12 edukacyjnych kanałów YouTube dla dzieci, które warto subskrybować

W YouTube są tysiące kanałów dla dzieci, które oferują zarówno rozrywkę, jak i edukację odpowiednią dla dzieci.

Jednak nie wszystkie kanały są bezpieczną przystanią dla dzieci do zabawy i nauki.

Jeśli chcesz zwiększyć wiedzę swojego dziecka za pomocą filmów z YouTube, musisz być bardzo ostrożny. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to pozwolić dziecku oglądać dowolny film tylko dlatego, że jest napisane „dla dzieci”. Twoje dzieci nie zdobędą żadnej dobrej wiedzy, oglądając filmy pokazujące kupę na twarzy Elsy w IRL lub dzieci zabijające gigantyczne robale za pomocą przyborów kuchennych.

Definicja „dla dzieci” w YouTube jest bardzo luźna, więc jako rodzic musisz uważać. Aplikacja do kontroli rodzicielskiej może chronić je przed nieodpowiednimi kanałami.

Kiedyś popełniłem błąd, pozwalając moim dzieciom swobodnie poruszać się po kanałach przyjaznych dzieciom, i jakoś zawsze trafiały na kanały, które uważałem za nieodpowiednie do nauki (lub nawet oglądania dla zabawy). Stworzyłem więc specjalne konto YouTube dla moich dzieci i zasubskrybowałem wiele kanałów, które uważam za odpowiednie dla nich. Dzięki temu ich rekomendacje są podobne i muszę je mniej moderować.

Jeśli chcesz zrobić to samo, znam wiele kanałów YouTube dla dzieci, które są jednocześnie bardzo edukacyjne i zabawne. Czytaj dalej, a znajdziesz jedne z najlepszych edukacyjnych kanałów YouTube, które są bezpieczne dla dzieci.

Dziecięce pokazy naukowe

Jak sama nazwa wskazuje, jest to kanał, który pomaga dzieciom uczyć się o nauce. Dziecięce pokazy naukowe używaj przyjaznego dla dzieci tonu i materiałów graficznych, aby uczyć o zabawnych faktach i odkryciach naukowych. Nie ma określonego celu kanału; możesz znaleźć filmy o tworzeniu czegoś, dlaczego i jak zachodzą naturalne zjawiska, nowe odkrycia naukowe, fakty o rzeczach i prawie wszystko, o ile jest to objęte nauką.

Zwykle przesyłają nowy film raz w tygodniu, a filmy trwają prawie 5 minut. Ich zabawne dowcipy i przyjazna dzieciom konfiguracja z maskotką zapewniają dzieciom rozrywkę i zdobywanie wiedzy.

TED-ed

Kolejne świetne źródło wiedzy, ale nie koncentruje się na konkretnej niszy. TED-ed obejmuje 5-minutowe animowane filmy edukacyjne o prawie wszystkim. Obejmuje to projektowanie, naukę, historię, religię, a nawet bieżące wydarzenia na świecie. Filmy są tworzone przez różnych projektantów i narratorów, więc animacje i styl prezentacji mogą się różnić w zależności od filmu.

Kanał jest aktualizowany o nowy film 2-3 razy w tygodniu. Mają też sekcje poświęcone filmom obejmującym fakty matematyczne, przyrodę, odkrycia Einsteina, wiersze, kodowanie, wirusy i nie tylko.

Ulica Sezamkowa

Jestem pewien, że już o tym wiesz Ulica Sezamkowa. Mają też kanał na YouTube, gdzie dostępne są wszystkie ich programy. Większość ich filmów to zabawne historie i zajęcia, które pośrednio pomagają dzieciom uczyć się wielu aspektów życia, takich jak etyka, czystość, majsterkowanie i nie tylko.

Mają też bezpośrednie filmy akademickie o liczeniu, podstawach matematyki, ABC, sztuce, historii itp. Filmy trwają zwykle 1-5 minut, chyba że są to kompilacje, i przesyłają 4-5 nowych filmów tygodniowo.

Smithsonian

Zainspirowany przez Instytut Smithsona muzealno-badawczy, im kanał YouTube Smithsona oferuje filmy o historii, zwierzętach i kulturze. Jednak większość filmów dotyczy zwierząt, pokazując zabawne fakty, unikalne interakcje i listy rankingowe.

Filmy są zazwyczaj w stylu dokumentalnym z prawdziwymi klipami i zdjęciami, a niektóre z nich zawierają również wywiady. Większość filmów związanych ze zwierzętami trwa od 2 do 5 minut, ale filmy dokumentalne o historii mają zwykle ponad 30 minut.

Prosta historia

Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci poznały historię świata, to Po prostu Historia jest idealnym miejscem. Simply History wykonuje niesamowitą robotę, ożywiając wydarzenia historyczne, animując je. Animacje są powtarzalne i niezbyt dobre, ale dobrze nadają się do opowiadania historii.

Nie polecam jednak pokazywania ich małym dzieciom, ponieważ obejmują one również historię wojen, w tym krew i rany itp. Obejmują wiele historii z historii, które nie są zbyt popularne, zwłaszcza historie o bohaterach z przeszłości, którzy wielu ludzi nie wie o. Filmy mają również długość 5-8 minut i przesyłają 2 filmy co tydzień.

Alfabloki

Alfabloki to miejsce, w którym Twoje dziecko nauczy się alfabetu, pisowni i sposobu tworzenia słów. Kanał składa się z programów animowanych, w których wszystkie 26 liter alfabetu to postacie z kreskówek z dedykowaną tożsamością. Kiedy te litery się łączą, tworzą słowo, które w magiczny sposób ożywia jego znaczenie.

Na tej podstawie litery te angażują się w zabawne zajęcia i tworzą słowa, które również opowiadają historię odcinka. Wykonują też niesamowitą robotę rymując słowa. Możesz też się wymeldować Bloki liczbowe Kanał YouTube, który wykonuje podobne czynności, ale zamiast tego zawiera liczby.

Dzieci z PBSu

PBS ma również dedykowany kanał YouTube dla dzieci, na którym przesyłane są niektóre z ich najpopularniejszych programów dla dzieci. Na Dzieci z PBSuTwoje dzieci mogą znaleźć programy takie jak Molly z Denali, Elinor Wonder Why, Word World, Arthur, Mister Rogers’ Neighborhood i inne.

Oprócz seriali telewizyjnych PBS Kids prowadzi także własne programy, w których dzieci opowiadają o swoich przemyśleniach na różne tematy i angażują się w inne zabawne zajęcia. Większość ich programów trwa od 13 do 30 minut i zwykle przesyłają co najmniej 5 filmów tygodniowo.

OMagic

Nauka magicznych sztuczek może być również świetnym doświadczeniem edukacyjnym, które jest również zabawne. OMagic pokazuje szybkie magiczne sztuczki, które można łatwo wykonać przy użyciu zwykłych przedmiotów gospodarstwa domowego. Korzystając z praw fizyki i odrobiny iluzji, Twoje dzieci mogą nauczyć się zabawnych magicznych sztuczek, które wydają się niemożliwe do wykonania, dopóki tajemnica nie zostanie ujawniona.

Oprócz magicznych sztuczek, kanał zawiera również filmy, które uczą, jak robić przedmioty z balonów lub wykonywać sztuczki karciane, takie jak tasowanie jedną ręką lub bez zmiany kolejności. Zarówno sztuczka, jak i jej sekret są ujawnione w tym samym filmie, a filmy trwają zwykle od 15 sekund do 5 minut.

Fizyka minutowa

Jak sama nazwa wskazuje, Fizyka minutowa zawiera krótkie, kilkuminutowe filmy na tematy związane z fizyką. Filmy składają się głównie z animacji tablicy wraz z prawdziwymi zdjęciami i klipami, które pomagają zrozumieć koncepcję.

Chociaż większość filmów dotyczy fizyki, są też inne rodzaje filmów; ale wszystkie one podlegają nauce. Niestety, ich harmonogram wysyłania jest nieco powolny; przesyłają tylko 1-2 filmy w ciągu miesiąca. Jednak każdy film jest wart obejrzenia, więc dobrze jest go zasubskrybować.

Weritaz

Kolejny kanał na YouTube z tematami związanymi z nauką. Jednak o godz Weritaz, Darek Muller przyjmuje nieco inne podejście, bezpośrednio kwestionując niektóre koncepcje naukowe lub omawia niektóre mniej znane koncepcje.

Filmy to głównie bezpośrednie wywiady z innymi naukowcami i eksperymenty przeprowadzone przez Dereka lub tych, z którymi przeprowadza wywiady. Większość filmów trwa ponad 15 minut, a miesięcznie można znaleźć 2-3 nowe filmy. Oprócz wyjaśniania nauki za pomocą eksperymentów dostępne są również filmy dokumentalne przedstawiające historię nauki.

Muszę wspomnieć, że te filmy są zazwyczaj dobre dla nastolatków, ponieważ omawiają bardziej zaawansowane koncepcje, a także nie są przeznaczone bezpośrednio dla dzieci.

Tajemniczy Doug

Na Tajemniczy Doug, dzieci zadają pytania związane z nauką i odpowiadają na nie za pomocą animowanych i prawdziwych klipów. Ponieważ większość pytań zadają dzieci, są to zwykle proste przemyślenia na temat rzeczy, które nas otaczają.

Obejmują również niektóre tematy nie związane z prośbami lub bieżącymi wydarzeniami na świecie, na przykład „Czy inne kraje obchodzą Święto Dziękczynienia?” lub „Jak magicy oszukują ludzi?”. Wszystkie filmy są tworzone i opowiadane przez Douga Peltza sam i dba o to, by były przyjazne dzieciom.

Kanał naukowy

Wiem, że to kolejny kanał YouTube omawiający naukę, ale szczególnie chciałbym polecić kanał Science Channel z serią „Jak to jest zrobione”. w tej serii Kanał naukowy pokazuje nam, jak poszczególne produkty są wytwarzane w fabryce, kręcąc filmy przedstawiające cały proces.

Dzieci mogą dowiedzieć się, jak dokładnie powstają różne rzeczy, takie jak żyłki wędkarskie, piłki do gry w piłkę nożną, krem ​​do skóry, miętówki czekoladowe, fajerwerki i wiele innych rzeczy. W chwili pisania tej serii jest ponad 220 filmów, a co tydzień przesyłane są filmy pokazujące, jak coś jest zrobione.

Mają też serię filmów o galaktyce, historii Ziemi i szalonych eksperymentach naukowych.

Kończące myśli

Kanały te oferują materiały edukacyjne w zabawny sposób, w tonie przyjaznym dla dzieci lub z animacjami, które przyciągają uwagę dzieci. Co więcej, prawie połowa tych kanałów jest bezpośrednio lub pośrednio związana z nauką, ale wszystkie poruszają inną tematykę, więc wszystkie warto subskrybować.

Następnie poznaj niektóre z najlepszych trackerów dla dzieci dla większego bezpieczeństwa.

x