6 najlepszych narzędzi do automatycznego przeglądu kodu dla programistów

Przegląd kodu to proces, w którym oprogramowanie jest przeglądane przez zespół programistów, aby upewnić się, że jest zgodne z najlepszymi praktykami w celu poprawy jakości oprogramowania.

Zautomatyzowany przegląd kodu można zdefiniować jako proces porównywania kodu z zestawem predefiniowanych reguł lub standardowych wytycznych w celu zidentyfikowania typowych błędów i złych praktyk.

Przeglądanie kodu jest ważne, ponieważ nie każdy pisze kod w podobny sposób. W kodzie napisanym przez programistę mogą występować błędy lub kod może nie być dobrze zoptymalizowany. Aby przezwyciężyć te niedociągnięcia, zespół programistów przegląda kod i sprawdza, czy nie ma źle napisanego kodu.

Dlaczego konieczna jest automatyczna weryfikacja kodu?

Kiedy programiści przeglądają określony fragment kodu, mają na myśli pewne podstawowe zasady lub metody pisania kodu. Innymi słowy, przestrzegają wstępnie zdefiniowanego zestawu reguł, aby zapewnić dobrą jakość kodu. Dlaczego więc nie możemy zautomatyzować procesu recenzowania kodu za pomocą predefiniowanych reguł? Możesz i na tym polega automatyczna weryfikacja kodu.

Automatyzując przeglądanie kodu za pomocą zestawu standardowych reguł, programiści mogą skupić się na przeglądaniu kodu pod kątem bardziej złożonych problemów. Zautomatyzowany przegląd kodu powinien być uzupełnieniem ręcznego przeglądu kodu, aby zapewnić wysoką jakość oprogramowania.

Doświadczenie programistów jest niezbędne do ręcznego przeglądu kodu, aby mogli oni rozwiązywać bardziej złożone problemy w kodzie, podczas gdy zautomatyzowany przegląd kodu oszczędza czas, identyfikując typowe błędy i złe praktyki, które mogą pojawić się w określonej bazie kodu.

Jak działa automatyczna weryfikacja kodu?

Zautomatyzowany przegląd kodu jest wykonywany przez narzędzie programowe, które sprawdza lub weryfikuje określony fragment kodu pod kątem pewnego standardowego zestawu wytycznych. Te narzędzia są znacznie szybsze i mogą przeprowadzać dogłębną analizę kodu. Kod jest sprawdzany pod kątem takich kwestii, jak bezpieczeństwo, styl kodu, błędy lub błędy, złe praktyki itp.

Po zidentyfikowaniu anomalii za pomocą narzędzia do przeglądu kodu, możesz wprowadzić te zmiany do swojej bazy kodu za pomocą narzędzi takich jak GitHub, GitLab itp. Narzędzia do przeglądu kodu można również zintegrować z narzędziami do zarządzania kodem, takimi jak GitHub , dzięki czemu będziesz otrzymywać powiadomienia, gdy narzędzie do przeglądu kodu wykryje anomalie.

Dlaczego warto korzystać z narzędzia do automatycznego przeglądu kodu?

Ręczny przegląd kodu jest niezwykle ważny przy identyfikowaniu rzadkich problemów z kodem. Wiedzę programistów można wykorzystać, aby uzyskać nową perspektywę i zidentyfikować problemy, które nie są trywialne.

Ale jeśli używasz narzędzia do automatycznego przeglądu kodu, możesz nie tylko zaoszczędzić czas, ale także zasoby. Zautomatyzowany przegląd kodu można wykonać z dowolnego miejsca i jest on naprawdę wydajny. Oto kilka zalet korzystania z narzędzia do automatycznego przeglądu kodu:

 • Szybki i wydajny
 • Precyzja
 • Mniej ludzkiego wysiłku
 • Niższy koszt
 • Integracje

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze narzędzia do automatycznego przeglądu kodu

Oto kilka punktów, które należy wziąć pod uwagę, szukając narzędzia do automatycznego przeglądu kodu:

 • Powinien łatwo zintegrować się z istniejącym przepływem pracy.
 • Powinien przeprowadzać statyczną lub dynamiczną analizę kodu zgodnie z wymaganiami.
 • Narzędzie powinno szybko identyfikować luki w zabezpieczeniach Twojego kodu.
 • Powinien być niezawodny i nie powinien generować zbyt wielu wyników fałszywie dodatnich lub fałszywie ujemnych.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się niektórym narzędziom do automatycznego przeglądu kodu, których można użyć do poprawy jakości kodu.

kodowanie

Codacy to zautomatyzowane narzędzie do przeglądu kodu do analizy statycznej. Analiza statyczna jest wykonywana przed uruchomieniem kodu i służy głównie do testowania logiki i stylu kodu. Codacy można zintegrować z popularnymi narzędziami, takimi jak GitHub, Slack, Gitlab, BitBucket itp. Ponadto obsługuje ponad 40 języków programowania.

Niektóre funkcje Codacy są następujące:

 • Integracja przepływu pracy – Codacy można zintegrować ze Slackiem, który jest narzędziem komunikacyjnym i może być używany do powiadamiania programistów w razie potrzeby.
 • Zarządzanie użytkownikami – Zapewnia pulpit nawigacyjny, w którym możesz zarządzać wszystkimi członkami swojej organizacji GitHub.
 • Konfiguracja niestandardowa – możesz wybierać spośród różnych zasad i standardów dostarczonych przez Codacy lub możesz skorzystać z pliku konfiguracyjnego.
 • Pokrycie kodu — śledź, które wiersze kodów są sprawdzane, a które nie.

Zapewnia bezpłatny dostęp do zespołów open source, ale musisz zapłacić, jeśli jesteś indywidualnym programistą, małym zespołem lub zespołami na poziomie przedsiębiorstwa.

Codebeat

Codebeat to darmowe narzędzie do przeglądania kodu, które może monitorować jakość kodu zarówno w aplikacjach internetowych, jak i mobilnych. Obsługuje kilka języków programowania, w tym Swift, Go, JavaScript, Kotlin, Python, Objective-C, Ruby, Java i Elixir. Wykorzystuje analizę statyczną do analizy kodu.

Cechy:

 • Rozszerzalna struktura analizy oprogramowania
 • Wsparcie wielojęzyczne
 • Wsparcie dla projektów samoobsługowych

Codebeat to przyzwoite narzędzie do analizy statycznej. Dobrą rzeczą jest to, że oferuje bezpłatny plan, który pozwala repozytoriom open source korzystać z narzędzia, a także zarządzać zespołem.

Głębokie źródło

Deepsource to narzędzie do przeglądania i zarządzania kodem, które umożliwia tworzenie łatwego w utrzymaniu i bezpiecznego oprogramowania. Jest to wszechstronna platforma do analizy statycznej, analizy bezpieczeństwa, pokrycia kodu, analizy infrastruktury jako kodu, raportów kodu i wielu innych.

Źródło: Deepsource

Cechy:

 • Obsługuje wszystkie główne języki programowania.
 • Mniej fałszywych alarmów.
 • Skanowanie poufne — ostrzega w przypadku wykrycia poufnych informacji, takich jak hasła lub tajne klucze.
 • Niezawodny i bezpieczny — zmiany są wprowadzane tylko za pomocą żądań ściągnięcia bez wpływu na główną gałąź.

Zaletą korzystania z Deepsource jest to, że możesz samodzielnie hostować/wdrażać swój własny serwer Deepsource Enterprise Server lokalnie lub we własnej prywatnej usłudze przechowywania w chmurze. Ta funkcja zapewnia pełną kontrolę nad kodem i można go skalować zgodnie z wymaganiami.

Deepsource oferuje bezpłatny plan dla kont osobistych i małych zespołów.

Snyk

Snyk to platforma bezpieczeństwa kodu skoncentrowana na analizie bezpieczeństwa. Może automatycznie identyfikować luki w zabezpieczeniach w twoim kodzie, a także je naprawiać, jeśli to konieczne. Integracja z narzędziami do zarządzania kodem, takimi jak GitHub, jest łatwa i wygodna.

Umożliwia także ciągłe monitorowanie kodu za każdym razem, gdy kodujesz i wprowadzasz zmiany. Powiadomi Cię, jeśli znajdzie jakąkolwiek lukę w zabezpieczeniach za pomocą swojej analizy bezpieczeństwa. Ponadto żądania ściągnięcia (PR) mogą być generowane automatycznie dla poprawek bezpieczeństwa, co wymaga jedynie scalenia PR i przejścia dalej.

Cechy:

 • Bezpieczeństwo zorientowane na programistów
 • Łatwa integracja
 • Bezproblemowa automatyzacja
 • Bezpieczeństwo w chmurze

Snyk oferuje bezpłatny plan, w którym możesz korzystać z jej produktów, takich jak Snyk Code, Snyk Open Source, Snyk Container & IaC. W ramach planu dla przedsiębiorstw oferuje niestandardową strukturę cen.

uchwyt kodowy

Codegrip to narzędzie do automatyzacji przeglądu kodu, które pozwala zarządzać wszystkimi zadaniami przeglądu kodu w jednym miejscu. Przeskanuje projekt po każdym zatwierdzeniu dokonanym przez programistę. Zapewnia również pulpit nawigacyjny, który przedstawia pokrycie kodu i inne metryki. Pomaga w zarządzaniu i korygowaniu duplikatów kodu.

Cechy:

 • Luźna integracja
 • Zorientowany na deskę rozdzielczą
 • Przejrzyj dostosowanie reguły

Codegrip oferuje bezpłatny plan i plan samoobsługowy, a także wiele innych planów cenowych.

Kodiga

Codiga oferuje konfigurowalne narzędzie do statycznej analizy kodu, które łatwo integruje się z Twoim IDE i przepływem pracy. Działa z popularnymi edytorami kodu i środowiskami IDE, takimi jak VS Code, Visual Studio, JetBrains itp. Zapewnia poprawki kodu w czasie rzeczywistym bezpośrednio w Twoim środowisku IDE. Używając haków git, sprawdza twój kod przed wypchnięciem go na platformy takie jak GitHub.

źródło: codiga

Cechy:

 • Integracja z IDE i CI/CD
 • Kod autopoprawki
 • Aktualizacje w czasie rzeczywistym w IDE
 • Niestandardowe reguły analizy kodu
 • Wykryj ujawnione tajemnice

Codiga oferuje bezpłatny plan dla projektów open source i osób indywidualnych.

Wniosek

Żadne narzędzie nie jest doskonałe. Wybierając narzędzie do przeglądu kodu, upewnij się, że spełnia ono Twoje wymagania i zapewnia podstawowe funkcjonalności. Jak wspomniano wcześniej, skup się na punktach i odpowiednio wybierz narzędzie.

Możesz być również zainteresowany wiedzą o tych narzędziach do zarządzania i kontroli jakości kodu.

x