14 najlepszych aplikacji do dziennikarstwa, które podsumowują Twój dzień

Obecnie, gdzie wszystko robimy w sieci, korzystanie z najlepszych aplikacji do księgowania do pisania dzienników nie jest rzadkością. Dziennikarstwo stało się czymś więcej niż tylko pisaniem.

Kiedy wspominamy coś niezwykłego, co sprawia, że ​​czujemy się później wdzięczni za otaczających nas ludzi, często prowadzimy nas w podróż obfitującą w podnoszące na duchu pomysły i przyjemną energię.

Dziennikarstwo może leczyć wiele osób. Inspiruje Cię do głębokiego zbadania emocji, przekształcania emocji w wyrażanie siebie, co sprzyja uczeniu się i rozwojowi.

W tym artykule omówimy prowadzenie dziennika i sposób, w jaki pomaga ono zwiększyć produktywność i poprawić zdrowie psychiczne. Omówimy również wyzwania związane z prowadzeniem dziennika ręcznego i najlepszymi aplikacjami do dziennikarstwa, aby podsumować Twój dzień.

Co to jest dziennikarstwo?

Zapisywanie swoich najskrytszych myśli i uczuć na kartce papieru lub dowolnym oprogramowaniu jest znane jako akt księgowania. Dziennikarstwo pozwala wyrazić najbardziej autentyczne emocje i najgłębsze myśli.

Dzięki dziennikarstwu każdy może wzmocnić swoje odruchy emocjonalne. Możesz radzić sobie z życiowymi wyzwaniami i niepewnościami poprzez prowadzenie dziennika, które jest czynnością umysłową, emocjonalną i duchową.

Prowadzenie dziennika pomaga w odkryciu poczucia celu i sensu życia. Pomaga również odkryć twoje połączenie z wyższą siłą, pozwalając ci rozpoznać twoje negatywne idee i przekonania oraz pielęgnować pozytywne, uzdrawiające w ich miejsce.

Pisanie w dzienniku może pomóc w radzeniu sobie ze stresem i niepokojem. Pomaga również w zarządzaniu depresją i pomaga w ustalaniu priorytetów dla twoich problemów. Regularne śledzenie trudności pomoże Ci zidentyfikować ich przyczyny, a także dowiedzieć się, jak je sobie uświadomić i znaleźć lepsze rozwiązania.

Dodatkowo upraszcza twoje pomysły i uczucia, pomaga w samoświadomości i pomaga rozpoznać szkodliwe myśli i zachowania. Pisanie dziennika pomaga nam uzyskać wgląd w nasze codzienne doświadczenia.

Jak pomaga prowadzenie dziennika?

Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców, gdzie osoby z różnymi chorobami psychicznymi i lękami musiały pisać online przez 15 minut trzy dni w tygodniu przez 12 tygodni.

Osoby te zgłaszały, że czują się lepiej ze sobą i wykazywały mniej objawów depresyjnych. W ciągu 12 tygodni prowadzenia dziennika zaobserwowano ciągłą poprawę ich zdrowia psychicznego.

Dziennikarstwo również łagodzi rozmyślania. Czas pisania o zdarzeniu emocjonalnym jest niezbędny, ponieważ może pomóc ci przestać myśleć i martwić się o nie bez końca. Pozwala to ludziom zwracać większą uwagę na swoją pracę i zwiększa produktywność.

Możliwe, że prowadzenie dziennika wpływa na zdrowie fizyczne. Według badań przeprowadzonych na 49 osobach w Nowej Zelandii, ci, którzy spędzili 20 minut pisząc o swoich emocjach związanych z traumatycznymi sytuacjami, szybciej wracali do zdrowia po biopsji niż ci, którzy pisali o swoich zwykłych czynnościach.

Podobnie dni chorobowe wśród studentów były niższe wśród tych, którzy pisali o stresujących wydarzeniach, w porównaniu z tymi, którzy pisali o nieciekawych tematach, takich jak ich pokoje.

Mniej było objawów fizycznych i wizyt lekarskich związanych z rakiem u pacjentek z rakiem piersi, które pisały pozytywnie lub wyraźnie o swoich doświadczeniach z chorobą.

Wyzwania w dzienniku manualnym

Całkiem możliwe, że będziesz miał ochotę pisać w swoim dzienniku o każdej porze dnia. Nie zawsze jest możliwe noszenie pamiętnika lub długopisu w każde miejsce.

Co więcej, pisanie w pamiętniku w miejscach nieodpowiednich do używania długopisu i papieru byłoby trudne. Inną wadą dzienników piórkowych i papierowych jest to, że nie można dodawać do dzienników zdjęć, filmów ani wycinków dźwiękowych.

Ponieważ prowadzenie ręcznego dziennika może być wyzwaniem dla większości ludzi, najlepszą alternatywą dla tych długopisowych i papierowych dzienników są aplikacje do tworzenia dzienników. Aplikacje do dziennikarstwa mają wiele zalet i funkcji.

Poniżej wymieniono najlepsze aplikacje do dziennikarstwa, których możesz użyć do podsumowania swojego dnia.

Refleksyjny

Jedną z najlepszych aplikacji do dziennikarstwa, która pomaga użytkownikom radzić sobie ze złymi myślami, wzmacniać ich pozytywne nastawienie i poznawać naukę o zdrowiu, jest Reflectly.

Wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby pomóc użytkownikom w organizowaniu i rozważaniu ich codziennych problemów i pomysłów.

Reflectly zawiera inteligentny system pytań oparty na sztucznej inteligencji, który pomaga w śledzeniu postępów użytkownika i zapewnianiu wglądu. Zawiera ponad 1000 inspirujących cytatów i udostępnia te słowa jako widżet na ekranie głównym.

Reflectly oferuje również swoim czytelnikom codzienne wyzwania, podpowiedzi do dziennikarstwa i inspirujące informacje. Jest dostępny zarówno w sklepie Play, jak i App Store.

Aplikacja Diaro

Diaro to kolejna aplikacja do dziennikarstwa dostępna w ponad 30 językach. Korzysta z niego ponad 3 miliony użytkowników na całym świecie. Opiera się na trzech słowach, które są proste, skuteczne i osobiste. Ta aplikacja pomaga użytkownikom zachować przy sobie chwile i pomysły z życia.

Niezależnie od tego, czy jest to mała uwaga, czy długi wpis do pamiętnika, przyjazny dla użytkownika układ Diaro ułatwia użytkownikom uporządkowanie wszystkiego. Użytkownicy mogą łatwo pobrać aplikację Diaro ze sklepu Play i App Store.

Użytkownicy mogą wyszukiwać dane na podstawie słowa kluczowego, daty, tagów, folderu, a nawet lokalizacji. Użytkownicy mogą również bez wysiłku zsynchronizować swoją aplikację Diaro na smartfonie z Diaro Online za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej, korzystając z Dropbox.

Aplikacja Daylio

Daylio to aplikacja do dziennikarstwa, która zawiera dziennik punktorów samoopieki z celami, dziennik nastroju i śledzenie szczęścia.

Ponieważ zapewnia najwyższy poziom prywatności i cieszy się zaufaniem ponad 10 milionów użytkowników, jest jedną z aplikacji wybieranych przez redaktorów Google. W Daylio użytkownicy mogą wprowadzać swoje codzienne czynności i emocje za pomocą zaledwie dwóch dotknięć.

Dane są analizowane przez aplikację Daylio, która wyświetla je w postaci liczb, wykresów i korelacji. Wykorzystuje ogromną kolekcję uroczych symboli do niestandardowych zadań, a użytkownicy mogą mieszać i łączyć zabawne emotikony, aby wyrazić dowolny nastrój.

Użytkownicy mogą przeglądać intrygujące dane kwartalne lub roczne pochodzące z ich ewidencji. Użytkownicy mogą wybierać swoje schematy kolorów, umożliwiając tryb ciemny, aby cieszyć się nocami. Ta aplikacja jest dostępna zarówno w sklepie Google Play, jak i App Store.

Aplikacja Podróż

The Journey to jedna z najlepszych aplikacji do księgowania dla początkujących, którzy nie wiedzą, jak prowadzić dziennik. Współpracowali z kilkoma trenerami życiowymi, aby zapewnić użytkownikowi szeroki zakres tematów dotyczących samoopieki, obejmujący wszystko, od nauki optymizmu po pozytywne nastawienie do ciała i miłość do siebie.

Monitoruje zarówno zdrowie fizyczne, jak i emocjonalne użytkownika. Użytkownicy mogą połączyć Google Fit i Apple Health, aby śledzić spalanie kalorii i liczbę kroków.

Korzystając z wykresu nastroju, możesz również zidentyfikować swoje wzorce i wyzwalacze. Masz możliwość śledzenia swoich nastrojów nawet przez rok.

Użytkownicy mogą pobrać aplikację ze sklepu Play i App Store.

Aplikacja Longwalks

Aplikacja Longwalks to aplikacja do prowadzenia dziennika, która ułatwia komunikację z ludźmi na całym świecie na podstawie ich odpowiedzi na konkretne pytania. Możesz łączyć się ze współpracownikami, odkrywać miłość i tworzyć przyjaciół w zależności od tego, co jest dla Ciebie najważniejsze.

Aby dotrzeć do dobrych rzeczy i wydobyć unikalne, wyjątkowe i wyjątkowe cechy każdej osoby, Longwalks oferuje właściwe pytania. Ich zapytania opierają się na grupach fokusowych, zweryfikowanych badaniach, analizach i pomocy dla użytkowników. Jest dostępny zarówno w sklepie Play, jak i App Store.

Aplikacja Penzu

Penzu to najlepsza aplikacja do tworzenia dzienników dla użytkowników, którzy potrzebują narzędzia do rejestrowania swoich codziennych uczuć i aktywności w notatniku, wykresu kamieni milowych w dzienniku ciąży lub diety, a nawet do zapisywania swoich snów w dzienniku snów.

Aplikacja zapewnia wszystkie potrzebne zasoby, dzięki czemu możesz skoncentrować się na myślach, które chcesz zachować, a nie na pisaniu. Jest dostępny zarówno w sklepie Play, jak i App Store.

Wykorzystuje szyfrowanie klasy wojskowej i podwójne zabezpieczenia hasłem w celu ochrony dzienników użytkowników, dzięki czemu użytkownicy mogą spać spokojnie, wiedząc, że ich dzienniki są bezpieczne w Penzu Vault.

Pomyślna aplikacja

Aplikacja Thinky jest dostępna tylko na iPhone’y. Jest to niezwykle szczegółowy i bezpieczny pamiętnik, który pozwala przywitać się z płynnym prowadzeniem dziennika.

Jeśli nie jesteś pewien, co chcesz napisać, możesz skorzystać z podpowiedzi Thinky. Pomoże użytkownikom skoncentrować się na swoim zdrowiu i rozwieje niepokój związany z pustą kartką.

Prosty interfejs użytkownika (UI) Thinky ułatwia szybkie kończenie postów, dzięki czemu idealnie nadaje się do księgowania w podróży.

Możesz sprawdzić, jak zmienia się Twój nastrój w czasie, korzystając z wizualnego wykresu nastroju Thinky. Możesz szybko przeszukiwać swoje wpisy, aby zobaczyć, czy możesz zidentyfikować trendy w swoim myśleniu.

Dodatkowo Thinky oferuje tryb ciemny, który jest idealny do prowadzenia dzienników późnym wieczorem. Thinky ma również blokadę Face ID, która zapewnia prywatność dzienników użytkowników. Możesz go pobrać z App Store.

Aplikacja Momento

Momento to kolejna aplikacja do księgowania, która działa tylko na iPhone’ach. Tworzy oszałamiający dziennik, który płynnie opowiada historię Twojego życia i utrzymuje Cię na bieżąco, potajemnie zbierając Twoje codzienne działania, obrazy i filmy z sieci społecznościowych, aplikacji i gadżetów, z których codziennie korzystasz.

Momento został wybrany przez Starbucksa w 2016 i 2011 roku, a w listopadzie 2015 roku na liście redakcji Apple.

W grudniu został również zdobywcą drugiego miejsca w konkursie Apple iPhone App of the Year 2011. Dzięki prostej i przyjaznej dla użytkownika konstrukcji możesz z łatwością nagrywać swoje chwile na piśmie.

Aby uporządkować i przeglądać swoje wspomnienia w Momento, możesz dodawać do chwil osoby, miejsca i kategorie. Użytkownicy mogą pobrać aplikację ze sklepu App Store.

Aplikacja ZenJournal

ZenJournal to najszybszy i najłatwiejszy dziennik, w którym wszystko można zrobić za pomocą tylko dwóch dotknięć. Wszystko w tej aplikacji znajduje się na osi czasu, dziennikach użytkowników i hashtagach, a wszystkie wyszukiwania są dostępne w jednym interfejsie. Wystarczy uruchomić aplikację, aby rozpocząć czytanie, wyszukiwanie, odzwierciedlanie i rejestrowanie.

Ponadto użytkownicy mogą dwukrotnie dotknąć swoich dzienników, aby aktywować „tryb dyskretny”, który zaciemnia ich dzienniki w rozmyte fragmenty.

W Zenjournal użytkownicy mogą również używać TouchID lub FaceID do blokowania swoich rekordów. Użytkownicy Zenjournals mogą uzyskać dostęp do swoich dzienników, aby wyświetlić wykres wkładu w ciągu ostatnich 105 dni. Użytkownicy mogą pobrać tę aplikację zarówno ze sklepu Play, jak i App Store.

Ponadto firma Apple wymieniła Zenjournal jako jedną z „nowych aplikacji, które kochamy” w 2019 r. i „5 aplikacji na początek tygodnia” w 2020 r.

Aplikacja pierwszego dnia

Aplikacja Day One to jedna z najlepszych aplikacji do księgowania, z której można korzystać całkowicie bezpłatnie. Oferuje oszałamiający, wielokrotnie nagradzany projekt z układem, który oferuje wszystko, czego użytkownicy mogą kiedykolwiek potrzebować, pozwalając im skoncentrować się na pisaniu.

Użytkownicy mogą łatwo przeżyć przeszłe wydarzenie, korzystając z funkcji „Użyj tego dnia” w aplikacji Day One. Może pomóc ludziom w podróżowaniu w czasie bez konieczności korzystania z wehikułu czasu.

Możesz również dołączyć obrazy, filmy, rysunki lub nagrania dźwiękowe, aby Twoje wpisy do dziennika były bardziej atrakcyjne. Aplikacja Day One jest dostępna w sklepie Play i App Store.

Wreszcie, Day One oferuje opcję eksportu danych w dowolnym momencie, jednocześnie chroniąc dzienniki za pomocą zabezpieczeń biometrycznych, szyfrowania end-to-end i automatycznych kopii zapasowych.

Dziennik siatki

Najprostszym sposobem rozpoczęcia prowadzenia dziennika jest użycie Grid Diary. Oferuje nowatorską metodę pisania dziennika. Łączy przekonujące szablony dziennika i planowania z introspekcyjnymi podpowiedziami, aby pomóc Ci skoncentrować się na obszarach życia, które chcesz monitorować i doskonalić się pod każdym względem.

Grid Diary oferuje prowokujące do myślenia pytania, które pomogą Ci zastanowić się nad swoimi dniami i odkryć fascynujące spostrzeżenia na swój temat, dzięki czemu nie będziesz musiał stawić czoła blokadzie pisarza.

Grid Diary umożliwia tworzenie notatnika i systemu planowania poprzez łączenie tygodniowych, miesięcznych i rocznych dzienników. Aplikacja jest dostępna zarówno w sklepie Play, jak i App Store.

Aplikacja Happyfeed

Aplikacja do dziennikarstwa Happyfeed zachęca użytkowników do prowadzenia notatnika wdzięczności, w którym mogą myśleć o pięknych rzeczach w swoim życiu. Możesz dołączyć do grupy, aby podzielić się swoją radością z innymi lub założyć prywatny pamiętnik pełen dobrych doświadczeń.

Dziennik każdego użytkownika jest bezpiecznie i bezpiecznie synchronizowany online na wszystkich urządzeniach za pośrednictwem Happyfeed. Użytkownicy mogą go znaleźć w Google Play Store i App Store.

Użytkownicy mogą przesyłać zdjęcia do swoich wspomnień, aby nadać im dodatkowy kontekst. Pod koniec miesiąca użytkownicy mogą korzystać z funkcji aplikacji Happyfeed, aby utworzyć siatkę zdjęć.

Odbicie.aplikacja

Aplikacja Reflection.app została stworzona specjalnie po to, aby pisanie i rutynowa refleksja były dostępne dla każdego. Dzięki aplikacji możesz rozpocząć owocną praktykę refleksji z notatnikiem, który zachęca do wdzięczności, pozwala na akceptację i rozwój oraz pomaga w odnalezieniu jasności.

Struktura używana przez aplikację służy jako mapa drogowa dla księgowania i refleksji użytkowników. Sprawia, że ​​uczenie się z przeszłości jest proste, łatwe i przyjemne i ma na celu pomóc użytkownikom w rozwijaniu nawyków związanych z dziennikarstwem. Użytkownicy mogą łatwo pobrać tę aplikację ze sklepu Play i App Store.

Alan Mind App

Alan Mind oferuje zalety praktyki pisania jako proste i przystępne, z interaktywnymi samouczkami zaprojektowanymi w celu zwiększenia pewności siebie, uznania i skupienia lub radzenia sobie ze zmartwieniami, samotnością i wyznaczaniem celów.

Dodatkowo, wszystkie informacje wprowadzone do Alana Mind są prywatne tylko dla oczu użytkownika. Wszystkie wpisy są automatycznie szyfrowane w celu zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa, a użytkownicy mogą ustanowić swój klucz szyfrowania. Alan Mind nie sprzedaje również danych użytkowników ani nie wyświetla reklam.

Możesz znaleźć tę aplikację zarówno w sklepie Play, jak i App Store.

Wniosek

Zanim skończysz czytać, musisz zdawać sobie sprawę z korzyści płynących z prowadzenia dziennika dla wyrażania siebie, dekompresji i zachowania pozytywnej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Oprócz innych technik, prowadzenie dziennika jest doskonałym podejściem do ćwiczenia uważności i samoświadomości. Możesz mieć oko na to, jak się rozwijasz i zmieniasz. Dziennikarstwo to proces, który pomaga w osobistym rozwoju i awansie, a nie tylko rozrywka.

Nadszedł więc czas, aby zainstalować najlepszą aplikację do księgowania na swoim urządzeniu i zacząć od tego nawyku.