Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 niedługo otrzyma trzecią dużą aktualizację od czasu premiery. Aktualizacja dla twórców zostanie udostępniona użytkownikom w kwietniu 2017 r. Poprzednie dwie główne aktualizacje systemu Windows 10 pojawiły się w listopadzie 2015 i sierpniu 2016 r. Listopadowa aktualizacja skupiała się na naprawieniu błędów w systemie Windows 10. Sierpniowa aktualizacja zasygnalizowała koniec bezpłatnego systemu Windows 10 i wprowadzono nowe funkcje. Aktualizacja Stwórcy będzie dobra. Microsoft aktywnie szukał opinii użytkowników i słuchał. Dzięki tej aktualizacji zostanie rozwiązanych wiele problemów, które użytkownicy mieli z systemem Windows 10. Oto 15 nowych funkcji, które pojawią się w systemie Windows 10 wraz z aktualizacją Creators Update.

Ukryj listę aplikacji w menu Start

Firma Microsoft nadal próbuje uzyskać prawidłowe menu Start. Aktualizacja rocznicowa wprowadziła listę aplikacji do menu Start wraz ze zwykłymi kafelkami aplikacji. Użytkownicy szybko zalali kanał opinii, prosząc o sposób na ukrycie listy aplikacji. Microsoft słuchał. Aktualizacja twórcy pozwala ukryć listę aplikacji w menu Start. Możesz go zatrzymać lub ukryć. Ta funkcja jest nadal dostępna, ale z opcją dostosowywania.

Niebieskie światło lub światło nocne

Microsoft skorzystał z podpowiedzi od Apple i dodał funkcję podobną do Flux do Windows 10. Funkcja ta została nazwana „Night Light” i „Blue Light” przez różne iteracje kompilacji. Zasadniczo pozwala odcień ekranu na cieplejszy kolor. Możesz zaplanować tę funkcję i włączyć ją o określonej godzinie lub po zachodzie słońca. Ciepły odcień ułatwia oglądanie ekranu w nocy. Dzięki temu jasny, biały ekran nie przegania snu.

Blokada dynamiczna

System Windows 10 automatycznie zablokuje pulpit, jeśli sparowane urządzenie Bluetooth znajdzie się poza zasięgiem. Ta nowa funkcja nosi nazwę Blokada dynamiczna. Będzie działać z telefonami, wszystkimi typami i prawdopodobnie kilkoma urządzeniami do noszenia. To wspaniale, jeśli często zapominasz o zablokowaniu systemu. Obecnie pulpit nie odblokuje się automatycznie, gdy urządzenie Bluetooth znajdzie się ponownie w zasięgu.

Sprawdź -   Jak przeprowadzić aktualizację naprawy w systemie Windows 10

Motywy i ulepszony próbnik kolorów

Ludzie uwielbiają dostosowywać swoje urządzenia. Dotyczy to zarówno użytkowników mobilnych, jak i stacjonarnych. Windows 10 nie oferował zbyt wiele pod względem dostosowywania, ale Aktualizacja twórcy przywraca motywy i dodaje lepszy wybór kolorów. Motywy dotyczą tylko tapety pulpitu i koloru akcentu, ale to dopiero początek. Ulepszony selektor kolorów pozwala teraz wybrać dowolny kolor. Możesz ustawić kolory akcentów za pomocą kodu HEX lub RGB.

Książki elektroniczne i czytnik książek elektronicznych w Edge

Książki elektroniczne pojawią się w systemie Windows 10. Sklep Windows Store będzie zawierał książki elektroniczne, które można pobrać i przeczytać na komputerze. Nie ma dedykowanej aplikacji do czytania e-booków. Edge wypełni czytnik ebooków, co jest prawdopodobnie jednym z niewielu powodów, dla których każdy będzie używał Edge. Dedykowana aplikacja do e-booków byłaby lepsza. Być może mała opinia od użytkowników zmieni zdanie Microsoftu.

Poczucie pamięci

System Windows z biegiem czasu gromadzi znaczne pliki. Są to pliki tymczasowe zapisywane przez różne używane aplikacje. Nagromadzenie może zająć sporo miejsca. Funkcja Storage Sense pozwala wyczyścić system z tych plików i szybko opróżnić kosz. Możesz zautomatyzować proces wymuszonego czyszczenia systemu.

Foldery kafelków aplikacji w menu Start

Kafelki aplikacji to świetny sposób na uruchamianie aplikacji. Wcześniej użytkownicy mogli tylko grupować kafelki w sekcje. Dzięki Aktualizacji dla twórców użytkownicy będą mogli grupować je w foldery. Możesz na przykład zgrupować wszystkie przeglądarki w jednym folderze lub wszystkie aplikacje multimedialne w jednym folderze. Użytkownicy to pokochają, mimo że jest dość mały.

Sprawdź -   Jak korzystać z blokady klawisza Fn w systemie Windows 10

Tryb gry

Aktualizacja twórcy wprowadzi „Tryb gry” do systemu Windows 10. Jest to tryb dedykowany, który może zoptymalizować zasoby systemu. Podczas przydzielania użycia procesora i GPU do różnych procesów uruchomionych na komputerze, gry będą miały pierwszeństwo. Zapewni to płynniejszą rozgrywkę i lepszą liczbę klatek na sekundę. Użytkownicy będą musieli włączyć tryb gry dla każdej gry.

Odrocz aktualizacje

Windows 10 jest agresywny ze swoimi aktualizacjami i był to problem dla wielu użytkowników. Windows 10 uruchomi się ponownie z własnej woli, aby zainstalować aktualizacje. Firma Microsoft próbowała rozwiązać ten problem, zezwalając użytkownikom na ustawianie godzin aktywności. Windows 10 instalowałby aktualizacje tylko poza tymi godzinami. Problem w tym, że użytkownicy Windowsa lubili to, kiedy mogli odmówić aktualizacji. Microsoft to odebrał i próbuje znaleźć równowagę między wymuszonymi aktualizacjami a preferencjami użytkownika dotyczącymi ich instalowania. Odroczenie aktualizacji pozwala użytkownikowi odmówić aktualizacji przez maksymalnie 35 dni. Oznacza to, że możesz opóźnić aktualizacje o ponad miesiąc.

Wyszukaj w rejestrze systemu Windows

Poruszanie się po rejestrze systemu Windows jest trudne. Nazwy folderów i ścieżki są nieznane, a hierarchia jest gęsta. Aktualizacja twórcy doda pasek wyszukiwania do rejestru systemu Windows. Możesz po prostu wkleić lokalizację w pasku wyszukiwania i przejść bezpośrednio do niej. Jeśli często edytujesz rejestr systemu Windows, a nawet okazjonalnie, spodoba ci się.

Zaplanuj włączenie Wi-Fi

Możesz wyłączyć Wi-Fi w systemie Windows 10. Dzięki Aktualizacji dla twórców, gdy wyłączysz Wi-Fi, możesz wybrać czas, kiedy włączy się ono automatycznie. To do Ciebie należy stworzenie z tego scenariusza użytkowania. Ta funkcja będzie dostępna i miejmy nadzieję, że niektórym użytkownikom się spodoba.

Sprawdź -   Jak pobrać oryginalną Microsoft FreeCell na Windows 10

Ustawienia planu zasilania w zasobniku systemowym

Aktualizacja twórcy ułatwia zmianę planów zasilania z paska zadań. Nie możesz wybrać jednego ze wstępnie skonfigurowanych planów zasilania, ale możesz zmienić zużycie energii w systemie. Po kliknięciu ikony baterii w zasobniku systemowym zobaczysz suwak, który pozwala dostosować zużycie energii systemu między lepszą żywotnością baterii a lepszą wydajnością. Jeśli szukasz sposobu na zmianę planów zasilania z paska zadań bez przechodzenia do Panelu sterowania, wypróbuj PowerPlanSwitcher.

Blokuj aplikacje spoza Windows Store

System Windows 10 umożliwia teraz blokowanie instalacji aplikacji spoza Sklepu Windows. Ma to na celu zachęcenie zarówno programistów, jak i użytkowników do korzystania ze Sklepu Windows. Jest to również dobry sposób na blokowanie instalacji aplikacji Win32.

Rozładuj karty w Edge

Edge nie będzie tylko zastępczym czytnikiem e-booków. Bardzo stara się być dobrą, użyteczną przeglądarką. Microsoft wprowadza funkcję wyładowywania kart w Edge w Aktualizacji dla twórców. Możesz je wznowić w dowolnym momencie. Nowoczesne przeglądarki internetowe po prostu nie mają tej funkcji. Użytkownicy Chrome i Firefox prawdopodobnie będą potrzebować dodatku, aby uzyskać coś podobnego. Wskazuje na Microsoft.

Przypnij aplikację wideo

Aktualizacja dla twórców przyniesie ze sobą nową wersję aplikacji Filmy. Będziesz mógł przypiąć aplikację wideo do wszystkich innych aplikacji i przypiąć ją do rogu. Chodzi o to, abyś mógł oglądać wideo i pracować nad czymś innym w tym samym czasie. To nie jest do końca obraz w obrazie, ale mimo to funkcja jest zgrabna.

Nie możesz się doczekać nowych funkcji w Aktualizacji dla twórców, czy też obawiasz się, że zepsuje ona więcej rzeczy niż naprawi? Dajcie nam znać w komentarzach.