6 bezpłatnych narzędzi do testowania czasu ładowania witryny z Chin

Jak szybka jest Twoja strona internetowa w Chinach?

Strona internetowa powinna być szybka!

Powolna witryna obniża współczynnik konwersji i może potencjalnie kosztować cię 2,5 miliona dolarów rocznie jeśli Twoja witryna e-commerce zarabia 100 000 USD dziennie.

Istnieje wiele narzędzi online do testowania czasu ładowania witryny z USA, Wielkiej Brytanii, Indii, ale niewiele ma opcji sprawdzania czasu ładowania strony z Chin.

Jeśli prowadzisz firmę w Chinach lub spodziewasz się odwiedzających, a Twoja witryna jest hostowana poza Chinami, najprawdopodobniej czas ładowania może być marny.

Zobaczmy następujące narzędzia, aby sprawdzić, jak działa Twoja witryna.

Test strony internetowej

test strony internetowej to jedno z najczęściej używanych narzędzi do testowania czasu ładowania. Ma możliwość sprawdzenia czasu ładowania z Szanghaju, Hongkongu, Ningxia za pomocą IE, Chrome, Safari, Brave i Firefox.

Zapewnia to pierwszy widok i powtarza widok w kaskadzie, dzięki czemu masz pełne zrozumienie czasu ładowania zasobu.

Witryna 24X7

Witryna 24X7 posiada wiele przydatnych narzędzi; jednak, aby sprawdzić czas ładowania z Chin, możesz użyć Analizy całej strony internetowej, która ma opcję testowania z Pekinu, Chengdu, Chongqing, Guangzhou i innych.

Zawiera bardzo szczegółowe informacje, takie jak czas rozwiązywania DNS, czas łączenia, czas pierwszego bajtu, liczba żądań, podsumowanie zasobów i podsumowanie domeny.

Monitor DotComTest „Wielkiej chińskiej zapory sieciowej” pozwala sprawdzić, czy Twoja witryna jest zablokowana w Chinach.

Wystarczy wpisać adres URL swojej witryny i miasta w Chinach, z których chcesz przeprowadzić test.

Masz również możliwość wyboru między różnymi przeglądarkami – Chrome, Firefox, Edge, Android i iOS oraz wieloma rozdzielczościami ekranu. Po kliknięciu przycisku „Uruchom test” otrzymasz poniższy raport.

Z tego raportu możesz sprawdzić, jak Twoja witryna jest wyświetlana odwiedzającym, czy są jakieś błędy, średni czas wczytywania przy pierwszej wizycie, czas wczytywania przy powtórnych wizytach oraz jak działa Twoja witryna w każdym mieście.

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna była widoczna dla odwiedzających z Chin, to narzędzie jest niezbędne.

Puls witryny internetowej

Sprawdź, czy Twoja witryna jest dostępna za większą ścianą Chin za pomocą Puls witryny. Możesz przeprowadzić test w Pekinie, Szanghaju, Kantonie i Hongkongu.

Strona wyników zawiera następujące podstawowe dane.

  • Całkowity czas odpowiedzi
  • Czas rozpoznawania DNS
  • Czas potrzebny na załadowanie pierwszego bajtu
  • Ostatni bajt
  • Rozmiar strony
  • Informacje nagłówka HTTP

Chinafy

Świetne narzędzie do przeglądania czasu ładowania strony z wielu lokalizacji, w tym z Pekinu, Szanghaju, Kantonu. Wynik testu Chinafy pokazuje czas ładowania strony, TTFB, Pierwsze malowanie, Interaktywny, Rozmiar strony i szereg zasobów.

GTmetrix

Jeśli zarejestrujesz się na Darmowe konto, masz możliwość wykonania testu prędkości z Hongkongu. Jest to widoczne po kliknięciu opcji analizy.

Mam nadzieję, że powyższe narzędzia stanowią wskazówkę dotyczącą tego, jak Twoja witryna ładuje się w Chinach. Jeśli okaże się, że jest wolniejszy niż oczekiwano, możesz rozważyć hosting swojej witryny w Chinach lub skorzystanie z usługi CDN, która ma tam POP (punkt obecności).

Podobał Ci się artykuł? Co powiesz na dzielenie się ze światem?