14 najlepszych narzędzi do usuwania tła z obrazu

Usuwanie tła z obrazu może być trudnym i czasochłonnym zadaniem.

A to szczególnie, jeśli nie jesteś dobry w projektowaniu graficznym, ponieważ nie masz pewności, jak profesjonaliści używają do wykonania zadania.

Posiadanie obrazów z przezroczystym tłem jest naprawdę niezbędne do kilku celów, zarówno osobistych, jak i biznesowych.

Szczególnie potrzebne jest połączenie pewnych elementów, aby wtopić się w projekt i stworzyć głębię i szczegóły, aby były atrakcyjne wizualnie. Pomaga uzyskać profesjonalny wygląd, ponieważ przezroczystość pasuje do wszystkiego.

Jednak prawdziwe pytanie brzmi, jak łatwo i bez poczucia wypalenia usunąć tło z obrazu? Cóż, narzędzia, o których wspomnę w tym artykule, pomogą ci to osiągnąć.

Przejdźmy od razu do tego.

Wondershare PixCut

Szukasz narzędzia, które z łatwością usunie tło z obrazu?

Z Wondershare PixCut, niesamowite narzędzie do usuwania tła online, jesteś po prawej stronie toru. To, co musisz zrobić, to przesłać obraz i pozwolić PixCutowi wykonać resztę pracy.

Może automatycznie wybrać obiekt i przenieść tło obrazu na przezroczyste z idealnymi krawędziami. Tymczasem PixCut zapewnia również wyjątkowe funkcje do usuwania niechcianych obiektów z obrazów i powiększania obrazu bez utraty jakości. Oto krótki samouczek.

PixCut zapewnia potężny interfejs API, który można dostosować do własnych potrzeb i wprowadzić jako świetny dodatek do produktu.

Leawo Photo BG Remover

Zasilany inteligentnym algorytmem, Leawo Photo BG Remover to łatwa w użyciu i profesjonalna gumka do tła fotograficznego. Obsługuje automatyczne i ręczne usuwanie tła zdjęć, dzięki czemu można łatwo usunąć niechciane obszary i zachować żądane obszary do woli. Oprócz włosów i sierści może również bez wysiłku precyzyjnie usuwać tło z przezroczystych obiektów.

Co więcej, Leawo Photo BG Remover zapewnia również różnorodne narzędzia do zmiany i edycji tła zdjęć. Na przykład możesz zmienić tło zdjęcia na przezroczysty, jednolity kolor lub dowolny obraz, a także rozmyć tło lub zastosować inne efekty do pierwszego planu i tła.

Możesz zaimportować do niego dowolny obraz i zapisać wyniki w JPEG, BMP, TIFF, PNG, WEBP itp.

Wycinanka.pro

Wycinanka.pro to wizualna platforma AI, z której mogą korzystać użytkownicy indywidualni, firmy i programiści. Mają różne narzędzia, takie jak usuwanie tła, Photo Retusz, Photo Colorizer, Photo Enhancer, Cheerful Video itp.

Jego algorytm zajmuje pierwsze miejsce w rankingu Alpha Matting Evaluation i zapewnia najbardziej niezawodną ochronę prywatności, której możesz zaufać, oraz najbardziej stabilną usługę, korzystając z serwerów AWS i szybkiej obsługi klienta.

Ma aplikację do usuń tło wsadowo, ale możesz go również używać w Internecie. To bez rejestracji i bezproblemowe. Możesz pobrać wyniki w małym rozmiarze BEZPŁATNIE, a po rejestracji będziesz mieć 2 kredyty na swoim koncie. Ich plan jest dość elastyczny. Możesz subskrybować określone kredyty miesięcznie lub po prostu płacić w podróży. To narzędzie ma wszystkie inne funkcje, takie jak oferowanie przezroczystego tła, różnych obrazów tła i kolorów.

HitPaw Online do usuwania tła

HitPaw Online do usuwania tła jest najłatwiejszym narzędziem i gorąco Ci je polecam. Pomoże Ci automatycznie usunąć tło z obrazu jednym kliknięciem. W przypadku niektórych zdjęć ze złożonym tłem możesz użyć funkcji „Przywróć” i „Eraser”, aby przywrócić tło lub usunąć niechcianą część po użyciu sztucznej inteligencji, aby kontynuować automatycznie.

Jeśli chcesz zmienić tło na to, które posiadasz lub użyć czystego tła, możesz to zrobić w tym narzędziu. Jako narzędzie online możesz z niego korzystać w dowolnym miejscu i czasie bez żadnych ograniczeń.

Użytkownicy najbardziej lubią to, że narzędzie do usuwania tła obrazu jest jedną z funkcji narzędzi HitPaw Online Tools. Oprócz tego, że możesz użyć narzędzia do usuwania tła bez opłaty, ale możesz również użyć konwertera obrazów, zdjęcia dynamicznego, animatora twarzy, rejestratora ekranu, obcinacza wideo, usuwania znaków wodnych itp.

Usuń.bg

Najkorzystniejsza opcja, Usuń.bg, świetnie radzi sobie z natychmiastowym usuwaniem tła z dostarczonego obrazu. Kiedy mówię „natychmiastowy”, mam to na myśli, ponieważ wygenerowanie przezroczystej wersji obrazu w tle zajmuje dosłownie 5 sekund.

Za pomocą tego narzędzia możesz usunąć tło obrazów składających się z ludzi, zwierząt, przedmiotów, samochodów, a nawet grafik.

Wszystko, co musisz zrobić, to przesłać obraz, a narzędzie wykona swoją pracę automatycznie. Po wygenerowaniu wyników możesz je pobrać lub trochę poprawić, aby były idealne, co w większości przypadków nie będzie wymagane.

Jeśli chcesz, możesz skorzystać z interfejsu API Remove.bg, aby zwiększyć cyfrową wydajność swojego przepływu pracy.

Slazzer

Natychmiast usuń i dodaj nowe tło do swoich obrazów za pomocą Slazzer. Obsługuje formaty JPG, PNG i JPEG i możesz dosłownie przesłać do niego dowolny obraz, nawet jeśli jest dość złożony. Ich algorytm wizji komputerowej AI ma moc rozróżniania mylących obiektów, takich jak włosy, a nawet podobnych kolorów, aby oddzielić tło.

Możesz użyć go online lub pobrać aplikację komputerową, aby automatycznie przetwarzać obrazy zbiorczo. Posiada również aplikację mobilną, Photoshop wtyczka, wtyczka Shopify, wtyczka WooCommerce i wtyczka Figma dla tego samego procesu, ale na różnych platformach.

Slazzer oferuje również swoje API, za pomocą którego można usunąć tło za pomocą jednego wywołania API.

Kanwa

Kanwa jest bardzo łatwym w użyciu narzędziem powszechnie znanym, zwłaszcza dla osób, które borykają się z umiejętnościami projektowania. To znacznie ułatwia pracę dzięki wbudowanym narzędziom i elementom, które można po prostu przeciągnąć i upuścić, aby stworzyć coś atrakcyjnego wizualnie.

Większość rzeczy jest darmowa, ale aby usunąć tło, musisz być użytkownikiem PRO. Jednak gdy wejdziesz w ich plan PRO, dosłownie odblokujesz nieskończone możliwości projektowania, których inaczej byś sobie nie wyobrażał.

A najlepsze jest to, że pierwszy miesiąc członkostwa PRO możesz otrzymać całkowicie za darmo. Jeśli ci się to nie podoba, po prostu odsuń się od niego, kiedy tylko chcesz, ale jestem pewien, że chciałbyś go kontynuować ze względu na wykonalność, jaką zapewnia.

Usuń.ai

Działa podobnie do powyższego narzędzia, Usuń.ai to kolejne bezpłatne rozwiązanie do wycinania niektórych elementów z obrazu i tworzenia przezroczystego tła.

Przetworzenie obrazu i powrót z przezroczystą wersją zajmuje tylko 3 sekundy. W wersji darmowej otrzymasz obrazy o rozdzielczości 0,25 megapiksela. Aby uzyskać wyniki w najwyższej rozdzielczości, musiałbyś kupić kredyty, które wcale nie są drogie.

Możesz zrobić jeden obraz na raz lub pobrać oprogramowanie Windows, które umożliwia zbiorcze usuwanie tła. Jako dodatkowy profit możesz również wykorzystać ich interfejs API, aby przyspieszyć działanie.

Cięcie w tle

Cięcie w tle dobrze wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby umożliwić łatwe usuwanie tła z nawet najtrudniejszych obrazów. Nadal jest w fazie beta, ale możesz przesłać do niego lub upuścić swój obraz, a główna część zostanie automatycznie wycięta w ciągu kilku sekund.

Twórcy tego narzędzia regularnie wprowadzają nowe aktualizacje, aby je ulepszyć. Jedną z ich najbardziej oczekiwanych funkcji jest publiczny interfejs API, który pomoże Ci zintegrować aplikacje innych firm i stworzyć z nim coś własnego. Mówi się, że wkrótce się pojawi, więc musisz mieć na to oko.

BackgroundCut jest darmowy, ale musisz kupić kredyty na żądania obrazów o wyższej rozdzielczości.

ZdjęciaNożyczki

Bardzo precyzyjny, a jednocześnie prosty w obsłudze, ZdjęciaNożyczki ułatwia usuwanie tła z obrazu, nawet wokół półprzezroczystych obiektów, takich jak włosy. Ma wiele wbudowanych narzędzi, takich jak Magic Wand i Transparent Marker, do różnych rodzajów obrazów, aby upewnić się, że wszystko, co w niego włożysz, zwróci satysfakcjonujący wynik.

Po usunięciu tła z obrazów za pomocą tego narzędzia możesz wypełnić je jednolitym kolorem, innym obrazem, a nawet utworzyć kolaż składający się z wielu obrazów.

PhotoScissors można pobrać na systemy Windows, Mac i IOS. Możesz również użyć go online, jeśli nie chcesz niczego pobierać.

Adobe Creative Cloud Express

Gdy jest to coś związanego z Adobe, daje to dziwne poczucie pewności i Adobe Creative Cloud Express nie jest inaczej. To fenomenalne narzędzie, które zawiera wiele wspaniałych funkcji, w tym możliwość szybkiego usuwania tła z obrazów.

Po usunięciu tła możesz pozostawić je bez zmian lub dodać do niego nowy kolor, bawić się kształtami, a nawet wypełniać różne obrazy w jego miejsce. Możesz go edytować w sposób, który będzie odpowiadał Twoim wymaganiom, na przykład do osobistego zdjęcia profilowego, zdjęcia produktu lub ulotki promocyjnej.

Możesz wypróbować wiele różnych elementów, takich jak czcionki, animacje, kształty, kolory i obrazy, aby całkowicie zorientować się na wizję.

InPixio

ja osobiście używam InPixio aby usunąć tło z obrazów i działa niesamowicie. Precyzja jest świetna i możesz eksportować swoje obrazy w wysokiej rozdzielczości całkowicie za darmo. Nie ma też żadnych ukrytych kosztów, co oznacza, że ​​możesz zacząć już teraz.

Gdy narzędzie powróci z przezroczystą wersją obrazu, możesz go zapisać lub dalej pracować nad podświetleniem, aby uzyskać najlepsze wyniki. Jeśli przesyłasz złożony obraz, bardzo prawdopodobne jest, że będziesz potrzebować kilku prób, zanim uzyskasz idealny wynik, ale to w porządku w przypadku narzędzia, które nie pobiera ani grosza.

Pixlr BG

Usuń tło z jednego lub wielu obrazów jednocześnie za pomocą Pixlr BG. To imponujące narzędzie do edycji przeznaczone do różnych celów, a usuwanie tła jest jednym z nich. Bez względu na to, czy jest to selfie, zdjęcie produktu, czy po prostu jakikolwiek inny obraz, który wymaga pracy, to narzędzie może to zrobić z łatwością w ułamek sekundy.

Po wygenerowaniu wyniku możesz go dostroić za pomocą narzędzi do wycinania, aby nie pozostawić żadnych kamieni nieodwróconych. Pixlr BG jest całkowicie darmowy i możesz zacząć od razu, przesyłając żądany obraz.

Piątek

Jeśli nie chcesz korzystać z narzędzia i wolisz, aby praca wykonywała za Ciebie prawdziwy człowiek, Fiverr jest do tego świetną platformą. Mieści wiele koncertów do różnych celów tworzonych przez freelancerów, takich jak ten od artysty o imieniu Juliaphoto.

Ten koncert, który kosztuje zaledwie 5 USD za pakiet podstawowy, pozwoli Ci usunąć tło z 20 różnych obrazów. Możesz go używać do użytku komercyjnego, poprosić o poprawki i otrzymać go w ciągu jednego dnia.

Jeśli chcesz usunąć tło z większej liczby obrazów, to oczywiście musisz wybrać droższe pakiety. Jednak dobrą rzeczą w Fiverr jest to, że kupujący są zawsze traktowani priorytetowo. Możesz być pewien, że zawsze będziesz zadowolony ze swojego zamówienia, ale nawet jeśli nie, możesz od razu poprosić o zwrot pieniędzy.

Na platformie jest o wiele więcej takich koncertów, które możesz sprawdzić, wykonując proste wyszukiwanie.

Wniosek

Usuwanie tła z obrazów nie jest już strasznym zadaniem. W rzeczywistości z biegiem lat stało się to łatwiejsze, a wszystko to dzięki najnowszej technologii. Powyższe zasoby są więcej niż wystarczające, aby wykonać pracę z absolutną łatwością.

Następnie sprawdź te narzędzia do edycji zdjęć online.