13 najlepszych narzędzi do usuwania tła wideo dla bezbłędnego materiału

Nie jesteś zadowolony z tła filmu, który właśnie nagrałeś po wielu godzinach wysiłku? Użyj aplikacji do usuwania tła wideo, aby stworzyć imponujący film.

To era mediów społecznościowych z dużym zapotrzebowaniem na treści wideo. W 2023 roku ludzie konsumują średnio 17 godzin treści wideo tygodniowo. Ponieważ czas koncentracji uwagi ludzi maleje, musisz udostępniać filmy, które mogą natychmiast przyciągnąć uwagę odbiorców.

Ponadto filmy muszą być wyjątkowe, aby mogły stać się wirusowe. Nie zawsze musisz nagrywać filmy z zielonym tłem ekranu. Zamiast tego możesz użyć dostępnych narzędzi do usunięcia tła filmu.

Co to jest narzędzie do usuwania tła wideo?

Jest to oprogramowanie lub narzędzie, które usuwa tło z filmu. Jego funkcją jest identyfikacja tematu filmu i wycieranie jego tła. Czasami narzędzie do usuwania tła wideo może również usuwać niechciane osoby, zwierzęta lub inne elementy z filmu.

Niektóre narzędzia do usuwania BG oparte na sztucznej inteligencji mogą automatycznie wykrywać i usuwać tło. Jednak inne aplikacje wymagają ręcznego wybrania pikseli lub kolorów w celu zamaskowania obiektu.

Korzyści z używania narzędzia do usuwania tła wideo

  • Kiedy masz przy sobie narzędzie do usuwania tła wideo, nie musisz kręcić przed zielonym ekranem.
  • Oferuje swobodę nagrywania wideo w dowolnym miejscu i usuwania z niego wszystkich niechcianych obiektów.
  • Narzędzie umożliwia twórcom treści kreatywne tworzenie filmów, umożliwiając im dodawanie wybranego przez siebie tła.
  • Pomaga obniżyć koszty produkcji związane z konfiguracją studia oraz zatrudnieniem załogi i sprzętu.
  • Aplikacja jest również przydatna do zmiany przeznaczenia tego samego klipu wideo przy użyciu różnych teł.

Jeśli jesteś również zainteresowany korzystaniem z oprogramowania, oto lista narzędzi do usuwania tła wideo z doskonałymi funkcjami:

Usuń ekran

Jeśli nadal używasz złożonych technik, takich jak zielony ekran i kluczowanie kolorem, nadszedł czas, aby przełączyć się na Unscreen. Teraz możesz nagrywać filmy w dowolnym miejscu i używać tego narzędzia do automatycznego usuwania tła.

Nie ma potrzeby wybierania pikseli ani kolorów, ponieważ Unscreen może przeanalizować całe wideo, aby usunąć tło. Możesz przesłać wideo z komputera lub wkleić adres URL filmu. Narzędzie online obsługuje formaty plików MP4, WEBM, OGG, OGV, MOV i GIF.

Filmora

Filmora jest wyposażona w technologię AI Smart Cutout, która pozwala wybierać i usuwać tło klipu wideo. Niezależnie od tego, czy jest to osoba, przedmiot, ikona czy towar, to narzędzie może usunąć to z dużą dokładnością.

Jeśli chcesz uzyskać większą precyzję, możesz ręcznie udoskonalić wycięcie klatka po klatce. Zaawansowany tryb Filmora może również dostosować kierunek śledzenia. Oferuje cztery tryby podglądu, aby sprawdzić, czy wybrane obszary wymagają dalszych modyfikacji.

Pas startowy

Niezależnie od tego, czy jesteś filmowcem, czy osobą wpływającą na media społecznościowe, możesz tworzyć unikalne treści za pomocą kreatywnych narzędzi Runway, takich jak usuwanie tła. Możesz przeciągnąć plik wideo do interfejsu oprogramowania lub przesłać go z lokalizacji systemu lokalnego. Pozwala używać funkcji maski i przesuwania do usuwania tła.

Oprócz opcji powiększania, pomniejszania, cofania i ponawiania, oprogramowanie obsługuje udostępnianie pliku współpracownikom. Runway oferuje również inne funkcje związane z tłem, takie jak rozmycie tła, zastępowanie tła i dodawanie zielonego tła.

VEED

Dzięki VEED wystarczy jedno kliknięcie, aby usunąć tło z filmu. Następnie możesz użyć preferowanego koloru i obrazu jako tła. Oprócz tworzenia wirtualnego tła, pozwala użyć innego wideo jako tła klipu.

VEED oferuje również funkcję nagrywania kamery internetowej, której można używać do nagrywania filmów z zielonego ekranu z przeglądarki. Ponadto za pomocą tego narzędzia możesz dodawać animacje i efekty do swojego filmu.

Depositphotos

Depositphotos używa narzędzia opartego na sztucznej inteligencji, aby pozbyć się tła. Działa na każdym typie wideo, skutecznie usuwając ludzi, zwierzęta, obiekty i grafikę. Użytkownicy mogą korzystać z tej platformy zarówno do celów osobistych, jak i komercyjnych.

To narzędzie online obsługuje filmy o rozmiarze 2 GB i długości 60 sekund. Oszczędza nie tylko pieniądze, ale także cenny czas, dostarczając wideo z przezroczystym tłem w ciągu kilku sekund.

Media.io pozwala odizolować ludzi od tła filmów, w których są obecni. To narzędzie ułatwia proces zarówno początkującym, jak i doświadczonym użytkownikom. Nie musisz nawet pobierać żadnego oprogramowania, ponieważ jest to aplikacja internetowa.

Chociaż usunięcie BG to tylko kwestia kilku kliknięć, nie musisz martwić się o jakość wideo nawet po przetworzeniu. Platforma jest wolna od reklam i spamu i pozwala sztucznej inteligencji wykonywać pracę za Ciebie.

Keevi

Keevi pomaga wywrzeć trwałe wrażenie na widzach, usuwając nudne BG z twoich filmów. Pozwalając zmienić tło wideo, sprawia, że ​​​​filmy są wyjątkowe i profesjonalne.

Zastępując elementy rozpraszające uwagę w filmie ważnymi elementami, Keevi pozwala podkreślić przekaz. Istnieją również opcje dodawania efektów wizualnych i używania filtrów w celu stworzenia idealnego środowiska w zależności od tematu filmu.

Oprogramowanie obsługuje wiele formatów plików, w tym MP4, MOV, AVI, WEBM i FLV. Po usunięciu BG wideo można udostępnić bezpośrednio w mediach społecznościowych lub pobrać do lokalnego systemu.

Canva Pro

Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z Canva Pro, nie musisz martwić się o nagrywanie filmów przed zielonym ekranem. To oprogramowanie pozwala jednym kliknięciem pozbyć się tła dowolnego filmu. Gwarantuje również wysokiej jakości wyniki bez żadnego wysiłku ręcznego.

Nawet jeśli używasz tego oprogramowania po raz pierwszy, to narzędzie umożliwia łatwą zmianę tła w celu stworzenia profesjonalnego wideo. Możesz pracować z pustym płótnem lub użyć dowolnego z tysięcy szablonów wideo w serwisie Canva.

AVCLabs

AVCLabs oferuje szereg narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, w tym jedno do usuwania tła wideo. Oszczędza ci to pobierania ciężkich aplikacji na komputer, umożliwiając przeprowadzenie całego procesu usuwania w Internecie.

Możesz przesyłać klipy wideo w formatach MP4, WEBM, MOV i OGG, a technologia sztucznej inteligencji tej platformy automatycznie wykryje tło i precyzyjnie je usunie.

Vakago

Vakago oferuje rozszerzenie AI do usuwania tła wideo dla Adobe Premiere Pro. Wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji do automatycznego wykrywania osób w filmie i maskowania ich. Rozszerzenie wykorzystuje również sztuczne sieci neuronowe do analizy wideo i zmiany jego tła jednym kliknięciem.

Podczas edytowania wideo w programie Adobe Premier Pro to rozszerzenie umożliwia również rozmycie tła i podkreślenie pierwszego planu.

Wideo

Wideo to darmowe narzędzie online do usuwania tła z filmów, które ma minimalny interfejs. Wystarczy jedno kliknięcie, aby przesłać wideo do tego oprogramowania. Umożliwia przesyłanie filmów w formatach MP4, MOV, WEBM, M4V i 3gp.

Po usunięciu możesz nawet sprawdzić podgląd, aby zobaczyć, jak działało narzędzie. Na koniec możesz pobrać wideo w formacie MP4 na swój komputer i używać go w dowolnym miejscu.

Wycięcie.Pro

Cutout.Pro to w 100% automatyczne narzędzie online do usuwania tła wideo jednym kliknięciem. Możesz bezproblemowo przesyłać dowolne wideo z komputera na tę platformę i usuwać tła wideo z prawdziwymi scenami. Po przetworzeniu możesz zobaczyć bezpłatny podgląd trwający pięć sekund w rozdzielczości 360p.

W Cutout.Pro możesz przesyłać pliki MP4, WEBM, MOV i GIF o rozmiarze 2 GB. Ponadto obsługuje maksymalną rozdzielczość wideo 4K. Edytowane filmy możesz natychmiast udostępnić na YouTube, TikTok i Vimeo.

Edycja-wideo-online

Edit-Videos-Online to kolejna platforma internetowa, na której można usunąć bieżące tło filmu. Nawet jeśli wideo nie ma zielonego ekranu, sztuczna inteligencja oprogramowania może wykryć tło i je usunąć.

Do przesyłania wideo obsługuje MP4, AVI, MOV, WMV i FLV. Po usunięciu pozwala wybrać docelowy format i rozdzielczość eksportu pliku wideo.

Podsumowanie

Bez względu na powód stworzenia filmu, chcesz, aby wyglądał atrakcyjnie i imponująco. Zaśmiecone lub zawstydzające tło wideo wystarczy, aby zrujnować Twoje wysiłki.

Korzystając z tych narzędzi do usuwania tła wideo, możesz łatwo pozbyć się istniejącego tła i dodać nowe do swojego filmu. Możesz także przeczytać o narzędziach do przycinania wideo i edytorach wideo typu open source.

x