14 Najlepszy twórca tekstów piosenek dla muzyków i twórców treści [2023]

W tej chwili filmy z tekstami piosenek są znane na wszystkich innych platformach społecznościowych. Czy Ty też szukasz sposobów na łatwe ich tworzenie? Czytaj dalej aby się dowiedzieć.

Od bębnów po TikTok, może nie być platformy mediów społecznościowych, na której nie znajdziesz lyric video podczas surfowania. Od smutnych piosenek po ciężkie basy — twórcy wideo z tekstami są bardzo poszukiwani. Ci twórcy filmów dołożyli wszelkich starań, aby ich filmy przyciągały widzów.

W szerokim zakresie zawodów nowej ery tworzenie lirycznych wideo zyskało na znaczeniu. Twórcy treści korzystają z twórców filmów z tekstami piosenek, aby tworzyć treści, które są bardzo lubiane przez innych. W tym artykule omówimy, czym są filmy z tekstami piosenek i dlaczego są tak popularne na bębnach i TikToku. Omówimy również niektóre z najlepszych twórców lirycznych filmów wideo dla muzyków i twórców treści.

Co to są filmy z tekstami piosenek?

Film z tekstem piosenki to rodzaj filmu, w którym odtwarzana jest piosenka w tle, podczas gdy wyświetlane są słowa. Można też powiedzieć, że teledyski z tekstami piosenek to teledyski, których głównym elementem wizualnym jest typografia, a nie narracja czy muzycy grający piosenkę. Wraz z wprowadzeniem teledysków wszystkie rodzaje zespołów wykorzystały je jako narzędzia twórcze.

Teledysk z tekstami piosenek jest o wiele bardziej kreatywny i przenosi Twoją wyobraźnię na nowe wyżyny. Przed wydaniem oficjalnego wideo zespoły często najpierw wydają piosenkę z tekstem. Teledyski z tekstami piosenek przemawiają do niezależnych wykonawców, ponieważ można je wyprodukować za mniejsze pieniądze i pozwalają słuchaczom nauczyć się słów piosenki.

Lyric video to doskonała opcja dla bębnów i TikTok z wielu powodów. Twórcy treści mogą opracować różnorodne intrygujące i przyciągające widzów koncepcje za pomocą odpowiedniej kombinacji piosenki, tekstu i tła. Poniżej znajduje się kilka powodów, dla których filmy z tekstami piosenek są tak popularne na tych platformach.

  • Zamiast uzyskiwać błędne teksty z innych źródeł, wideo z tekstami piosenek pomoże widzom zrozumieć wyraźne teksty muzyki.
  • Tworzenie teledysków z tekstami piosenek nie jest trudnym zadaniem. Możesz go szybko utworzyć i opublikować swoją muzykę w mediach społecznościowych. To nie tylko łatwe, ale także oszczędza czas.
  • Wykonanie lyric video kosztuje niewiele. Nie ma wątpliwości, że zrobienie całego lyric video nie musi być drogie.
  • Filmy z tekstami piosenek mogą pomóc w wykorzystaniu muzyki do przekazania historii za pomocą animacji.
  • Lyric video może sprawić, że Twoja muzyka stanie się wirusowa jeszcze przed opublikowaniem oficjalnego wideo.

Przejdźmy do listy najlepszych twórców wideo z tekstami piosenek, którzy mogą Ci pomóc.

Veed.io

VEED jest przygotowany do pomocy przy tworzeniu każdego rodzaju wideo, w tym filmów z tekstami piosenek. Dodaj dźwięk i efekty wizualne, a nawet usuń zgrzyt muzyki w tle. Innymi słowy, dzięki szerokiemu wyborowi narzędzi VEED, Twoje filmy z tekstami piosenek będą wyglądać nieskazitelnie, dopracowane i piękne. Przygotuj się na oklaski publiczności!

VEED to całkowicie internetowy edytor wideo, który działa bezpośrednio w przeglądarce. Dowolna przeglądarka internetowa, taka jak Safari, Microsoft Edge, Chrome, Mozilla Firefox itp., może uruchomić VEED. Nie musisz spędzać godzin na nauce skomplikowanego oprogramowania ani zapełniać urządzenia topornymi aplikacjami. Musisz przesłać swoje zasoby w dowolnym formacie, a powstały film można pobrać bezpośrednio z przeglądarki.

Flixier

Flixier uważa się za wyjątkowego, ponieważ jest najszybszym narzędziem do tworzenia lirycznych wideo online. Ponieważ jest zasilany w chmurze, wszystkie renderowania są wykonywane na ich serwerach, co gwarantuje, że Twoje filmy będą zawsze dostępne do pobrania w ciągu trzech minut lub krócej. Oznacza to również, że działa bez żadnych problemów na każdym komputerze, czy to zupełnie nowym komputerze Mac, przestarzałym laptopie z systemem Windows, czy niedrogim Chromebooku.

Z Flixier możesz zrobić o wiele więcej niż dodawać teksty do filmów. Możesz wybierać spośród ponad tysiąca czcionek, tworzyć animowany tekst, dodawać przejścia i animowane nakładki, a także korzystać z kolekcji ruchomych grafik firmy Flixier, aby inspirować użytkowników do polubienia, udostępniania i subskrybowania Twojego kanału. Co więcej, możesz przycinać, przycinać i siekać filmy, a następnie układać obrazy na wierzchu, aby tworzyć wspaniałe kolaże dźwiękowe.

Kapwing

Kolejnym darmowym twórcą wideo Lyric z łatwym w użyciu interfejsem użytkownika jest Kapwing. Nigdy nie doda znaku wodnego do Twojego filmu i jest prosty, ale skuteczny. Za pomocą tego przydatnego narzędzia możesz łatwo dodawać muzykę, zmieniać tło wideo, wybierać preferowaną czcionkę, kolor i rozmiar tekstu oraz czas, w którym tekst tekstu ożyje.

Główny ekran aplikacji jest podzielony na dwa główne panele: modyfikowanie pól tekstowych i tworzenie filmów. Jego interfejs użytkownika jest łatwy do zrozumienia. Posiada również obszerną kolekcję muzyczną zawierającą ponad 4000 różnych utworów. Co więcej, możesz nawet użyć go do wyszukania określonych słów i fraz w tekście.

animator

Animaker to kolejne bezpłatne narzędzie online, które pozwala tworzyć animowane filmy z tekstami piosenek z płynną typografią. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać liryczny projekt wideo, który najbardziej Ci się podoba, edytować teksty przy użyciu jednej z ponad 40 czcionek, ponad 60 efektów przejścia i ponad 60 efektów typografii kinetycznej, a następnie przesłać lub natychmiast opublikować swój film na YouTube.

Za naciśnięciem jednego przycisku będziesz mógł zamienić swoje codzienne słowa na muzykę, co jest główną zaletą tego narzędzia. Następnie możesz tworzyć lub słuchać muzyki za pomocą wbudowanego mikrofonu. W jednym miejscu można jednocześnie nagrywać i zapisywać do dziewięciu utworów. W rzeczywistości możesz również przesłać go na różne platformy mediów społecznościowych.

Flexclip

Jednym z najlepszych darmowych twórców wideo Lyric online jest FlexClip. Chociaż jest dość potężny, jest prosty w obsłudze. Możesz łatwo stworzyć fantastyczne wideo z tekstami piosenek w przeglądarce za pomocą FlexClip. Nie ma potrzeby pobierania ani instalowania czegokolwiek. Narzędzie internetowe oferuje również bezpłatną bibliotekę muzyczną oraz mnóstwo efektów tekstowych i wideo, które mogą przenieść Twoje lyric video na wyższy poziom.

Możesz szybko przekształcić prostą piosenkę miłosną w dopracowaną reklamę dzięki oprogramowaniu, które umożliwia korzystanie z mikrofonu, tabletu graficznego i narzędzi do przechwytywania ekranu w jednym miejscu. W aplikacji tekstów FlexClip dostępne są trzy motywy: piosenka, film i program telewizyjny. Ten motyw pozwala tworzyć teksty i filmy w dowolny sposób.

Usługa online Promo Lyric Video Creator udostępnia zestaw narzędzi do tworzenia i pobierania klipów muzycznych. Możesz wykorzystać obrazy z wbudowanej biblioteki materiałów cyfrowych do stworzenia filmu. Korzystając z tej usługi, możesz przycinać swoje filmy, wybierać czcionki i kolory oraz decydować, gdzie mają być umieszczone napisy.

Na tej stronie dostępnych jest ponad 4000 łatwych do dostosowania motywów, co ułatwia tworzenie filmów z tekstami piosenek. Możesz również uzyskać dostęp do 100 milionów filmów HD i zdjęć z tej witryny dzięki integracji z Getty Images.

Videobolt

Przesyłane strumieniowo ekrany, pokazy slajdów, wizualizatory muzyczne, wstępy i zakończenia logo firmowego oraz filmy do budowania marki pracodawcy mogą osiągnąć wyższy poziom tworzenia dzięki platformie do edycji wideo Videobolt.

Aplikacja online pozwala użytkownikom tworzyć spersonalizowane historie na Instagramie i intra wideo na YouTube. Użytkownicy mogą również korzystać z internetowego edytora wideo Videobolt i pobierać podglądy wideo ze znakami wodnymi za pomocą bezpłatnego konta.

Videobolt obejmuje tworzenie rutynowych filmów w mediach społecznościowych, sprzedażowych, reklamowych lub korporacyjnych, a także skalowalność dostosowanych, opartych na danych treści wideo. Videobolt to prosty interfejs typu „przeciągnij i upuść”, z którego mogą korzystać nawet osoby bez doświadczenia lub specjalistycznego szkolenia w zakresie edycji wideo. W Videobolt dostępnych jest ponad 1800 umiejętnych szablonów przygotowanych przez doświadczonych ekspertów.

Kreator filmów YouTube

Najbardziej niesamowita aplikacja do tworzenia tekstów piosenek na komputer osobisty jest uważana za YouTube Movie Maker. Dostępnych jest kilka narzędzi do tworzenia filmów z tekstami piosenek i filmów karaoke. Czcionki, kolory, rozmiary, tła, efekty specjalne i inne możliwości są wśród nich.

Istnieją dwa ustawienia twórcy lyric video. Tryb kreatora jest przeznaczony dla amatorów, a tryb pełny dla ekspertów. Co ważniejsze, witryna zawiera mnóstwo instrukcji wideo krok po kroku. Zanim zaczniesz tworzyć swój film z tekstami piosenek, możesz obejrzeć przesłane przez nich filmy instruktażowe.

Steve AI

Steve AI to kolejna doskonała opcja, jeśli chcesz tworzyć różne filmy z tekstami piosenek, w tym animowane. Sztuczna inteligencja tworzy filmy na podstawie Twoich tekstów i scenariusza. Szybko i skutecznie tworzy filmy z tekstami piosenek bez obaw o znaki wodne. Możesz także odkryć niesamowite narzędzia do edycji filmów i udostępniania swojej narracji.

Istnieją tysiące unikalnych szablonów wideo, prosta modyfikacja tekstu i edycja wideo oraz bogate zasoby graficzne, doskonały wybór lektora i muzyki, bezproblemowa współpraca i sprytny program, który obsługuje tworzenie i synchronizację filmów.

Motionbox

Krótsze wersje dłuższych filmów można tworzyć za pomocą Motionbox, co czyni je idealnymi do udostępniania w mediach społecznościowych i innych platformach. Miernik postępu i wbudowana funkcja napisów są doskonałe. Bardziej znane filmy można szybko przekształcić w tekst, dzięki czemu można łatwo tworzyć wpisy na blogu! To pomaga zaoszczędzić dużo czasu.

Kiedy tworzysz świetny materiał wideo, chcesz wykorzystać swoją szansę na nawiązanie kontaktu z publicznością na całym świecie. Motionbox pomaga w łączeniu się z publicznością i tworzeniu wideo. Najlepszym sposobem na zagwarantowanie, że każdy będzie mógł cieszyć się Twoimi filmami, jest opublikowanie filmu z napisami, dzięki czemu Twój materiał będzie dostępny dla wszystkich.

Typito

W Typito możesz tworzyć liryczne klipy, które są zarówno animowane, jak i aktorskie, łącząc oszałamiającą grafikę z muzyką lub innymi ścieżkami dźwiękowymi, aby przekształcić je w przeżycia. Najlepsze jest to, że twoje portfele też się uśmiechną; zajmuje to tylko kilka minut.

Jeśli szukasz łatwego sposobu szybkiego dodania napisów lub pliku SRT do filmu, Typito jest dla Ciebie. Typito oferuje łatwą edycję metodą „przeciągnij i upuść”, ponad 500 darmowych szablonów i ponad 20 formatów wideo do podglądów wideo na żywo.

Media.io zapewni Ci wsparcie, niezależnie od tego, czy jesteś projektantem poszukującym narzędzia do realizacji swojej kreatywnej wizji, czy osobą wpływową w mediach społecznościowych, która próbuje olśnić swoich obserwujących materiałami wysokiej jakości.

Twórz piękne pliki wideo, audio i zdjęcia o dowolnej wielkości za pomocą solidnego edytora i kompresora. Możesz także zmienić tło swoich plików lub niepożądane części za pomocą kreskówkowej grafiki lub innych efektów.

Dzięki temu bogatemu zestawowi narzędzi możesz szybko tworzyć atrakcyjne klipy edukacyjne lub grafiki i przekształcać je w różne typy plików, zapewniając kompatybilność urządzeń i demontaż nieefektywnych paradygmatów uczenia się.

Dzięki wyeliminowaniu rozpraszających aspektów i umieszczeniu materiału na pierwszym planie i na środku filmu narzędzie do redukcji szumów i tła umożliwia także tworzenie dopracowanych, profesjonalnie wyglądających filmów. To ogromnie poprawia uczenie się i zapamiętywanie nowych pomysłów.

Nowa sztuczna inteligencja

Nova AI automatycznie tłumaczy języki i dodaje napisy do filmów na dowolną platformę. Możesz automatycznie transkrybować, tłumaczyć i dodawać napisy do filmów, korzystając z mocy sztucznej inteligencji Nova w celu tańszej edycji. Aby tworzyć napisy i transkrypcje, które można modyfikować pod kątem treści i stylu, sztuczna inteligencja (AI) identyfikuje wzorce ludzkiej mowy.

Nova AI dokonuje transkrypcji ponad 40 języków, w tym hiszpańskiego, arabskiego i mandaryńskiego, na napisy, które można automatycznie przetłumaczyć na setki innych języków. Po zakończeniu edycji możesz nagrać napisy do swojego filmu na platformie lub pobrać je jako pliki SRT lub TXT.

Płótno

Możesz tworzyć atrakcyjne filmy pasujące do Twojej ścieżki muzycznej za pomocą bezpłatnego internetowego kreatora teledysków Canva. Dzięki serwisowi Canva możesz tworzyć animowane teledyski, które poruszą publiczność, lub tworzyć filmy z tekstami piosenek z tekstem w odpowiednim momencie i czcionkami wprowadzającymi nastrój.

Co więcej, możesz w pełni wykorzystać możliwości opowiadania historii, korzystając z zaawansowanych możliwości edycji audiowizualnej serwisu Canva. W kolekcji multimediów można znaleźć różnorodne filmy giełdowe, w tym uspokajające pejzaże morskie idealne do solówki na pianinie, neonowe tła do piosenek electro-pop i słodkie pastele do kołysanek dla dzieci.

Aby rozpocząć tworzenie filmu, wystarczy przesłać klipy wideo, muzykę i obrazy. Twórca teledysków może obsłużyć Twoje potrzeby związane z filmami animowanymi. Użyj efektów animacji, aby przyciągnąć uwagę odbiorców. Aby dalej rozwijać koncepcję swojego teledysku, możesz również użyć grafiki, naklejek, wektorów i innych elementów graficznych.

Wniosek

Lyric video to fantastyczne podejście do głębszego zaangażowania odbiorców. W końcu rzadko można znaleźć entuzjastę muzyki, który nigdy nie przeczytał słów ulubionej piosenki. Lyric video ma wiele zalet.

Każdy może skorzystać z tych najlepszych twórców filmów z tekstami piosenek, aby poprawić lub dodać teksty do swoich filmów. Możesz ich używać do tworzenia filmów, które z większym prawdopodobieństwem niż zwykłe klipy muzyczne otrzymają polubienia w mediach społecznościowych.

Jeśli zajmujesz się komponowaniem muzyki, powinieneś sprawdzić te generatory muzyki AI.