7 najlepszych aplikacji do kodowania do nauki Pythona w podróży

Kodowanie jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych umiejętności technologicznych. Oprócz oczywistych korzyści zawodowych płynących z nauki pisania kodu, może to być zabawne i satysfakcjonujące hobby.

Na początku kodowanie może być czasami trudne. Może być jeszcze gorzej, jeśli nie masz czasu na naukę. Dobrą wiadomością jest jednak to, że możesz wcisnąć naukę do swojego harmonogramu i uczyć się w drodze, używając jedynie smartfona.

W tym artykule znajdziesz przewodnik po najlepszych aplikacjach do kodowania, aby nauczyć się pisać kod w języku Python w podróży.

Co to jest Python?

Python jest językiem programowania ogólnego przeznaczenia wysokiego poziomu. Jeśli nie znasz terminów wysokiego poziomu i ogólnego przeznaczenia, nie martw się; pozwól mi wyjaśnić.

Język programowania wysokiego poziomu to taki, w którym piszesz kod przy użyciu angielskich słów. Przeciwieństwem języka wysokiego poziomu jest język niskiego poziomu, taki jak kod maszynowy, w którym piszesz literalnie binarnie (jedynki i zera). Języki wysokiego poziomu są ogólnie uważane za łatwiejsze w użyciu, ponieważ piszemy kod w sposób bardziej naturalny dla ludzi.

Język ogólnego przeznaczenia może być używany w wielu domenach. Kontrastuje to z językami takimi jak R, które są używane w obliczeniach statystycznych. Języki programowania ogólnego przeznaczenia są na ogół bardziej wszechstronne i przydatne, ponieważ można ich używać do tworzenia wielu rzeczy.

Tak więc Python jest zarówno językiem wysokiego poziomu, jak i ogólnego przeznaczenia, dzięki czemu jest zarówno łatwy do nauczenia, jak i użyteczny.

Dlaczego Python?

Teraz, gdy już wiesz, czym jest Python, pozwól, że wyjaśnię, dlaczego powinieneś uczyć się Pythona, zwłaszcza jeśli jest to Twój pierwszy język programowania:

  • Python jest łatwiejszy do nauczenia się i opanowania w porównaniu z innymi językami. Python ma prostą składnię i przyjazne dla początkujących zasady, których należy przestrzegać. Daje to łagodniejszą krzywą uczenia się w porównaniu z językami takimi jak Java czy C++.
  • Python jest powszechnie używany przez firmy. Jest to jeden z najpopularniejszych języków programowania na świecie, używany przez wiele firm. W rezultacie coraz więcej firm zatrudnia programistów Pythona. Jednak może również stać się konkurencyjny, ponieważ coraz więcej osób uczy się tego języka.
  • Ma dużą społeczność. Ponieważ ma wielu użytkowników, Python ma dużą społeczność ludzi biegle posługujących się tym językiem, którzy tworzą samouczki i kursy oraz piszą książki do nauki. Istnieją również fora, takie jak Stack Overflow, gdzie możesz uzyskać pomoc w każdej sprawie, jeśli utkniesz.
  • Python jest wszechstronny. Pythona można używać do budowania serwerów WWW, uczenia maszynowego, automatyzacji pisania oraz tworzenia aplikacji komputerowych i mobilnych. Gdy nauczysz się Pythona, możesz zbudować wiele rzeczy.

Teraz przyjrzymy się najlepszym aplikacjom do nauki kodowania w języku Python.

Mimo

Mimo to jedna z najbardziej dopracowanych aplikacji do kodowania na rynku. Jest dostępny na Androida i iOS. Oprócz Pythona, Mimo ma kursy do nauki HTML, CSS, JavaScript i SQL. Dzięki tym 5 językom możesz zostać pełnoprawnym programistą internetowym.

Doświadczenie edukacyjne na Mimo jest grywalizowane za pomocą interaktywnych ćwiczeń. Możesz także pracować nad większymi projektami, aby zdobyć umiejętności pracy z prawdziwymi projektami. Istnieją również place zabaw, na których możesz samodzielnie ćwiczyć i budować różne rzeczy.

Mimo jest bezpłatny i ma płatny plan, który oferuje zaawansowane funkcje, takie jak nauka bez reklam, nieograniczone place zabaw i udostępniane certyfikaty.

Nauka solo

Sololearn to popularna aplikacja do kodowania dla osób uczących się kodować w drodze. Oprócz Pythona oferuje wiele innych kursów z języków takich jak C, Java, HTML i CSS. Jest dostępny jako aplikacja mobilna na Androida i iOS.

Sololearn ma na celu zapewnienie Ci doświadczenia edukacyjnego odpowiadającego Twojemu poziomowi umiejętności. Zapewnia krótkie lekcje z quizami, aby sprawdzić swoją wiedzę podczas nauki. Oferują również certyfikaty po ukończeniu kursów.

Sololearn zapewnia również edytor kodu do pisania i uruchamiania kodu, dzięki czemu możesz ćwiczyć w aplikacji. Jest to darmowa aplikacja z płatnym planem.

Datacamp

Datacamp to popularna platforma do nauki umiejętności związanych z nauką o danych i sztuczną inteligencją. Platforma oferuje kursy między innymi w Pythonie, R, Excelu, ChatGPT i Tableau.

Nauka w Datacamp polega na uczeniu się nowych treści, ćwiczeniu umiejętności przedstawionych w treści, stosowaniu umiejętności do rozwiązywania rzeczywistych problemów i ocenie, jak dobrze zrozumiałeś daną umiejętność. W rezultacie uczysz się w praktyczny i praktyczny sposób od instruktorów, którzy pracują jako profesjonaliści w istniejących firmach.

Datacamp to płatny produkt z planami dla firm, uczelni i ogromnymi zniżkami. Posiada aplikacje mobilne dostępne na Androida i iOS.

Centrum programowania

Programming Hub to interaktywny i prosty sposób na naukę programowania. Wielokrotnie nagradzana aplikacja do kodowania wykorzystuje oparte na badaniach techniki uczenia się do tworzenia zabawnych, interaktywnych i wizualnych lekcji. Platforma wykorzystuje tysiące ilustracji, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć koncepcje.

Podobnie jak większość programów edukacyjnych, Programming Hub zapewnia weryfikowalne e-certyfikaty, które można dodać do LinkedIn, aby zademonstrować swoje umiejętności. Platforma zawiera kursy dla ponad 25 języków programowania i ponad 5000 programów do nauki i ćwiczeń.

Posiada również kompilatory dla ponad 24 oferowanych języków, więc nie musisz instalować żadnego dodatkowego oprogramowania na swoim urządzeniu, aby rozpocząć.

Aplikacja jest dostępna w App Store i Play Store.

Enki

Enki to aplikacja do kodowania umiejętności związanych ze sztuczną inteligencją. Umiejętności te obejmują kodowanie w Pythonie i SQL oraz korzystanie z narzędzi takich jak Excel i Tableau. Aplikacja uczy, dostarczając treści i interaktywne quizy, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat ważnych pojęć.

Zawiera również wyzwania, których rozwiązanie wymaga kodowania. Te wyzwania dają praktyczne doświadczenie w pisaniu i budowaniu rzeczy.

Kiedy utkniesz, Enki zawiera mentora opartego na sztucznej inteligencji, któremu możesz zadawać pytania i który pomoże ci, gdy utkniesz. Oprócz skupienia się na sztucznej inteligencji, Enki obejmuje również takie koncepcje, jak tworzenie stron internetowych, Java i zrozumienie danych.

Aplikacja zawiera również plac zabaw do kodowania, więc nie musisz konfigurować środowiska programistycznego i możesz z niego korzystać w podróży.

Aplikacja mobilna Enki jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS.

Bohater programowania

Programming Hero to zgrywalizowana aplikacja do nauki programowania. Ułatwia naukę kodowania dzięki świetnemu i dobrze zaprojektowanemu interfejsowi użytkownika. Aplikacja jest wysoko oceniana w sklepach z aplikacjami i oceniana jako doskonała. Treści zawarte w aplikacji obejmują języki Python, HTML, CSS i JavaScript.

Nauka ma charakter projektowy – nauczysz się kodować podczas tworzenia gry. Pomaga to szybko zastosować koncepcje, których byś się nauczył. Aplikacja jest dostępna do pobrania w Play Store i App Store.

Aplikacja jest częścią szerszego programu szkoleniowego Programming Hero, który prowadzi od początkującego do gotowego do pracy. Ten kurs obejmuje szkolenie z kodowania, szkolenie z rozmów kwalifikacyjnych i pomoc w ubieganiu się o pracę.

Oznacza to, że pełny program Programming Hero zabierze Cię od początkującego, poprowadzi i nauczy Cię programowania, aż znajdziesz pracę.

Kodować

Encode to darmowa aplikacja do nauki kodowania. Podobnie jak większość aplikacji z tej listy, nauka kodowania odbywa się we własnym tempie. To sprawia, że ​​jest to idealne rozwiązanie, które w miarę możliwości pasuje do Twojego harmonogramu.

Jego lekcje są małe i małe, idealne również do nauki w podróży. Encode jest przyjazny dla początkujących i zawiera treści obejmujące HTML, CSS, JS, SQL i Python. Dzięki tym umiejętnościom będziesz mógł zostać pełnym programistą stron internetowych.

Aplikacja zawiera również wyzwania, dzięki którym możesz ćwiczyć programowanie, aby sprawdzić swoją wiedzę i pomóc ćwiczyć. Zawiera podsumowania, dzięki czemu możesz ponownie przeglądać zawartość bez ponownego robienia wszystkiego. Aplikacja jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS.

Notka autora

Chociaż każda omawiana aplikacja jest dobrym wyborem do nauki kodowania, moją zalecaną aplikacją do kodowania dla początkujących jest aplikacja Mimo. Jest dopracowany, obejmuje języki, od których chcesz zacząć, i ma bezpłatny plan.

Przyjrzeliśmy się różnym aplikacjom do kodowania, których możesz używać do nauki programowania w podróży. Nauka kodowania to przydatna umiejętność. Aby stać się biegłym, kodowanie wymaga praktyki.

Następnie możesz sprawdzić projekty Pythona dla początkujących, aby ćwiczyć i uczyć się.