8 najlepszych narzędzi AI, których każdy nauczyciel potrzebuje w swoim arsenale

Szczerze mówiąc, nauczyciele nie mają tak łatwo, jak zwykle sobie wyobrażamy, gdy jesteśmy uczniami. Jestem pewien, że niektóre narzędzia AI dla nauczycieli mogą znacznie ułatwić codzienne zadania.

Tworzenie lekcji, śledzenie postępów uczniów, ocenianie zadań, generowanie spostrzeżeń na podstawie danych i wymyślanie nowych zajęć nie są łatwymi zadaniami. Na szczęście możesz uzyskać pomoc w postaci narzędzi AI, które nie tylko zautomatyzują te zadania, ale także wykonają je w lepszy sposób.

Oto krótkie podsumowanie najlepszych narzędzi AI dla nauczycieli, które omówię poniżej.

Narzędzie AI

Godne uwagi funkcje

Połączyć

Yippity

Automatyzuje tworzenie quizów, opcje edycji.

SlajdyAI

Kreator prezentacji AI Google Slides z tekstu

Winston AI

Wykrywa plagiat AI, wyodrębnianie tekstu OCR

CzatGPT

Pomoc AI w zadaniach dydaktycznych, scenariuszach lekcji

Kształtujący

Tworzenie quizów wspomaganych sztuczną inteligencją, zarządzanie klasami

Fobizz

Narzędzia AI dla nauczycieli, transkrypcja, ocenianie

Roshi

Generowanie lekcji z tekstu, tworzenie dialogów

Równiarka esejów

Automatyczne ocenianie esejów, niestandardowe rubryki

W tym artykule wymieniam jedne z najlepszych narzędzi AI dla nauczycieli, które zamienią godziny pracy w minuty.

Yippity

Choć jest to bardzo proste narzędzie, Yippity automatyzuje jedną z najważniejszych części nauczania; oceny. Narzędzie pomaga nauczycielom automatycznie tworzyć quizy z pytaniami/odpowiedziami z dowolnej lekcji. Wszystko, co musisz zrobić, to skopiować/wkleić notatki lub podać adres URL, jeśli temat jest dostępny online.

Dla każdego tematu wygeneruje około 20 pytań wraz z odpowiedziami. Możesz edytować pytania i odpowiedzi przed ich skopiowaniem, a nawet usunąć te, których nie chcesz.

Niestety nie ma niektórych zaawansowanych funkcji dostępnych w aplikacjach do ręcznego tworzenia quizów; będziesz musiał ręcznie skopiować wyniki i wkleić je do swojej aplikacji/formularza quizu.

Możesz bezpłatnie utworzyć do 3 quizów miesięcznie. Aby uzyskać nieograniczoną liczbę quizów, musisz subskrybować płatnego planu za 4,99 USD.

SlajdyAI

Tworzenie prezentacji to kolejne niezbędne zadanie nauczycieli, polegające na rozbijaniu skomplikowanych tematów w celu ułatwienia ich zrozumienia. SlidesAI to narzędzie do tworzenia prezentacji oparte na sztucznej inteligencji, które automatyzuje ten proces, pomagając Ci tworzyć piękne slajdy wyłącznie z tekstu.

Jest dostępny jako rozszerzenie Prezentacji Google i wszystkie prezentacje zostaną utworzone w Prezentacjach Google. Aby stworzyć prezentację wystarczy wybrać temat i charakter prezentacji, a następnie podać tekst. Zrozumie tekst i automatycznie utworzy slajdy najlepiej pasujące do tekstu, a także doda obrazy pasujące do tekstu.

Zamiast tego istnieje również opcja utworzenia prezentacji przy użyciu narzędzia do pisania AI. Wystarczy, że podasz nazwę tematu i o czym chcesz w nim porozmawiać. SlideAI automatycznie utworzy prezentację i uzupełni w niej tekst. W ciągu miesiąca możesz bezpłatnie utworzyć 3 prezentacje po 2500 znaków każda.

Winston AI

Wraz z pojawieniem się narzędzi do pisania AI plagiat stał się poważnym problemem, ponieważ wykrycie plagiatu AI jest dość trudne. Jako nauczyciel, Winston AI może pomóc w wykryciu zarówno plagiatu internetowego, jak i plagiatu AI. Będąc na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami LLM, narzędzie to wykorzystuje wiedzę AI w porównaniu z narzędziami do pisania AI.

Winston AI twierdzi, że wykrywa zapis AI z dokładnością do 99,6%. Możesz skopiować/wkleić tekst lub przesłać dokument do skanowania. Możesz nawet przesłać obraz, a on użyje własnego narzędzia OCR do wyodrębnienia i zeskanowania tekstu.

W wersji bezpłatnej możesz zeskanować do 2000 słów, ale wykrywanie plagiatów w treściach online nie jest dostępne. The płatne plany zwiększ liczbę słów i zaoferuj zaawansowane funkcje, takie jak wykrywacze plagiatów w treści online i szczegółowe raporty.

Alternatywnie możesz też spróbować Copyleaksco może być świetne dla zaawansowanych użytkowników, ponieważ ma więcej opcji dostosowywania.

CzatGPT

ChatGPT API jest źródłem wielu niesamowitych funkcji oferowanych przez te narzędzia AI. Można jednak również uzyskać dostęp CzatGPT bezpośrednio i użyj go, aby uzyskać pomoc w potrzebach dydaktycznych. Możesz korzystać z podpowiedzi, rozszerzeń i wtyczek ChatGPT lub po prostu bezpośrednio poprosić ChatGPT o jakąkolwiek pomoc.

Na początek poniżej przedstawiam kilka sposobów, w jakie ChatGPT może być przydatny dla nauczycieli:

  • Twórz plany lekcji i pomysły.
  • Utwórz przykładowe pytania i rozwiązania na podstawie tematu.
  • Zdobądź pomysły na wdrożenie najnowszych technologii zgodnie z potrzebami swojej klasy.
  • Poznaj spersonalizowane strategie zarządzania klasą.
  • Wyjaśnij złożone pojęcia prostymi słowami, w zależności od poziomu uczniów.
  • Zdobądź pomysły na zajęcia w klasie, które mogą pomóc Ci zrozumieć temat.
  • Uzyskaj porady, które pomogą Ci sprostać specyficznym potrzebom poszczególnych uczniów.
  • Otrzymuj opinie na temat zadań uczniów, a nawet oceniaj je.

Oprócz tej pomocy na zajęciach ChatGPT może również pomóc Ci stać się lepszym nauczycielem, pomagając Ci zrozumieć zakres Twojej kariery, dowiedzieć się więcej o głównym przedmiocie lub po prostu uzyskać motywacyjne cytaty.

Chociaż korzystanie z ChatGPT 3.5 jest bezpłatne z nieograniczonym dostępem, musisz je zdobyć CzatGPT Plus aby uzyskać dostęp do najnowszego modelu GPT 4.0 i zaawansowanych funkcji, takich jak obsługa wtyczek. Co więcej, istnieje również wiele alternatyw ChatGPT, które mogą zaoferować podobną pomoc, takich jak Google Bard, który ma prawdopodobnie głębszą wiedzę akademicką.

Kształtujący

Kształtujący pomaga wam zarówno zarządzać zajęciami, jak i tworzyć nowe lekcje i zajęcia. Chociaż możesz ręcznie tworzyć lekcje i zarządzać nimi, skupię się wyłącznie na funkcjach AI. Narzędzie umożliwia automatyczne tworzenie quizów i ćwiczeń przy użyciu sztucznej inteligencji, w tym wielokrotnego wyboru, prawda/fałsz, dopasowywanie, krótkie odpowiedzi i nie tylko.

Możesz wybierać poziomy ocen od przedszkola po uniwersytet i maksymalnie 70 przedmiotów. Następnie utwórz zachętę, w której opowiesz o tym, czego powinien dotyczyć quiz i czy masz jakieś konkretne prośby. Możesz także wybrać poziom trudności testu, który będzie się zwiększał/zmniejszał, nadal mieszcząc się w granicach wybranego poziomu oceny.

Po utworzeniu możesz dalej edytować ocenę, a nawet zregenerować części, które Ci się nie podobają. Możesz nawet poprosić Formative o utworzenie wskazówek do każdego pytania, aby ułatwić uczniom udzielenie odpowiedzi.

W sekcji Zajęcia możesz zarządzać wszystkimi posiadanymi zajęciami i dodawać uczniów (za pomocą unikalnego linku), aby dzielić się swoją pracą i śledzić ich postępy. Mogą odpowiadać na oceny w programie Formative, a test zostanie automatycznie oceniony na podstawie ich odpowiedzi.

Co najlepsze, darmowa wersja umożliwia tworzenie nieograniczonej liczby ocen i lekcji, a także umożliwia tworzenie zajęć i śledzenie postępów uczniów. The płatne plany dodawaj tylko zaawansowane funkcje, takie jak automatyczna ocena, zapobieganie oszustwom, współpraca itp.

Fobizz

Fobizz to w zasadzie zbiór sztucznej inteligencji i innych zwykłych narzędzi w jednym miejscu, a wszystkie z nich zostały stworzone specjalnie, aby pomóc nauczycielom i uczniom.

Poniżej wymieniam narzędzia AI stworzone z myślą o nauczycielach:

Czatuj z AI: To chatbot podobny do ChatGPT, ale ma wbudowane podpowiedzi, które pomagają w określonych zadaniach dydaktycznych lub odgrywają określoną rolę. Obejmuje to tworzenie ocen i lekcji, podsumowywanie treści, przekazywanie opinii na temat tekstu itp.

Generator obrazu AI: Szybki generator obrazu AI wykorzystujący wprowadzanie tekstu. Dla nauczycieli przydatne może być uzyskanie obrazów wyjaśniających złożone dane lub tworzenie prezentacji.

Transkrypcja AI: możesz przesłać plik audio/wideo lub skopiować/wkleić link do YouTube lub Vimeo w celu transkrypcji, a następnie użyć sztucznej inteligencji, aby upewnić się, że treść ma sens.

Czat AI PDF: proste narzędzie, za pomocą którego możesz przesłać plik PDF lub dokument tekstowy i zadać pytania na ten temat lub uzyskać pomoc. Może to być świetne narzędzie do uzyskiwania informacji zwrotnych i pomocy przy zadaniach ukończonych przez uczniów.

AI Grading Assistant: możesz podać typ skali ocen, oczekiwane rozwiązanie i zadanie ucznia, a to narzędzie zapewni pełną informację zwrotną na temat tego, jak uczeń sobie poradził.

Oprócz nich istnieje wiele innych narzędzi, które mogą pomóc nauczycielom, a niektóre mają nawet drobne funkcje sztucznej inteligencji. Niektóre z nich obejmują generator chmur słów, generator kodów QR, narzędzie do udostępniania plików, tablicę dydaktyczną, kreator ankiet, edytor tekstu AI i kilka innych.

Na razie narzędzia są bezpłatne, ale aby z nich korzystać, musisz się zarejestrować. Twoje konto służy także do przeglądania wcześniej zapisanych prac nad tymi narzędziami.

Roshi

Jeśli chcesz czegoś prostego do generowania lekcji z tekstu lub od zera, Roshi robi świetną robotę. Chociaż może również generować ćwiczenia do oceny, umieszczam go tutaj ze względu na jego funkcje tworzenia lekcji. Możesz poprosić go o wygenerowanie historii na niemal każdy temat z określonym morałem, a ona nie tylko wygeneruje historię, ale także doda powiązane z nią obrazy wygenerowane przez sztuczną inteligencję.

Możesz także wygenerować dialog jeden na jednego w oparciu o konkretne okoliczności, co stworzy szczegółowy dialog z możliwymi scenariuszami ze świata rzeczywistego.

Jeśli nie chcesz generować treści AI od zera, możesz nadać jej własny tekst lub link do artykułu lub filmu, aby stworzyć lekcję na ten temat. Może podsumowywać treść o preferowanym stopniu trudności, tworzyć listę słownictwa, generować quiz lub omawiać treść i jej temat.

Jego darmowa wersja jest ograniczona do zaledwie 5 lekcji miesięcznie; the Subskrypcja profesjonalna zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich funkcji i obsługę podpowiedzi o długości do 1500 słów.

Równiarka esejów

Równiarka esejów automatycznie ocenia prace uczniów i dostarcza szczegółowych informacji zwrotnych. Możesz dostarczyć esej jako tekst lub plik PDF, a on zeskanuje go na podstawie własnych rubryk. Oprócz oceny ogólnej będzie zawierał informacje zwrotne na temat organizacji eseju, doboru słów, wprowadzenia, słownictwa i szczegółów sensorycznych.

Możesz wybrać poziom oceny eseju od podstawowego do college’u, a także jego ton, np. przekonujący lub narracyjny. Jeśli to nie wystarczy, możesz także stworzyć własne rubryki wybierając opcję Użyj moich niestandardowych rubryk. Niestandardowe rubryki można zdefiniować w języku naturalnym i można utworzyć maksymalnie 8 rubryk.

Oprócz oceniania pomaga także podsumowywać długie eseje i wykrywać treści napisane przez sztuczną inteligencję. W bezpłatnej wersji do 1000 słów każdy możesz ocenić 10 esejów miesięcznie. The Plany profesjonalne zwiększy miesięczną liczbę esejów i umożliwi korzystanie z funkcji wykrywania AI.

Podsumowanie

Wszystkie te narzędzia pomogą usprawnić proces tworzenia, oceniania i oceniania lekcji. Pamiętaj, że sztuczna inteligencja nie jest doskonała; może i będzie popełniać błędy. Pamiętaj, aby później edytować wyniki, aby mieć pewność, że są idealne do użycia i nie zawierają błędów. Na szczęście większość tych narzędzi umożliwia edycję wyników końcowych w ich własnym interfejsie, więc edycja nie powinna stanowić problemu.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi rozszerzeniami Chrome opartymi na sztucznej inteligencji, aby zwiększyć produktywność.

x