Konwertuj filmy do oglądania na wielu platformach: Wondershare Video Converter [Review]

W świecie, w którym istnieje odtwarzacz VLC, można by pomyśleć, że formaty plików multimedialnych nie były już ważne. W większości uważamy, że ludzie są zainteresowani tylko oglądaniem treści multimedialnych. Odtwarzacz VLC obejmuje to wszystko. Nawet aplikacja Filmy i telewizja w systemie Windows 10 obsługuje jeden typ plików MKV, więc obejmuje wiele popularnych kontenerów multimedialnych. Jedynym problemem jest to, że ludzie nie chcą tylko oglądać plików multimedialnych. Nawet gdyby zajmowali się wyłącznie oglądaniem multimediów, odtwarzacz VLC nie wypełniłby każdej pustki po prostu dlatego, że komputery stacjonarne nie są jedyną platformą do oglądania filmów. Oglądanie na wielu platformach nadal stanowi problem, dlatego musisz konwertować filmy. Jeśli weźmiesz pod uwagę aplikacje używane do edycji filmów, staje się tym bardziej oczywiste, że musisz konwertować filmy do przeglądania i edycji na różnych platformach.

Konwertuj filmy do oglądania na różnych platformach, masz szeroki wybór. Istnieje wiele usług online, za pomocą których można konwertować filmy do oglądania na różnych platformach. Większość usług konwertuje do popularnych formatów, takich jak MP4 i MOV. Jedynym problemem jest utrata jakości podczas konwersji filmów online za pomocą tych usług. Jeśli chcesz konwertować filmy do oglądania na wielu platformach, najlepszym rozwiązaniem jest aplikacja komputerowa. Wzięliśmy popularną aplikację do konwersji wideo Wondershare Video Converter na spin i mogę powiedzieć, że patrzymy na całkiem solidną opcję. Zobaczmy, jak poszło –

Instalacja

Instalacja Wondershare Video Converter jest łatwa, ale powinieneś wybrać instalację niestandardową, jeśli nie chcesz przesyłać statystyk użytkowania z powrotem do firmy. Możesz zrezygnować z wysyłania statystyk użytkowania na ekranie instalacji.

Konwertuj filmy

Podstawowym celem Wondershare Video Converter jest konwersja wideo. Potrzebujemy aplikacji, która może konwertować wideo, ale nie obniża jakości wideo. Aplikacja obsługuje konwersję między 150 formatami. Obejmuje to również pliki MKV i MOV. Warto w tym miejscu wspomnieć, że aplikacja ma wersję próbną i płatną. Obie wersje mają te same funkcje, ale wersja próbna ogranicza korzystanie z tych funkcji.

Możesz przekonwertować cały film lub tylko jego część. Wondershare Video Converter ma wbudowane narzędzie do przycinania, które pozwala konwertować tylko wybraną część dowolnego wideo.

Aby przekonwertować wideo, przeciągnij i upuść go do interfejsu aplikacji. Alternatywnie, aplikacja dodaje się do opcji menu kontekstowego prawego przycisku myszy. Możesz po prostu kliknąć plik wideo prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję konwersji. Spowoduje to otwarcie aplikacji i dodanie do niej wideo.

Jeśli chcesz przekonwertować tylko klip z pliku, kliknij przycisk Edytuj na pliku. To przeniesie Cię do narzędzia do przycinania. Wondershare Video Converter ma również inne narzędzia do edycji wideo, w tym narzędzie znaku wodnego i narzędzie do efektów kolorystycznych.

Możesz edytować plik, ile chcesz. Kiedy skończysz, wróć do głównego interfejsu i kliknij „Konwertuj”. Konwersja zajmie trochę czasu w zależności od długości pliku.

Jakość konwersji

Oto porównanie obok siebie pliku MKV przekonwertowanego na MP4. Lewy to oryginalny plik, a prawy to przekonwertowany klip.

Zmień format

Aplikacja domyślnie konwertuje do formatu MP4, ale możesz zmienić format na dowolny inny. W rzeczywistości możesz przekonwertować wideo na plik audio. Aby zmienić format pliku, otwórz menu rozwijane w obszarze Plik wyjściowy. Wszystkie formaty są podzielone według formatu i urządzenia. Jest to całkiem fajne, gdy nie wiesz, na jaki format przekonwertować wideo. Możesz wybrać urządzenie na karcie Urządzenie, a aplikacja rozpozna prawidłowy format.

Nagrywanie płyt DVD / CD i pobieranie wideo

Wondershare Video Converter ma dwie inne ważne funkcje. Może nagrywać multimedia na DVD lub CD. Biorąc pod uwagę, że ludzie tak naprawdę nie używają już dysków DVD ani CD, a dyski szybko znikają z laptopów i komputerów stacjonarnych, ta funkcja może zainteresować bardzo niewiele osób. Ważniejsza jest funkcja pobierania. Może pobierać filmy z YouTube i prawie każdy film online, jeśli masz do niego link.

Wersja próbna vs pełna wersja

Wondershare Video Converter ma wersję próbną. W wersji próbnej wszystkie funkcje aplikacji mają ograniczenia i ograniczenia. Na przykład możesz pobrać tylko 5 filmów z wersją próbną, a następnie musisz kupić licencję. Możesz przekonwertować tylko 1/3 klipu i nagrać 1/3 wideo na płytę DVD. Limit rzucania jest również ustawiony na 5 minut. Jeśli podoba Ci się ta aplikacja, pełna wersja będzie kosztować 49,95 USD za jedną dożywotnią licencję. Jeśli kupujesz dla rodziny (lub małej firmy), możesz uzyskać licencję rodzinną na 2-5 komputerów za 99,95 USD.

Za I przeciw

Wondershare Video Converter działa naprawdę dobrze, nie jest zbyt obiecujący ani niedostateczny. Aplikacja obsługuje szeroki zakres funkcji, do których normalnie potrzebujesz kilku aplikacji.

Ma tylko jedną wadę; samodzielnie instaluje rozszerzenia przeglądarki. Przetestowaliśmy aplikację na komputerze z systemem Windows 10, gdzie automatycznie dodaliśmy dodatek do przeglądarki Internet Explorer. Nie miało to wpływu na inne przeglądarki. Możliwe, że aplikacja nigdy nie próbowała zainstalować dodatku w Chrome tylko dlatego, że Chrome go przechwycił. To naprawdę jedyny problem z aplikacją. Rozszerzenie nie jest złośliwe. Dodaje przycisk pobierania do stron zawierających pliki multimedialne, które można pobrać. Oszczędza cały proces kopiowania i wklejania adresu URL w samej aplikacji. Wondershare Video Converter powinien zapytać użytkownika o pozwolenie przed zainstalowaniem dodatku.

Oprócz tego aplikacja ma wiele opcji dostosowywania, dzięki czemu można ją skonfigurować tak, aby działała w dowolny sposób.