8 prostych kroków, aby poprawić rekomendacje YouTube Music

Czy jesteś użytkownikiem YouTube Music i chcesz otrzymywać lepsze rekomendacje muzyczne? Dzięki tym prostym wskazówkom i wskazówkom algorytm YouTube Music może sugerować muzykę, która lepiej odpowiada Twoim gustom.

1. Zarządzaj swoją historią muzyki w YouTube

Twoje upodobania muzyczne mogą się zmieniać z biegiem czasu, dlatego ważne jest, aby regularnie przeglądać i usuwać muzykę ze swojej historii. Dzięki temu YouTube Music wie, że nie chcesz otrzymywać rekomendacji na podstawie określonych utworów.

Aby to zrobić, przejdź do swojego profilu YouTube Music, wybierz Historia i usuń utwory, klikając trzy pionowe kropki i przewijając w dół do opcji Usuń z historii.

2. Zarządzaj swoją historią w YouTube

Muzyka, której słuchasz na swoim koncie YouTube, ma również wpływ na Twoją historię YouTube Music. Aby zarządzać swoją historią YouTube, otwórz YouTube, kliknij Historia na karcie po lewej stronie i wybierz Zarządzaj całą historią. Stąd usuń muzykę, która nie ma mieć wpływu na Twoje rekomendacje.

3. Wstrzymaj historię oglądania

Czy Twoja mama używała Twojego konta do godzinnego słuchania Bon Jovi? Zawsze najlepiej jest wstrzymać historię YouTube Music, gdy Ty lub ktoś inny słucha czegoś, czego nie chcesz, aby miało to mieć wpływ na Twoje rekomendacje.

Przejdź do swojego profilu YouTube Music, kliknij Ustawienia, następnie Prywatność i włącz opcję Wstrzymaj historię oglądania.

4. Zapisuj utwory w swojej bibliotece i twórz listy odtwarzania

Jeśli chcesz, aby YouTube Music sugerował lepsze rekomendacje, algorytm musi zobaczyć, jakie konkretne utwory, wykonawcy i albumy Ci się podobają. Aby to zrobić, musisz zapisać ulubioną muzykę w swojej bibliotece lub utworzyć różne listy odtwarzania.

Jeśli słuchasz konkretnego albumu lub utworu, który Ci się podoba, kliknij trzy pionowe kropki obok niego i wybierz Zapisz w bibliotece lub Zapisz na liście odtwarzania. Możesz zarządzać swoimi playlistami po lewej stronie YouTube Music, a także przeglądać swoją bibliotekę, która zawiera całą Twoją ulubioną muzykę, wykonawców i zapisane utwory.

5. Zawsze kciuk w górę lub w dół

Jedną z najlepszych funkcji YouTube Music jest możliwość oceniania wszystkiego, czego słuchasz. Aby wyświetlać lepsze rekomendacje muzyczne, podczas odtwarzania utworu kliknij ikonę kciuka w górę lub w dół obok tytułu.

Co więcej, jeśli przejdziesz do historii YouTube Music, możesz kciukiem w górę lub w dół wszystko, czego wcześniej słuchałeś.

6. Zwracaj uwagę na to, kogo słuchasz i kogo subskrybujesz na YouTube

Ponieważ konta YouTube Music i YouTube są w zasadzie połączone, musisz zwracać uwagę na to, czego słuchasz i co subskrybujesz w YouTube – zwłaszcza jeśli chcesz uzyskać lepsze rekomendacje.

Jeśli więc jesteś fanem konkretnego artysty, zespołu lub grupy, koniecznie odwiedź jego stronę w serwisie YouTube i zasubskrybuj jego kanał. Dodatkowo możesz także polubić każdą piosenkę, która Ci się podoba.

7. Wybierz dodatkowych artystów, których lubisz

Gdy po raz pierwszy zarejestrujesz się w YouTube Music, zostaniesz poproszony o wybranie pięciu wykonawców, których lubisz. Ale czy wiesz, że możesz później dodać innych artystów, których lubisz?

Aby to zrobić, kliknij swój profil YouTube Music, a następnie Ustawienia. Następnie kliknij Rekomendacje i wybierz Wybierz kilku artystów, których lubisz. Tutaj możesz wybrać dowolną liczbę dodatkowych artystów z listy opcji.

8. Spędzaj więcej czasu w YouTube Music

Poprawa rekomendacji muzycznych w YouTube Music polega na maksymalnym korzystaniu z usługi muzycznej. Jeśli nie będziesz regularnie korzystać z usługi, jest mało prawdopodobne, że otrzymasz dobre sugestie.

Jeśli na przykład słuchasz zarówno Spotify, jak i YouTube Music, daj Spotify przerwę i skup się na korzystaniu przez jakiś czas tylko z YouTube Music. Możesz nawet przenieść wszystkie swoje playlisty ze Spotify do YouTube Music.