5 najlepszych kanałów YouTube na Linuksie, które powinien śledzić każdy użytkownik Linuksa

  • DistroTube: kanał YouTube poświęcony recenzowaniu i prezentowaniu nowych dystrybucji Linuksa, dostarczający cennych spostrzeżeń i obserwacji.
  • Jupiter Broadcasting: Organizacja produkująca podcasty i filmy na temat różnych aspektów ekosystemu Linux, oferująca cenne treści i cotygodniowe aktualizacje wiadomości.
  • freeCodeCamp.org: Zawiera wysoce techniczne tutoriale dotyczące kodowania w systemie Linux i doskonalenia umiejętności administratora systemu, wraz z listami odtwarzania dla Pythona, PyTorch i różnych języków programowania.

Dla wielu użytkowników Linux to coś więcej niż system operacyjny. To styl życia i hobby, a jeśli nie będziesz ostrożny, przekonasz się, że nie tylko będziesz używać Linuksa do pracy, zarządzania plikami i grania w gry, ale także będziesz konsumował wszystkie media związane z Linuksem, jakie tylko wpadnie Ci w ręce .

Chociaż w Internecie dostępnych jest wiele podcastów i artykułów dotyczących Linuksa, kanały YouTube poświęcone Linuksowi mogą informować Cię na bieżąco o tym, co dzieje się w świecie Linuksa, a także uczyć nowych i cennych umiejętności. Oto pięć najlepszych kanałów YouTube, które powinien śledzić każdy entuzjasta Linuksa.

Źródło obrazu: Distrotube/Youtube

Linux jest oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że ​​jeśli chcesz stworzyć własną dystrybucję, możesz to zrobić. Możesz rozpocząć projekt od zera, stworzyć fork istniejącej dystrybucji lub pracować nad lekko zmodyfikowanym spinem.

Niektóre z tych dystrybucji pozostają na dłuższą metę, podczas gdy inne są publikowane jako pojedyncze wydanie i nigdy więcej o nich nie słyszano.

W rezultacie dostępnych jest obecnie kilkaset aktywnie rozwijanych dystrybucji Linuksa, a wybór, co zainstalować jako następny lub którą dystrybucję wypróbować na maszynie wirtualnej, może być mylący.

Kanał YouTube DistroTube jest poświęcony recenzowaniu i prezentowaniu nowych i interesujących dystrybucji. Od pierwszej instalacji, poprzez konfigurację i użytkowanie. Jeśli są jakieś dziwactwa, dziwactwa, wyjątkowe cechy lub rzeczy, o których musisz wiedzieć, Derek, prezenter, pokaże je i opowie Ci o nich.

Ponieważ instaluje te dystrybucje po raz pierwszy, napotyka problemy i niespodzianki w taki sam sposób, jak podczas odkrywania nowej dystrybucji, więc jego obserwacje są szczególnie cenne.

Źródło obrazu: Transmisja Jowisza/Youtube

Jupiter Broadcasting to organizacja produkująca kilka programów związanych ze wszystkimi aspektami ekosystemu Linux.

Chociaż YouTube jest przede wszystkim platformą do hostingu wideo, Jupiter Broadcasting produkuje podcasty. Większości z nich towarzyszy film przedstawiający przebieg fali dźwiękowej.

Możesz wpatrywać się z zapartym tchem w hipnotyzujące fale lub odtwarzać podcasty w tle, pracując nad czymś innym. Niektórzy mają gadające głowy i demonstrują omawiane funkcje.

Chociaż niektóre serie podcastów, takie jak „Choose Linux”, „Women’s Tech Radio”, „BSD Now” i TechSnap, zostały wycofane, ich zawartość jest nadal cenna — choć nie tak aktualna, jak mogłaby być .

Obecna seria obejmuje LINUX Unplugged — obejmujące aktualności, opinie, wydarzenia i filozofię Linuksa; „Własny hosting”, jeśli prowadzisz własne serwery w domu; oraz wiadomości Linux Action — cotygodniowe spojrzenie na świat wolnego i otwartego oprogramowania.

Źródło obrazu: freecodecamp.org/Youtube

Ten kanał nie jest poświęcony Linuksowi, ale będzie dla Ciebie niezwykle cenny, jeśli zajmujesz się kodowaniem w Linuksie lub próbujesz doskonalić swoje umiejętności administratora systemu Linux.

freecodecamp.org oferuje obszerne, wysoce techniczne tutoriale dotyczące niemal wszystkiego, co można kiedykolwiek zrobić w systemie Linux. Chcesz pełny uniwersytecki kurs Python3? Można go znaleźć na kanale YouTube freecodecamp.org. Zastanawiasz się nad zanurzeniem się w PyTorch w zakresie głębokiego uczenia się i uczenia maszynowego? W tym samym miejscu znajdziesz solidną 25-godzinną playlistę.

Najpopularniejsza playlista systemu Linux na freecodecamp.org to pięciogodzinne zanurzenie się w „50 najpopularniejszych poleceń systemu Linux i terminali”, a jeśli się spieszysz, znajdziesz filmy, które nauczą Cię C++ w cztery godziny, JavaScript w trzy godziny, a HTML w dwie godziny.

Jeśli jesteś sceptyczny, przejrzyj sekcję komentarzy pod każdym filmem, a znajdziesz tam entuzjastyczne opinie widzów, takie jak: „Nauczyłeś mnie więcej w ciągu 4 godzin niż mój profesor przez cały semestr”.

Źródło obrazu: Kanał Wolfganga/Youtube

Kanał Wolfganga jest bardziej przynętą na kliknięcia – miniatury zwykle przedstawiają twarz twórcy, pogrubione, kolorowe litery i prowokacyjne tytuły, takie jak „Dlaczego przesiadłem się na Maca (jako użytkownik Linuksa)” i „Dlaczego korzystam z płatnego terminala czcionka”.

Niemniej jednak warto śledzić kanał Wolfganga. Podczas gdy poprzednie wpisy na tej liście są albo obszerne, albo warte śledzenia, jeśli masz bardzo konkretne zainteresowania, Kanał Wolfganga oferuje zabawne recenzje, ujęcia, projekty i fantazje.

Filmy trwają zwykle od czterech do 30 minut, dzięki czemu idealnie nadają się na przerwę na herbatę.

Niektóre z moich ulubionych to: „Menedżerowie okien kafelkowych są do niczego. Oto dlaczego”, z którym zasadniczo się nie zgodziłem, oraz „ASMR Instalacja Gentoo Linux (bez mówienia, klawiatura mechaniczna, 4K)”.

Źródło obrazu: Naucz się Linuksa TV/Youtube

Dowiedz się, że Linux TV robi dokładnie to, co jest napisane na puszce. Jest to kanał pomagający w nauce Linuksa poprzez jego regularne wydania i wyjaśniający tematy, które nowicjusze będą chcieli zobaczyć.

Szybki rzut oka na najnowsze filmy w momencie pisania tego tekstu pokazuje tematy zoptymalizowane pod kątem SEO, w tym „Jak używać polecenia rsync do przesyłania plików”, „Łatwe polecenia terminala do sprawdzania sprzętu” i „Przewodnik po instalacji instalacji Debian 12 Net”.

Narrator w jasny i zwięzły sposób wyjaśnia pojęcia techniczne i choć niekoniecznie zalecamy zapoznawanie się z programem Learn Linux TV dla rozrywki, warto go śledzić, jeśli chcesz, cóż… nauczyć się Linuksa.

Istnieje wiele kanałów YouTube z systemem Linux, które warto śledzić!

YouTube to doskonałe źródło treści, niezależnie od Twoich zainteresowań, a jeśli Twoją pasją jest Linux, to są to kanały, które polecamy.

Niezależnie od tego, czy uczysz się podstaw, jesteś na drodze do zostania ekspertem, szukasz rozrywki, czy też chcesz być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami związanymi z oprogramowaniem open source, ta lista powinna Ci pomóc.

x