14 aplikacji na iPada, aby zachować porządek przez cały dzień [2023]

W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie utrzymanie porządku powinno być najwyższym priorytetem, aby osiągnąć sukces.

To coś, co może ci pomóc w wielu dziedzinach życia, w tym produktywności. Zorganizowany umysł i środowisko mają bezpośredni związek z byciem produktywnym, co może pomóc ci:

✅ Priorytetyzuj zadania

✅ Zapobiegaj prokrastynacji

✅ Oszczędzaj czas

✅ Zredukuj ogromną ilość stresu

Ponieważ zawsze są dwie strony medalu, słuszne byłoby stwierdzenie, że w pewnym sensie technologia utrudnia, a także ułatwia utrzymanie porządku. Na przykład zbyt wiele aplikacji społecznościowych jest produktem technologii, która może prowadzić do wielu rozproszeń, jeśli nie jest używana w granicach limitu.

Z drugiej strony mamy pozytywny aspekt, który ułatwia utrzymanie się na szczycie codziennych zadań i obowiązków.

W tym poście przyjrzymy się pozytywnym aspektom technologii, a to najlepsze aplikacje na iPada, które pomogą Ci zachować porządek przez cały dzień.

Wskoczmy od razu.

Todoist

Aplikacja Todoist, która jest świetna zarówno dla osób indywidualnych, jak i zespołów, pozwala organizować pracę i życie w najbardziej płynny sposób. Pomaga osiągnąć jasność umysłu, pomagając uporządkować codzienne zadania i osiągnąć więcej na koniec dnia.

Możesz zacząć od tworzenia i organizowania zadań w projekty, ustawiania terminów i przypomnień, zachęcania zespołu do współpracy i wiele więcej.

Bardzo fajną funkcją tej aplikacji jest to, że umożliwia ustalanie priorytetów zadań za pomocą kolorowych etykiet. Możesz także sortować i przeglądać zadania według terminu oraz korzystać z wizualnego pulpitu nawigacyjnego, aby monitorować swoje postępy.

Przeczytaj także: Jak organizować aplikacje za pomocą folderów na swoim iPhonie

Dowolne.zrób

Możesz korzystać z szeregu bardzo przydatnych funkcji Any.do, aplikacji zwiększającej produktywność, która jest prawie obowiązkowa dla każdego użytkownika iPada.

Jedną z kluczowych cech tej aplikacji jest system zarządzania zadaniami. Pozwala tworzyć zadania, ustawiać przypomnienia, ustalać priorytety zadań i kategoryzować je w folderach w celu uzyskania najwygodniejszego dostępu.

Kolejną funkcją, która okazała się naprawdę przydatna, jest integracja kalendarza. Pomaga być na bieżąco z pilnymi terminami i zadaniami, umożliwiając synchronizację aplikacji z kalendarzem. Dzięki temu zarządzanie czasem jest niezwykle łatwe i unika się poczucia przytłoczenia.

Ponadto pozwala korzystać z list zakupów, planistów, list rzeczy do zrobienia i wielu innych.

Trello

Ta lista nie byłaby kompletna bez Trello, bardzo popularnej aplikacji do zarządzania projektami i przepływem pracy. Ma wszystko, czego potrzebujesz, aby być zorganizowanym i produktywnym każdego dnia.

Oferuje wiele opcji dostosowywania, które pomogą Ci korzystać z aplikacji zgodnie z Twoimi wymaganiami, zamiast podążać za szablonem, który nie jest dla Ciebie spersonalizowany.

Oto niektóre z głównych funkcji Trello:

 • Pulpit nawigacyjny organizacji wizualnej do tworzenia tablic dla różnych projektów
 • Opcja współpracy, aby zaprosić członków zespołu i wspólnie pracować nad tablicami
 • Analityka postępu, aby śledzić swoją podróż
 • Widok kalendarza dla terminów

To świetna aplikacja do wymiany tradycyjnych karteczek samoprzylepnych na tablice cyfrowe. Minimalizuje obciążenie mózgu związane z zapamiętywaniem i pomaga skupić się na tym, co jest ważniejsze.

Budzik

Ważnym elementem utrzymania porządku jest punktualność i właśnie to pomoże Ci osiągnąć Budzik. Kiedy spojrzałem na to, co oferuje ta aplikacja, byłem nieco zaskoczony, ponieważ funkcje są jednymi z najbardziej wyjątkowych na rynku.

Oto niektóre z tych funkcji, które zmienią sposób korzystania z alarmów:

 • Notatki i listy rzeczy do zrobienia jako przypomnienia o pobudce
 • Spersonalizowany motyw lub zdjęcie jako tło zegara
 • Pogoda i temperatura tuż obok budzika
 • Ustaw maksymalną liczbę przypadków, w których możesz włączyć drzemkę
 • Twórz alarmy do różnych celów

Zawiera również misje budzenia, które musisz wykonać, aby odrzucić alarm. Na przykład moją ulubioną jest zagadka matematyczna, która wymaga rozwiązania problemów matematycznych, aby zatrzymać dzwonienie.

Budzik dla mnie

Gdy zainstalujesz Budzik dla mnie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że już nigdy nie prześpisz swoich alarmów. Ma kolekcję pięknie zaprojektowanych tarcz zegara, szczegóły pogody, wielofunkcyjny minutnik i latarkę, wszystko wbudowane w jedną aplikację.

To wielowymiarowe rozwiązanie, gdy chcesz wstawać punktualnie, sprawdzać godziny pracy, wygodnie wykonywać zadania i zajmować się innymi sprawami.

Ta aplikacja ma różne opcje wyłączania alarmu, w tym rozwiązanie problemu matematycznego lub po prostu potrząśnięcie nim. Poza tym możesz stworzyć własną playlistę do budzenia, zmieniać jasność ekranu, dodawać notatki i zasypiać przy białym szumie.

Timer skupienia Pomodoro

Jak sama nazwa wskazuje, Pomodoro Focus Timer wykorzystuje technikę Pomodoro, aby pomóc Ci zachować porządek. Poprawia produktywność, zapewniając timer skonfigurowany zgodnie z Twoimi preferencjami, pomagając skupić się na zadaniu, które masz przed sobą.

Niektóre najważniejsze cechy tej aplikacji to:

 • Konfigurowalne interwały timera dla różnych czasów trwania
 • Konfigurowalne tło i styl
 • Zintegrowany biały szum z każdym timerem
 • Wygodne planowanie i powiadomienia
 • Relaksujący odtwarzacz dźwięku

Dobrze synchronizuje się również z zegarkiem Apple Watch i telefonem iPhone.

Skoncentruj się na zadaniu

Aplikacja Focus To-Do, która łączy stoper Pomodoro z zarządzaniem zadaniami, pomoże Ci utrzymać motywację i koncentrację na wykonywaniu zadań (jest oparta na nauce).

Jeśli chcesz wdrożyć technikę Pomodoro, mając jednocześnie funkcję listy rzeczy do zrobienia na żądanie, może to być idealna aplikacja dla Ciebie. Pozwala tworzyć i organizować zadania na liście rzeczy do zrobienia, koncentrować się na konkretnym zadaniu za pomocą timera, ustawiać przypomnienia o ważnych wydarzeniach i wiele więcej.

Otrzymujesz również szczegółowe statystyki swoich postępów, które obejmują ukończone zadania, rozkład czasu i całkowity czas, który upłynął na liczniku czasu skupienia.

Las

Forest bardzo dobrze wykorzystuje technikę Pomodoro w aplikacji, zapewniając licznik czasu skupienia. Możesz go używać do różnych celów, w tym w chwilach, w których chcesz być w danej chwili i cieszyć się teraźniejszością.

Całkowicie podoba mi się sposób, w jaki wizualizuje cały proces w aplikacji. Zaczyna się od dostarczenia ci nasionka drzewa, które masz wyhodować, będąc w teraźniejszości. Jeśli wykonasz zadanie, drzewo urosnie w pełni do końca czasu.

Jeśli jednak nie możesz oprzeć się pokusie użycia telefonu, twoje drzewo uschnie, a to zadanie zakończy się niepowodzeniem.

To bardzo ciekawa koncepcja, która daje poczucie odpowiedzialności za własne czyny. Jeśli jesteś zdyscyplinowany, odniesiesz sukces; jeśli nie, drzewo obumiera.

Kalendarze

Używane przez ponad 20 milionów użytkowników na całym świecie Kalendarze pomagają utrzymać porządek, łącząc harmonogramy, kalendarze, zadania i procedury w celu zarządzania nimi pod jednym dachem.

Pomaga zobaczyć pełny obraz i kontrolować swój czas, umożliwiając łączenie kalendarzy z Google, iCloud lub Outlook wraz z Zadaniami i Przypomnieniami Google.

Ponadto możesz także tworzyć szablony dla określonych zadań, które często wykonujesz, takich jak:

 • Ćwiczenie
 • Gotowanie
 • Czytanie
 • Ćwiczenie na gitarze

To tak proste, jak przeciąganie i upuszczanie zadań do kalendarza i wykonywanie ich na czas bezbłędnie.

Mały kalendarz

Efektywnie zarządzaj wydarzeniami, harmonogramami i zadaniami za pomocą Tiny Calendar, bardzo przejrzystej i minimalistycznej aplikacji, która w rzeczywistości „nie jest taka mała”, jeśli chodzi o funkcje. Możesz zsynchronizować z nim swój Kalendarz Google i przyspieszyć zarządzanie zadaniami, mając wszystko, czego potrzebujesz do wykonania, w jednym pulpicie nawigacyjnym.

Oto kilka innych niesamowitych funkcji tej aplikacji:

 • Obsługa gestów
 • Przeciągnij i upuść wsparcie
 • 9 różnych standardowych opcji wyświetlania
 • Synchronizacja w czasie rzeczywistym z Kalendarzem Google i lokalnym kalendarzem iOS
 • Powiadomienia push dla przypomnień na czas

Tiny Calendar działa nawet wtedy, gdy nie masz dostępu do internetu, a wszystko dzięki temu, że zapisuje zmiany w pamięci podręcznej i synchronizuje je, gdy znów będziesz online.

Wydra

Bardzo przydatna aplikacja i prawdopodobnie jedna z moich ulubionych aplikacji do organizacji, Otter pomaga w automatycznych notatkach dla Zoom, Google Meet i innych aplikacji do spotkań. Automatycznie dokonuje transkrypcji spotkań, dzięki czemu nie przegapisz ani jednej złotej bryłki, którą upuścił mówca, gdy nie zwracałeś uwagi.

Jest to również bardzo przydatne, gdy potrzebujesz pisemnych notatek dotyczących tego, co zostało powiedziane na spotkaniu, aby spojrzeć wstecz i w pełni przyswoić wszystkie informacje (ja też taki jestem!).

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie oferuje Otter, jest zestaw funkcji ułatwień dostępu skierowanych do osób niesłyszących, niedosłyszących i innych.

Przeczytaj także: Prowadź lepiej swoje spotkania online dzięki Otter

Po prostu naciśnij Nagraj

Doświadcz nagrywania jednym dotknięciem, transkrypcji i synchronizacji z iCloud jednocześnie za pomocą funkcji Just Press Record. Jak sama nazwa wskazuje, wystarczy nacisnąć przycisk nagrywania, a automatycznie dokona transkrypcji tego, co zostało powiedziane.

Bez względu na to, czy chcesz uchwycić cenne chwile, takie jak pierwsze słowa Twojego dziecka „mamo”, czy coś profesjonalnego, na przykład ważne spotkanie, aparat nadaje się do wszystkich zastosowań.

Gdy aplikacja zakończy nagrywanie, możesz edytować i poprawiać kilka rzeczy, takich jak poprawianie transkrypcji w razie potrzeby i wycinanie dodatkowych części, których nie potrzebujesz.

ATracker

Popraw budowanie dobrych nawyków, osiąganie celów i zwiększanie produktywności dzięki ATracker. Jest to aplikacja, która pomaga osiągać cele, wykonywać zadania na czas i ustalać idealną rutynę.

Ma bardzo prosty interfejs użytkownika, ale możesz zobaczyć swoje dane w formach wizualnych, takich jak wykresy kołowe i słupki. W miarę korzystania z tej aplikacji na iPadzie dane są gromadzone, a Twoje postępy są dla Ciebie widoczne.

Dzięki tej aplikacji możesz efektywnie zarządzać swoim czasem i uważam, że jest to jedna z tych aplikacji samorozwojowych, które Cię nie przytłaczają.

Jeśli Twoim priorytetem jest stawanie się lepszym niż byłeś w przeszłości, musisz od razu pobrać ATracker.

Zegaruj

Jeśli jesteś freelancerem, Clockify wiele zyska. Jest to bezpłatna aplikacja do śledzenia czasu, która umożliwia śledzenie czasu za pomocą jednego dotknięcia.

Ponadto pozwala:

 • Kategoryzuj czas według tagów
 • Śledź swoją produktywność w różnych obszarach
 • Zobacz karty czasu pracy dla różnych zadań
 • Zobacz ogólne raporty

Poza tym pozwala na nieograniczoną liczbę członków zespołu, projektów i obszarów roboczych. Jak na darmową aplikację, Clockify zapewnia o wiele więcej, niż można by się spodziewać. W rzeczywistości, jeśli Twoje wymagania są minimalne, może to być najbardziej odpowiednia aplikacja dla Ciebie.

Myśli końcowe

Korzystając z powyższych aplikacji, możesz poprawić swoją produktywność, być na bieżąco z zadaniami i ostatecznie prowadzić bardziej zorganizowane życie. A najlepsza część? Wszystko to jest możliwe przy użyciu samego iPada.

Następnie sprawdź te aplikacje do zrobienia na Androida i iOS, aby nigdy niczego nie przegapić.