Udostępnij teraz w social media:

Czy potrzebujesz dobrego dysku SSD NVMe do użytku w systemie Linux, ale masz problem ze znalezieniem idealnego? Jeśli tak, to ta lista jest dla Ciebie. Śledźmy, jak omawiamy jedne z najlepszych dysków SSD NVMe, których można używać w systemie Linux!

Dyski SSD w systemie Linux

Korzystanie z dysków SSD NVMe w systemie Linux jest doskonałe dzięki ciężkiej pracy programistów w społeczności Linuksa. Dzięki nim dyski SSD NVMe fantastycznie działają na platformie. Powinieneś jednak wiedzieć, że może być konieczne ręczne włączenie niektórych funkcji SSD w systemie Linux, aby w pełni wykorzystać swój dysk.

Aby uzyskać więcej informacji na temat maksymalnego wykorzystania dysku SSD w systemie Linux, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym optymalizacji dysków SSD w systemie Linux. Przeprowadzi Cię przez kroki, które możesz wykonać, aby Twój dysk SSD działał najlepiej, jak to możliwe na platformie Linux.

Najlepsze dyski SSD NVMe do użytku z systemem Linux – nasze typy

Każdego dnia na rynek trafiają setki doskonałych dysków SSD NVMe, a każdy z nich jest lepszy od poprzedniego. Jeśli masz dość przeszukiwania dysków SSD NVMe, aby znaleźć najlepszy do użytku na komputerze z systemem Linux, zapoznaj się z naszymi wyborem najlepszych dysków SSD NVMe do użytku z systemem Linux.

1. Dysk SSD Samsung (MZ-V7E1T0BW) 970 EVO

Plik Samsung 970 Evo to szczytowe osiągnięcie dysków SSD NVMe i ulubieniec społeczności graczy na komputerach PC, a także ogólnie entuzjastów komputerów.

Powód? Jest niesamowicie szybki z prędkościami odczytu i zapisu odpowiednio 3500 Mb / si 2500 Mb / s, ma doskonałą ochronę termiczną, aby utrzymać chłód, i jest kompatybilny ze wszystkimi dostępnymi systemami plików Linuksa. Użytkownicy mogą nawet używać Magician Software firmy Samsung do zarządzania urządzeniem w systemie Linux!

Sprawdź -   Jak uzyskać dostęp do Raspberry Pi za pomocą Teamviewer w systemie Linux

Plusy

Ma imponujące prędkości odczytu i zapisu z odczytem 3500 Mb / si 2500 Mb / s. Idealny dla osób poszukujących superszybkiego dysku SSD do użytku w systemie Linux.
Technologia „Dynamic Thermal Guard” firmy Samsung oznacza, że ​​dysk SSD utrzymuje niską temperaturę przy dużym obciążeniu, co pozwala uniknąć problemów z wydajnością.
Dysk SSD współpracuje z oprogramowaniem Samsung Magician, z którego można korzystać w systemie Linux.
Dostępnych jest wiele opcji pamięci masowej, od 250 GB do 2 TB.

Cons

Ten dysk SSD, choć doskonały, oferuje rozbudowane opcje przechowywania, które są drogie. Jeśli masz ograniczony budżet, najlepiej poszukać innych opcji.

2. Silicon Power 1 TB NVMe

Silicon Power nie jest Samsungiem. Jednak jego Oferta 1 TB NVMe jest idealny dla użytkowników Linuksa poszukujących dużej przestrzeni dyskowej w przystępnej cenie, ponieważ zapewnia doskonałe prędkości odczytu / zapisu i wydajność danych. Jedyny haczyk polega na tym, że nie jest wyposażony w dobrą technologię rozpraszania ciepła, ale cena za GB sprawia, że ​​jest tego warta!

Plusy

Obsługuje PCIe Gen3x4, co oznacza, że ​​będzie działać z szeroką gamą nowoczesnych płyt głównych bez problemów.
Błyskawiczne prędkości odczytu i zapisu, odpowiednio przy odczycie 3400 Mb / si zapisie 3000 Mb / s.
Duża pojemność oznacza, że ​​użytkownicy mogą przechowywać mnóstwo danych i uzyskiwać do nich dostęp z zawrotną prędkością.
Wykorzystuje 3D NAND dla doskonałej wydajności danych.

Sprawdź -   Jak skonfigurować most ProtonMail w systemie Linux

Cons

Brak dobrej technologii rozpraszania ciepła oznacza, że ​​dysk SSD może czasami przegrzewać się pod obciążeniem.

3. Wewnętrzny dysk SSD Crucial P5 3D NAND NVMe

Istotny jest znany z doskonałych dysków SSD i Kluczowy P5 nie jest wyjątkiem. To świetny mały dysk SSD z „Innowacyjną 3D NAND i najnowocześniejszą technologią kontrolera” firmy Crucial, zapewniającą wyjątkową wydajność, a także dynamiczne przyspieszenie zapisu i korekcję błędów oraz doskonały wybór pamięci masowej. Jeśli potrzebujesz wszechstronnego, świetnego dysku SSD NVMe, sprawdź ten!

Plusy

Dysk SSD wykorzystuje „Innowacyjną 3D NAND i najnowocześniejszą technologię kontrolera” firmy Crucial, aby zapewnić doskonałą wydajność pod obciążeniem.
Bardzo wysoka wydajność odczytu i zapisu, z odczytem 3400 Mb / si zapisem 3000 Mb / s.
Obsługuje dynamiczne przyspieszanie zapisu i korekcję błędów.
Posiada wbudowaną ochronę termiczną.
Oferuje szeroką gamę opcji pamięci masowej, zaczynając od 250 GB i maksymalnie 2 TB.

Cons

Oprogramowanie „Executive Storage” firmy Crucial, które może być używane z Crucial P5, nie obsługuje systemu Linux.

4. Wewnętrzny dysk SSD Western Digital WD Blue SN550 NVMe

Western Digital twierdzi, że Wewnętrzny dysk SSD WD Blue SN550 NVMe jest „ponad 4 razy szybszy” niż ich dyski SSD SATA i to prawda. Jeśli potrzebujesz doskonałego dysku SSD NVMe dla systemu Linux, jest to jeden z najlepszych. Włóż dysk SSD NVMe do komputera z systemem Linux; będzie płonąć szybko. Dlaczego? Dysk obsługuje prędkości odczytu do 2600 Mb / si prędkości zapisu do 1800 Mb / s oraz najnowszą technologię pamięci masowej 3D NAND.

Plusy

Jest „ponad 4 razy szybszy” niż dyski SSD Western Digital SATA, oferując imponującą wydajność przy prędkościach odczytu do 2600 Mb / si prędkościach zapisu do 1800 Mb / s.
Oferuje szeroki wybór opcji pamięci masowej, zaczynając od 250 GB, a kończąc na 2 TB.
Obsługuje PCIe Gen 3 x4 i M.2 2280, dzięki czemu można go dość łatwo używać na nowoczesnych płytach głównych.
Jest wyposażony w 3D NAND, co oznacza szybszą wydajność danych pod obciążeniem.

Sprawdź -   Jak grać w Frostpunk w systemie Linux

Cons

Brak technologii rozpraszania ciepła, co może oznaczać przegrzanie przy intensywnym użytkowaniu.

5. Dysk SSD PNY CS1030 M.2 NVMe

Dysk SSD PNY CS1030 M.2 NVMe jest jednym z najlepszych budżetowych dysków SSD NVMe dostępnych dla użytkowników Linuksa. Na początek ma dość duże prędkości z prędkościami zapisu sięgającymi 1900 Mb / si prędkościami odczytu do 2100 Mb / s. Oferuje również przyzwoitą liczbę opcji pamięci masowej, zaczynając od 250 GB, 500 GB i 1 TB, w rozsądnej cenie. Czego nie kochać?

Plusy

Dość duże prędkości z prędkościami zapisu sięgającymi 1900 Mb / si prędkościami odczytu do 2100 Mb / s.
Obsługa NVMe Gen 3 i PCIe 3 x4.
Oferuje przyzwoitą ilość opcji do przechowywania, zaczynając od 250 GB, 500 GB i 1 TB.

Cons

Brak technologii rozpraszania ciepła, która może powodować problemy przy intensywnym użytkowaniu.

NVMe SSD w systemie Linux: WNIOSEK

Na tej liście omówiliśmy 5 najlepszych dysków SSD NVMe do użytku w systemie Linux. Istnieje jednak ponad 5 dysków SSD NVMe.

Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej: Jaki jest twój ulubiony dysk SSD NVMe do użytku w systemie Linux?