11 najlepszych wtyczek do programu Photoshop, które przeniosą Twoje umiejętności projektowania na wyższy poziom

Ilekroć mówimy o projektowaniu graficznym, jedną z pierwszych aplikacji, które przychodzą na myśl, jest Adobe Photoshop. To najlepszy kumpel każdego grafika.

Adobe Photoshop, czyli Adobe Suite, to niewątpliwie jedno z niezbędnych narzędzi dla projektantów. Program Photoshop pomaga projektantom zmieniać projekty i manipulować nimi w sposób, który pozwala każdemu użytkownikowi wydobyć z nich to, co najlepsze, bez względu na doświadczenie. Ponadto jest to prawdopodobnie najlepsza aplikacja do edycji rastrów i warstw.

Nawet jeśli jesteś nowicjuszem w dziedzinie projektowania graficznego, możesz skorzystać z łatwych do zrozumienia zasobów samouczków programu Photoshop, aby zapoznać się z narzędziem.

Chociaż Adobe Photoshop potrafi czynić cuda, niektóre wtyczki innych firm mogą zwiększyć jego skuteczność w nieprzewidzianym stopniu. Wtyczki te mają unikalne funkcje, które mogą pomóc Ci stworzyć coś niezwykłego.

Tutaj przyjrzymy się najlepszym wtyczkom Photoshopa, które przeniosą Twoje umiejętności projektowania na wyższy poziom.

Czym są wtyczki Photoshopa?

Jak właśnie wspomnieliśmy, Adobe Photoshop to wspaniałe oprogramowanie do projektowania graficznego. Ale jest granica tego, co normalnie może zrobić. Wtyczki programu Photoshop to małe programy dodatkowe, które zwiększają możliwości programu Photoshop poza zwykłe ograniczenia.

Każdy, kto ma wymaganą wiedzę programistyczną i doświadczenie, może tworzyć te wtyczki. Po zainstalowaniu można było znaleźć wtyczkę w menu programu Photoshop, często w sekcji „Filtr”.

Chociaż te wtyczki mogą być świetnym sposobem na zwiększenie kreatywności, przed ich zainstalowaniem należy sprawdzić ich kompatybilność. Jeśli tego nie zrobisz, możesz zainstalować wtyczkę niekompatybilną z twoją wersją programu Photoshop, powodując nieprawidłowe działanie lub nawet awarię.

W jaki sposób wtyczki programu Photoshop pomagają projektantom?

Każdy projektant, który chce stworzyć coś wyjątkowego, musi myśleć nieszablonowo. Jednak myślenie to za mało. Muszą mieć środki niezbędne do urzeczywistnienia swojej koncepcji. A Photoshop, mimo że jest solidnym narzędziem, czasami okazuje się w takich przypadkach niewystarczający.

Na szczęście wtyczki programu Photoshop mogą wypełnić tę lukę i rozszerzyć jego możliwości. Wtyczki te pomagają projektantom nie tylko zaoszczędzić czas poprzez skrócenie kroków i automatyzację męczących procesów, ale także zwiększyć produktywność poprzez wprowadzenie dodatkowych funkcji. Dlatego te rozszerzenia lub wtyczki są koniecznością dla wszystkich projektantów.

Korzyści z używania wtyczek Photoshopa

Wtyczki programu Photoshop mogą zwiększyć wydajność i kreatywność projektanta, oferując wiele korzyści. Poniżej przedstawiamy niektóre z jego zalet:

 • Czasami projekty tworzone cyfrowo mogą wyglądać trochę sztucznie, ponieważ tekstury nie mają ciepła projektów analogowych. Wtyczka może sprawić, że projekty będą wyglądać naturalnie.
 • Może pomóc w powiększeniu obrazu poza jego oryginalny rozmiar bez powodowania pikselizacji.
 • Jeśli zależy Ci na precyzji, system linijek programu Photoshop może czasem nie wystarczyć. Wtyczka może z łatwością tworzyć niestandardowe siatki, dodawać prowadnice, oznaczać punkty środkowe i krawędzie itp.
 • Może pomóc udoskonalić powtórzenia wzoru bez wykonywania zbyt wielu kroków.
 • Cięcie warstw i kształtów wygląda na łatwe, ale często staje się wyczerpującym procesem. Wtyczka programu Photoshop może zaoszczędzić czas, automatycznie wykonując te procesy jednym kliknięciem myszy.

Przyjrzyjmy się teraz niektórym z najlepszych wtyczek programu Photoshop dostępnych do zainstalowania. Te narzędzia zapewniają niespotykane dotąd możliwości projektowania:

Adobe Camera Raw

Adobe Camera Raw to wtyczka programu Photoshop, która umożliwia użytkownikom ulepszanie plików RAW, TIFF, JPEG itp. Za pomocą tej wtyczki możesz wyostrzać, dostosowywać kontrast, mieszać kolory i nie tylko dla nieprzetworzonych danych obrazu RAW.

Adobe Camera Raw wykorzystuje nieniszczącą edycję. Oznacza to, że wtyczka nigdy nie ingeruje w oryginalny obraz i w razie potrzeby możesz do niego wrócić.

Program Adobe Camera Raw jest dostarczany z samym programem Photoshop. Musisz więc wykupić subskrypcję, płacąc 10 USD, aby zainstalować i używać wtyczki.

Pexels

Pexels to wtyczka do programu Photoshop, która umożliwia projektantom korzystanie z bezpłatnych obrazów stockowych do dowolnych projektów. Oferuje zróżnicowaną bibliotekę zawierającą ponad 3 miliony obrazów i filmów, a nowe treści są stale dodawane.

Pexels ma dużą globalną społeczność wykwalifikowanych fotografów, którzy dzielą się swoimi zdjęciami na platformie i pozwalają każdemu wykorzystywać je bez ograniczeń, nawet do projektów komercyjnych.

Ponadto możesz polubić określone zdjęcia, aby później łatwo je zlokalizować. Obecnie Pexels można bezpłatnie zainstalować w Adobe Exchange.

Efekty On1

On1 Effects to wtyczka, która zapewnia wiele efektów, takich jak wbudowane filtry, ustawienia wstępne, tabele przeglądowe, tekstury i tak dalej.

Jako projektant możesz eksperymentować i tworzyć coś wyjątkowego, mieszając, łącząc lub dostosowując te efekty. Narzędzie wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji, aby zapewnić profesjonalnie wyglądające wyniki.

Dla twojej informacji, możliwe jest użycie On1 Effects jako samodzielnej aplikacji i wtyczki.
Obecnie On1 Effects kosztuje jednorazową opłatę w wysokości 59,99 USD.

Kolekcja Nik

Nik Collection to potężny zestaw ośmiu wtyczek, które pomagają ulepszyć Twoje zdjęcia. Od kreatywnej edycji kolorów po dodawanie efektów vintage po dostosowywanie tonów, nasycenia, perspektyw itp. — te wtyczki mają wszystko.

Ponadto ma społeczność fotografów, którzy zaprojektowali setki gotowych ustawień do użycia.

Możesz kupić Nik Collection za jednorazową opłatą w wysokości 149 USD. Po zakupie, oprócz ośmiu niezbędnych wtyczek, otrzymasz DxO PhotoLab 5 – solidny edytor zdjęć RAW – za darmo.

Atrament

Ink to wtyczka, która pozwala projektantom tworzyć przydatne makiety i interfejsy użytkownika. Ułatwia to początkującym użytkownikom programu Photoshop zrozumienie Twojego projektu. Ink pokazuje zespołom programistów pełne specyfikacje, takie jak formatowanie tekstu, miary warstw, style warstw itp.

W ten sposób Ink pomaga programistom lepiej zrozumieć Twoje projekty i zapewnia, że ​​nie zinterpretują Twoich makiet. Co ciekawe, Ink jest teraz wyposażony w obsługę obszaru roboczego.

Obecnie Ink jest dostępny do bezpłatnego pobrania na oficjalnej stronie internetowej.

Optyka

Optics by Boris FX to wtyczka do efektów wizualnych i edycji obrazu, która pomaga zamienić zwykłe obrazy w coś wyjątkowego i przyciągającego wzrok.

Efekty te obejmują zarówno podstawową edycję obrazu, efekty kinowe na poziomie Hollywood, jak i realistyczne tworzenie cząsteczek. Obecnie oprogramowanie oferuje 174 unikalne filtry i tysiące kreatywnych ustawień.

Ponadto aplikacja jest dostępna zarówno w postaci wtyczek, jak i samodzielnych form. Optyka ma dwie opcje subskrypcji premium: miesięczną i roczną odpowiednio za 9 USD miesięcznie i 8,25 USD miesięcznie (rozliczane rocznie za 99 USD).

CSS3Ps

CSS3Ps to działająca w chmurze wtyczka programu Photoshop, która pomaga konwertować warstwy na style CSS3. Ponieważ wtyczka korzysta z technologii chmury, wszystkie aktualizacje i poprawki błędów są z natury przejrzyste. Nie musisz więc nawet aktualizować wtyczki, aby uzyskać nowe funkcje.

Po przekonwertowaniu możesz zobaczyć styl CSS3 w swojej przeglądarce i udostępnić go innym. CSS3P obsługują wiele warstw, prefiksów i stylów, takich jak nakładka gradientowa, cień wewnętrzny, blask zewnętrzny, obrys itp.

Obecnie CSSP3Ps można bezpłatnie pobrać z oficjalnej strony internetowej.

Bezpłatne wyszukiwanie akcji

Free Stock Search to wtyczka programu Photoshop, która pomaga projektantom wyszukiwać bezpłatne obrazy stockowe i wykorzystywać je w swoich projektach. Jako użytkownik możesz wyszukiwać zdjęcia na platformach takich jak unsplash.com, pixabay.com, pexels.com itp. bezpośrednio w aplikacji.

Jednym kliknięciem myszy narzędzie pobierze obraz i zaimportuje go bezpośrednio do programu Photoshop lub innych aplikacji firmy Adobe, takich jak Illustrator, InDesign itp. Wszystkie obrazy są bezpłatne, co oznacza, że ​​projektanci mogą wykorzystywać je w projektach niekomercyjnych i komercyjnych bez żadnych ograniczeń .

Jak sama nazwa wskazuje, Free Stock Search jest dostępny do pobrania za darmo na Adobe Exchange. Jednak po wyszukaniu aplikacja wyświetla niektóre wyniki z Adobe i Shutterstock. Deweloper otrzyma niewielką prowizję, jeśli kupisz zdjęcia z tych dwóch platform.

Rozszerzenie Powtoon dla Photoshopa

Rozszerzenie Powtoon dla programu Photoshop to łatwy sposób na konwersję projektów programu Photoshop na animacje wideo. Ta wtyczka umożliwia eksportowanie wybranych lub wszystkich obszarów roboczych do Powtoon i przekształcanie ich w profesjonalnie wyglądające animowane wideo w ciągu kilku sekund.

Powtoon pozwala również ulepszyć wideo za pomocą niestandardowych animacji, ścieżek dźwiękowych, materiałów filmowych itp., Przed przesłaniem ich bezpośrednio na Facebooka, YouTube lub gdzie indziej. Ponadto możesz edytować zdjęcia z biblioteki Powtoon w Photoshopie i zapisywać je na komputerze.

Obecnie rozszerzenie Powtoon dla programu Photoshop jest bezpłatne i można je pobrać za darmo na Adobe Exchange.

Wtyczka Getty Images

Wtyczka Getty Images to potężne rozszerzenie, które umożliwia licencjonowanie i pobieranie zdjęć i filmów z programu Photoshop. Ta wtyczka daje użytkownikom dostęp do milionów licencjonowanych i nieodpłatnych zdjęć i obrazów do wykorzystania w ich projektach.

Zawiera również tablice, których projektanci mogą używać do organizowania pobranych obrazów i filmów. Poza tym narzędzia wyszukiwania i udoskonalenia narzędzia zapewniają uzyskanie dokładnie takich wyników, jakich oczekujesz. Istnieje możliwość wyboru preferencji, aby dostosować swoje doświadczenia.

W momencie publikacji można pobrać i zainstalować wtyczkę Getty Images w serwisie Adobe Exchange.

Shutterstock

Korzystając z wtyczki Shutterstock, projektanci mogą pobierać mnóstwo zdjęć, filmów, ilustracji itp. z jej kolekcji i tworzyć niesamowite projekty. Platforma jest kuratorem jednych z najlepszych treści dostępnych na rynku.

Poręczne filtry wyszukiwania zapewniają precyzyjne odnalezienie poszukiwanej treści. Shutterstock umożliwia bezpłatne korzystanie z jego treści, oczywiście ze znakami wodnymi, aby zobaczyć, jak Twój pomysł nabiera życia.

Jeśli jesteś zadowolony ze swojego dzieła, możesz po prostu uzyskać licencję na treść, a zmiany zostaną automatycznie wprowadzone ponownie, oszczędzając czas.

Obecnie wtyczkę Shutterstock można bezpłatnie pobrać z Adobe Exchange.

Jak zainstalować wtyczki Photoshopa?

Pobranie wtyczek programu Photoshop nie wystarczy; musisz je poprawnie zainstalować, aby z nich korzystać. Oto jak możesz zainstalować żądane wtyczki:

 • Zacznij od uruchomienia aplikacji Photoshop na komputerze PC lub laptopie.
 • Kliknij opcję „Edytuj” na pasku menu, a następnie Preferencje > Wtyczki.
 • Następnie pobierz żądaną wtyczkę.
 • Po pobraniu otwórz folder „Program Files” na komputerze, a następnie otwórz folder „Photoshop”.
 • Stamtąd znajdź folder „Plugins” i przeciągnij pobraną wtyczkę z komputera do tego folderu.
 • Uruchom ponownie aplikację Photoshop, aby znaleźć nową wtyczkę w opcji „Filtry”.

Jak korzystać z wtyczek Photoshopa?

Po zainstalowaniu wtyczki konieczne będzie ponowne uruchomienie aplikacji Photoshop, aby zmiany zaczęły obowiązywać. Po zainstalowaniu zobaczysz nowo zainstalowaną wtyczkę w sekcji „Filtry”. Pamiętaj, że każda wtyczka jest inna. Dlatego musisz postępować zgodnie z instrukcjami programisty, aby zorientować się, co potrafi wtyczka.

Ponadto, jeśli na stronie producenta znajduje się samouczek wideo, powinieneś go również obejrzeć, aby uzyskać dokładny pomysł. Ważne jest, aby dowiedzieć się, czy wtyczka działa bez aktywnego wyboru, działa tylko po wybraniu określonego trybu kolorów itp. Poznanie ich pomoże ci uniknąć niepożądanych sytuacji.

Ponadto należy dezaktywować wtyczkę, jeśli działa nieprawidłowo lub ma problemy z wydajnością, dopóki programista nie wprowadzi poprawionej wersji. Zapobiegnie to ładowaniu wtyczki podczas uruchamiania programu Photoshop.

Notka autora

Graficy zawsze starają się tworzyć projekty, które nie tylko są uderzające, ale także wyróżniają się na tle innych. Teraz, chociaż Adobe Photoshop jest idealnym wyborem do celów projektowania graficznego, ma swoje ograniczenia.

Jednak wtyczki innych firm mogą pomóc Adobe Photoshop prześcignąć samego siebie i zapewnić projektantom nowe funkcje, które mogą poprawić jakość projektów i przepływ pracy. W tym artykule skompilowaliśmy jedne z najlepszych wtyczek do Photoshopa, aby podnieść Twoje projekty na niespotykany dotąd poziom.

Jak widać, odpowiednie wtyczki do programu Photoshop mogą usprawnić przepływ pracy i zapewnić zaawansowane funkcje niedostępne w standardowej aplikacji. Nasz artykuł zawiera listę wtyczek programu Photoshop, które przeniosą Twoje umiejętności projektowania na wyższy poziom. Zapoznaj się z nim po określeniu swoich konkretnych potrzeb, aby znaleźć idealną wtyczkę.

Następnie możesz sprawdzić samouczki do nauki programu Photoshop online.

x