Wiele osób korzysta z WhatsApp każdego dnia, aby komunikować się z rodziną i przyjaciółmi. Niestety, jeśli używasz Linuksa, nie możesz brać udziału w tych rozmowach, ponieważ WhatsApp nie ma oficjalnej aplikacji na platformę. Zamiast tego musisz zadowolić się jego interfejsem internetowym, który nie spełnia swoich funkcji. Ponadto w niektórych krajach Whatsapp jest po prostu blokowany lub często krytykowany. W wielu przypadkach korzystanie z innej aplikacji jest po prostu łatwiejsze. Oto 4 świetne alternatywy WhatsApp dla użytkowników Linuksa.

1. Telegram

Ci, którzy szukają pełnego zastąpienia WhatsApp w systemie Linux, powinni spojrzeć na Telegram. Na początek ma podobny projekt do WhatsApp, więc nie trzeba ponownie uczyć się zupełnie nowego interfejsu po przejściu na niego. Ponadto obsługuje wszystkie te same funkcje, co WhatsApp, takie jak wiadomości multimedialne, połączenia i grupy. Co najlepsze, Telegram nie jest własnością Facebooka i mają świetną aplikację dla systemu Linux!

Ważne funkcje

 • Telegram obsługuje tajne czaty, podobną funkcję, którą WhatsApp ma we własnym serwisie.
 • Aplikacja Telegram pozwala użytkownikom dołączać do kanałów publicznych i śledzić ich ulubionych twórców.
 • Wsparcie grupowe z doskonałymi funkcjami moderacji.
 • Obsługa multimediów, w tym obrazów, plików GIF, wiadomości wideo itp.
 • Telegram obsługuje boty, które zapewniają użytkownikom unikalne funkcje.

Pobierz – telegram

Telegram jest zdecydowanie jedną z najpopularniejszych alternatyw dla WhatsApp. W rezultacie wielu członków społeczności Linuksa przyjęło go, a aplikację można znaleźć w prawie każdym repozytorium oprogramowania Linux. Aby go zainstalować, przejdź do pkgs.org, przejrzyj listę i dowiedz się, jak uruchomić Telegram na komputerze z systemem Linux.

Sprawdź -   Jak zmienić klucz wyszukiwania Google na telefonie z Androidem

Jeśli nie wiesz, jak zainstalować aplikację Telegram na komputerze z systemem Linux, nie martw się! Jesteśmy z Tobą. Kliknij tutaj, aby przejść do naszego szczegółowego samouczka na temat telegramu. Omówiono sposób konfigurowania aplikacji na wirusowo w każdym systemie operacyjnym Linux!

2. Sygnał

Jeśli Telegram nie jest twoją rzeczą, Signal to kolejna rzecz do sprawdzenia. Jest bardzo podobny do Telegramu, ponieważ obsługuje takie rzeczy, jak wiadomości multimedialne, grupy i tym podobne. Jednak, w przeciwieństwie do Telegramu, Signal bardziej poświęca się ochronie prywatności. Sygnał jest tak prywatny, że reporterzy śledczy go znają. Wystarczy powiedzieć; Jeśli potrzebujesz alternatywy dla WhatsApp w Linuksie, która poważnie traktuje Twoją prywatność, Signal jest jednym z nich!

Ważne funkcje

 • Sygnał jest całkowicie zaszyfrowany i bardzo bezpieczny.
 • Signal obsługuje połączenia wideo, a także połączenia głosowe.
 • Użytkownicy mogą tworzyć grupy, funkcję, którą uwielbia wielu użytkowników WhatsApp.
 • Obsługa wiadomości multimedialnych, takich jak obrazy, wideo i pliki.

Pobierz – Signal

Signal jest doskonałą aplikacją, ale nie jest dostępna w żadnym głównym repozytorium oprogramowania dystrybucyjnego Linux. Zamiast tego, jeśli chcesz pobrać program, musisz przejść do oficjalnej strony internetowej aby pobrać aplikację dla systemów operacyjnych Linux opartych na Debianie, takich jak Ubuntu, Debian, Linux Mint i innych.

Czy masz problemy z uruchomieniem aplikacji Signal na komputerze z systemem Linux? Możemy pomóc! Postępuj zgodnie z naszym szczegółowym przewodnikiem na temat instalacji Signal w systemie Linux.

3. Drut

Wire to kolejna alternatywa dla WhatsApp, która obiecuje, że Twoja prywatność będzie najważniejsza. Podobnie jak Telegram i Signal, robi to całkiem nieźle. Wszystkie wiadomości są szyfrowane od końca do końca. Ponadto Wire zapewnia podobne wrażenia jak WhatsApp, zapewniając takie funkcje, jak dzwonienie, udostępnianie plików itp.

Sprawdź -   Najlepsze adaptery USB WiFi dla systemu Linux (recenzja) w 2020 r

Ważne funkcje

 • Wire obsługuje połączenia głosowe, wideokonferencje, a nawet udostępnianie ekranu, idealny do użytku na poziomie osobistym lub w środowisku pracy.
 • Wire ma „pokoje gościnne”, które umożliwiają zewnętrzną współpracę.
 • Wszystkie wiadomości są synchronizowane w czasie rzeczywistym.
 • Oprócz zastąpienia WhatsApp, może również zastąpić Slacka i oferuje płatne wersje usługi czatu do celów biznesowych.

Pobierz – Wire

Wire bardzo się zmienił, odkąd po raz pierwszy napisaliśmy o tym, jak zainstalować go w 2018 roku. Jeśli chcesz zainstalować aplikację, musisz udać się na oficjalną stronę internetową i załóż konto. Po utworzeniu konta załaduj stronę pobierania i pobierz pakiet AppImage lub Deb dla Ubuntu / Debian.

4. Riot

Riot to samoobsługowa aplikacja do obsługi wiadomości dla systemów Linux, Mac i Windows. Projekt aplikacji przypomina Slack lub Discord i obsługuje wiele funkcji, które mają Slack, WhatsApp, Discord, takie jak obsługa multimediów, połączenia, grupy udostępniania plików i wszystko inne, czego można oczekiwać w nowoczesna aplikacja do czatu. Chociaż nie jest tak skoncentrowany na prywatności, jak inne aplikacje z tej listy, jest niezawodną alternatywą dla WhatsApp, zwłaszcza jeśli chcesz kontrolować swoje dane.

Ważne funkcje

 • Riot może być hostowany przez siebie, zapewniając użytkownikom kontrolę nad swoimi danymi i ochronę ich prywatności.
 • Riot pozwala użytkownikom tworzyć różne kanały czatu w jednej grupie.
 • Aplikacja może być używana zarówno do osobistych wiadomości, jak i pracy. Może nawet integrować się z usługami takimi jak GitHub, Jira itp.
 • Riot obsługuje czat głosowy, wideokonferencje i inne standardowe formy komunikacji online.
Sprawdź -   Omiń ograniczenia rządowe i bądź bezpieczny

Pobierz – Riot

Jeśli chcesz pobrać i zainstalować aplikację Riot na komputerze z systemem Linux, nie znajdziesz jej w repozytorium oprogramowania dla swojego systemu operacyjnego. Zamiast tego musisz udać się do oficjalna strona internetowa, aby go zdobyć.

Nie jesteś pewien, jak zdobyć Riot? Potrzebujesz pomocy w instalacji w systemie Linux? Postępuj zgodnie z naszym szczegółowym przewodnikiem na temat instalowania Riot w systemie Linux!

Wyróżnienie – aplikacja internetowa WhatsApp dla systemu Linux

Głównym powodem, dla którego wielu użytkowników Linuksa szuka alternatywy dla WhatsApp w Linuksie, jest to, że nie trzeba instalować natywnej aplikacji. Chociaż wkrótce się to nie zmieni, ponieważ Facebook nie przejmuje się zbytnio użytkownikami Linuksa, można stworzyć własną WhatsApp opartą na systemie Linux. Jeśli więc wypróbowałeś alternatywy dla WhatsApp na tej liście, nie podoba ci się to, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak uzyskać dostęp do WhatsApp w systemie Linux.

Wniosek

WhatsApp to jedna z najczęściej używanych aplikacji do przesyłania wiadomości na świecie. Niestety programiści, którzy za tym stoją, nie mają żadnych planów wspierania użytkowników Linuksa za pomocą oficjalnej aplikacji. Na szczęście istnieją alternatywy dla WhatsApp, aby wypełnić lukę!

Na tej liście wymieniliśmy 4 doskonałe alternatywy dla WhatsApp. Jaka jest twoja ulubiona alternatywa WhatsApp w systemie Linux? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!