7 narzędzi pomagających ludziom z zaburzeniami mowy

Komunikacja jest niezbędna w naszym codziennym życiu, a większość z nas nie wyobraża sobie życia bez podstawowych form komunikacji. Spośród wszystkich form komunikacji podstawowej najważniejszą rolę w wyrażaniu myśli odgrywa mowa.

Mowa pozwala najlepiej wyrazić to, co czujesz lub myślisz i odgrywa znaczącą rolę w budowaniu relacji.

Niezależnie od tego, czy rozmawiasz ze swoim psem, partnerem czy szefem, musisz użyć doskonałej i przyjemnej oracji, aby te interakcje były udane i pozytywne.

Dlaczego zaburzenia mowy są przeszkodą w twoim rozwoju osobistym?

Nie każdy ma przywilej urodzić się z naturalnym darem elokwentnego mówienia. Osoby z zaburzeniami mowy mogą mieć problemy z językiem, zdenerwować się przed innymi lub nie wiedzieć, co powiedzieć.

Często tracą okazje do nawiązywania przyjaźni i utrzymywania relacji. Niedawno badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Rochester wykazało, że zaburzenia mowy obejmują problemy z wytwarzaniem dźwięków oraz trudności z rytmem, wysokością i płynnością mowy.

Istnieją różne rodzaje zaburzeń mowy o nasileniu od łagodnego do ciężkiego. Niektóre typowe zaburzenia mowy obejmują jąkanie, seplenienie i zaburzenia głosu.

W nowej erze, w której technologia rozwija się z zawrotną prędkością, jesteśmy świadkami wzrostu liczby urządzeń technologicznych, które mogą pomóc ludziom w odpowiedniej komunikacji. Dostępnych jest wiele narzędzi pomagających osobom z zaburzeniami mowy w skuteczniejszej komunikacji.

Podczas gdy niektóre z tych narzędzi są nadal dość drogie, inne są stosunkowo niedrogie i mogą mieć ogromny wpływ na życie osoby z zaburzeniami mowy.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, mógłbyś skorzystać na wykorzystaniu technologii do poprawy komunikacji, nie wahaj się skontaktować się z logopedą lub specjalistą, aby uzyskać więcej informacji.

Poniżej wymieniono kilka narzędzi internetowych, które mogą być pomocne osobom zmagającym się z zaburzeniami mowy w poprawie ich stanu:

Powiedz to w laboratoriach

Musiałeś mieć sytuacje, w których komunikowanie się z kimś nie było łatwe, ponieważ nie mogli zrozumieć twojego języka. Dla osób jąkających się ten problem jest aż nazbyt realny.

Ale Say It Labs niedawno opracowało to rozwiązanie; ich gry wideo oparte na rozpoznawaniu mowy dla osób z zaburzeniami mowy. Ich pierwsza gra, Fluency Friends, jest już dostępna do testów beta i wkrótce będzie dostępna na urządzeniach z systemem Android.

W grach z zaburzeniami mowy Say It Labs Twój głos jest joystickiem. Używasz swojego głosu, aby wspiąć się na łodygę fasoli, wypowiadając różne słowa i dźwięki.

Gry działają, umożliwiając graczom ćwiczenie umiejętności komunikacyjnych w zabawny i interaktywny sposób. Dzięki technologii rozpoznawania mowy gracze mogą zobaczyć, jak ich słowa są tłumaczone na postacie i obiekty w grze. Ta informacja zwrotna pomaga im nauczyć się, jak lepiej komunikować swoje myśli i uczucia.

Say It Labs reprezentuje skrzyżowanie patologii mowy i języka. Technologia firmy opiera się na algorytmach głębokiego uczenia, które potrafią zrozumieć ludzką mowę i mogą być wykorzystywane do sterowania urządzeniami, dyktowania tekstu, a nawet transkrypcji spotkań.

To odróżnia go od Siri, Alexy i Asystenta Google, które opierają się na systemach opartych na regułach.

Sprawdź przyszłość wyszukiwania głosowego.

Say It Labs jest w czołówce technologii rozpoznawania mowy, opracowując innowacyjne, nowe sposoby pomagania ludziom w komunikacji. Z ich produktów korzystają największe firmy i organizacje na całym świecie, stale pracujące nad ulepszaniem i poszerzaniem swoich możliwości.

Voice4u AAC

Chociaż interaktywne gry z Say It Labs są idealne dla każdego, kto ma łagodne zaburzenia mowy, potrzebne są narzędzia, które pomogą komunikować się z poważniejszymi zaburzeniami mowy.

Jednym z najnowszych rozwiązań pomagających osobom z zaburzeniami mowy w lepszej komunikacji jest aplikacja komunikacyjna oparta na symbolach o nazwie Voice4u AAC. Aplikacja zawiera symbole oznaczające wszystko, co możesz potrzebować powiedzieć, od słów i fraz po mimikę twarzy i działania.

Ta aplikacja została zaprojektowana jako narzędzie wspomagające i alternatywnej komunikacji (AAC) dla osób, które mają trudności z mówieniem lub nie mogą mówić. Wykorzystuje system oparty na symbolach, który pozwala użytkownikom komunikować się poprzez wybieranie i łączenie symboli w celu tworzenia wiadomości.

Aby korzystać z aplikacji, wybierz symbole, których chcesz użyć do utworzenia wiadomości. Następnie możesz udostępnić swoją wiadomość innym za pośrednictwem poczty e-mail, tekstu lub mediów społecznościowych. Aplikacja zawiera również wbudowany słownik, dzięki czemu możesz szybko wyszukiwać symbole i znaczenia.

Voice 4u AAC jest wyposażony w przyjazny dla użytkownika interfejs z dużymi, łatwymi w użyciu przyciskami, dzięki czemu jest idealny dla osób o ograniczonych zdolnościach motorycznych. Zawiera również różne funkcje, które pozwalają użytkownikom dostosować sposób komunikacji.

Jedną z unikalnych cech Voice 4u AAC jest wbudowany dyktafon, który umożliwia użytkownikom nagrywanie i odtwarzanie ich głosu. Może to być szczególnie pomocne dla osób pracujących nad rozwijaniem umiejętności mowy.

Voice4u AAC został stworzony, aby rozwiązać niezaspokojoną potrzebę osób z autyzmem i innymi zaburzeniami mowy. Opiera się na zasadzie rozszerzonej rzeczywistości, która pozwala użytkownikom widzieć słowa wypowiadane przez innych w czasie rzeczywistym.

Pomaga to osobom z trudnościami w komunikacji zrozumieć, co zostało powiedziane. Pierwotny pomysł pochodził z miłości matki, która chciała komunikować się ze swoim dzieckiem, tak jak robią to inne matki.

Aplikacja oferuje szeroki zakres emocji i wyrażeń, dzięki czemu użytkownicy mogą komunikować się dokładnie, jak się czują. Istnieje również ponad 1000 różnych ikon, których można użyć do tworzenia niestandardowych wiadomości.

Jest to również cenne źródło informacji dla opiekunów i bliskich, którzy chcą lepiej zrozumieć, co dana osoba próbuje powiedzieć. A dziś ta aplikacja jest dostępna w ponad 100 krajach. Aplikacja jest dostępna dla użytkowników Androida i IOS.

Stacja artykulacyjna Pro

Terapia mowy jest niezbędna w leczeniu wielu zaburzeń mowy. Wielu logopedów zaleca, aby rodzice i dzieci konsekwentnie angażowali się w te sesje.

Jednak wielu rodziców niechętnie zabiera dzieci ze szkoły, aby umawiać się na częste wizyty, i tu właśnie pojawia się Articulation Station Pro.

Aplikacja zawiera ponad 1000 słów i fraz podzielonych na 22 kategorie dźwiękowe. Każdemu daniu towarzyszy zdjęcie oraz profesjonalne nagranie głosu. Możesz także nagrać swój głos, aby Twoje dziecko mogło porównać swoją produkcję z Twoją.

Do wyboru jest sześć trybów: Dopasowywanie, fiszki, Zdania rotacyjne, Zdania unikalne, Historie poziomu 1 i Historie poziomu 2. W trybie dopasowywania Twoje dziecko może badać słowa i ćwiczyć dźwięki we własnym tempie.

Tryb fiszek przedstawia słowa pojedynczo i umożliwia skonfigurowanie niestandardowej listy ćwiczeń dla Twojego dziecka. Rotacja zdań zmienia się w naukę w zabawną i konkurencyjną aktywność, z 3+ docelowymi słowami na zdanie.

Tryb Unikalne Zdania uczy struktury zdania, pokazując zdanie, w którym brakuje większości słów, a następnie prosząc uczniów o uzupełnienie brakującego słowa.

Tryb Poziomu 1 Stories wprowadza dzieci w podstawowe struktury narracyjne, takie jak sekwencjonowanie i opowiadanie, podczas gdy Poziom 2 Stories wprowadza bardziej złożone narracje, w tym dialogi i suspens.

Program przeznaczony jest do pracy na wielu płaszczyznach. Po pierwsze, pomaga dziecku lub dorosłemu nauczyć się prawidłowego wytwarzania określonych dźwięków. Program zapewnia natychmiastową informację zwrotną, dzięki czemu uczeń może poprawić błędy.

Po drugie, opiera się na tym, ucząc ucznia, jak łączyć te dźwięki w słowa i frazy. Po trzecie, pomaga uczniowi uogólnić te umiejętności, zapewniając możliwości ćwiczenia w różnych kontekstach i materiałach.

To oprogramowanie jest przeznaczone dla osób w każdym wieku z trudnościami w artykulacji, w tym z zespołem Downa, Apraksją i innymi zaburzeniami mowy. Świetnie sprawdzi się również dla osób, które chcą poprawić swój akcent lub nauczyć się nowych języków.

Terapia mowy dla Apraksji

American Speech-Language-Hearing Association definiuje Apraksję jako „zaburzenie neurologiczne, które wpływa na zdolność mózgu do planowania i sekwencjonowania ruchów mięśni potrzebnych do mówienia, jedzenia i innych codziennych zadań”.

Niewiele osób wie o tym zaburzeniu lub je rozumie, ale może drastycznie zmienić życie jednostki.

Nie ma lekarstwa na apraksję, ale terapia mowy na apraksję może pomóc poprawić zdolność komunikacji osoby. Leczenie w tej aplikacji koncentruje się na pomaganiu osobie w nauce nowych sposobów wytwarzania dźwięków mowy i poprawie kontroli mięśni.

Jest to skuteczne narzędzie używane przez rodziców, osoby indywidualne i logopedów, aby pomóc osobom z Apraksją mowy. Aplikacja wykorzystuje zasady uczenia motorycznego, aby pomóc ludziom w nauce wydawania dźwięków mowy.

Ta aplikacja zapewnia również wybór różnych fonemów do namierzenia i przechodzi przez progresję ośmiu poziomów. Każdy poziom stanowi wyzwanie i pomaga jednostce ćwiczyć i ulepszać produkcję tych dźwięków.

Asystent mowy AAC

Ponieważ zaburzenia mowy występują w wielu odmianach, znalezienie aplikacji, która działa w danej sytuacji, jest zwykle trudne. Dlatego tak ważny jest asystent mowy AAC. Jest to uniwersalne narzędzie, które pozwala lepiej komunikować się ze światem.

Jest przeznaczony dla osób, które utraciły głos w taki czy inny sposób i chcą znów móc się komunikować. Aplikacja może zapewnić możliwość mówienia za pomocą funkcji zamiany tekstu na mowę, przywracając głos.

Aplikacja konwertuje tekst na mowę, dzięki czemu użytkownik może komunikować się z innymi. Speech Assistant AAC wykorzystuje najnowszą technologię zamiany tekstu na mowę, która umożliwia aplikacji rozumienie i interpretowanie różnych typów tekstu.

Obejmuje to standardowy angielski, a także inne języki. Aplikacja jest dostępna dla obu głównych systemów operacyjnych smartfonów, iOS i Android, z podobną funkcjonalnością.

Jedną z największych zalet Speech Assistant AAC jest to, że można go dostosować do każdego użytkownika. Użytkownicy mogą wybierać spośród wielu różnych głosów, a także dostosowywać szybkość i wysokość mowy. Pozwala to użytkownikom znaleźć głos, który jest dla nich wygodny i brzmi naturalnie podczas mówienia.

Kolejną zaletą Speech Assistant AAC jest to, że można go używać, gdy potrzebna jest komunikacja. Obejmuje to zarówno formalne, jak i nieformalne ustawienia.

Niezależnie od tego, czy jesteś w pracy, szkole czy w domu, Speech Assistant AAC może pomóc Ci komunikować się z innymi.

Ta aplikacja jest doskonałym narzędziem dla każdego, kto boryka się z komunikacją i może naprawdę zmienić życie ludzi. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, mógłbyś skorzystać z programu Speech Assistant AAC, pobierz go już dziś.

Proloquo2Go

Nie jest tajemnicą, że komunikacja może być trudna dla osób niepełnosprawnych. Dotyczy to zwłaszcza osób ze zdiagnozowanym autyzmem, porażeniem mózgowym i innymi zaburzeniami mowy lub słuchu.

W przeszłości stawiało to ich w niekorzystnej sytuacji pod względem komunikacji. Jednak wiele aplikacji jest dostępnych dla osób niepełnosprawnych, aby dzielić się swoimi przemyśleniami i uczuciami. Jedną z takich aplikacji jest Proloquo2Go.

Proloquo2Go to wspomagająca i alternatywna aplikacja komunikacyjna dla użytkowników iOS, która pomaga komunikować się osobom z zaburzeniami mowy. Aplikacja udostępnia bibliotekę ponad 7000 symboli, których użytkownicy mogą używać do tworzenia wiadomości.

Aplikacja oferuje również szereg funkcji ułatwiających komunikację, takich jak tworzenie niestandardowych wiadomości i korzystanie z funkcji zamiany tekstu na mowę. Oprócz tego, że jest aplikacją AAC, Proloquo2Go ma kilka innych funkcji, które wyróżniają go spośród innych aplikacji.

Zawiera wbudowany syntezator mowy, który generuje mowę zgodnie z danymi wejściowymi użytkownika. Jest to przydatne dla osób, które nie mogą mówić lub mają trudności z mówieniem. Aplikacja zawiera również wiele wbudowanych głosów, których można używać do tworzenia adresów.

Możesz dostosować te głosy, aby brzmiały jak Twoje własne, co jest przydatne, jeśli chcesz używać aplikacji do komunikowania się z innymi, mając jednocześnie osobisty kontakt.

Aplikacja zawiera również wiele funkcji, które ułatwiają korzystanie z niej. Na przykład składa się z funkcji „przewidywania tekstu”, która sugeruje słowa podczas pisania. Zawiera również funkcję „sprawdzania pisowni”, która pomaga poprawić błędy ortograficzne.

Kolejną wspaniałą cechą Proloquo2Go jest możliwość łączenia się z innymi aplikacjami i urządzeniami AAC, takimi jak urządzenia śledzące wzrok, interfejsy przełączników i urządzenia do śledzenia głowy. To sprawia, że ​​jest to niezwykle wszechstronne narzędzie AAC.

Trzecią imponującą cechą jest naturalnie brzmiąca zamiana tekstu na mowę. Ta funkcja pozwala użytkownikom komunikować się naturalnie brzmiącym głosem. Mechanizm zamiany tekstu na mowę w aplikacji wykorzystuje wysokiej jakości głos, który brzmi realistycznie i naturalnie.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to jedna z najbardziej znanych aplikacji AAC na rynku i pomogła wielu ludziom skuteczniej się komunikować. Dzięki szerokiej gamie funkcji i łatwości użytkowania, Proloquo2Go z pewnością spełni Twoje potrzeby i pomoże Tobie lub Twojej bliskiej osobie mówić łatwiej.

Trener Proloquo

Ponieważ zaburzenia mowy u dzieci mogą być trudną fazą, rodzice muszą pomagać dziecku w tej fazie. Jeśli jesteś rodzicem i szukasz świetnego sposobu, aby pomóc dziecku skuteczniej komunikować się, powinieneś sprawdzić Proloquo Coach.

Ta bezpłatna aplikacja dostarcza rodzicom informacji i zasobów wspierających rozwój komunikacji ich dziecka. Aplikacja zawiera wskazówki dotyczące korzystania z Proloquo2Go oraz zachęcania i motywowania dziecka do komunikacji.

Aplikacja Proloquo Coach to doskonałe narzędzie dla rodziców do korzystania z ich dzieci z trudnościami w komunikacji. Aplikacja zawiera instrukcje krok po kroku dotyczące korzystania z różnych funkcji aplikacji, a także dostosowywania jej do potrzeb każdego dziecka.

Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja Proloquo Coach jest doskonałym źródłem informacji dla rodziców dzieci z trudnościami w komunikacji. Jest łatwy w użyciu i zapewnia różne funkcje dostosowane do potrzeb każdego dziecka.

Aplikacja zawiera wiele zajęć i gier, z których rodzice mogą korzystać ze swoimi dziećmi, aby pomóc im ćwiczyć umiejętności komunikacyjne.

Za pomocą tej aplikacji będziesz mógł tworzyć niestandardowe zajęcia i lekcje dla swojego dziecka w oparciu o jego indywidualne potrzeby. Możesz także śledzić ich postępy i sprawdzać, jak sobie radzą z aplikacją.

Dodatkowo aplikacja jest dostępna w wielu językach, więc możesz z niej korzystać bez względu na to, gdzie jesteś na świecie. Ta aplikacja jest kompatybilna z innymi funkcjami planu Proloquo i jest dostępna na urządzeniach z systemem iOS.

App2Speak

Osobom z zaburzeniami mowy trudno jest normalnie komunikować się. Jednak ludziom wokół nich jest jeszcze trudniej zrozumieć i troszczyć się o ich samopoczucie emocjonalne i psychiczne.

App2Speak to aplikacja, która pomaga osobom z zaburzeniami poznawczymi komunikować swoje myśli i uczucia oraz wyrażać swoją kreatywność na wiele sposobów.

App2Speak jest dostępny dla urządzeń z systemem iOS i Android i zapewnia oparte na zdjęciach rozwiązanie wspomagającej i alternatywnej komunikacji (AAC) dla osób z zaburzeniami mowy.

Aplikacja jest odpowiednia dla osób w każdym wieku, od małych dzieci po dorosłych. Oferuje wiele funkcji i korzyści. Po pierwsze, aplikacja posiada interfejs oparty na zdjęciach.

Ułatwia to użytkownikom znalezienie zdjęć, których potrzebują do komunikacji. Po drugie, aplikacja oferuje szeroką gamę gotowych zestawów zdjęć. Te zestawy obejmują różne tematy, dzięki czemu użytkownicy mogą znaleźć zestawy odpowiadające ich potrzebom.

Po trzecie, App2Speak umożliwia użytkownikom tworzenie własnych niestandardowych zestawów obrazów. W ten sposób użytkownicy mogą dostosować aplikację do swoich konkretnych potrzeb komunikacyjnych.

Po czwarte, aplikacja zawiera syntezator mowy. Dzięki temu użytkownicy mogą wypowiadać słowa lub frazy powiązane z wybranymi przez nich obrazami. Ponadto aplikacja zawiera wiele funkcji usprawniających komunikację.

Ostatnie słowa

Istnieje kilka narzędzi, których możesz użyć do leczenia zaburzeń mowy. Niektóre z tych narzędzi pomagają osobom z określonymi zaburzeniami, podczas gdy inne są bardziej ogólne, takie jak AAC.

Za pomocą odpowiednich narzędzi możesz zarówno pozbyć się upośledzenia mowy, jak i skuteczniej komunikować się z otaczającym Cię światem. Jeśli masz łagodne formy upośledzenia mowy, takie jak jąkanie, najlepiej będzie użyć interaktywnych gier z Say It Labs.

Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz pomocy w komunikacji ze światem, lepszym wyborem będą aplikacje AAC.

Teraz możesz sprawdzić trendy w Augmented Reality (AR).