8 niestandardowych konstruktorów chatbotów obsługiwanych przez ChatGPT dla Twojej witryny

Chatboty to nowoczesne programy, które mogą pomóc firmie przenieść obsługę klienta na nowy poziom.

Obsługa czatu to wymagający wybór wśród współczesnych klientów, a automatyzacja obsługi klienta za pomocą sztucznej inteligencji w znacznym stopniu podniosła system zgłoszeń.

Być może przynajmniej raz wchodziłeś w interakcję z chatbotem, zwłaszcza podczas rozmowy z agentem klienta za pośrednictwem systemu czatu.

Wiele organizacji, zwłaszcza platform e-commerce, używa Chatbotów w swoich witrynach internetowych lub aplikacjach, aby zautomatyzować obsługę klienta.

Kiedy OpenAI wprowadziło ChatGPT, otworzyło drogę do nieskończonych możliwości, w tym możliwości tworzenia chatbotów obsługiwanych przez ChatGPT.

Firmy mogą korzystać z niestandardowego chatbota z ChatGPT, aby trenować modele w oparciu o wymagania klientów i zapewniać lepszą obsługę.

Jeśli więc zastanawiasz się nad wdrożeniem chatbota w swojej aplikacji lub witrynie, czytaj dalej.

W tym artykule omówię chatboty, ich przydatność oraz niektóre z najlepszych kreatorów niestandardowych chatbotów opartych na ChatGPT do tworzenia przydatnych chatbotów.

Co to jest chatbot?

Chatbot to w zasadzie program komputerowy stworzony do symulacji i przetwarzania ludzkiej rozmowy poprzez interakcję tekstową lub głosową. Program wykorzystuje przetwarzanie języka naturalnego (NLP) i sztuczną inteligencję (AI), aby zrozumieć zapytania klientów i zautomatyzować odpowiedzi.

Chatboty zostały zaprojektowane w taki sposób, wykorzystując algorytmy i modele AI, aby wchodziły w interakcje z klientami tak jak ludzie. Od aplikacji do przesyłania wiadomości i stron internetowych po wirtualne systemy pomocy, Chatboty są wykorzystywane zarówno w środowiskach business-to-consumer (B2C), jak i business-to-business (B2B).

Korzystanie z tego programu rośnie z czasem, ponieważ zapewnia on firmom skuteczny sposób automatyzacji interakcji z klientami w przyjazny sposób. Istnieją Chatboty, które odpowiadają głównie w jednej linii i zwykle udzielają odpowiedzi na często zadawane pytania, oferując prostą interakcję z klientem.

Chatboty z obsługą sztucznej inteligencji są szkolone w zakresie intencji językowych, wzorców punktowych, zachowania ludzi i interakcji rejestratora, aby zapewnić najbardziej odpowiednią reakcję bez angażowania ludzi.

Dzięki natychmiastowemu dostępowi do informacji konsumenckich, funkcji obsługi klienta, sprzedaży i marketingu, chatboty stopniowo zwiększają swoją efektywność.

Chatboty vs. Chatboty oparte na ChatGPT

Porównując chatboty oparte na ChatGPT z innymi chatbotami, prawdopodobnie zauważysz wiele zauważalnych różnic podczas ich używania.

Chociaż oba są konwersacyjnymi systemami sztucznej inteligencji, niektóre aspekty odróżniają je od siebie:

Odpowiedź

Chatboty oparte na ChatGPT są wyrafinowane i przeszkolone w udzielaniu odpowiedzi w zależności od kontekstu i tonu rozmowy. W przeciwieństwie do innych chatbotów nie ogranicza się do konkretnych odpowiedzi i udziela odpowiedzi na wszystkie pytania.

Z drugiej strony inne chatboty są bardziej zorientowane na cel, ponieważ są zaprogramowane z określonym zestawem odpowiedzi. Dlatego mogą odpowiadać tylko na konkretne pytania związane ze stroną internetową lub aplikacją, z którą są zintegrowane. Zestaw odpowiedzi jest również dość ograniczony, ale dokładny, gdy zadasz właściwe pytanie.

Przypadków użycia

ChatGPT jest bardziej odpowiedni dla spersonalizowanych aplikacji i możesz go używać do uzyskiwania odpowiedzi nawet na osobiste pytania. Musisz tylko zalogować się na swoje konto ChatGPT i używać go w zależności od wymagań.

W przeciwieństwie do tego, ponieważ chatboty są przeznaczone do udzielania konkretnych odpowiedzi, nie można ich używać do uzyskiwania odpowiedzi na osobiste pytania. Można ich używać tylko do predefiniowanych zapytań.

Realizacja

Wdrożenie ChatGPT jest dość trudne. Jeśli nie jesteś dobrze zorientowany w uczeniu maszynowym, nie będziesz w stanie go wdrożyć. Wymaga również biegłości w zaawansowanym programowaniu do jego wdrożenia.

Implementacja innych chatbotów w Twojej witrynie lub aplikacji e-commerce jest szybsza i łatwiejsza niż chatbotów opartych na ChatGPT. Są one oparte na prostych drzewach decyzyjnych opartych na regułach i nie wymagają skomplikowanego programowania.

Jak stworzyć niestandardowego chatbota bez korzystania z aplikacji zewnętrznych

Jeśli dopiero zaczynasz tworzyć niestandardowego chatbota, może się to wydawać zniechęcającym zadaniem. Ale jeśli poprawnie wykonasz poniższe kroki, proces będzie łatwiejszy.

Krok 1: Określ cel

Twoim pierwszym zadaniem jest ustalenie celu twojego chatbota, aby mógł odpowiednio działać. Musisz także zdefiniować funkcje, które będzie posiadał Twój Chatbot, zanim przejdziesz do następnego kroku.

Krok 2: Gdzie wdrożyć

Po zdefiniowaniu celu i funkcji będziesz musiał zdecydować, gdzie zaimplementować niestandardowego chatbota. Jeśli Twój klient wchodzi w interakcje głównie na Twojej stronie poprzez widżet czatu na żywo, to musisz go zaimplementować na stronie.

Jeśli jednak większość interakcji z klientami odbywa się w Twojej aplikacji za pośrednictwem Whatsapp, Instagram, Telegram lub innej platformy do przesyłania wiadomości, musisz ją tam zaimplementować.

Krok 3: Wybierz dostawcę Chatbota

Gdy już wiesz, jakiego rodzaju chatbota chcesz, nadszedł czas, aby wybrać dostawcę chatbota. Platformy chatbotów służą jako najłatwiejsza opcja do stworzenia chatbota, ponieważ są szybkie i wygodne.

Jeśli jednak jesteś dobry w kodowaniu, możesz użyć platformy chatbota, takiej jak Google Dialogflow, aby stworzyć własnego niestandardowego chatbota.

Krok 4: Projektowanie

Po wybraniu dostawcy czas na zaprojektowanie rozmowy chatbota w edytorze chatbota. Aby rozpocząć proces, najpierw zaloguj się do kreatora chatbotów, a następnie zacznij projektować rozmowę.

Niektóre nowoczesne edytory umożliwiają sekwencjonowanie przebiegu konwersacji za pomocą prostego mechanizmu przeciągania i upuszczania. Będziesz musiał być biegły w projektowaniu konwersacji, ponieważ będzie to decydować o doświadczeniach klientów. Dla programistów projektowanie konwersacji może być żmudne, ale z precyzją; będziesz mógł go szybko wdrożyć.

Krok 5: Testowanie

Po zakończeniu części projektowej nadszedł czas na przetestowanie chatbota i sprawdzenie, czy działa zgodnie z Twoimi wymaganiami. W zależności od tego, jak stworzyłeś chatbota, możesz wybrać proces testowy.

Krok 6: Trening

Jeśli chcesz, aby Twój niestandardowy chatbot oferował lepszą reakcję i obsługę klienta, musisz go wyszkolić. Będziesz musiał użyć silnika NLP wraz z wyzwalaczem NLP, aby wyszkolić chatbota i pozwolić systemom znaleźć najczęstsze problemy i zapytania.

Jeśli jednak chcesz, aby chatbot był prosty i działał zgodnie z wcześniej zdefiniowanym przepływem, możesz pominąć część szkoleniową.

Krok 7: Zbieranie opinii

Po utworzeniu niestandardowego chatbota i zintegrowaniu go ze swoją witryną internetową lub platformą czatu ostatnią rzeczą, którą możesz i musisz zrobić, jest zebranie opinii klientów. Twoi klienci to najlepsi ludzie, którzy mogą analizować skuteczność Twojego chatbota.

Poproś więc swoich klientów o szczerą opinię opartą na ich użytkowaniu i doświadczeniu. Po zebraniu szczegółów możesz ulepszyć swojego chatbota, aby był bardziej użyteczny dla klientów.

Możesz nawet tworzyć niestandardowe chatboty obsługiwane przez ChatGPT za pośrednictwem różnych stron internetowych i platform bez żadnego kodowania.

Oto niektóre z najlepszych platform do samodzielnego tworzenia niestandardowych chatbotów opartych na ChatGPT.

Botsonic

Narzędzie do tworzenia czatów Botsonic AI to wybór dla wielu właścicieli firm do tworzenia niestandardowych chatbotów. Narzędzie do tworzenia czatów AI jest proste w użyciu i nie wymaga pisania żadnego kodu ani posiadania głębokich umiejętności technicznych.

Dzięki silnemu wsparciu GPT-4 Botsonic umożliwia trenowanie utworzonego chatbota na własnych danych, aby zapewnić imponujące wrażenia klienta. Co więcej, platforma może analizować czaty, aby poprawić obsługę klienta i zwiększyć zaangażowanie z nimi jak z człowiekiem.

Możesz wyszkolić swojego chatbota, aby w razie potrzeby współpracował z obsługą klienta, a także przekierowywał klienta do określonych produktów lub usług, aby poprawić wrażenia. Jest to wielokrotnie nagradzany kreator czatów, któremu zaufali najlepsi giganci technologiczni na całym świecie.

Baza czatów

Chatbase to popularny kreator niestandardowych chatbotów, który wykorzystuje moc ChatGPT. W ostatnim czasie cieszy się dużym zainteresowaniem. Platforma sprawia, że ​​zbudowanie i zintegrowanie chatbota w Twojej witrynie oraz szkolenie go na danych biznesowych jest bardzo proste.

Zbudowanie niestandardowego chatbota za pomocą tego narzędzia do tworzenia czatów AI to proste zadanie; wystarczy dodać link do swojej witryny lub przesłać wszystkie wymagane pliki danych do jej zeskrobania. Co ważne, możesz łatwo wprowadzać zmiany w swoim chatbocie, takie jak odpowiadanie na wzorce i podawanie imion i cech osobowości, aby umożliwić mu zapewnienie spersonalizowanej obsługi klienta.

Geolokalizacja Twojej witryny nie będzie miała znaczenia, ponieważ Chatbase obsługuje około 95 języków, dzięki czemu możesz zapewnić obsługę klienta w popularnych językach świata. Chatbase został zaprojektowany z myślą o firmach każdej wielkości i dlatego wymyślili różne poziomy cenowe, zaczynając od 19 USD miesięcznie.

CustomGPT.ai

Jeśli planujesz zapewnić niezrównaną obsługę klienta za pomocą niestandardowego chatbota i szybko rozwiązywać problemy klientów, wypróbuj CustomGPT.ai. Ułatwia budowanie niestandardowego chatbota, przesyłając dokumenty lub integrując go na swojej stronie ze zborem CustomGPT.ai.

Gdy Twój chatbot będzie gotowy, możesz go łatwo wdrożyć za pomocą wbudowanego widżetu lub interfejsu API. Ponieważ otrzymany chatbot jest obsługiwany przez ChatGPT, Twój bot będzie uzbrojony w wiele nowoczesnych funkcji sztucznej inteligencji, aby w dużym stopniu poprawić interakcję z klientem.

Oferują cztery plany cenowe, które możesz wybrać w zależności od potrzeb – Basic, Standard, Premium i Enterprise – już od 49 USD miesięcznie.

Aktywny czat

Jeśli chcesz zbudować chatbota, który wykorzysta Twoją biznesową bazę wiedzy i zapewni niezrównaną obsługę klienta i zarządzanie wiedzą, wypróbuj ActiveChat. Ten kreator czatów wykorzystujący sztuczną inteligencję wykorzystuje możliwości ChatGPT, aby upewnić się, że Twój chatbot udziela dokładnych odpowiedzi na wszystkie zapytania Twoich klientów.

Za pomocą tego narzędzia możesz wprowadzić na swoją stronę internetową asystenta AI języka naturalnego, który zautomatyzuje większość zadań, a także uprości wiele pracochłonnych zadań. W przeciwieństwie do innych botów, które ludzie trenują na modelach generatywnych, ten kreator sztucznej inteligencji wykorzystuje Twoje dane i zapewnia generowanie wysokiej jakości tekstu przy jednoczesnej redukcji błędów.

Kolejną interesującą rzeczą w ActiveChat jest to, że jednym kliknięciem możesz dostroić duże modele językowe (LLM), a cały proces jest całkowicie bezpłatny. Ten kreator sztucznej inteligencji nie jest darmowy i będziesz musiał wybierać między planami dla zespołu, firmy i przedsiębiorstwa. Podstawowy plan zaczyna się od 149 USD miesięcznie.

AISTA

Użyj kreatora czatów AISTA, aby zebrać dane biznesowe i stworzyć wysoce wydajnego chatbota wspieranego przez ChatGPT, który poprawi interakcję z klientem o 67% (jak twierdzi firma).

Dzięki kreatorowi sztucznej inteligencji AISTA możesz bez wysiłku stworzyć dostosowanego chatbota, który integruje się z Twoim CMS i generuje potencjalnych klientów wraz z obsługą pytań i odpowiedzi.

Chatboty zbudowane przy użyciu AISTA są wydajne, z możliwością zapewnienia lepszych, spersonalizowanych interakcji i zmniejszenia kosztów obsługi klienta o prawie 30%.

Ogromną korzyścią, której doświadczysz, jest pełna kontrola nad chatbotem, która obejmuje zarządzanie danymi treningowymi i modyfikację konfiguracji do buforowania żądań.

Ponieważ jest zbudowany na Magic Cloud, jest w stanie przeanalizować wszystkie pytania, które otrzymuje twój chatbot i jak skutecznie na nie odpowiedzieć. Zapewnia również replikowaną pamięć masową, zabezpieczenia i CDN.

Marka rozumie, że nie każda firma ma takie same potrzeby, dlatego oferuje trzy oddzielne plany: Basic, Professional i Enterprise.

Potwory danych

Czy chcesz zautomatyzować obsługę klienta na swojej stronie internetowej, ale nie możesz się zdecydować, który kreator czatów wybrać do stworzenia niestandardowego chatbota?

Data Monsters to dobra opcja.

Jest to dobrze znana marka, która może pomóc Ci dostosować i wdrożyć Chatbota opartego na ChatGPT w Twojej witrynie lub systemie. Data Monster wykorzystuje swoje doświadczenie w dziedzinie sztucznej inteligencji i analizy danych do zaprojektowania chatbota, który pomoże Ci zapewnić lepszą obsługę klienta.

Oprócz pomocy w stworzeniu wspaniałego chatbota, Data Monsters może również pomóc w integracji go z istniejącymi systemami, optymalizacji cykli i szacowaniu ROI. Najlepsze organizacje, takie jak Nvidia, Siemens, Cisco, Nestle i P&G, zaufały temu narzędziu do tworzenia sztucznej inteligencji, więc Ty również możesz mu zaufać.

Nowa

Nova to rewolucyjne narzędzie do tworzenia chatbotów oparte na sztucznej inteligencji, które może pomóc Ci stworzyć chatbota opartego na ChatGPT, aby skalować obsługę klienta i zwiększać zaangażowanie klientów.

Ponieważ wykorzystuje możliwości ChatGPT i GTP 3.5, chatbot, który tworzysz za pomocą tego kreatora chatbotów, może dokładnie generować odpowiedzi na zapytania klientów podobne do ludzkich, jednocześnie zmniejszając interwencję człowieka.

Twój chatbot może być łatwo zintegrowany z Twoimi systemami, dzięki czemu może wykorzystywać wszystkie istotne dane do tworzenia dokładnych odpowiedzi podczas interakcji z klientem. Jest to wysoce konfigurowalny kreator chatbotów AI, którego możesz używać zgodnie ze swoimi unikalnymi wymaganiami.

Chatbota, którego stworzysz za pomocą Nova, możesz zintegrować nie tylko na stronach internetowych, ale także w aplikacjach mobilnych i smartwatchach.

PowerBrain AI

Wypróbuj narzędzie do budowania chatbotów PowerBrainAI, jeśli chcesz zbudować asystenta AI dla swojej aplikacji. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć niestandardowego chatbota na platformę iOS czy Android, ten kreator AI jest kompatybilny z obiema platformami.

Od automatyzacji powtarzalnych zadań, rozwiązywania problemów klientów i sugerowania produktów po zarządzanie zamówieniami i eskalację próśb, chatbot AI, który utworzysz, może pomóc Ci w wielu zadaniach.

Ten chatbot AI oparty na ChatGPT pomoże Ci zaprojektować bota w taki sposób, aby nie tylko odpowiadał zgodnie z intencjami klienta, ale także dostarczał dokładnych informacji. Aplikacja jest całkowicie darmowa, co jest ogromnym dobrodziejstwem, szczególnie dla małych firm, które chcą wdrożyć moc sztucznej inteligencji w swoim ekosystemie.

Wniosek

Stworzenie niestandardowego chatbota obsługiwanego przez ChatGPT dla Twojej witryny może wydawać się zniechęcającym zadaniem, zwłaszcza jeśli nie znasz kodowania i NLP. Ale nie martw się; nowoczesne kreatory czatów AI sprawiły, że tworzenie chatbotów wspieranych przez ChatGPT jest dziecinnie proste. Pomoże Ci łatwo zautomatyzować usługę czatu na Twojej stronie za pomocą kilku kliknięć.

Wybierz więc najlepszy kreator niestandardowych chatbotów oparty na ChatGPT na podstawie swojego przypadku użycia i budżetu. Wszystkie wykorzystują zaawansowaną technologię i moc nauki o danych, aby szkolić chatboty na danych biznesowych i zapewniać dokładne, odpowiednie odpowiedzi, jak agenci.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi platformami programistycznymi chatbotów do tworzenia potężnych botów.