9 bezpłatnych kursów certyfikacyjnych, aby zostać Digital Marketerem [2022]

Obecność cyfrowa stała się najważniejszym czynnikiem dla współczesnych firm. Marketing internetowy rośnie, podobnie jak zapotrzebowanie na wykwalifikowanych marketerów cyfrowych.

Marketing internetowy stworzył ogromną szansę dla przedsiębiorców i osób poszukujących pracy. Marketing cyfrowy zastępuje konwencjonalne praktyki marketingowe i stał się kolejną wielką rzeczą w Internecie. Nie daj się jednak zwieść terminologii, ponieważ nie jest to nauka o rakietach. Osoby z każdym wykształceniem mogą odnieść sukces w marketingu cyfrowym.

Niektóre platformy oferują kursy certyfikacyjne dla entuzjastów marketingu cyfrowego, na których możesz rozpocząć naukę.

Odblokowany cyfrowy Google

Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie, a większość konsumentów i firm polega na tej platformie tylko po to, aby przenieść swoją firmę do Internetu. Aby promować rozwój marketingu cyfrowego i zwiększać świadomość wśród ludzi, ten dostawca usług wyszukiwania uruchomił internetową platformę edukacyjną Google Digital Unlocked.

Ta platforma jest przeznaczona dla tych, którzy chcą zrobić karierę w marketingu cyfrowym, a także dla przedsiębiorców, którzy planują przenieść swój biznes do sieci. Google Digital Unlocked ma do zaoferowania ponad 125 kursów, które zostały zaprojektowane przez wybitne uniwersytety z całego świata.

Jednak kluczową atrakcją tej platformy jest 40-godzinny program certyfikacji oferowany przez Google. W tym programie jest 26 modułów, a każdy moduł dotyczy krytycznych aspektów marketingu cyfrowego. Po obejrzeniu lekcji wideo uczniowie będą musieli zaliczyć test końcowy. Po zakończeniu testu uczniowie otrzymają certyfikat od „Google”.

Cóż, w świecie marketingu cyfrowego najważniejszą rolę odgrywają umiejętności. Jednak program certyfikacji umożliwia osobom poszukującym pracy uaktualnienie swojego CV, aby uzyskać dobrze płatną pracę.

Podstawy programu marketingu cyfrowego uświadomią uczniom różne techniczne aspekty marketingu cyfrowego. Bez podstawowej wiedzy bardzo trudno jest początkującej osobie znaleźć odpowiednie narzędzia i programy do wykonania zadania. Jednak ten kurs zapozna studentów z różnymi aspektami marketingu internetowego.

Google Digital Unlocked zapewnia również różne rodzaje kursów, aby zapoznać swoich uczniów z nowymi koncepcjami w świecie marketingu internetowego. Jeśli chcesz zacząć z marketingiem online, ta platforma może zapewnić Ci idealne rozwiązanie za darmo.

Akademia HubSpot

HubSpot zyskał ogromną popularność dzięki wysoce funkcjonalnemu oprogramowaniu do marketingu cyfrowego. To oprogramowanie pozwala śledzić Twoje kampanie marketingowe. Platforma ta oferuje również inne usługi oparte na oprogramowaniu, aby zwiększyć wydajność firm każdej wielkości.

Ale HubSpot słynie również z akademii internetowej, która pomogła milionom marketerów w rozwoju. Istnieją setki kursów online, które pomogą Ci poznać biznes online i różne inne ważne aspekty związane z biznesem.

Wiele kursów zostało zaprojektowanych dla początkujących. Po ukończeniu samouczków wideo będziesz musiał pojawić się w teście online. Test będzie składał się z MCQ, a uczniowie otrzymają 60 minut na udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania. Studenci muszą zdobyć co najmniej 50%, aby otrzymać certyfikat z HubSpot.

W ofercie jest wiele kursów, ale najpopularniejszym z nich jest kurs marketingu przychodzącego. Ten kurs dotyczy podstaw marketingu internetowego i podstawowych aspektów z nim związanych. Po przejściu modułu kursu studenci posiądą bardziej dogłębną wiedzę na temat marketingu internetowego.

Jednak studenci, którzy chcą dowiedzieć się więcej o biznesie online, mogą dołączyć do innych programów, takich jak sprzedaż przychodząca, marketing treści, e-commerce, zarządzanie CRM itp.

Sklep umiejętności Google

Rola marketera cyfrowego to nie tylko wyświetlanie reklam na platformach społecznościowych. Profesjonalni marketerzy cyfrowi muszą również wziąć pod uwagę potencjalną publiczność obecną w przeglądarce internetowej. Aby uszeregować witrynę, musisz mieć solidną wiedzę na temat badania słów kluczowych i prowadzenia płatnej promocji w Google.

Firma Google zaprojektowała innowacyjną platformę nauczania online, znaną jako Google Skillshop. Tutaj będziesz mieć dostęp do różnych typów programów, które zostały specjalnie zaprojektowane dla początkujących. Na tej platformie dostępnych jest pięć rodzajów programów kursów certyfikacyjnych.

Kursy te zapewnią podstawową wiedzę na temat różnych rodzajów programów reklamowych Google AdSense. Różne rodzaje produktów i usług wymagają różnych strategii reklamowych, a bez rzetelnej wiedzy na ten temat uczniowie nie będą w stanie znaleźć odpowiedniego planu promocji odpowiedniego produktu wśród właściwych odbiorców.

Średnia długość kursu w tym programie to około 4 godziny. Studenci mogą ukończyć kursy w swoim tempie. Jednak po ukończeniu kursu będziesz musiał zdać test. Jeśli zdałeś test, otrzymasz certyfikat od Google Skillshop.

edX

edX to jedna z największych internetowych platform edukacyjnych, która powstała w USA w 2012 roku. Od samego początku służy globalnej społeczności studentów wysokiej klasy edukacją na poziomie uniwersyteckim. Podstawową zasadą tej organizacji jest udostępnienie edukacji dla wszystkich, a oni zaczęli skupiać się na procesie rozwoju umiejętności uczniów. Niepodążanie za konwencjonalnym systemem edukacji i skupienie się w większym stopniu na zestawie umiejętności wymagających wśród uczniów zawsze było priorytetem tej platformy e-edukacyjnej.

Większość kursów jest uruchamiana przez różne światowej klasy uniwersytety, aby pomóc globalnej społeczności studentów w łatwym dostępie do światowej klasy edukacji. Jednak wszystkie kursy dostępne na tej platformie nie są bezpłatne.

Dla początkujących marketerów cyfrowych bezpłatny kurs marketingu może być korzystny. Ten bezpłatny kurs marketingu pomoże studentom poznać podstawową ideę marketingu i zapotrzebowania współczesnych organizacji. Dwie znane na całym świecie uniwersytety, MIT (Massachusetts Institute of Technology) i Harvard University, wsparły powstanie tej internetowej platformy edukacyjnej, a wydział tych uniwersytetów uruchomił większość kursów.

Studenci muszą zapisać się na kursy, a zajęcia online rozpoczynają się o wcześniej zaplanowanym czasie. Oznacza to również, że studenci muszą przestrzegać ustalonego harmonogramu, aby ukończyć kurs. Pod koniec kursu studenci muszą również zdać test końcowy, aby uzyskać certyfikat.

Kurs certyfikacyjny z marketingu cyfrowego na edX jest przeznaczony dla studentów na poziomie zaawansowanym, którzy posiadają już podstawową wiedzę.

LinkedIn

LinkedIn to popularny portal społecznościowy dla pracujących profesjonalistów i właścicieli firm. Jednak rosnąca liczba aktywnych członków tej platformy mediów społecznościowych przekształciła ją również w platformę marketingową.

LinkedIn stał się atrakcyjnym kanałem marketingowym w mediach społecznościowych dla marketerów cyfrowych ze względu na swój globalny zasięg i ruch organiczny. Jednak LinkedIn uruchomił również swoją platformę edukacyjną o nazwie LinkedIn learning. Ta internetowa platforma edukacyjna oferuje swoje kursy w ramach miesięcznej subskrypcji, a użytkownicy muszą zapłacić za subskrypcję, aby uzyskać dostęp do różnych produktów oferowanych przez tę platformę mediów społecznościowych.

Jednak dla nowych użytkowników pierwszy miesiąc jest całkowicie darmowy. Jeśli uda Ci się ukończyć cały kurs w tym okresie próbnym, otrzymasz certyfikat bez wydawania pieniędzy.

Dla członków społeczności dostępnych jest ponad 15 000 kursów. Studenci mogą również uczęszczać na rozbudowane kursy, aby zdobyć specjalizację w strategii marketingowej różnych platform mediów społecznościowych oferowanych przez uznanych ekspertów branżowych.

Jeśli wiedza jest Twoim najwyższym priorytetem i chcesz się jej uczyć od ekspertów branżowych, nauka LinkedIn powinna znaleźć się na Twojej liście priorytetów.

Schemat Facebooka

Media społecznościowe zyskały ogromną popularność ze względu na rosnącą bazę użytkowników, a ten aspekt platform mediów społecznościowych stał się również atrakcyjnym placem zabaw dla marketerów cyfrowych.

Jeśli chcesz zbudować odnoszący sukcesy biznes online lub chcesz zrobić zrównoważoną karierę w marketingu cyfrowym, musisz znać odpowiednią strategię, aby sprzedawać docelowy produkt lub usługę na platformach mediów społecznościowych. Facebook Blueprint to internetowa akademia dla marketerów, a ludzie z różnych środowisk mogą uczyć się o marketingu z tej platformy.

Istnieje ponad 150 kursów, do których można dołączyć, a każdy kurs został zaprojektowany tak, aby odpowiadał określonej grupie uczniów. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani marketerzy mogą znaleźć przydatne kursy, do których warto dołączyć. Jednak platforma ta opracowała kursy, aby zapewnić szczegółowe wyobrażenie o procesie marketingu online, a zwłaszcza o bardzo popularnym podejściu do marketingu wielokanałowego.

Różne kursy zostały zaprojektowane tak, aby odpowiadały potrzebom różnych rodzajów biznesu online, a instruktorzy przedstawili również szczegółowe strategie, które odpowiadają potrzebom firm o różnych kształtach i rozmiarach. Kurs certyfikacyjny oferowany przez projekt Facebooka dostarczy Ci solidnej wiedzy na temat marketingu w mediach społecznościowych.

Akademia Google Analytics

Bycie marketerem nie zawsze polega na prowadzeniu skutecznych kampanii. Niektóre kampanie mogą nie przynosić pożądanych rezultatów i zdarza się to również z ekspertami. Dobry marketer cyfrowy musi również posiadać krytyczne zdolności analityczne, co sprawia, że ​​jest wystarczająco zdolny, aby uważnie obserwować analizę KPI swoich kampanii i podejmować decyzje na podstawie danych.

Zanim zapiszesz się na ten kurs certyfikacyjny, musisz mieć świadomość, że ten kurs jest przeznaczony dla osób, które posiadają już podstawową wiedzę na temat marketingu cyfrowego.

Akademia Google Analytics nie tylko zapewnia wiedzę na temat analityki Google, ale także pomaga poprawić ogólne umiejętności analityczne. Dostępne są mini-kursy dla wielu kanałów mediów społecznościowych, które pomogą Ci również przeanalizować skuteczność kampanii marketingowych na różnych platformach.

Po zdaniu testu końcowego otrzymasz certyfikat z akademii Google Analytics. Ten zaawansowany kurs certyfikacyjny z Google Analytics pomoże Ci poprawić swoje umiejętności marketingowe i zdobyć dobrze płatną rolę zawodową.

Allison

Główną wizją tej organizacji jest zapewnienie wysokiej jakości edukacji dla studentów bezpłatnie.

Istnieje dziewięć różnych kategorii edukacyjnych, a w Allison dostępnych jest ponad 500 aktywnych kursów. Na tej platformie swoje kursy stworzyły wydziały wybitnych uniwersytetów z całego świata.

Na tej platformie studenci mogą bezpłatnie zapisać się na kursy certyfikacyjne na poziomie od początkującego do zaawansowanego. Jednak, aby wesprzeć szlachetną sprawę tej organizacji non-profit, studenci mogą również zapisać się do programu kursu premium, w którym studenci mogą uzyskać dostęp do wszystkich swoich programów dyplomowych.

Instytut e-Marketingu

eMarketing Institute nie tylko zapewnia wysokiej jakości kursy certyfikacyjne dla swoich studentów, ale także stworzył wiele przydatnych narzędzi dla marketera.

Uczniowie mogą uczyć się materiałów szkoleniowych i filmów instruktażowych we własnym tempie. Jednak, aby otrzymać certyfikat, studenci muszą stawić się na test online. Ten test składa się z 50 MCQ, a uczniowie muszą odpowiedzieć na pytania w 60 minut. Uczniowie muszą zdobyć co najmniej 50%, aby otrzymać certyfikat.

Wniosek

Nie ma wątpliwości, że marketing internetowy jest przyszłym zapotrzebowaniem firm, a bycie wczesnym użytkownikiem marketingu internetowego zapewni Twojej karierze ogromny impuls. Wyżej wymienione kursy certyfikacyjne nie tylko przygotują Cię na przyszły rynek, ale również pozwolą Ci wyprzedzić konkurencję.

Jeśli chcesz przenieść swoją karierę na wyższy poziom, możesz również rozważyć ukończenie studiów w zakresie marketingu cyfrowego.