12 najlepszych rozwiązań sieciowej pamięci masowej (NAS) do użytku osobistego i służbowego

Udostępnij teraz w social media:

Istnieje kilka sposobów tworzenia kopii zapasowych lub ochrony danych, ale jeśli szukasz profesjonalnego tworzenia kopii zapasowych i przywracania (skuteczne odzyskiwanie jest niezbędne, w przeciwnym razie sama kopia zapasowa nie wystarczy) z zaawansowaną technologią, rozwiązaniem jest serwer NAS.

Twoje dane nie zawsze są bezpieczne i wymagają ochrony, niezależnie od tego, czy korzystasz z komputera osobistego, sieci domowej czy firmowej.

NAS umożliwia małym i średnim firmom gromadzenie wszystkich swoich danych w jednym miejscu, w sposób bezpieczny i dostępny z dowolnego miejsca. Jedną z największych zalet NAS jest to, że jest wielofunkcyjny. Może być używany do użytku osobistego, w biurze domowym, dla małych i średnich przedsiębiorstw (małe i średnie przedsiębiorstwa).

NAS stał się bardzo popularny do użytku domowego do przechowywania zdjęć, filmów, muzyki i dokumentów w jednej centralnej lokalizacji i uzyskiwania do nich dostępu w dowolnym miejscu i czasie. W środowisku profesjonalnym NAS stał się zasobem do przechowywania danych. Na podstawie poświadczeń pracowników firma zapewnia dostęp do urządzeń NAS w celu tworzenia kopii zapasowych, odzyskiwania i dostępu do wrażliwych danych.

Według raport z badańoczekuje się, że rynek Network Attached Storage (NAS) będzie rósł w CAGR (Complex Annual Growth Rate) na poziomie około 19,5% w latach 2021-2026.

Szacuje się, że ponad 80% firm średniej wielkości używa NAS jako wielu warstw pamięci masowej z nadwyżką pojemności w porównaniu z innymi rodzajami pamięci masowej.

Głównymi czynnikami napędzającymi popyt na NAS są rosnące zapotrzebowanie na bezpieczne przechowywanie danych, łatwy dostęp, rosnąca liczba SOHO (małe biuro lub biuro domowe), potrzeba scentralizowanego zarządzania danymi i nie tylko.

Jak dokładnie działa Network Attached Storage (NAS)?

NAS to system/urządzenie składające się ze sprzętu i oprogramowania podłączonego bezpośrednio do sieci. Można go podłączyć do routera za pomocą kabla LAN.

Ze sprzętowego punktu widzenia serwer NAS składa się z grupy dysków twardych w macierzy służących do przechowywania danych, procesora (procesora) i pamięci RAM (Random Access Memory) do zarządzania systemami plików, uruchamiania aplikacji, przetwarzania plików multimedialnych, zarządzania wieloma użytkownikami itp.

Konfiguracja sprzętowa określa szybkość i skalowalność serwera NAS. Z punktu widzenia oprogramowania NAS składa się z systemu operacyjnego, w szczególności Linux, do zarządzania całym systemem NAS.

Wyjątkowość NAS polega na tym, że dostęp do niego ma wiele osób z różnych lokalizacji, nawet za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

NAS pomaga w centralizacji danych i optymalizuje wykorzystanie pamięci masowej. Zapewnia wysoką dostępność danych z wykorzystaniem macierzy RAID i odporności na uszkodzenia.

Dane w NAS są przechowywane w macierzach dyskowych, przetwarzane są przy użyciu procesora i pamięci RAM, a całym urządzeniem zarządza system operacyjny. Ludzie uzyskują dostęp do danych za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub portali internetowych.

Rzućmy okiem na niektóre z najlepszych urządzeń NAS na obecnym rynku.

Synology DS920 NAS

Synology 4-bay NAS DS920 jest wyposażony w 4-rdzeniowy procesor, który zapewnia o 15,5% szybsze indeksowanie plików, o 24% szybsze indeksowanie zdjęć i o 133% szybsze działanie Internetu. To urządzenie NAS ma 4 GB pamięci RAM, którą można rozszerzyć do 8 GB.

Obsługuje wiele protokołów udostępniania plików, takich jak CIFS, AFP, NFS, FTP, co pozwala każdemu na centralizację plików lub synchronizację plików na wielu urządzeniach w wielu lokalizacjach.

Jego inteligentne rozwiązanie bezpieczeństwa umożliwia podłączenie wielu kamer IP z transmisją strumieniową na żywo i integrację modułów I/O.

Dzięki ogromnej pamięci i szybkości procesora 2,7 GHz użytkownicy mogą transkodować wideo 4K H.265 / H.264 do rozdzielczości 1080p i przesyłać je strumieniowo do telewizorów HD, cyfrowych odtwarzaczy multimedialnych, telefonów komórkowych i komputerów.

Cechy

 • Istnieją dwa wbudowane gniazda SSD na dyski SSD, co zwiększa wydajność wejścia/wyjścia systemu i 20-krotnie szybszą wydajność aplikacji
 • Skalowalność: obsługuje do 9 dysków twardych z DX517. moduł rozszerzeń
 • Dzięki przyrostowym kopiom zapasowym na poziomie bloków i deduplikacji krzyżowej można przechowywać wiele wersji kopii zapasowych
 • Kompletne rozwiązanie do monitoringu do nagrywania, monitorowania i zarządzania

Jeśli szukasz kopii zapasowych i zabezpieczeń danych dla małych i średnich firm, najlepszym wyborem będzie 4-kieszeniowy serwer Synology DS920 NAS. Nawet firmy poszukujące skalowalności mogą podłączyć zewnętrzne urządzenie Synology DX517 w celu obsługi stale rosnących ilości danych.

Strona główna WD My Cloud

WD My Cloud Home to łatwe w obsłudze urządzenie do przechowywania w chmurze osobistej. Można go łatwo podłączyć do sieci Wi-Fi za pośrednictwem routera. Można uzyskać do niego dostęp w dowolnym miejscu bez płacenia abonamentu.

  Jak działa uwierzytelnianie Kerberos?

Wszystkie dane ze smartfona, takie jak zdjęcia, filmy, można ustawić do automatycznego tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji, a nawet danych z komputera stacjonarnego, laptopa lub chmury można tworzyć kopie zapasowe bezprzewodowo.

Możesz podłączyć zewnętrzne dyski danych, takie jak HDD lub dyski flash USB, aby szybko importować i eksportować dane.

Cechy

 • Scentralizowane przechowywanie wszystkich plików i funkcja wyszukiwania z datą i godziną
 • Uzyskaj dostęp, przesyłaj i udostępniaj zdjęcia, filmy i pliki z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji My Cloud Home.
 • Jest kompatybilny zarówno z urządzeniami Mac i Windows, jak i urządzeniami z systemem iOS i Android
 • Wbudowane oprogramowanie pozwala z łatwością skonfigurować tworzenie kopii zapasowych i synchronizację

Ta osobista chmura WD 4 TB jest odpowiednia do użytku domowego lub osobistego. Jego przyjazny dla użytkownika interfejs sprawia, że ​​jest łatwy w użyciu.

WD My Cloud EX2 Ultra

WD My Cloud EX2 to wysokowydajny serwer NAS z wieloma opcjami RAID do tworzenia kopii zapasowych i ochrony danych. Jest wyposażony w RAID 0 dla zwiększenia wydajności, RAID 1 dla dublowania danych i JBOD (tylko wiązka dysków) dla konfiguracji bez RAID.

Aby zapewnić płynne przesyłanie strumieniowe i wysoką wydajność, jest zintegrowany z dwurdzeniowym procesorem 1,3 GHz i 1 GB pamięci DDR RAM. Jest dostarczany z aplikacją mobilną My Cloud OS 5, która umożliwia przechowywanie, uzyskiwanie dostępu i przesyłanie strumieniowe treści w dowolnym miejscu.

Cechy

 • Automatycznie synchronizuj pliki na wszystkich swoich komputerach
 • Szyfrowanie woluminów: Szyfrowanie woluminów 256 AES w celu ochrony plików w sieci.
 • Pełna kopia zapasowa: Acronis True Image tworzy kopię zapasową systemu operacyjnego, aplikacji, ustawień i poszczególnych plików.
 • Obsługa aplikacji innych firm: Plex, Dropbox, WordPress i innych.

Może być używany w biurze domowym, a także w organizacjach średniego szczebla do tworzenia kopii zapasowych z opcją redundancji danych. Ochrona danych opiera się na sztucznej inteligencji, która chroni przed atakami ransomware i złośliwym oprogramowaniem.

QNAP 4 zatoki TS-451D2

QNAP 4Bay TS-451D2 NAS oferuje mnóstwo miejsca do przechowywania zarówno w domu, jak iw małej firmie. Użytkownicy mogą zapisywać, udostępniać i archiwizować pliki.

Użytkownicy biznesowi lub małe organizacje mogą łączyć się lokalnie lub zdalnie, aby uzyskać bezproblemowy dostęp do plików roboczych, ponieważ jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor 2,0 GHz, który można skalować do 2,9 GHz.

Użytkownicy domowi mogą cieszyć się wysokiej jakości multimediami dzięki bezpośredniemu strumieniowaniu i wyjściu 4K HDMI 2.0. Integracje pamięci masowej w chmurze innych firm umożliwiają podłączenie istniejącej pamięci masowej w chmurze.

Cechy

 • Hostuj maszyny wirtualne i kontenery do uruchamiania różnych aplikacji
 • Prywatna chmura obsługująca ochronę konta, blokowanie adresów IP, weryfikację i dwuetapowe szyfrowanie
 • Technologia QuDedup eliminuje powielanie danych przed ich zapisaniem na serwerze NAS, oszczędzając przestrzeń dyskową, wykorzystanie przepustowości i czas tworzenia kopii zapasowych.

NAS jest idealny dla prywatnych użytkowników domowych, jak również dla środowisk SOHO (Small Office / Home Office). Użytkownicy domowi mogą go używać do uzyskiwania dostępu do treści multimedialnych, w tym treści HDMI, podczas gdy pracownicy biurowi mogą uzyskiwać dostęp do danych na miejscu lub zdalnie.

Netgear 4-kieszeniowy ReadyNAS

Netgear 4-kieszeniowy ReadyNAS oferuje bogatą w funkcje technologię i pamięć masową o pojemności do 48 terabajtów (wnęka na 4 urządzenia). Obsługuje większą prędkość dostępu do prędkości odczytu do 200 MB/s i zapisu do 160 MB/s, a także obsługuje treści Full HD 1080p.

Technologia migawek Netgear śledzi poprzednie wersje plików w celu łatwego odzyskiwania. Unikalna technologia bit red chroni nośniki przed degradacją. Automatyczne tworzenie kopii zapasowych wielu folderów i ochrona RAID danych w przypadku awarii urządzenia.

Cechy

 • Oprogramowanie antywirusowe działające w czasie rzeczywistym do ochrony przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem
 • Wyposażony w czterordzeniowy procesor 1,4 GHz i 2 GB pamięci RAM dla lepszych operacji odczytu/zapisu
 • Obsługuje dyski twarde SATA i dyski SSD (dyski twarde)
 • Portal internetowy i aplikacja mobilna ReadyCLOUD do budowy prostej i bezpiecznej chmury prywatnej

Pomimo tego, że jest zalecany do użytku prywatnego, bogata lista funkcji i wprowadzenie zaawansowanych technologii, takich jak RAID, obsługa dysków SSD i system plików BTRFS, sprawiają, że najlepiej nadaje się do małych sieci biurowych.

Asustor Lockerstor 2

Wnęka na dwa dyski Asustor NAS (AS6602T) firmy Lockerstor to wielokrotnie nagradzane urządzenie, które według danych magazynu CHIP zajmuje drugie miejsce w Niemczech w 2021 roku.

ASUSTOR jest oficjalnym partnerem Adobe, a jego pamięć masowa integruje się z Adobe Creative Cloud dla projektów i projektów wykorzystujących wielokrotnie nagradzany ekosystem Adobe.

  Jak „Uciszanie nieznanych rozmówców” w iOS 13 powstrzyma spam telefoniczny

Ten NAS jest wyposażony w 4 GB pamięci RAM DDR4, która jest o 30% szybsza niż pamięć RAM DDR3 i jest zasilany najnowszym czterordzeniowym procesorem Intel Celeron Gemini Lake z 4 MB wbudowanej pamięci podręcznej dla szybszego przetwarzania.

Sprzęt i oprogramowanie są kompatybilne z najlepszymi środowiskami wirtualnymi, takimi jak VMware, Citrix i Microsoft Hyper-V.

Cechy

 • Dwa porty 2,5 GbE z możliwością rozszerzenia do 5 Gb/s za pomocą obsługiwanego sprzętu
 • Łatwo włączaj i wyłączaj serwer NAS zdalnie lub lokalnie za pomocą aplikacji mobilnej.
 • Dwa porty M.2 NVMe SSD do szybkiego buforowania
 • Zintegrowana zapora ogniowa i ochrona ADM chronią dane przed złośliwymi atakami i uniemożliwiają hakerom dostęp do serwera NAS.

Jedno z najnowocześniejszych urządzeń NAS w kategorii dwukieszeniowej. Może być używany do przesyłania strumieniowego treści HD w prywatnych domach oraz do przechowywania autoryzowanych danych na bezpieczniejszym i szybszym urządzeniu NAS do tworzenia kopii zapasowych w małych biurach.

Buffalo LinkStation 220DR

Buffalo LinkStation to podłączone do sieci repozytorium z 2 dyskami, które jest inteligentne, szybkie i wyposażone w funkcje do prywatnego przechowywania plików audio, wideo i innych plików danych. Jest dostarczany ze wstępnie skonfigurowanymi urządzeniami NAS zapewniającymi najwyższą wydajność i niezawodność RAID.

Posiada różne funkcje multimedialne, takie jak Direct Copy, DSD (Direct Digital Stream). Direct Copy automatycznie przesyła pliki multimedialne z urządzeń cyfrowych do witryny LinkStation, podczas gdy DSD odtwarza wysokiej jakości pliki audio bez utraty jakości.

Cechy

 • Zintegrowany klient BitTorrent do bezpośredniego pobierania dużych plików na urządzenia bez komputera
 • Kompatybilność tworzenia kopii zapasowych z systemami Windows i MAC za pośrednictwem nagradzanych systemów NovaBACKUP Buffalo Edition i Time Machine dla systemów Mac.
 • Obsługiwane poziomy RAID: RAID 0, RAID 1
 • Posiada procesor 800 MHz i 256 MB pamięci RAM DDR3

Ma podstawowe funkcje NAS i średnie prędkości taktowania procesora i pamięci RAM. Może być używany do użytku osobistego do tworzenia prywatnej chmury do przechowywania plików multimedialnych. Nie nadaje się do użytku służbowego, gdyż jego niższe parametry techniczne mogą spowolnić działanie.

Terramaster F2-210 2-kieszeniowy

Jest to potężny i niedrogi Serwer NAS TerraMaster i nadaje się do wszystkiego, od osobistych aplikacji multimedialnych po małe oficjalne przechowywanie i ochronę danych. Jest to dwukieszeniowy NAS i obsługuje 18 terabajtów pamięci z możliwością rozszerzenia do 32 GB.

Jest wyposażony w wysokiej klasy czterordzeniowy procesor 1,4 GHz i 1 GB pamięci RAM oraz obsługuje operacje odczytu/zapisu z szybkością 124 MB/s. To urządzenie NAS obsługuje wiele metod tworzenia kopii zapasowych danych RAID 0, RAID 1, JBOD i SINGLE oraz obsługuje protokoły HTTP, SMB/CIFS, AFP, FTP, NFS i WebDAV.

Cechy

 • Obsługuje synchronizację plików z Dyskiem Google, Dropbox i OneDrive
 • Dla małych firm: Możliwość tworzenia serwerów pocztowych, serwerów WWW, serwerów FTP, baz danych MySQL, systemów CRM itp.
 • Integracja aplikacji Docker Hub w celu łatwego tworzenia, zarządzania i wdrażania aplikacji kontenerowych dla Twojego zespołu.
 • Obsługuje tworzenie kopii zapasowych z wielu urządzeń, w tym Windows, MAC, urządzeń mobilnych, urządzeń pamięci masowej USB, serwerów plików i innych.

Zalecany do środowisk SOHO (Small Office Home Office) i do użytku osobistego. Ten NAS ma wiele funkcji, w tym rozszerzalną pamięć masową, wydajność multimediów, prywatną chmurę, narzędzia do ochrony danych, aplikacje do zdalnego uruchamiania i łatwą instalację.

Synology DS221+ NAS

The Synology DS220+ ma bardzo zwartą strukturę i został zaprojektowany w celu usprawnienia danych i zapewnienia prostego interfejsu dostępu do plików multimedialnych. Nadmiarowość RAID 1 (Redundant Array of Independent Disks) zapewnia funkcje ochrony i odzyskiwania danych w przypadku awarii urządzenia.

Jest wbudowany w potężny 2-rdzeniowy procesor, który nie tylko przyspiesza dostęp do wymagających aplikacji, ale także poprawia indeksowanie zdjęć, czasy odczytu/zapisu i dostęp do sieci. Możesz uzyskać dostęp do swoich danych za pośrednictwem aplikacji internetowych podzielonych na trzy centra – stacje audio, stacje fotograficzne i wideo.

Cechy

 • Wydajność aplikacji wzrasta o 15%
 • Aplikacja mobilna umożliwia dostęp do danych służbowych lub domowych z dowolnego miejsca
 • System plików Btrfs zapobiega uszkodzeniu danych i zmniejsza koszty utrzymania
 • Automatyczne odzyskiwanie plików wykrywa i odzyskuje uszkodzone pliki bez interwencji użytkownika

Serwer NAS firmy Synology z 2 kieszeniami idealnie nadaje się do sieci SOHO (małe biuro i biuro domowe). Użytkownicy nie muszą martwić się o zgodność z systemem operacyjnym, ponieważ ten serwer NAS obsługuje wszystkie platformy, takie jak Windows, macOS, Linux, Android i iOS.

Bezpłatna pamięć masowa dołączona do sieci (NAS)

W tej sekcji przyjrzymy się krótkim informacjom na temat bezpłatnego oprogramowania NAS. Przyjrzeliśmy się powyższemu urządzeniu NAS, ale ten BEZPŁATNY NAS to jedyne oprogramowanie, które musisz zainstalować na własnym serwerze. Nie martw się, jeśli go nie masz, możesz otrzymać jedną maszynę wirtualną w chmurze.

  25 najlepszych dostawców bezpłatnych wirtualnych numerów telefonów

Prawdziwy rdzeń NAS

The TrueNAS (wcześniej znany jako FreeNAS) twierdzi, że ponad 35% firm z listy Fortune 500 używa ich NAS.

Bezpłatna edycja obsługuje pojedynczy węzeł, a dostępna jest również edycja dla przedsiębiorstw i edycja dla centrów danych.

To oprogramowanie można zainstalować na dowolnej platformie sprzętowej i dowolnym wirtualnym systemie udostępniania danych w sieci. To oprogramowanie oferuje najprostszą metodę tworzenia centralnej przestrzeni dyskowej.

To bezpłatne oprogramowanie jest dostarczane z systemem plików ZFS, który chroni i tworzy kopie zapasowe wszystkich danych, do których można uzyskać dostęp i których można używać w dowolnym miejscu. Małe firmy i duże organizacje mogą wybrać wersję płatną ze względu na zaawansowane funkcje i model skalowalności.

Cechy
Obsługuje szyfrowanie, replikację, migawki, ochronę danych, udostępnianie plików i nie tylko.

Możesz uruchomić FreeNAS w ciągu kilku minut Kamatera za jedyne 6 dolarów miesięcznie.

XigmaNAS

XigmaNAS obsługuje wiele systemów operacyjnych, takich jak Windows, Apple, UNIX do archiwizacji i udostępniania plików multimedialnych i danych.

Łatwy w instalacji i konfiguracji, zarówno do użytku domowego, jak i do złożonych wymagań w środowiskach korporacyjnych. Umożliwia łatwe zarządzanie i udostępnianie dużych ilości danych w sieci.

XigmaNAS zawiera również wiele różnych funkcji przesyłania strumieniowego, które umożliwiają udostępnianie multimediów innym urządzeniom w sieci.

Cechy

 • Obsługuje trzy programowe RAID 0, 1 i 5 w celu ochrony i ulepszania danych
  Inicjator iSCSI: Aby wysłać dane do zewnętrznej macierzy pamięci masowej opartej na iSCSI
 • RRDtool: Do przetwarzania danych szeregów czasowych, takich jak przepustowość sieci, temperatura lub obciążenie procesora
 • Miernik przepustowości sieci (iPerf3): Narzędzie do pomiaru i dostosowywania wydajności sieci
 • VirtualBox z serwerem WebSocket VNC – służy temu samemu celowi, co serwer Remote Desktop Protocol.

Darmowy serwer NAS Openfiler

Otwórz plik to system oprogramowania NAS, który zapewnia sieciową pamięć masową opartą na plikach. Opiera się na CentOS Linux i jest wolnym oprogramowaniem na licencji GNU GPLv2.

Dzięki Openfiler NAS możesz wydajnie wykorzystywać zasoby systemowe i pojemność pamięci masowej w sieci na wielu platformach.

Obsługuje zarówno programową, jak i sprzętową macierz RAID z narzędziami do monitorowania i ostrzegania. Może być instalowany na platformach typu bare metal lub wirtualizacji.

Cechy

 • Cele wirtualizacji iSCSI
 • Potężne zarządzanie przez Internet
 • Skalowalność do 60 TB+ i obsługa woluminów
 • Zdalna replikacja na poziomie bloku

Jak wybrać serwer NAS do swojej sieci?

Każde urządzenie elektroniczne ma wskaźniki techniczne lub parametry, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem i jest to całkowicie oparte na użytkowaniu i to samo dotyczy urządzeń NAS. To zrównanie parametrów technicznych ma bezpośredni wpływ na cenę urządzeń NAS.

Jeśli planujesz używać NAS do użytku osobistego lub domowego, możesz preferować niższą konfigurację, a jeśli potrzebujesz dużej pamięci i lepszej ochrony, przejdź do wyższej konfiguracji.

Oto główne punkty, które należy wziąć pod uwagę przed wyborem najlepszego serwera NAS.

 • Szybkość i wydajność: im wyższy procesor i pamięć RAM, tym wyższa prędkość i wydajność serwera NAS. Małe i średnie firmy preferują procesory o wyższych rdzeniach i rozszerzenie pamięci RAM ze względu na skalowalność.
 • Pojemność pamięci: NAS z 1 lub 2 kieszeniami jest wystarczający do użytku domowego lub osobistego. Małe i średnie firmy mogą wybrać od 3 do 5 przegródek na urządzenia, a nawet dodatkową przegrodę na urządzenia do przyszłej rozbudowy.
 • Ochrona danych (Ochrona): Ta funkcja jest bardzo ważna dla organizacji, które chcą chronić swoje poufne dane. W tym przypadku sensowny byłby NAS z funkcją RAID. Wystarczą nawet zapory ogniowe lub ochrona przed cyberzagrożeniami i atakami złośliwego oprogramowania.
 • Zdalny dostęp: łatwe w użyciu aplikacje mobilne lub dostęp do sieci są niezbędne do łatwego tworzenia kopii zapasowych, udostępniania i przywracania, do których można uzyskać dostęp z dowolnego miejsca. Ta funkcja jest obecnie dostępna we wszystkich typach serwerów NAS.
 • Inne: NAS można kupić z dyskiem twardym lub bez niego. Jeśli chcesz wybrać własne urządzenie, możesz wybrać urządzenie bezdyskowe, ale musisz je skonfigurować. Serwer NAS z dyskiem twardym jest wstępnie skonfigurowany i gotowy do użycia.
 • Integracja z chmurą to także kolejna funkcja, jeśli chcesz przenieść swoje dane do chmury prywatnej lub publicznej.
 • Port USB: Upewnij się, że masz port USB 3.0, ponieważ jest on znacznie szybszy niż USB 2.0.

Wniosek 👨‍🏫

Jeśli masz dane osobowe lub urzędnika, ochrona i tworzenie kopii zapasowych są koniecznością. Proces tworzenia kopii zapasowych i przywracania powinien być prosty i możliwy dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi NAS.

NAS zapewnia wszechstronne metody tworzenia kopii zapasowych i ochrony. Jeśli szukasz serwera NAS do użytku osobistego lub domowego, możesz wybrać Synology 2 Bay NAS DS220, WD 4TB My Cloud, Asustor LOCKERSTOR 2, TERRAMASTER F2-210 2, a jeśli szukasz dużej pamięci masowej i nadmiarowości, możesz wybrać Synology 4-kieszeniowy NAS DS920, QNAP 4-kieszeniowy, 4-kieszeniowy dysk Netgear ReadyNAS itp.

x