8 najlepszych mobilnych platform DevOps do szybszego tworzenia aplikacji

Kiedy mówimy o technologii, teraźniejszość bardzo szybko staje się przeszłością. Praktyki wypracowane przez lata mogą, aw niektórych przypadkach powinny zostać zastąpione praktykami, które spełniają wymagania stale zmieniającego się rynku.

Dlatego dzisiaj nie tylko omówimy mobilne DevOps – które już zaczęło być „nową normalnością”, ale także przyjrzymy się niektórym rzeczywistym mobilnym platformom DevOps, które mogą przyspieszyć rozwój Twojej aplikacji!

Co to jest DevOps i dlaczego potrzebujemy Mobile DevOps?

Słowo DevOps to akronim oznaczający rozwój i operacje tego słowa. Jest to kultura organizacyjna tworzenia oprogramowania, która obejmuje narzędzia, procesy pracy i praktyki mające na celu zintegrowanie działań programistów i operatorów IT.

Historycznie te dwa obszary zawsze funkcjonowały niezależnie we wszystkich środowiskach programistycznych, w tym w tworzeniu aplikacji mobilnych. Dlaczego stało się to problemem? Niejasny podział odpowiedzialności za świadczone usługi, opóźnienia w dostarczaniu ulepszeń aplikacji, biurokracja związana z komunikacją i rozwiązywaniem problemów oraz różne strategie dla każdego sektora okazały się nieskuteczne w przypadku coraz bardziej wymagających technologii.

Często zdarza się, że członkowie zespołu w każdym dziale uważają, że obowiązki spoczywają na członkach drugiego zespołu. Dzięki wdrożeniu mobilnej kultury DevOps problemy te są minimalizowane, ponieważ istnieje wyraźny podział czynności i protokołów, które należy wykonać.

DevOps jest zatem znacznie bardziej wszechstronny niż po prostu wdrażanie bardziej zaawansowanych technologii. Mówimy o zmianie kulturowej w sposobie pracy specjalistów ds. rozwoju i operatorów IT.

Do tej pory widzieliśmy już, co proponuje ta filozofia pracy. Jednak w praktyce, jakie korzyści może przynieść integracja tych dwóch sektorów dla dostarczania i świadczenia usług w środowisku tworzenia aplikacji mobilnych.

CI – ciągła integracja

W inżynierii oprogramowania ciągła integracja to praktyka, w której programiści syntetyzują zmiany kodu w jednym miejscu, w którym informacje są agregowane, w repozytorium. Następnie przeprowadzanych jest kilka testów.

Dzięki temu twórcy aplikacji mobilnych mogą szybko zidentyfikować ewentualne błędy w kodzie i pracować nad poprawą jakości aplikacji. Wszystko to ma oczywiście skrócić czas potrzebny na ratyfikację lub opracowanie aktualizacji aplikacji.

Jednym z głównych celów DevOps jest zwiększenie produktywności, komunikacji i skrócenie czasu reakcji oraz korekta ewentualnych błędów. Czasochłonna i epizodyczna integracja, powszechna w środowisku programistycznym aplikacji mobilnych ze względu na ciągłą potrzebę aktualizacji, to właśnie jeden z problemów, który zamierza rozwiązać metodologia DevOps.

CD – ciągłe dostarczanie

Ciągłość dostarczania nie powinna ograniczać się do samego czasu, ale do wykorzystania inteligentnych zasobów do generowania rozwiązań, które zostaną wdrożone.

Ciągłe dostarczanie jest techniką szeroko stosowaną w tworzeniu oprogramowania i ma na celu tworzenie, testowanie i przygotowywanie automatycznych zmian podczas procesu produkcji oprogramowania.

Ta praktyka umożliwia programiście mobilnemu posiadanie artefaktów tworzenia dostępnych i gotowych do wdrożenia. Tak więc, oprócz skrócenia czasu, praktyka ta umożliwia przechodzenie zmian przez standardowy proces testowania, zapewniając, że wdrożenie zostanie wykonane zgodnie z rzeczywistymi potrzebami.

Monitorowanie i rejestrowanie

Dzięki doświadczeniu użytkownika firmy mogą oceniać i mierzyć jakość świadczonych usług, monitorować zainteresowanie i rozumieć, w jaki sposób wszelkie zmiany w aplikacji wpływają na postrzeganie jakości produktu przez użytkownika.

Ta praktyka DevOps przechwytuje i analizuje dane i logi generowane w wyniku interakcji użytkownika z opracowaną aplikacją. Dzięki temu zespół ds. rozwoju aplikacji może określić, jak wpłynęły na niego zmiany na platformie.

To, co nie jest monitorowane, nie może być szybko naprawione. Biorąc pod uwagę, że większość usług stosujących techniki DevOps nie może przestać działać, a także musi oferować środowisko, które może zatrzymać użytkowników w aplikacji, co wymaga ciągłego monitorowania i rejestrowania, ważne jest, aby problemy były identyfikowane u źródła i szybko rozwiązywane.

Widzieliśmy, że kluczowe rzeczy, które wnoszą do stołu mobilne DevOps, to CI/CD oraz monitorowanie i rejestrowanie. Używając ich jako kluczowych wskaźników poniżej, przyjrzymy się niektórym z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych mobilnych platform DevOps w celu szybszego tworzenia aplikacji.

Bitrise

Bitrise to mobilny CI/CD, który zapewnia pełne pokrycie stosu od Swift do Flutter. Bitrise może przechowywać Twój kod w usłudze git zarówno w chmurze, jak i lokalnie. Daje również możliwość uruchamiania testów integracyjnych, wielu wdrożeń i funkcji dystrybucji. Możesz poprosić o demo, aby przetestować ich usługi.

Okrąg aplikacji

Okrąg aplikacji to jedna z najbardziej renomowanych platform DevOps do tworzenia aplikacji mobilnych. Daje programistom solidny CI/CD z przepływami pracy typu „przeciągnij i upuść” do tworzenia, testowania i dystrybucji aplikacji mobilnych w sklepach z aplikacjami. Zapewnia również wiele opcji integracji, które ułatwiają tworzenie aplikacji. AppCircle oferuje bezpłatny plan do indywidualnego użytku.

OkrągCI

OkrągCI to platforma oferująca ciągłą integrację i wdrażanie aplikacji mobilnych. Zapewnia programistom możliwość hostowania swoich aplikacji zarówno w chmurze, jak i lokalnie, z wieloma środowiskami wykonawczymi, od programów dokujących po samoobsługowe programy uruchamiające, w tym macOS, oraz współpracę z wieloma różnymi dostawcami kontroli wersji.

Co więcej, oferuje również funkcje śledzenia i monitorowania. CircleCI oferuje obecnie darmowy plan z 30 000 kredytów na wypróbowanie ich usług.

CodeMagic

Codemagic to platforma DevOps dla aplikacji mobilnych. Umożliwia programistom korzystanie z platformy CI/CD dla aplikacji mobilnych z łatwymi warunkami podpisywania kodu. Zapewnia natywną obsługę wdrażania w głównych sklepach z aplikacjami. Codemagic zapewnia platformę kompilacji macOS, która pomaga testować i wdrażać aplikacje iOS i macOS. Podobnie jak inne główne mobilne platformy DevOps, zapewnia również bezpłatny plan.

ZbudujPan

ZbudujPan to mobilna platforma DevOps, która zapewnia CI/CD dla Twoich aplikacji. Zapewnia szereg różnych funkcji do współpracy i integracji. BuildPan oferuje również różne funkcje testowania, w tym raporty o błędach i awariach. Umożliwia także planowanie wdrożeń w różnych sklepach z aplikacjami.

Kobitoń

Kobitoń to mobilna platforma DevOps do testowania i debugowania aplikacji. Umożliwia wykonywanie różnych testów, takich jak testy funkcjonalne, wydajnościowe i wizualne. W przeciwieństwie do innych dostawców usług, to testowanie odbywa się na prawdziwym urządzeniu i jest całkowicie pozbawione skryptów. Co więcej, oferuje również opcje automatycznego wdrażania. Kobition daje obecnie bezpłatny okres próbny o wartości 500 USD.

Kumpel

Kumpel to mobilna platforma DevOps, której możesz użyć do wprowadzenia CI/CD w procesie dostarczania aplikacji, aby był mniej czasochłonny i bardziej wydajny. Buddy zapewnia wysokowydajną kompilację z łatwymi opcjami konfiguracji, równoległością i obsługą dokera. Obsługuje również wiele platform kontroli wersji.

Esper

Esper to platforma Andriod DevOps, która pomaga testować i wdrażać Twoje aplikacje. Esper umożliwia testowanie i debugowanie aplikacji z wieloma opcjami integracji. Umożliwia także monitorowanie wdrożeń. Esper oferuje obecnie bezpłatne plany z opcją wdrożenia i monitorowania do 100 urządzeń.

Ostatnie słowa

Wdrażanie mobilnego DevOps, w przeciwieństwie do niektórych innych krzykliwych metodologii i technologii, nie stwarza dodatkowego obciążenia dla programistów mobilnych, co wymaga lat nauki. Wręcz przeciwnie, ponieważ wdrożenie tego typu metodologii za pomocą narzędzia spełniającego Twoje wymagania ma na celu podział obowiązków, zwiększenie elastyczności w dostarczaniu aplikacji i skrócenie czasu reakcji na problemy pojawiające się na dowolnym etapie tworzenia aplikacji mobilnych.