3 sposoby pobierania napisów z filmu z YouTube


Zdziwiłbyś się, jak przydatne są napisy. Wiele osób może pomyśleć, że napisy na dole ekranu mogą zrujnować wrażenia z oglądania filmów, ale niektórzy ludzie naprawdę z nich korzystają. Dla niektórych jest to lepsze wrażenia wizualne, dla obcokrajowców napisy w danym języku mogą służyć jako dobre narzędzie do nauki, a każdy z upośledzeniem słuchu może bez problemu oglądać filmy. Jeśli oglądasz DVD lub Blu-Ray, uzyskanie napisów nie stanowi problemu. Proste wyszukiwanie w Google pomoże Ci znaleźć miliony zasobów z napisami do filmów. Teraz wyobraź sobie, że chcesz pobrać napisy do instruktażowego filmu z YouTube, a zobaczysz, że masz znacznie mniej opcji. Oto trzy sposoby wyodrębnienia napisów z wideo YouTube.

Aplikacja internetowa – KeepSubs

KeepSubs to najłatwiejszy sposób na uzyskanie napisów z filmu na YouTube. Wystarczy link i aby film miał napisy. Wejdź do aplikacji, wklej link do filmu w polu wprowadzania i kliknij „Pobierz”. W zależności od filmu może mieć napisy w więcej niż jednym języku. KeepSubs oferuje przetłumaczenie ich na inne języki, chociaż tłumaczenie może nie być zbyt dokładne. Plik napisów jest w formacie SRT, więc będzie kompatybilny z wieloma popularnymi odtwarzaczami multimedialnymi, a będziesz mógł go otworzyć za pomocą prostego edytora tekstu.

Odwiedź KeepSubs

Twoja przeglądarka

Jeśli Twoja przeglądarka obsługuje filmy HTML5, tak naprawdę nie potrzebujesz specjalnego narzędzia, aby uzyskać napisy, chociaż być może będziesz musiał poświęcić trochę czasu na edycję pliku XML, co jest wadą tej metody. Otwórz film z YouTube i pozwól, aby strona się załadowała. Nie musisz kończyć buforowania całego filmu, ale pamiętaj, aby włączyć napisy. Jeśli nie próbujesz pobrać napisów, ale napisy dołączone przez przesyłającego, możesz pominąć ten krok.

Po otwarciu filmu otwórz narzędzia programistyczne i przejdź do karty Sieć. Jeśli istnieje filtr lub funkcja wyszukiwania, użyj jej, aby ułatwić zadanie. Poszukaj wpisu zaczynającego się od „timedtext”? (patrz zrzut ekranu poniżej) i otwórz ten plik w nowej karcie. Otworzy plik XML z napisami.

napisy Narzędzia programistyczne

Aplikacja na komputer – Google2SRT

Jest to prosta, niewielka aplikacja, która może pobierać napisy z filmu na YouTube, używając tylko adresu URL filmu. Wybierz opcję sieciową i wklej adres URL w polach Napisy Google. Wybierz język i kliknij Idź.

google2SRT

Pobierz Google2srt

x