Oblicz ryzyko chorób serca z KnowYour4

Niewydolność serca jest jedną z największych przyczyn śmierci, a przy jakimkolwiek ryzyku zdrowotnym nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć lepiej żyć i jeść. Dla wielu osób chęć poprawy zdrowia pojawia się dopiero po prawdziwym strachu. To powiedziawszy, jeśli chcesz wiedzieć, jak bardzo jesteś narażony na awarię serca, KnowYour4 to mała aplikacja internetowa, która właśnie to powie. Działa w dwóch trybach; jeden opiera się na pewnych liczbach pobranych z pełnego obrazu krwi i jest dokładniejszy, a drugi opiera się na danych, takich jak waga i ciśnienie krwi, aby ocenić ryzyko i jest znacznie mniej dokładny niż pierwszy. Mierzy bieżące ryzyko za pomocą średniego wskaźnika ryzyka i informuje, co jest wyłączone.

Nazwa KnowYour4 opiera się na czterech liczbach, których można użyć do oceny ryzyka zawału serca. Te cztery liczby to poziom cholesterolu, cholesterol HDL, ciśnienie krwi i liczba papierosów wypalanych w ciągu tygodnia. Wyniki z tych czterech liczb są dokładniejsze niż te wygenerowane na podstawie wagi, wzrostu itp.

Jeśli nie masz raportu krwi, kliknij „ A co, jeśli nie znam tych czterech liczb ”, aby użyć metody alternatywnej i powtarzamy to ponownie, ta druga metoda jest znacznie mniej dokładna. Musisz podać swój wzrost, wagę, ciśnienie krwi i liczbę wypalanych dziennie papierosów.

waga czterocyfrowa

W przypadku obu tych metod zostaniesz zapytany o swoją płeć, pochodzenie etniczne, czy przyjmujesz jakiekolwiek leki na ciśnienie krwi oraz czy jesteś cukrzykiem, czy nie. Po zakończeniu generowany jest raport na podstawie wprowadzonych danych.

Wyniki pokazują, jaki jest Twój obecny wskaźnik ryzyka w porównaniu z idealnym współczynnikiem ryzyka. Określa również, na które czynniki należy zwrócić uwagę, aby zwiększyć swoje szanse na uniknięcie chorób serca. Wykres służy do zobrazowania aktualnego ryzyka z referencyjną stopą ryzyka.

wyniki czterocyfrowe

KnowYour4 to łatwy sposób na odczytanie wyników badań krwi. Wiele raportów laboratoryjnych zwykle wskazuje, jakie są normalne poziomy w porównaniu z wynikami dla twojej krwi, ale to niewiele mówi ci, co to oznacza dla zdrowia. Jeśli nie widziałeś lekarza od jakiegoś czasu lub jesteś w grupie wyższego niż zwykle ryzyka wystąpienia chorób serca, rozważ drastyczne zmiany w życiu. Jest rzeczą oczywistą, że nie jest to narzędzie do autodiagnozy, ale raczej narzędzie do oceny ryzyka. Zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem.

Odwiedź KnowYour4

x