Twórz wciągające filmy z Wondershare Filmora [In-depth Review]

Konsumpcja wideo online gwałtownie rośnie, podobnie jak zapotrzebowanie na zaawansowane i łatwe w obsłudze narzędzia do edycji wideo.

Niezależnie od tego, czy jesteś twórcą cyfrowym, nauczycielem, studentem czy firmą związaną z tworzeniem treści wideo, korzystanie z narzędzia do edycji wideo przyniesie Ci korzyści.

Sprawi, że Twoje zadanie wideo będzie bardziej dostępne, mniej przytłaczające oraz oszczędzi czas i wysiłek.

Tak więc, jeśli szukasz dobrego narzędzia do edycji wideo, Filmora firmy Wondershare jest dobrą opcją.

Przejrzyjmy Filmora w tym poście, aby dowiedzieć się, jak może ci pomóc i czy jest dla ciebie odpowiedni, czy nie.

Czym jest Filomora?

Wondershare Filmora to kreatywne, łatwe w użyciu oprogramowanie do edycji wideo z wieloma wyjątkowymi funkcjami i efektami. Uruchomiony w 2015 roku, cieszy się zaufaniem ponad 85 milionów twórców w różnym wieku i ze 150 krajów.

Ta platforma poprawi Twoje wrażenia z opowiadania historii, pozwalając Ci lepiej wyrażać siebie dzięki innowacyjnym efektom wizualnym, mediom stockowym i szablonom. Otrzymasz wiele narzędzi do wydajnego tworzenia i edytowania wysokiej jakości filmów oraz udostępniania ich na preferowanych kontach, witrynach i aplikacjach w mediach społecznościowych.

Filmora ma ogromną społeczność ponad 800 000 obserwujących, których możesz wybrać, aby szukać wskazówek i inspiracji. Możesz także uzyskać dostęp do samouczków, aby dowiedzieć się, jak bez wysiłku tworzyć, edytować i publikować swoje filmy za pomocą Filmory i jej wyjątkowych funkcji.

Niezależnie od tego, czy chodzi o użyteczność, wydajność, funkcje czy wsparcie, Filmora świeci. W rezultacie zdobył kilka wyróżnień od różnych organizacji, w tym G2, GetApp i Shorty Awards.

Specyfikacje

 • Wersja: Filmora 11
 • Obsługiwane systemy operacyjne: Win 11/10/8/7 (64 bity), macOS 10.14-12 i Apple M1
 • Obsługiwane formaty wideo: .m1v, .m2v, .mpg, .mpeg, .3gp, .3gp2, .mp4, .m4v, .mts, .m2t, .m2ts, .tod, .mod, .dv, .f4v, . flv, .asf, .wmv, .avi, .mp4, .ogv, .webm, .vro, .vob i .mkv zakodowane przy użyciu kodeka MJPEG lub MPEG
 • Obsługiwany format audio: .mp3, .wav, .m4a, .wma, .aif, .aiff i .flac.
 • Obsługiwany format obrazu: .jpg, .bmp, .png, .gif, .tiff i .tif
 • Obsługiwany format wyjściowy: 4K (.mp4, .mkv i .mov) i popularne formaty audio/wideo
 • Obsługiwane urządzenia wyjściowe: iPhone, Apple TV, iPad, iPod, Android Generic, Galaxy S, Nexus, Xbox one, PS4, Sony TV, smartfony i Wii
 • Obsługiwane wyjściowe sieci społecznościowe: Vimeo i YouTube
 • Obsługiwane wyjściowe DVD: dyski DVD, pliki obrazów dysków ISO i foldery DVD
 • Efekty i wtyczki: Standard Filmstock, portret AI, Boris FX (niedostępne dla macOS 10.14 i układu M1) i NewBlue FX (niedostępne dla Maca z układem M1)

Wymagania systemowe

 • Procesor: Intel i3 lub nowszy lub inny lepszy procesor wielordzeniowy i 2GHz lub więcej,
 • RAM: 4 GB RAM. Do filmów 4K i HD potrzebujesz 8 GB pamięci RAM
 • Miejsce: 10 GB wolnego miejsca na dysku twardym, zalecany dysk SSD do edycji wideo 4K i HD
 • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 700 lub nowsza, Intel HD Graphics 5000 lub nowsza, AMD Radeon R5 lub nowsza
 • Łączność z Internetem

Recenzja Filmora: Funkcje

Uzyskaj fantastyczne wrażenia podczas edycji dzięki niezwykłym funkcjom Filmory. Otrzymasz wiele narzędzi, wtyczek, efektów wizualnych, obrazów i nie tylko, aby tworzyć i edytować swoje filmy oraz dzielić się nimi ze światem.

Oto godne uwagi cechy Edytor wideo Filmora.

Funkcje edycji

Możesz bez wysiłku edytować swoje filmy, aby coś dodać lub usunąć i wyróżnić swoje filmy na swoich platformach. Do edycji wideo Filmora oferuje:

Tryb natychmiastowy: Aby ułatwić tworzenie wideo w ciągu kilku minut, Filmora wprowadziła tryb natychmiastowy. Nie musisz być profesjonalnym montażystą; możesz produkować filmy bez wcześniejszych umiejętności edycji. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać multimedia i pozwolić Filmorze zrobić magię. Możesz użyć 115 szablonów wideo dla vloga, wprowadzenia, biznesu, podróży, pokazu slajdów itp. Ta funkcja jest dostępna tylko w systemie Windows.

Gotowe szablony: Zamiast tworzyć wszystko od zera, możesz użyć gotowych szablonów Filmora i szybko nagrać swój film. Otrzymasz 24 gotowe szablony do wyboru dzięki funkcji przeciągnij i upuść. Możesz także szybko zastępować klipy i szybciej uzupełniać filmy.

Automatyczna synchronizacja rytmu: Synchronizuj materiał wideo, edytując go z uzupełniającą muzyką za pomocą funkcji Auto Beat Sync. Filmora oferuje Auto Montage Maker – pierwszy tego typu na świecie. Może pomóc w automatycznej synchronizacji wideo z muzyką i analizowaniu rytmów w celu przełączania widoków lub dodawania efektów wizualnych. Może również identyfikować i eliminować złe części w filmie, takie jak ciemność, drgania itp.

Zwiększanie prędkości: dzięki tej funkcji dostosuj prędkość filmu, jednocześnie lepiej kontrolując klatki kluczowe, aby tworzyć gotowe do użycia efekty filmowe. Pomoże Ci zastosować efekty szybkości jak profesjonalista i sprawi, że Twoje filmy będą bardziej kreatywne bez wpływu na wysokość dźwięku. Otrzymasz sześć gotowych efektów zwiększania prędkości, takich jak Montage, Bullet Time, Hero Moment, Flash In i Jumper. Możesz także dostosować efekty zwiększania prędkości i zapisać je do wykorzystania następnym razem.

Podzielony ekran: tworzenie kolaży wideo i zdjęć, imponujących wstępów i zakończeń, filmów porównawczych, filmów z reakcjami itp. za pomocą kilku kliknięć. Możesz wykorzystać wiele ekranów, aby zwielokrotnić zabawę i niepowtarzalnie przedstawić swoją historię. Filmora oferuje ponad 30 szablonów podzielonego ekranu, które możesz dostosować i uzyskać dowolną klatkę. Niezależnie od tego, czy chcesz dwa ekrany, czy 6, możesz to zrobić i szybko zastosować zaawansowane ustawienia, efekty, naklejki itp.

Klatki kluczowe: dzięki klatkom kluczowym dodaj energię i dynamikę do swoich filmów oraz użyj animowanych efektów. Ułatwia animację i pozwala szybko wprowadzać zmiany, takie jak powiększanie, obracanie, zwężanie itp. Wystarczy zdefiniować początkową i końcową klatkę kluczową i pozwolić Filmorze automatycznie dodać wszystkie środkowe klatki, zapewniając jednocześnie spójność. Możesz dostosować klatki kluczowe, ustawiając lokalizację, przezroczystość, rozmiar itp. Filmora oferuje ponad 80 gotowych szablonów animacji, które pomagają zaoszczędzić czas.

Śledzenie ruchu: Śledź ruchy obiektów lub osób w swoich filmach i przypinaj pliki multimedialne i grafikę, aby magicznie śledzić każdy ruch. W tym celu po prostu ustaw swoje rzeczy i pozwól Filmorze automatycznie śledzić jego ruchomą ścieżkę. Możesz także dostosować rozmiar i położenie wyświetlanego pola śledzenia podczas podglądu.

Jest wyposażony w automatyzację AI, która umożliwia dodawanie tekstów i tytułów oraz umożliwia dodawanie mozaiki do poruszających się obiektów, jeśli chcesz coś zamazać. Ponadto przekształć emotikony, symbole, filmy i obrazy w efekty wizualne i opowiedz historię za pomocą magicznego elementu. Możesz dodawać dymki wiadomości, buźki, Doctor Strange Magic Shield, efekty latające Harry’ego Pottera itp. do rzeczywistych nagrań wideo.

Rejestrator ekranu: możesz jednocześnie nagrywać kamerę internetową i ekran, używając Rejestrator ekranu Filmora. Umożliwia także przechwytywanie mikrofonu i dźwięku systemowego, nagrywanie samouczków, gier, filmów z YouTube i nie tylko. Jeszcze łatwiej jest eksportować swoje filmy bezpośrednio do Vimeo, YouTube i innych obsługiwanych urządzeń. Ponadto możesz dostosować nagrany region, przeciągając okno lub wprowadzając wysokość i szerokość.

Auto reframe: Automatycznie zmieniaj rozmiar swoich filmów, korzystając z szybkości funkcji auto reframe, nawet bez wcześniejszych umiejętności edycji. Pozwala łatwo przekonwertować poziome filmy na wersje portretowe i bardziej zaangażować odbiorców bez inwestowania dodatkowego wysiłku i czasu. Technologia AI firmy Filmora również szybko konwertuje filmy do proporcji 9:16 bez poświęcania jakości i dostosowywania klatek.

Efekty

Efekty wideo: odkryj kreatywne filtry, przejścia, elementy ruchu i unikalne tytuły. Filmora oferuje ponad 900 efektów wideo za darmo, które można przeciągać i upuszczać. Współpracował z OpenFX, Boris i NewBlue, aby używać efektów wideo, w tym tytułów 3D, rozmycia itp., Aby zapewnić czysto kinowe wrażenia.

Klucz chrominancji: Odmień swój kreatywny świat, dodając efekty specjalne i zmieniając tła za pomocą Klucza chrominancji lub zielonego ekranu.

Maskuj i łącz: Możesz tworzyć kreatywne filmy za pomocą maska ​​i blend funkcja. Wszystko, co musisz zrobić, to zakryć klipy wideo i je zmiksować. Ta łatwa w użyciu funkcja ma wiele pomysłowych trybów. Możesz nawet używać nakładek, aby modyfikować, ukrywać lub ujawniać swoje filmy i wybrać dowolny kształt, taki jak prostokąt, kształt serca, trójkąt, kształt kwiatu itp., Dostosuj wysokość, szerokość, miejsce itp. i zaimportuj filmy. Oferuje również 18 trybów mieszania, takich jak przyciemnianie, mnożenie, uniki liniowe itp.

AI Portrait: To fantastyczna wtyczka, której możesz użyć do łatwego usuwania tła z optymalną dokładnością. Otrzymasz ponad 70 efektów naklejek i portretów AI, a sztuczna inteligencja Filmory może również wykrywać twarze, aby zapewnić naklejki AR w celu wzmocnienia ludzkich emocji.

Boris FX: podnieś swoje umiejętności opowiadania historii dzięki Kontinuum walutowe Borisa, wtyczka efektów jakości. Otrzymasz sześć unikalnych jednostek Continuum dostosowanych do użycia w celu dodania efektów wizualnych, w tym świateł, stylizacji, cząstek, przywracania obrazu, wyglądu artystycznego i rozmycia. Każda jednostka ma inne filtry i uzupełniające się ustawienia wstępne. Oferuje 91 efektów i tysiące unikalnych ustawień.

NewBlue FX: Użyj NewBlue FX, aby zwiększyć swoją kreatywność i produkcję wideo. Oferuje pięć kolekcji efektów – Title Pro 7, Video Elements, Video Essentials i Video Stylizer. Każda kolekcja efektów ma fabrycznie zainstalowane ustawienia wstępne, w tym ponad 500 niestandardowych ustawień tytułów i ponad 100 efektów.

Audio

Speech to Text (STT): Ta wtyczka umożliwia transkrypcję dźwięku do dokładnych napisów jednym kliknięciem, aby zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność edycji. To narzędzie automatycznie wykryje głos do transkrypcji i pozwoli Ci go edytować zgodnie z Twoimi preferencjami. Obsługuje różne formaty importu, takie jak format SRT, oferując jednocześnie funkcję osi czasu do modyfikowania napisów. Obsługuje również 16 języków, takich jak angielski, francuski, japoński itp.

Text to Speech (TTS): Filmora oferuje funkcję TTS, która umożliwia konwersję plików tekstowych na lektora, aby wzbogacić wszystkie Twoje filmy. Dodawanie głosu do wideo jest łatwe dzięki temu narzędziu, które zapewnia niesamowitą dokładność dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych algorytmów. Możesz dostosować głos i wybierać spośród 16 globalnych języków.

Wizualizator audio: użyj Wizualizatora audio, aby dopasować dźwięk wideo i inteligentnie dodawać dynamiczne efekty. Dodawanie efektów wizualnych jest dostępne po prostu przeciągając i upuszczając. Ponadto Filmora oferuje 25 rodzajów efektów dźwiękowych, które pomogą Ci dostosować teledyski i podcasty.

Synchronizacja dźwięku: Dopasuj wszystkie pliki audio bez wysiłku za pomocą funkcji synchronizacji dźwięku, dzięki czemu brzmią wyraźniej i dokładniej. Dodaj wideo z mową i połącz je z przechwyconym dźwiękiem w osobnym pliku lub mikrofonie. Następnie wybierz je oba i zastosuj automatyczną synchronizację, aby dopasować głosy.

Tłumienie dźwięku: Jeśli chcesz zmniejszyć głośność ścieżki, jednocześnie czyniąc ją wyraźniejszą, ta funkcja ci pomoże. Jest pomocny podczas nagrywania narracji, podcastów, lektorów, tłumaczeń, filmów na YouTube itp.

Wykrywanie ciszy: Ta funkcja automatycznie wykrywa fragmenty filmu z cichymi momentami i usuwa je zgodnie z ustalonymi kryteriami, aby pomóc Ci tworzyć wysokiej jakości filmy bez irytujących przerw.

Kolor

Dopasowanie kolorów: Dopasuj kolory w różnych klipach za pomocą tej funkcji, dzięki czemu cały film wygląda jednolicie i spójnie, działa na wszystkich urządzeniach i oszczędza czas na dostosowywanie.

Korekcja kolorów: Filmora oferuje funkcje korekcji kolorów i stopniowania, które pomogą Ci przełamać monotonię wideo. Otrzymasz ponad 40 doskonałych ustawień kolorów dla ciepłych i fajnych filmów. Łatwo i szybko można również dodać ustawienia wstępne za pomocą opcji „przeciągnij i upuść” i przyciągnąć publiczność do sceny. Ta funkcja umożliwia również użytkownikom łatwe tworzenie 3D LUT.

Recenzja Filmora: Łatwość użycia

Filmora słynie z intuicyjnego interfejsu użytkownika, który jest przejrzysty i uporządkowany, co znacznie ułatwia cały proces edycji filmów. Jest to jedna z tych platform, która oferuje dobre połączenie przyjaznego dla użytkownika interfejsu i bogatych funkcji, do których dostęp jest łatwy.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym profesjonalistą w dziedzinie edycji, łatwo zaadaptujesz tę platformę i wykorzystasz ją do swojej pracy. Nie ma znaczenia, czy masz wcześniejsze doświadczenie w edycji; możesz zacząć i działać szybciej.

Filmora oferuje opcję przeciągania i upuszczania, która ułatwia korzystanie z funkcji oraz dodawanie efektów i wizualizacji. Łatwiej też będzie dostosować ustawienia, takie jak wysokość, szerokość, kolor, ramka itp., aby film wyglądał tak, jak chcesz.

Filmora obsługuje różne formaty wejściowe i wyjściowe, języki i urządzenia, które pomogą Ci edytować filmy i publikować je na preferowanej platformie, takiej jak strona w mediach społecznościowych lub witryna internetowa, za pomocą jednego kliknięcia.

Co więcej, pobieranie i instalowanie Filmory jest również łatwe. Dlatego możesz od razu rozpocząć edycję swoich filmów. A nawet jeśli czegoś nie rozumiesz, Wondershare udostępnia tutoriale, do których możesz się odnieść.

Recenzja Filmora: Wydajność

Filmore działa całkiem przyzwoicie podczas edycji filmów i jest skuteczny w większości przypadków. Niezależnie od tego, czy jest to nauczyciel studencki, czy firma, może być skutecznym narzędziem do edycji wideo, ponieważ może łatwo obsługiwać i usprawnić cały proces tworzenia wideo.

Otrzymasz wiele szablonów do wykorzystania w różnych częściach edycji wideo. Te szablony oszczędzą czas i wysiłek, ponieważ nie musisz tworzyć wszystkiego od zera. Możesz nawet zapisać inne części swojej pracy do wykorzystania w przyszłości.

Wszystko jest dostępne dzięki niezakłóconemu interfejsowi, który działa optymalnie. Uważam również, że czas renderowania jest całkiem rozsądny, w ciągu pięciu minut.

Filmora działa prawie identycznie na Windows i Mac; oferuje jednak kilka dodatkowych funkcji na Macu, takich jak Auto Reframe. Ogólnie rzecz biorąc, jest lepszy niż wielu konkurentów i warto go wypróbować.

Recenzja Filmora: zalety i ograniczenia

Oto niektóre zalety i ograniczenia Filmory do edycji wideo:

Zalety:

 • Intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs
 • Szybsze renderowanie
 • Bogata lista funkcji
 • Mnóstwo szablonów, nakładek i efektów wizualnych
 • Technologia AI w różnych aspektach zapewniająca wyjątkowe wrażenia podczas edycji
 • Konkurencyjne ceny

Ograniczenia:

 • Czasami lagi
 • Wsparcie można poprawić

Recenzja Filmora: Wsparcie

Możesz dotrzeć do Centrum Wsparcia Filmora przez telefon, e-mail lub utworzenie biletu. Ponieważ nie wiesz, jak długa jest ich kolejka, być może będziesz musiał chwilę poczekać, aby usłyszeć od ich zespołu. Ale kiedy już to zrobią, możesz oczekiwać od nich wysokiej jakości usług.

Jeśli masz wątpliwości, zapoznaj się z ich obszernymi samouczkami i przewodnikami opublikowanymi na stronie internetowej wraz z odpowiedziami na często zadawane pytania. Ponadto możesz dołączyć do ich społeczności YouTube, aby uczyć się, szukać inspiracji i otrzymywać najnowsze wiadomości i aktualizacje dotyczące Filmora.

Recenzja Filmora: Ceny

Możesz wypróbować Filmora 11 za darmo. Zawiera pewne ograniczenia użytkowania, takie jak pliki wyjściowe ze znakami wodnymi, niektóre zaawansowane funkcje nie są uwzględnione i nie można przenieść pliku projektu w trybie błyskawicznym do edycji.

Otrzymasz jednak wszystkie inne niezbędne funkcje, które są przydatne dla początkujących lub kogoś, kto potrzebuje niewielkiej edycji swoich filmów.

Gdy będziesz zadowolony, możesz śmiało kupić płatny plan. Najnowsza wersja Filmora 11 jest dostępna zarówno dla systemu Windows, jak i Mac, których cennik następująco:

 • Osoby fizyczne: plan zaczyna się od 13,99 USD miesięcznie. Jego roczny plan kosztuje 49,99 USD, podczas gdy licencja wieczysta kosztuje 79,99 USD.
 • Zespół i firmy: zaczyna się od 155,88 USD za jednego użytkownika przez rok.
 • Edukacja: dla studentów cena wynosi 19,99 USD miesięcznie, 40,99 USD rocznie i 49,99 USD za abonament wieczysty na 1 komputer.

Możesz również otrzymać preferowany plan w pakiecie w oparciu o swoje wymagania, zaczynając od 6,80 USD miesięcznie. W przypadku niezadowolenia otrzymasz również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Wniosek

Jeśli jesteś twórcą wideo, pedagogiem lub firmą szukającą przyzwoitej platformy do edycji wideo, możesz rozważyć Filmora. Jest łatwy w użyciu i ma bogaty zestaw unikalnych funkcji, dzięki którym tworzenie filmów jest płynną jazdą i zwiększa zaangażowanie wizualne.