary optyczne i wbudowane obrotowe mocowanie statywu, pomaga w stabilizacji.

Wniosek

Wybór odpowiedniego aparatu, a także obiektywu aparatu jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć fotograf, biorąc pod uwagę wiele ważnych, istotnych punktów dotyczących budżetu. Istnieje wiele opcji obiektywów, ale aby dobrze zainwestować pieniądze, należy zapewnić typ mocowania, wymagania i żywotność baterii.