13 narzędzi do udostępniania dużych plików online

Czy kiedykolwiek byłeś zmuszony do fizycznego wysłania pliku do kogoś za pomocą pendrive’a, ponieważ dostawca poczty e-mail ma limit rozmiaru załącznika? Narzędzia do udostępniania plików online mogą Ci pomóc!

Chociaż możesz udostępniać pliki o wielkości kilku MB przy użyciu zwykłych metod, takich jak poczta e-mail, kanały mediów społecznościowych lub aplikacje do przesyłania wiadomości, sprawy komplikują się, gdy musisz udostępnić ogromny plik.

Żadna witryna społecznościowa ani usługa poczty e-mail nie pozwolą na prywatne udostępnianie dużego pliku o pojemności 10 GB lub większej. W tym celu potrzebujesz dedykowanego narzędzia, które pobierze od Ciebie duży plik i bezpiecznie wyśle ​​go do odbiorcy.

Na szczęście istnieje wiele aplikacji i usług online, które umożliwiają wysyłanie dużych plików, w tym filmów. Większość z nich ma niesamowite darmowe pakiety, w których możesz wysłać nawet do 10 GB dużych plików za darmo. Możesz także wysyłać pliki o rozmiarze powyżej 100 GB, ale zwykle wymaga to konta premium.

Bez względu na to, czego potrzebujesz, znam kilka dobrych narzędzi, które mogą prywatnie wysyłać duże pliki do jednego lub wielu użytkowników. Poniżej znajdziesz narzędzia do wysyłania dużych plików w systemach Windows, Android, iOS oraz w Internecie.

Narzędzia internetowe do wysyłania dużych plików

Zacznę od stron internetowych, które pozwalają przesyłać duże pliki, a następnie udostępniać je odbiorcom. Narzędzia te są najbardziej wszechstronne, ponieważ nie są bramkowane przez system operacyjny i mogą działać zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i mobilnych. Wszystko czego potrzebujesz to działająca przeglądarka.

Zobaczmy niektóre z najlepszych typów w tej kategorii:

WeTransfer

Nic nie przebije WeTransfer jeśli chodzi o prostotę i szybkie wykonanie. Gdy tylko otworzysz witrynę, poprosi Cię o przesłanie dużego pliku, który chcesz wysłać, bez konieczności rejestracji lub podawania dalszych szczegółów. Po przesłaniu pliku otrzymasz link, który możesz udostępnić innym, aby pobrać plik.

Możesz również wysłać link e-mailem, ale w tym celu musisz podać swój adres e-mail i adres e-mail odbiorcy. Darmowe konto bez rejestracji umożliwia przesyłanie plików o rozmiarze do 2 GB. Możesz uaktualnić do Wersja Pro który zwiększa limit do 200 GB i zapewnia inne korzyści, takie jak ochrona hasłem i niestandardowy czas wygaśnięcia.

MASV

Jeśli chcesz postawić na niezawodność i szybkość, MASV może być najlepszym przystankiem. MASV to doskonała platforma dla twórców i kamerzystów do przesyłania plików przez bezpieczną platformę do klientów.

MASV oferuje bezpłatną wersję próbną 7 dni, która obejmuje 100 GB danych, a następnie możesz skorzystać z usługi za 0,25 USD za każdym razem, gdy chcesz udostępnić plik.

Niezależnie od tego, czy jest to plik krytyczny czasowo, czy bardzo duży, MASV może go za Ciebie pokryć. Może przenosić kosztowne roczne kontrakty, problemy z przekierowaniem portów, oprogramowanie, limity rozmiaru, limity pamięci, skomplikowane interfejsy, prędkości wysyłania, powolne pobieranie plików i awarie transferu.

MASV to prawdopodobnie jeden z najlepszych sposobów przesyłania dużych plików wideo.

Przelew Dropbox

Jest to dedykowana usługa przesyłania dużych plików przez Dropbox, odrębna od oferowanej przez nią usługi przechowywania w chmurze. Mimo że Przelew Dropbox jest nieco ograniczony w porównaniu do większości innych, jeśli chcesz renomowanej usługi lub już używasz Dropbox do przechowywania, warto z niego skorzystać.

System śledzenia informuje również, kiedy użytkownik pobiera plik, który jest dostępny dla użytkowników bezpłatnego konta. Bezpłatni użytkownicy mogą wysyłać duże pliki do 100 MB, a konta Plus i Pro podnoszą ten limit odpowiednio do 2 GB i 100 GB. Zaktualizowani użytkownicy mogą również chronić pliki hasłem i ustawiać daty wygaśnięcia.

UdostępnijFast

Nawet jeśli UdostępnijFast pozwala tylko przesyłać pliki o maksymalnym rozmiarze 1 GB, ale w przypadku bezpłatnej usługi jest zadziwiająco konfigurowalny. Możesz przesłać do 1000 plików, a usługa tworzy dwuznakowy adres URL, który jest łatwy do zapamiętania i udostępnienia. Możesz nawet tworzyć własne adresy URL, jeśli chcesz.

Istnieje możliwość ustawienia daty wygaśnięcia od 1 minuty do maksymalnie 1 miesiąca, ale użycie dłuższego okresu zwiększy również długość adresu URL. Pliki można również zaszyfrować hasłem i zarządzać online za pomocą dedykowanego klucza administratora.

Drenaż pikseli

Ta usługa oferuje znacznie łagodniejszy limit przesyłania w bezpłatnej wersji z 5 GB przesyłania na plik i możesz przesłać do 10 000 plików. Najlepsze jest to, że przechowuje pliki przez 30 dni od ostatniego dostępu. Dlatego tak długo, jak przesłany plik jest przeglądany raz w miesiącu, może pozostać na serwerze.

Drenaż pikseli Wersja Pro zwiększa limit rozmiaru pliku do 15 GB, usuwa wszystkie reklamy, wydłuża czas wygaśnięcia do 30 dni i zapewnia 1 TB przepustowości na pobieranie. Tworzenie konta nie jest konieczne, ale możesz je utworzyć, aby śledzić historię plików.

FileTransfer.io

Kolejne duże narzędzie do wysyłania plików z doskonałą darmową wersją. FileTransfer.io wysyła duże pliki o rozmiarze do 6 GB, ale o maksymalnej pojemności 100 GB. Pliki mogą pozostać na serwerze do 21 dni i można je pobrać 50 razy.

Płatna wersja usługi zwiększa pamięć do 1000 GB przy maksymalnym rozmiarze pliku 25 GB i 100 GB. Dobry program do zarabiania pozwala nałożyć paywall na pliki, aby zarabiać pieniądze.

Rozbić

Jeśli nie chcesz ograniczać rozmiaru pliku, to Rozbić to właściwa usługa dla Ciebie. Nawet w wersji darmowej nie ma limitu rozmiaru pliku, który można przechowywać przez 14 dni i jest chroniony hasłem. Jednak tylko pliki o rozmiarze poniżej 2 GB mają priorytetową prędkość transferu, wszelkie pliki powyżej 2 GB będą przesyłane wolniej.

Zakup dowolnej z płatnych subskrypcji usunie to ograniczenie pierwszeństwa i zaoferuje znacznie więcej funkcji. Możesz mieć 30-dniową dostępność plików, śledzenie pobrań w czasie rzeczywistym, historię plików, obsługę poczty e-mail i wiele więcej.

Wysyłaj duże pliki w systemie Windows

Jeśli nie chcesz otwierać przeglądarki, aby udostępniać duże pliki, niektóre narzędzia dla systemu Windows mogą również pomóc w wysyłaniu dużych plików. Zobaczmy, który z nich działa najlepiej dla Ciebie:

Mega

Mega jest w rzeczywistości usługą przechowywania w chmurze, ale ma dedykowane funkcje, które ułatwiają wysyłanie dużych plików. Aby korzystać z usługi, musisz utworzyć bezpłatne konto, a po zainstalowaniu będzie ona działać z zasobnika systemowego. Dostajesz 25 GB przestrzeni dyskowej na przesyłanie plików, którą dodatkowo zwiększasz do 16 TB, kupując Subskrypcje Pro.

Gdy prześlesz plik do Mega, obok pliku pojawi się link Pobierz. Wystarczy go kliknąć, a otrzymasz link, który możesz udostępnić każdemu, aby wysłać plik. Odbiorca może pobrać plik lub zaimportować go na swoje konto Mega, jeśli je posiada.

Wyślij w dowolnym miejscu

Wyślij w dowolnym miejscu umożliwia udostępnianie dużych plików na wiele sposobów. Ma metodę klucza transferu, w której można przekazać odbiorcy losowo wygenerowany klucz, który może umieścić w swoim kliencie Send Anywhere, aby pobrać plik. Nie ma również limitu rozmiaru pliku podczas wysyłania tą metodą.

Jego płatna wersja oferuje przechowywanie w chmurze 1 TB z nieograniczonym przechowywaniem łączy i funkcjami zarządzania łączami. Możesz również utworzyć link do udostępniania, który można udostępnić wielu osobom, ale jego limit wynosi maksymalnie 10 GB. Co ciekawe, możesz pozwolić aplikacji na łatwe dodawanie wpisu do menu kontekstowego, aby wysyłać pliki bezpośrednio z menu prawego przycisku myszy w systemie Windows.

Aplikacje na Androida/iOS do wysyłania dużych plików

Jeśli wolisz używać telefonu do zarządzania dużymi plikami, dedykowana aplikacja będzie znacznie lepsza niż usługa online. Poniżej znajdziesz jedne z najlepszych aplikacji na Androida i iOS, które mogą wysyłać duże pliki online.

Filemail

Jak sama nazwa wskazuje, Filemail używa interfejsu takiego jak klient poczty e-mail do wysyłania dużych plików. Odbiorca otrzyma wiadomość e-mail z linkiem do pobrania pliku. Możesz wysyłać pliki o rozmiarze do 5 GB bez konieczności zakładania konta, a plik pozostaje na serwerze przez 7 dni.

To była tylko darmowa wersja. Wersja płatna całkowicie znosi ograniczenie limitu plików i daje 1 TB miejsca na przechowywanie plików. Możesz wysyłać nieograniczoną liczbę plików, a pliki można skonfigurować tak, aby były przechowywane na zawsze.

Pobierz na Android | iOS

UpFile

Ta aplikacja skupia się głównie na zachowaniu prywatności użytkownika i zapewnieniu bezpiecznego transferu. Do wysłania pliku nie jest wymagane konto i nie ma limitu rozmiaru plików. Podobnie jak większość innych aplikacji tutaj, tworzy link, który możesz udostępnić odbiorcy, aby pobrać plik.

Gdy odbiorca pobierze plik, zostanie on automatycznie usunięty z serwerów UpFile. To sprawia, że ​​jest to nieco ograniczone, jeśli chodzi o zarządzanie plikami, ale jeśli prywatność jest dla Ciebie ważna, jest idealna.

Pobierz na Android

SwiftspeedUdostępnij

SwiftspeedShare zapewnia 64 GB miejsca na przechowywanie do 10 plików jednocześnie i wysyłanie ich. Ma interesującą funkcję samozniszczenia, która automatycznie usuwa plik po pobraniu go przez wszystkich odbiorców. Może to być bardzo przydatne, jeśli nie chcesz, aby Twoje dane znajdowały się w sieci, zwłaszcza że są one dostępne dla każdego, kto ma link.

Możesz uaktualnić do wersji Pro, aby uzyskać więcej miejsca i lepsze funkcje, takie jak ochrona hasłem i niestandardowy czas wygaśnięcia.

Pobierz na iOS

Idealna darmowa aplikacja do udostępniania dużych plików. Połącz udostępnianie plików tworzy chroniony hasłem link do udostępniania innym z niestandardową datą wygaśnięcia. Nie ma wersji płatnej, ale bezpłatna aplikacja nie ogranicza przepustowości, o ile rozmiar pliku jest mniejszy niż 1 GB.

Możesz udostępniać wiele plików jednocześnie, a aplikacja prowadzi rejestr wszystkich udostępnionych plików. Nie musisz nawet rejestrować konta, aby korzystać z usługi.

Pobierz na Android | iOS

Zawijanie

Jedną wskazówką, którą chciałbym dodać, jest skompresowanie dużego pliku przed jego wysłaniem. Dzieje się tak, ponieważ większość tych aplikacji ma limit rozmiaru pliku, a przesłanie pliku o mniejszym rozmiarze będzie szybsze. Możesz użyć narzędzia typu open source, takiego jak 7-zip skompresować, a nawet zaszyfrować plik.

Jeśli wybrane narzędzie nie usunie pliku automatycznie po określonym czasie, upewnij się, że śledzisz go i usuwasz wszystkie poufne pliki, które możesz udostępnić.

Zabezpiecz hasłem swoje pliki, aby nieupoważnione osoby nie miały do ​​nich dostępu.