Udostępnij teraz w social media:

Czy potrzebujesz dobrego dysku SSD NVMe do użytku w systemie Linux, ale masz problem ze znalezieniem idealnego? Jeśli tak, to ta lista jest dla Ciebie. Śledźmy, jak omawiamy jedne z najlepszych dysków SSD NVMe, których można używać w systemie Linux!

Dyski SSD w systemie Linux

Korzystanie z dysków SSD NVMe w systemie Linux jest doskonałe dzięki ciężkiej pracy programistów w społeczności Linuksa. Dzięki nim dyski SSD NVMe fantastycznie działają na platformie. Powinieneś jednak wiedzieć, że może być konieczne ręczne włączenie niektórych funkcji SSD w systemie Linux, aby w pełni wykorzystać swój dysk.

Aby uzyskać więcej informacji na temat maksymalnego wykorzystania dysku SSD w systemie Linux, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym optymalizacji dysków SSD w systemie Linux. Przeprowadzi Cię przez kroki, które możesz wykonać, aby Twój dysk SSD działał najlepiej, jak to możliwe na platformie Linux.

Najlepsze dyski SSD NVMe do użytku z systemem Linux – nasze typy

Każdego dnia na rynek trafiają setki doskonałych dysków SSD NVMe, a każdy z nich jest lepszy od poprzedniego. Jeśli masz dość przeszukiwania dysków SSD NVMe, aby znaleźć najlepszy do użytku na komputerze z systemem Linux, zapoznaj się z naszymi wyborem najlepszych dysków SSD NVMe do użytku z systemem Linux.

Sprawdź -   Jak korzystać z polecenia fold w systemie Linux

1. Dysk SSD Samsung (MZ-V7E1T0BW) 970 EVO

Plik Samsung 970 Evo to szczytowe osiągnięcie dysków SSD NVMe i ulubieniec społeczności graczy na komputerach PC, a także ogólnie entuzjastów komputerów.

Powód? Jest niesamowicie szybki z prędkościami odczytu i zapisu odpowiednio 3500 Mb / si 2500 Mb / s, ma doskonałą ochronę termiczną, aby utrzymać chłód, i jest kompatybilny ze wszystkimi dostępnymi systemami plików Linuksa. Użytkownicy mogą nawet używać Magician Software firmy Samsung do zarządzania urządzeniem w systemie Linux!

Plusy

Ma imponujące prędkości odczytu i zapisu z odczytem 3500 Mb / si 2500 Mb / s. Idealny dla osób poszukujących superszybkiego dysku SSD do użytku w systemie Linux.
Technologia „Dynamic Thermal Guard” firmy Samsung oznacza, że ​​dysk SSD utrzymuje niską temperaturę przy dużym obciążeniu, co pozwala uniknąć problemów z wydajnością.
Dysk SSD współpracuje z oprogramowaniem Samsung Magician, z którego można korzystać w systemie Linux.
Dostępnych jest wiele opcji pamięci masowej, od 250 GB do 2 TB.

Cons

Ten dysk SSD, choć doskonały, oferuje rozbudowane opcje przechowywania, które są drogie. Jeśli masz ograniczony budżet, najlepiej poszukać innych opcji.

2. Silicon Power 1 TB NVMe

Silicon Power nie jest Samsungiem. Jednak jego Oferta 1 TB NVMe jest idealny dla użytkowników Linuksa poszukujących dużej przestrzeni dyskowej w przystępnej cenie, ponieważ zapewnia doskonałe prędkości odczytu / zapisu i wydajność danych. Jedyny haczyk polega na tym, że nie jest wyposażony w dobrą technologię rozpraszania ciepła, ale cena za GB sprawia, że ​​jest tego warta!

Plusy

Obsługuje PCIe Gen3x4, co oznacza, że ​​będzie działać z szeroką gamą nowoczesnych płyt głównych bez problemów.
Błyskawiczne prędkości odczytu i zapisu, odpowiednio przy odczycie 3400 Mb / si zapisie 3000 Mb / s.
Duża pojemność oznacza, że ​​użytkownicy mogą przechowywać mnóstwo danych i uzyskiwać do nich dostęp z zawrotną prędkością.
Wykorzystuje 3D NAND dla doskonałej wydajności danych.

Sprawdź -   Jak synchronizować dane przeglądarki między komputerem a systemem Android w przeglądarce Firefox 29

Cons

Brak dobrej technologii rozpraszania ciepła oznacza, że ​​dysk SSD może czasami przegrzewać się pod obciążeniem.

3. Wewnętrzny dysk SSD Crucial P5 3D NAND NVMe

Istotny jest znany z doskonałych dysków SSD i Kluczowy P5 nie jest wyjątkiem. To świetny mały dysk SSD z „Innowacyjną 3D NAND i najnowocześniejszą technologią kontrolera” firmy Crucial, zapewniającą wyjątkową wydajność, a także dynamiczne przyspieszenie zapisu i korekcję błędów oraz doskonały wybór pamięci masowej. Jeśli potrzebujesz wszechstronnego, świetnego dysku SSD NVMe, sprawdź ten!

Plusy

Dysk SSD wykorzystuje „Innowacyjną 3D NAND i najnowocześniejszą technologię kontrolera” firmy Crucial, aby zapewnić doskonałą wydajność pod obciążeniem.
Bardzo wysoka wydajność odczytu i zapisu, z odczytem 3400 Mb / si zapisem 3000 Mb / s.
Obsługuje dynamiczne przyspieszanie zapisu i korekcję błędów.
Posiada wbudowaną ochronę termiczną.
Oferuje szeroką gamę opcji pamięci masowej, zaczynając od 250 GB i maksymalnie 2 TB.

Cons

Oprogramowanie „Executive Storage” firmy Crucial, które może być używane z Crucial P5, nie obsługuje systemu Linux.

4. Wewnętrzny dysk SSD Western Digital WD Blue SN550 NVMe

Western Digital twierdzi, że Wewnętrzny dysk SSD WD Blue SN550 NVMe jest „ponad 4 razy szybszy” niż ich dyski SSD SATA i to prawda. Jeśli potrzebujesz doskonałego dysku SSD NVMe dla systemu Linux, jest to jeden z najlepszych. Włóż dysk SSD NVMe do komputera z systemem Linux; będzie płonąć szybko. Dlaczego? Dysk obsługuje prędkości odczytu do 2600 Mb / si prędkości zapisu do 1800 Mb / s oraz najnowszą technologię pamięci masowej 3D NAND.

Sprawdź -   Jak wykonać kopię zapasową bloga Ghost w systemie Linux

Plusy

Jest „ponad 4 razy szybszy” niż dyski SSD Western Digital SATA, oferując imponującą wydajność przy prędkościach odczytu do 2600 Mb / si prędkościach zapisu do 1800 Mb / s.
Oferuje szeroki wybór opcji pamięci masowej, zaczynając od 250 GB, a kończąc na 2 TB.
Obsługuje PCIe Gen 3 x4 i M.2 2280, dzięki czemu można go dość łatwo używać na nowoczesnych płytach głównych.
Jest wyposażony w 3D NAND, co oznacza szybszą wydajność danych pod obciążeniem.

Cons

Brak technologii rozpraszania ciepła, co może oznaczać przegrzanie przy intensywnym użytkowaniu.

5. Dysk SSD PNY CS1030 M.2 NVMe

Dysk SSD PNY CS1030 M.2 NVMe jest jednym z najlepszych budżetowych dysków SSD NVMe dostępnych dla użytkowników Linuksa. Na początek ma dość duże prędkości z prędkościami zapisu sięgającymi 1900 Mb / si prędkościami odczytu do 2100 Mb / s. Oferuje również przyzwoitą liczbę opcji pamięci masowej, zaczynając od 250 GB, 500 GB i 1 TB, w rozsądnej cenie. Czego nie kochać?

Plusy

Dość duże prędkości z prędkościami zapisu sięgającymi 1900 Mb / si prędkościami odczytu do 2100 Mb / s.
Obsługa NVMe Gen 3 i PCIe 3 x4.
Oferuje przyzwoitą ilość opcji do przechowywania, zaczynając od 250 GB, 500 GB i 1 TB.

Cons

Brak technologii rozpraszania ciepła, która może powodować problemy przy intensywnym użytkowaniu.

NVMe SSD w systemie Linux: WNIOSEK

Na tej liście omówiliśmy 5 najlepszych dysków SSD NVMe do użytku w systemie Linux. Istnieje jednak ponad 5 dysków SSD NVMe.

Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej: Jaki jest twój ulubiony dysk SSD NVMe do użytku w systemie Linux?