8 najlepszych programów do symulacji phishingu, które zabezpieczą bezpieczeństwo Twojej firmy w przyszłości

Udostępnij teraz w social media:

Phishing to proces, w którym przestępcy próbują uzyskać od swoich ofiar poufne informacje, takie jak dane logowania, dane karty kredytowej i inne prywatne dane. Atakujący często podszywają się pod zaufane marki lub znane osoby, a następnie wysyłają kuszące wiadomości e-mail, które mogą ominąć narzędzia bezpieczeństwa.

Badanie przeprowadzone przez Stanford Research wykazało, że około 88% udanych naruszeń danych wynika z błędu ludzkiego i zaczyna się od e-maili phishingowych. Większość z tych ataków wykorzystuje czynnik ludzki, który jest najsłabszym ogniwem w ekosystemie bezpieczeństwa organizacji.

W miarę ewolucji zagrożeń stają się one coraz bardziej wyrafinowane i trudne do wykrycia lub zablokowania za pomocą rozwiązań zabezpieczających, takich jak programy antywirusowe, zapory ogniowe i filtry antyspamowe.

Jednak organizacje i użytkownicy mogą rozpoznawać i powstrzymywać zagrożenia za pomocą aktualnych programów antywirusowych, zapór ogniowych, filtrów spamu, oprogramowania do symulacji phishingu i innych, jednocześnie stosując bezpieczne praktyki online.

Jak zidentyfikować e-maile phishingowe

Ataków typu phishing można uniknąć, jeśli wiesz, jak zidentyfikować oszustwa i ponownie się przed nimi zabezpieczyć. Przed otwarciem łącza w podejrzanej wiadomości e-mail:

 • Sprawdź, czy adres e-mail, adresy URL domeny i nadawca są spójne i znajome.
 • Potwierdź, że nazwa domeny odpowiada domenie, z której rzekomo pochodzi nadawca. Sprawdź także linki, aby ustalić, czy odnoszą się do wiadomości i Twojej firmy.
 • Sprawdź, czy nadawca nie używa nieznanego języka, nadzwyczaj pilnej potrzeby lub niespójności, takich jak błędy ortograficzne i gramatyczne.
 • Atakujący mogą również wysyłać podejrzane żądania, takie jak prośba o szczegóły płatności, hasła, numery kart kredytowych i inne poufne informacje.
 • Możesz również otrzymać wiadomość z ostrzeżeniem o wygaśnięciu hasła i prośbą o zmianę.
 • Typowy e-mail phishingowy: uSecure

  Te i inne objawy są oznakami prób wyłudzania informacji i należy zachować ostrożność podczas obchodzenia się z takimi wiadomościami.

  Wskazówki, jak powstrzymać ataki typu phishing

  Podczas gdy organizacje są odpowiedzialne za zabezpieczanie swoich systemów, danych i użytkowników, pracownicy również mają do odegrania pewną rolę.

  W przypadku organizacji administratorzy mogą:

  • Zainstaluj skuteczne oprogramowanie zabezpieczające, takie jak program antywirusowy, filtry antyspamowe, zapory ogniowe i inne narzędzia do wykrywania i powstrzymywania szerokiej gamy zagrożeń.
  • Egzekwuj ścisłe zasady zarządzania hasłami.
  • Włącz i wymuszaj uwierzytelnianie wieloskładnikowe dla wszystkich użytkowników.
  • Przeprowadzaj regularne szkolenia dotyczące bezpieczeństwa.

  Użytkownicy mogą również pomóc w ograniczeniu ataków typu phishing, stosując bezpieczne praktyki online. Obejmują one:

  • Zawsze upewnij się, że wiadomość e-mail z linkami lub załącznikami pochodzi od rzeczywistej osoby i potwierdź, że domena jest zgodna z zaufaną.
  • Upewnij się, że wiadomość odpowiada domenie nadawcy, a treść nie odbiega od tematu.
  • Unikaj klikania linków i wiadomości z nieznanych lub podejrzanych źródeł.
  • Nie podawaj danych osobowych ani firmowych, takich jak dane logowania i dane bankowe, podczas odwiedzania podejrzanych lub niezabezpieczonych stron internetowych.

  E-mail atakujący phishing: Ironscales

  Oprogramowanie do symulacji phishingu

  Oprogramowanie do symulacji phishingu to produkt, który naraża użytkowników na ataki phishingowe poprzez naśladowanie rzeczywistych scenariuszy. Oprócz korzystania z oprogramowania antywirusowego, zapór ogniowych i innych narzędzi do identyfikowania i powstrzymywania ataków, symulowane testy phishingowe i szkolenia w zakresie świadomości bezpieczeństwa zapewniają dodatkową warstwę bezpieczeństwa, która pomaga organizacjom i użytkownikom zachować bezpieczeństwo.

    7 najlepszych programów do elektronicznej wymiany danych (EDI)

  Większość rozwiązań symulacyjnych zawiera materiały szkoleniowe, które pomagają użytkownikom w identyfikowaniu prób phishingu i reagowaniu na nie.

  Symulatory umożliwiają administratorom wysyłanie fałszywych e-maili phishingowych do użytkowników, aby zobaczyć, jak zachowaliby się w przypadku rzeczywistych prób phishingu. Pomaga określić poziom świadomości użytkowników, jednocześnie identyfikując tych najbardziej narażonych oraz tych, które wymagają dodatkowego, spersonalizowanego szkolenia.

  Ogólne zalety oprogramowania symulacyjnego obejmują:

  ✅ Przygotowanie użytkowników i budowanie świadomości

  ✅ Zmniejsza ryzyko naruszenia bezpieczeństwa danych

  ✅ Pomaga zespołom ds. bezpieczeństwa w identyfikowaniu i adresowaniu słabych obszarów

  ✅ Popraw zgodność z różnymi przepisami dotyczącymi ochrony danych

  Chociaż na rynku jest tak wiele programów do symulacji, znalezienie tego, które będzie dla Ciebie najlepsze, może być wyzwaniem. Oto najlepsze oprogramowanie do symulacji phishingu, które pomoże Ci zawęzić zakres działań.

  Wyłudzona sztuczna inteligencja

  Phishing AI to zautomatyzowane i skuteczne oprogramowanie symulacyjne, które zapewnia szeroką świadomość bezpieczeństwa. Pozwala użytkownikom identyfikować i unikać klikania złośliwych plików i łączy.

  Kluczowe cechy

  • Pomóż stworzyć ocenę ryzyka zachowania dla każdego personelu, umożliwiając bardziej ukierunkowane szkolenie dla wrażliwych pracowników.
  • Aktywne i kompleksowe raportowanie, w tym ocena ryzyka zachowania każdego użytkownika (BRS) i trendy.
  • Wykorzystuje sztuczną inteligencję do automatycznego opracowywania, dostosowywania i zapewniania spersonalizowanych symulacji i szkoleń dla każdego pracownika w oparciu o poziom ryzyka danej osoby, potencjalne źródła danych i nie tylko. Łatwe w konfiguracji i obsłudze narzędzie, które pomaga zmieniać zachowania wśród pracowników.
  • Wykorzystuje zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji do analizy danych z różnych źródeł.

  Narzędzie oparte na sztucznej inteligencji zapewnia holistyczne podejście z analizą zagrożeń, aktywnym raportowaniem oraz spersonalizowanymi symulacjami phishingu i kampaniami szkoleniowymi.

  Gofisz

  Gophish to świetna platforma phishingowa, która pomaga organizacjom ocenić i zaradzić narażeniu na ataki phishingowe.

  Kluczowe cechy

  • Zapewnia szczegółowe wyniki w czasie rzeczywistym, jednocześnie umożliwiając śledzenie użytkowników, otwieranych przez nich linków i dostarczanych przez nich poświadczeń.
  • Umożliwia planowanie kampanii phishingowych.
  • Obsługuje wiele platform i działa z różnymi wersjami systemów Linux, Mac OS i Windows.
  • Atrakcyjny interfejs internetowy, który umożliwia importowanie wiadomości e-mail i stron internetowych. Umożliwia także śledzenie wiadomości e-mail.
  • Zapewnia potężne i przydatne wyniki, które można podjąć.

  Narzędzie typu open source, które jest łatwe we wdrożeniu i użyciu, wymaga tylko trzech kroków, aby uruchomić testową kampanię phishingową.

  BezpiecznyTitan

  SafeTitan firmy TitanHQ to skuteczne, oparte na zachowaniu rozwiązanie świadomości bezpieczeństwa z łatwym w obsłudze i intuicyjnym portalem do zarządzania i monitorowania. Wykorzystuje holistyczne podejście do zapewniania zautomatyzowanego phishingu, monitorowania zachowań użytkowników w celu śledzenia postępów i oferowania dostosowanych szkoleń tam, gdzie występują luki.

  Kluczowe cechy

  • Zautomatyzowana symulacja phishingu ze szkoleniem w czasie rzeczywistym w celu zmiany zachowań wrażliwych lub zagrożonych użytkowników.
  • Zawiera obszerną bibliotekę szablonów, krótkich kursów szkoleniowych, pytań, filmów i innych komponentów, które można dostosować w celu uwzględnienia określonych zachowań użytkowników bez zajmowania zbyt dużej ilości czasu pracownika.
  • Skuteczne i łatwe do przeanalizowania raporty ułatwiające podejmowanie decyzji dotyczących bezpieczeństwa w oparciu o dane.
  • Pomaga organizacjom zachować zgodność z RODO, HIPAA, ISO, PCI i innymi standardami regulacyjnymi.
  • Bezproblemowa integracja z narzędziami zwiększającymi produktywność, takimi jak G-Suite, Azure AD, Outlook, Teams, SSO i inne.

  Narzędzie zapewnia szeroką gamę zautomatyzowanych symulacji kampanii phishingowych w oparciu o tysiące szablonów.

    4 najlepsze alternatywy dla Slacka w systemie Linux

  wyleczyć uPhish

  uPhish firmy usecure to potężne rozwiązanie, którego można użyć do przeprowadzenia symulowanych ataków typu phishing w ciągu zaledwie kilku minut. Pozwala także śledzić, z jaką częstotliwością użytkownicy otwierają zainfekowane wiadomości i adresy URL oraz jak często dochodzi do takich ataków.

  źródło: uSecure

  Kluczowe cechy

  • Gotowa biblioteka szablonów, która pozwala testerom podszywać się pod znane i zaufane firmy.
  • Pozwala zautomatyzować regularne symulacje phishingu, umożliwiając ciągłe monitorowanie i identyfikowanie użytkowników narażonych na ryzyko.
  • Kompleksowe raporty mogą być wykorzystywane do analizowania i określania ryzykownych zachowań na poziomie indywidualnym i departamentowym.
  • Przeprowadź symulację phishingu, podszywając się pod wewnętrzny personel firmy.
  • Zidentyfikuj zagrożonych użytkowników, buduj świadomość poprzez mikrouczenie, a następnie przeszkol użytkowników podatnych na phishing i przeprowadź działania następcze.

  Narzędzie do zautomatyzowanych symulacji, które można łatwo i szybko skonfigurować, zawiera również dostosowywane materiały szkoleniowe dotyczące świadomości bezpieczeństwa.

  Pudełko phishingowe

  Phishing Box to zestaw narzędzi programowych, które umożliwiają organizacjom przeprowadzanie symulacji phishingu i zapewnianie pracownikom szkoleń w zakresie świadomości bezpieczeństwa. Platforma zapewnia efektywne szkolenia, które pomagają zmniejszyć ryzyko ataków phishingowych.

  Kluczowe cechy

  • Łatwe w użyciu szkolenie w zakresie świadomości bezpieczeństwa. Narzędzia są wyposażone w łatwy w obsłudze interfejs.
  • Nadaje się do zarządzania szkoleniami z zakresu bezpieczeństwa online dla organizacji każdej wielkości.
  • Integruje się z popularnymi narzędziami, takimi jak Slack, Microsoft Teams, OKta i innymi narzędziami do doskonalenia biznesu i współpracy.
  • Zawiera bibliotekę szablonów, które również edytujesz, aby dopasować je do wybranej kampanii symulacyjnej.
  • Zapewnia dogłębną analizę wyników i przydatne raporty.

  Jego zautomatyzowane procesy i przepływ pracy oparte na menu pomagają oszczędzać zasoby i czas.

  CanIPish

  Caniphish to nowoczesna, samoobsługowa, oparta na chmurze platforma do symulacji i szkolenia phishingu z obszerną biblioteką wiadomości phishingowych i szablonów stron internetowych. Oprócz tworzenia potężnych testów, umożliwia śledzenie symulacji i kampanii szkoleniowych w czasie rzeczywistym.

  Kluczowe cechy

  • Łatwy w użyciu interfejs z filmami instruktażowymi, artykułami pomocy i innymi materiałami pomocniczymi, które pomogą Ci tworzyć i uruchamiać szeroką gamę kampanii.
  • Przydziel krótkie sesje szkoleniowe (mikrouczenie) dla wrażliwych użytkowników, którym nie udaje się wysłać zwykłych symulowanych wiadomości e-mail phishingowych.
  • Pozwala łatwo konfigurować kampanie i symulować nawet najbardziej zaawansowane próby phishingu.
  • Dostępny w wersji darmowej i elastycznych planach płatności, w tym opcjach płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem.
  • Testuj i śledź użytkowników oraz przeprowadzaj dodatkowe, dostosowane szkolenia dla tych, którzy wciąż są narażeni.

  Ponadto można zaplanować raporty, aby śledzić miesięczną wydajność organizacji i określać, czy wskaźniki, takie jak klikanie wiadomości e-mail i łączy służących do wyłudzania informacji, rosną, czy spadają.

  Fortinet Fortfish

  Fortinet Fortfish to oparta na chmurze usługa symulacji phishingu i świadomości bezpieczeństwa, która pomaga organizacjom testować gotowość użytkowników i zdolność rozpoznawania prób phishingu i innych zagrożeń.

  Kluczowe cechy

  • Pomaga przeprowadzać symulacje phishingu naśladujące rzeczywiste oszustwa.
  • Zapewnia dogłębną analizę, która umożliwia administratorom identyfikowanie wrażliwych użytkowników, a tym samym dostosowywanie szkolenia w celu wyeliminowania słabych punktów zidentyfikowanych użytkowników.
  • Umożliwia zespołom śledzenie wskaźników otwarć wiadomości phishingowych i dostarczanie kompleksowych raportów z analizy wizualnej kampanii.
  • Oceniaj wyniki i klasyfikuj je zgodnie z poziomem ryzyka. Pomaga to również zidentyfikować obszary wymagające poprawy oraz użytkowników o wyższym ryzyku.
  • Śledź skuteczność symulacji i kampanii szkoleniowych, śledząc postępy w oparciu o tempo, w jakim różni pracownicy padają ofiarą symulowanych wiadomości e-mail.

  Zabezpieczenie haka

  Hook Security to łatwe do wdrożenia, oparte na chmurze oprogramowanie do symulacji i szkolenia phishingu. Dzięki setkom szablonów narzędzie umożliwia administratorom łatwe i szybkie uruchamianie różnych regularnych symulacji phishingu.

    Czy aplikacje naprawdę nagrywają ekran Twojego iPhone'a?

  Kluczowe cechy

  • Zapewnia atrakcyjne wizualnie, wciągające i łatwe do zrozumienia materiały szkoleniowe, które umożliwiają administratorom szkolenie pracowników w zakresie identyfikowania zagrożeń i reagowania na nie.
  • Automatycznie przekierowuj zagrożonych użytkowników na natychmiastowe dodatkowe i spersonalizowane sesje szkoleniowe, gdy tylko nie zdadzą symulowanych testów phishingowych.
  • Ma wtyczkę Office 365, która umożliwia użytkownikom identyfikowanie, oznaczanie i zgłaszanie podejrzanych rzeczywistych lub symulowanych wiadomości e-mail typu phishing w programie Outlook.
  • Kompleksowe raporty, analizy danych i udostępnianie umożliwiają administratorom podejmowanie lepszych decyzji dotyczących bezpieczeństwa w oparciu o dane.
  • Użyj edytora szablonów niestandardowych, aby tworzyć nowe i modyfikować istniejące szablony.

  Możesz dostosować szablony, aby naśladować rzeczywiste próby phishingu oraz natychmiast identyfikować i szkolić zagrożonych pracowników.

  żelazne łuski

  Ironscales to zautomatyzowana, oparta na sztucznej inteligencji platforma wykrywania, reagowania i zapobiegania atakom typu phishing, dostępna dla serwerów, komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych.

  Kluczowe cechy

  • Łatwa w obsłudze platforma, która umożliwia zespołom IT przeprowadzanie dowolnych symulacji kampanii phishingowych.
  • Obejmuje rozwiązania szkoleniowe w zakresie bezpieczeństwa innych firm, takie jak Cyber ​​Maniacs, Ninjio i Habitu8, aby zwiększyć jego skuteczność i zapewnić bardziej kompleksowe kampanie uświadamiające.
  • Umożliwia uruchamianie dostosowanych symulacji przy użyciu obszernej biblioteki rzeczywistych warunków.
  • Pomaga zespołom wykrywać, rozwiązywać i zgłaszać próby wyłudzania informacji, oprogramowanie ransomware, włamania do poczty biznesowej (BEC) i inne zagrożenia.
  • Zapewnia skuteczne szkolenie, które umożliwia użytkownikom wykrywanie i zgłaszanie wiadomości e-mail phishingowych i innych zagrożeń.

  Kompleksowe narzędzie zapewnia dogłębny wgląd w środowisko poczty e-mail i może wykrywać i poddawać kwarantannie podejrzane wiadomości e-mail we wszystkich skrzynkach pocztowych. Oprócz tych w bibliotece społeczności Ironscales, ma wtyczkę Outlooka, która umożliwia użytkownikom oznaczanie podejrzanych wiadomości e-mail zawierających phishing.

  Zagrożenie Phish firmy Sophos

  Sophos Phish Threat to narzędzie zapewniające zaawansowaną symulację phishingu i inteligentne szkolenie w zakresie świadomości bezpieczeństwa. Narzędzie ma bezpłatną wersję próbną i jest skutecznym rozwiązaniem do zmniejszania powierzchni ataku, tworzenia świadomości i powstrzymywania zagrożeń.

  Kluczowe cechy

  • Testowanie i szkolenie użytkowników za pomocą automatycznych symulacji phishingu i programów szkoleniowych.
  • Zapewnia kompleksowe i praktyczne analizy i raporty, które umożliwiają zespołom ds. bezpieczeństwa podejmowanie lepszych decyzji.
  • Dogłębne raportowanie z intuicyjnym pulpitem nawigacyjnym, który oferuje różne wyniki na żądanie. Obejmują one liczbę i trendy złapanych zagrożonych użytkowników, zakres szkoleń i inne.
  • Zidentyfikuj i przeszkol personel w zakresie ryzykownych zachowań użytkowników. Narzędzie pomaga zidentyfikować użytkowników, którzy mogli odwiedzić zablokowane adresy URL o profilach wysokiego ryzyka.
  • Dodatek do Microsoft Exchange i Office 365 dotyczący phishingu umożliwiający użytkownikom zgłaszanie ataków w standardowym formacie.

  Sophos wykorzystuje zaawansowane technologie gromadzenia danych do monitorowania milionów plików, adresów URL, wiadomości e-mail i innych punktów danych w celu identyfikacji najnowszych zagrożeń związanych z phishingiem.

  Ostatnie słowa

  Oprogramowanie i narzędzia zabezpieczające są niezbędne w walce z zagrożeniami bezpieczeństwa. Jednak same narzędzia nie wystarczą i trzeba stworzyć świadomość bezpieczeństwa dla użytkowników, którzy zazwyczaj są najsłabszymi elementami w walce z phishingiem i innymi zagrożeniami.

  Jednym ze sposobów zapobiegania temu jest użycie oprogramowania do symulacji phishingu jako dodatkowej warstwy bezpieczeństwa. Oprogramowanie pomaga przygotować pracowników, ucząc się rozpoznawać i unikać wiadomości e-mail z próbami phishingu. Ponadto narzędzia symulacyjne mogą wykrywać rzeczywiste próby phishingu i poddawać je kwarantannie.

  Następnie zapoznaj się z rozwiązaniami zabezpieczającymi firmową pocztę e-mail, które chronią Cię przed spamem i atakami typu phishing.

  x