4 najlepszych klientów Twittera dla systemu Linux

Użytkownicy Linuksa to dziwni ludzie i mają tendencję do dziwnej niechęci do „aplikacji internetowych”. Głównym powodem tej mentalności jest to, że Linux jest oparty na filozofii Uniksa polegającej na tworzeniu jednej rzeczy i robieniu tego dobrze. Używanie przeglądarki internetowej do dosłownie wszystkiego może mieć sens dla przeciętnego użytkownika, ale niektórzy użytkownicy platformy Linux postrzegają to jako przeciążenie. Jedną z najpopularniejszych usług w Internecie jest obecnie Twitter i istnieje wiele świetnych klientów Twittera innych firm dla systemu Linux, z których możesz wybierać, jeśli nie podoba Ci się interfejs sieciowy usługi.

Interfejs sieciowy Twittera jest całkiem użyteczny, ale nie jest doskonały. Powiadomienia na Twitterze z przeglądarki internetowej nie działają dobrze z natywnymi centrami powiadomień w większości nowoczesnych środowisk graficznych, w wyniku czego użytkownicy Linuksa prawdopodobnie lepiej korzystaliby z klientów Twittera innych firm.

W tym artykule omówimy niektórych z najlepszych natywnych klientów Twittera dla systemu Linux.

1. Corebird

Chociaż większość użytkowników przegląda obecnie Twittera w sieci, wciąż są użytkownicy, którzy wolą mieć natywną aplikację. Jednym z najlepszych wyborów dla natywnego klienta Twittera na pulpicie systemu Linux jest Corebird podanie.

Corebird to nowoczesny, natywny klient Twittera dla komputerów stacjonarnych z systemem Linux, który wykorzystuje najnowszą wersję GTK, aby stworzyć świetną, przyjazną dla użytkownika aplikację na Twitterze. Program próbuje stworzyć interfejs GUI podobny do tego z bardzo popularnego natywnego klienta MacOS na Twitterze.

Godne uwagi funkcje

Podobny interfejs do oficjalnej aplikacji Twitter na macOS sprawia, że ​​jest on znany nowym użytkownikom
Obsługuje instalację za pośrednictwem pakietu Flatpak / Snap, co ułatwia korzystanie z niego każdemu, niezależnie od dystrybucji Linuksa
Osadzanie obrazów w linii
Odtwarzanie wideo na Twitterze, YouTube i innych usługach
Menu tworzenia pozwala użytkownikom wybierać spośród różnych języków
Obsługa emotikonów / emotikonów
Umożliwia użytkownikom odpowiadanie na tweety do 50 osób jednocześnie
Umożliwia użytkownikom „dodawanie do ulubionych” często wysyłanych obrazów w celu łatwiejszego dostępu

2. Choqok

Projekt KDE Plasma ma do zaoferowania wiele aplikacji, w tym klienta Twittera. Przedstawiamy Choqok, oficjalny klient mikroblogowania KDE (znany również jako Twitter). Celem tego narzędzia jest obsługa Twittera w natywny sposób KDE.

Fani KDE Plasma szukający natywnej aplikacji na Twitterze nie powinni szukać dalej niż Choqok, ponieważ wykorzystuje on ramy Qt i bardzo dobrze integruje się z pulpitem. Program jest open source i jest objęty licencją na podstawie Powszechnej Licencji Publicznej GNU V3.

Godne uwagi funkcje

Ładnie pasuje do reszty środowiska graficznego KDE Plasma i używa Qt
Wraz z Twitterem Choqok obsługuje Identi.ca, otwarta alternatywa dla Twittera
Wsparcie dla GNU Social (dawniej StatusNet), sieć społecznościowa, którą użytkownicy mogą hostować na swoich serwerach
Obsługa skracacza adresów URL
Odtwarzanie w trybie online z YouTube / Vimeo
Obsługa filtrowania tweetów
Obsługuje wiele kont
Obsługa bezpośredniego przesyłania zdjęć do różnych usług hostingu zdjęć (Posterous, Twitpic, Flickr itp.)
Integruje się z Kwallet w celu szyfrowania haseł i danych logowania
Obsługa identyfikatorów „zweryfikowanych” kont na Twitterze
Użytkownicy mogą wysyłać bezpośrednie wiadomości do siebie (tak jak wysyłanie sobie e-maili, ale na Twitterze)
Szybko zapisuj obrazy i inne multimedia bezpośrednio z programu Corebird za pomocą funkcji „zapisz jako”
Integruje się z różnymi odtwarzaczami muzycznymi Linuksa, aby umożliwić użytkownikom tweetowanie wiadomości „słuchających teraz”
Obsługa listy na Twitterze
Obsługa proxy sieci

3. Birdie

Podstawowy system operacyjny szybko staje się jednym z najlepiej wyglądających systemów operacyjnych Linux dla aplikacji. Każdy program, który jest specjalnie dla niego opracowany, ma na to sposób i wygląda bardzo przejrzyście. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku Ptaszyna Klient Twittera dla podstawowego systemu operacyjnego.

Podobnie jak cel systemu operacyjnego, do którego program jest skierowany, głównym celem Birdie jako klienta natywnego jest sprawienie, aby przeglądanie Twittera było łatwe i responsywne. Interfejs użytkownika jest bardzo przejrzysty i idealnie pasuje do każdego fana Elementary OS.

Godne uwagi funkcje

Funkcja nieskończonego przewijania zapewnia, że ​​użytkownicy nigdy nie muszą klikać przycisku „odśwież”, aby wyświetlić więcej treści
Wbudowana obsługa osadzania YouTube, Instagrama i innych źródeł
Praca na towarzyszącym kliencie mobilnym na Androida / iOS, dzięki czemu użytkownicy Birdie mogą mieć takie same wrażenia na komputerze stacjonarnym, jak i mobilnym
Automatyczne uzupełnianie hashtagiem
Przycisk „Rozmowy” pozwala na łatwe filtrowanie wątków @ Reply na Twitterze
Obsługa wielu kont

4. Rainbow Stream

Rainbow Stream jest całkowicie obsługiwanym przez terminal klientem Twittera dla terminala Linux. Głównym celem tego klienta jest umożliwienie maniakom wiersza poleceń tweetowania i przeglądania ich kanałów za pośrednictwem wiersza poleceń. Chociaż Rainbow Stream może nie być dla wszystkich, osoby korzystające z Linuksa, które znajdują się w terminalu w 90% przypadków, docenią tego klienta Twittera.

Klient Twittera Rainbow Stream jest open source i jest dystrybuowany do wszystkich dystrybucji Linuksa za pośrednictwem Narzędzie do instalacji pakietów w języku Python (aka PiP).

Godne uwagi funkcje

Interaktywne autouzupełnianie przyspiesza tweetowanie
Mimo że Rainbow Stream jest oparty na tekście, może wyświetlać obrazy
Obsługa różnych motywów tekstowych
Dystrybucja przez Python Pip oznacza, że ​​instalacja w dowolnej dystrybucji Linuksa jest łatwa
Przeglądarka historii na Twitterze
Posiada wbudowany kalendarz i kalkulator

x