7 sieci VPN do odblokowania stron internetowych w celu usprawnienia przeglądania

Sieci VPN służą nie tylko do przesyłania strumieniowego, ale także pomagają legalnym użytkownikom odblokować strony internetowe. Bądź na bieżąco z tym listem, aby sprawdzić najlepsze sieci VPN — Twoje punkty wejścia do „darmowego” Internetu.

Cenzura internetowa spotyka nas wszystkich. I niestety nie wszystkie takie zakazy są uzasadnione lub celowe. Jednak normalny użytkownik często wpada w takie siatki bezpieczeństwa, stworzone pierwotnie do walki z oszustwami internetowymi lub narzucania cenzury.

Na przykład Chiny są znane z blokowania dostępu do stron takich jak Facebook, Twitter, Netflix, Google, YouTube itp., nawet dla podróżnych z zagranicy. Podobnie możesz być w organizacji, która cenzuruje internet dla swoich członków.

Sieci VPN istnieją, aby pomóc w tych irytujących sytuacjach.

I chociaż większość użytkowników korzysta z VPN w celu przesyłania strumieniowego treści z blokadą geograficzną, przechodzenie przez zapory ogniowe jest ogólnym celem każdego takiego subskrybenta.

Warto zauważyć, że żadna pojedyncza sieć VPN nie działa idealnie ze wszystkimi blokami za każdym razem, ponieważ protokoły cenzury również ewoluują. Zbawcą w takich sytuacjach jest gwarancja zwrotu pieniędzy.

Ponieważ wszystkie takie sieci VPN twierdzą, że odblokowują niektóre usługi i strony internetowe, należy poprosić o określone serwery, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy. W związku z tym możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy, jeśli reklamowane odblokowywanie nie działa.

Aby uprościć ten proces, spróbujemy połączyć bezpośrednio powiązaną stronę, na której możesz sprawdzić roszczenia odblokowujące, aby sprawdzić, czy pasuje to do Twojego przypadku użycia.

Funkcje VPN

W tej sekcji wymieniono niektóre typowe zestawy atrybutów, których oczekuje się od każdej najwyższej klasy usługi VPN w celu uniknięcia ich powtarzania.

Kilka z nich to:

  • Szyfrowanie AES-256-bitowe
  • Ścisła polityka braku logów
  • Wyłącznik awaryjny
  • Ochrona przed wyciekiem DNS
  • Nieograniczona przepustowość
  • Gwarancja zwrotu pieniędzy

Jest to absolutne minimum, w które naszym zdaniem powinni być wyposażeni wszyscy dostawcy VPN. I natychmiast oznaczymy flagę, jeśli ktoś na tej liście pominie te podstawowe informacje.

Zacznijmy od pierwszego.

ExpressVPN

ExpressVPN to najdroższa sieć VPN na tej liście, ale warta każdego grosza za ominięcie zapór. Mocną stroną ExpressVPN są niesamowicie szybkie prędkości, będąc jednocześnie skutecznym narzędziem odblokowującym.

Poza tym serwery w ponad 90 krajach zapewniają duży zasięg większości użytkowników.

Kolejną świetną rzeczą jest obecność aplikacji natywnych na główne platformy. Niektóre urządzenia/systemy operacyjne, z którymi współpracuje ExpressVPN to Windows, Mac, Linux, Android, iOS, routery WiFi, Chromebooki, Kindle, Smart TV, PlayStation, Xbox, itp.

Dzięki niekończącej się liście odblokowanych witryn/usług, ExpressVPN naprawdę pomaga w międzynarodowym Internecie.

Liczba urządzeń na subskrypcję: Pięć

Zainteresowany? Sprawdź szczegółowy podział w tej recenzji ExpressVPN.

NordVPN

NordVPN to kolejna przydatna opcja z ponad 5000 serwerami na całym świecie w ponad 50 krajach.

Od razu reklamowana lista odblokowanych stron internetowych jest krótka, ale na początek jest to stosunkowo bardzo ekonomiczna sieć VPN.

Obsługa urządzeń jest doskonała i działa na systemach Windows, Mac, Linux, Android, iOS, konsolach do gier, Kindles, Chromecast, Chromebookach itp.

Kilka wartych wspomnienia funkcji obejmuje zaciemnione serwery i podwójną sieć VPN. Zaciemnianie serwerów ukrywa sam fakt, że użytkownik korzysta z usługi VPN, a podwójny VPN (czyli multi-hop) kieruje ruch przez dwa serwery VPN.

To, co wyróżnia NordVPN, to wieloplatformowy menedżer haseł i zaszyfrowana pamięć masowa w chmurze o pojemności 1 TB, którą można uzyskać wraz z subskrypcją waniliowego VPN. Jednak nadal można wybrać tylko VPN za jeszcze tańszą cenę.

Liczba urządzeń na subskrypcję: Sześć

ProtonVPN

ProtonVPN to mój osobisty faworyt i jest powszechnie znany ze swoich funkcji związanych z bezpieczeństwem. Po pierwsze, wszystkie jego aplikacje są open-source i niezależnie kontrolowane, a wyniki są dostępne publicznie.

Następnie jest to jedyna z nielicznych sieci VPN z najwyższej półki z całkowicie bezpłatną subskrypcją na zawsze, która jest tak bezpieczna, jak jej płatne plany. Poza tym oferuje również podwójną sieć VPN i niedawno uruchomił zaciemnianie serwera.

Założona przez naukowców z MIT i CERN firma Proton to nie tylko VPN, ale także przyjazny dla prywatności dysk, poczta i kalendarz, oferujący anonimowość 360 stopni.

Poza tym niekończące się funkcje i piękny interfejs sprawiają, że każdy zakocha się w tej solidnej usłudze VPN. I choć jego największym atutem jest prywatność, równie dobrze sprawdza się w odblokowywaniu stron internetowych.

ProtonVPN działa z systemami Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Chromebook, Android TV, routerami WiFi itp.

Liczba urządzeń na subskrypcję: Dziesięć

Powiązane: Recenzja ProtonVPN.

Hotspot Shield

Hotspot Shield dołącza do ProtonVPN, zapewniając ograniczony, bezpłatny plan na zawsze, który zapewnia wszystkim prywatność. Dodatkową zaletą jest 7-dniowa bezpłatna wersja próbna premium, która pozwala sprawdzić, czy działa dla wybranej witryny lub usługi.

Kolejną unikalną cechą jest 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, która jest znacznie wyższa niż średnia w branży wynosząca trzydzieści dni.

Hotspot Shield jest kompatybilny z systemami Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Smart TV, routerami itp.

Chociaż liczba serwerów (800+ w 35+ miastach) nie jest mocną stroną tej usługi VPN, bezpłatna wersja próbna powinna rozwiać wszelkie wątpliwości przed przejściem do płatnych planów.

Liczba urządzeń na subskrypcję: 10, 25 dla planu rodzinnego premium

CyberGhost VPN

Z ponad 7900 serwerami w ponad 100 lokalizacjach CyberGhost to kolejna usługa VPN, która może być Twoją bramą do Internetu bez granic.

Wyposażony w przydatne funkcje CyberGhost oferuje również bezpłatną wersję próbną premium z całą jej dobrocią. Ponadto jest objęty ogromną 45-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Podobnie obsługa urządzeń jest obszerna dzięki natywnym aplikacjom na systemy Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Smart TV, konsole do gier, routery itp.

Liczba urządzeń na subskrypcję: siedem

Surfshark

Surfshark rozpoczął od swojej ultra przystępnej cenowo usługi VPN, a teraz oferuje swoim użytkownikom antywirusową, wolną od reklam wyszukiwarkę i alerty o naruszeniu danych.

Główną cechą tej wiodącej usługi VPN jest maskowanie serwerów. Poza tym możesz cieszyć się połączeniami multi-hop przy użyciu dwóch serwerów VPN, aby zapewnić lepszą prywatność.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to coś, co ocenię na drugim miejscu po Proton VPN, ponieważ nie ma żadnego darmowego poziomu. I opierając się na moim osobistym doświadczeniu, bardzo polecam je do odblokowywania stron internetowych.

Surfshark VPN jest kompatybilny z systemami Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Chromebookami, Smart TV, routerami, konsolami do gier itp.

Obejmuje to również siedmiodniowy bezpłatny okres próbny na Androida, iOS i Maca.

Liczba urządzeń na subskrypcję: Nieograniczona!

Powiązane: pełna recenzja Surfshark, w tym ich VPN, antywirus i wyszukiwanie.

NajszybszyVPN

FastestVPN ma 7-dniowy okres próbny za niewielką kwotę 0,99 USD. Poza tym każda subskrypcja jest połączona z 2TB pamięci masowej w chmurze Internxt i menedżerem haseł.

FastestVPN ma serwery w ponad 35 krajach obejmujących ponad 50 lokalizacji. Pomimo tego, że jest stosunkowo nowym uczestnikiem, obsługa urządzeń jest świetna w przypadku aplikacji na systemy Windows, Mac, Linux, iOS, Smart TV, konsole do gier, routery, firestick itp.

Warto zauważyć, że gwarancja zwrotu pieniędzy jest ważna tylko przez 15 dni.

Jak wskazuje nazwa, główną cechą tej usługi jest szybkość. Jest to jednak zależne od użytkownika i zmienia się w zależności od wielu czynników, niezależnie od usługi VPN. W takim przypadku jedyną opcją jest wypróbowanie wersji próbnej i sprawdzenie swojej lokalizacji i docelowej witryny.

Liczba urządzeń na subskrypcję: Dziesięć

Odblokuj strony internetowe za pomocą VPN

Większość sieci VPN obiecuje ominąć zapory. Mimo to najlepiej skontaktować się z obsługą klienta przed zapłaceniem za subskrypcję, ponieważ zniżki dotyczą tylko planów rocznych. Niezależnie od tego, istnieją zwroty gotówki, jeśli coś pójdzie nie tak.

Ale wybór dowolnej sieci VPN jest mylący, ponieważ istnieje wiele opcji. Nie denerwować! Wybraliśmy tę listę funkcji VPN, których należy szukać przed dokonaniem płatności.

Bądź bezpieczny. Zachowaj prywatność!

x