7 bezpłatnych zasobów do nauki przetwarzania w chmurze

Cloud Computing to nowoczesne rozwiązanie dla nowoczesnych firm i użytkowników. Pozwala nam udostępniać lub korzystać z zasobów bezpośrednio z serwera w chmurze przez Internet, dzięki czemu ta technologia jest wydajniejsza, szybsza i bardziej opłacalna dla wszystkich.

Zdziwisz się, jak rozwijają się możliwości kariery w tej niesamowitej dziedzinie. A opanowanie określonej umiejętności w tej rozległej dziedzinie może być właściwym posunięciem.

Ale co, jeśli interesujesz się technologią chmurową i nie stać Cię na drogie 💰 kursy?

Internet to naprawdę ocean informacji i na pewno możesz nauczyć się wszystkiego, czego chcesz, nawet sztucznej inteligencji.

Ale to wymaga dokładnych badań, aby znaleźć zasoby, aby w końcu rozpocząć pracę w chmurze. Na szczęście nie musisz tego robić; poniżej znajdziesz świetne, ale bezpłatne zasoby do nauki przetwarzania w chmurze.

Czy jesteś gotów spędzić kilka godzin i się uczyć?

Ludzie często myślą, że bezpłatne zasoby edukacyjne nie mogą konkurować z płatnymi kursami. Ale tak nie jest; profesjonaliści udostępniają wymienione poniżej zasoby.

Jeśli podążasz jakimkolwiek kursem od samego początku do końca, na pewno możesz dowiedzieć się różnych rzeczy o technologii chmury. Jednak poniższe zasoby są przeznaczone szczególnie dla początkujących, aby poznać podstawowe pojęcia i wzmocnić swoją bazę.

Teraz nadszedł czas, aby przejść od razu do tych bezpłatnych programów, zasobów, kursów lub cokolwiek powiesz.

Więc chodźmy.

Ucz się z AWS

AWS jest największym graczem w branży cloud computing. I trzeba się tego nauczyć.

Gdy trafisz na stronę szkoleniową AWS, znajdziesz mnóstwo kursów związanych z technologią chmury.

Wszystkie kursy są pełne szczegółowych informacji i zakochasz się w łatwych do nauce materiałach.

Kursy takie jak AWS Cloud Practitioner Essentials, Wprowadzenie do AWS Secrets Manager, Big Data Technology Fundamentals oraz AWS Analytics Services Overview pomogą Ci zrozumieć i samodzielnie przećwiczyć te koncepcje.

Kursy AWS są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce zacząć korzystać z chmury obliczeniowej, zwłaszcza jeśli chcesz zrobić karierę w chmurze, specjalizując się w AWS.

AWS oferuje różne wdrożenia w chmurze i inne usługi w chmurze; dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o każdej z tych usług, koniecznie sprawdź ich stronę szkoleniową. Po ukończeniu kursów możesz oczekiwać, że zostaniesz mistrzem infrastruktury chmurowej.

Wprowadzenie do chmury

Możesz znaleźć ten niesamowity kurs na edx, wymieniony przez organizację non-profit o nazwie The Linux Foundation. Ten kurs obiecuje nauczyć początkującego budowania i zarządzania infrastrukturą chmury.

Z pewnością jest to jeden z najlepszych kursów wprowadzających, zwłaszcza jeśli nie wiesz od czego zacząć. Instruktorzy są ekspertami w dziedzinie cloud computing; dlatego możesz spodziewać się znacznie lepszego doświadczenia edukacyjnego, nie tylko teoretycznie, ale także praktycznie.

Ten kurs obejmuje podstawy i cechy różnych technologii chmurowych. Nie tylko to, ale wykracza poza to, aby nauczyć Cię rozwiązań, które możesz dostarczyć nowoczesnemu biznesowi dzięki technologii chmury. Ostatecznie, gdy skończysz ten kurs, będziesz miał świetną wiedzę o tym, jak powinieneś ukształtować swoją karierę w chmurze obliczeniowej.

Ponieważ jest to kurs wprowadzający do technologii chmury, oznacza to, że każdy początkujący może zacząć od tego i uzyskać krótki przegląd tej ekscytującej, ale przyszłościowej dziedziny.

Jest to całkowicie darmowy kurs, ale jeśli chcesz otrzymać certyfikat, musisz za to zapłacić. Certyfikat kosztowałby około 200 USD, ale jest opcjonalny.

Od zera

Ten kurs dotyczący chmury obliczeniowej to nie tylko kurs wprowadzający. Wraz z łatwym do zrozumienia wprowadzeniem technologii chmury obejmuje różne inne ważne aspekty. Drugi moduł zawiera przegląd modeli usług (SaaS) i systemów operacyjnych Linux/chmura.

Trzeci moduł przeprowadzi Cię przez różne usługi platformy chmurowej, w tym AWS i chmurę Google. Na tym się nie kończy; dowiesz się również o znaczeniu architektury wizualizacji i praktycznych przykładach.

Po ukończeniu wszystkich dziewięciu, ale szczegółowych wykładów, będziesz mieć doskonały przegląd tego, jak działa infrastruktura chmury i jaką konkretną część powinieneś preferować do dalszej specjalizacji.

Jeśli jesteś osobą, która jest zdezorientowana, którego dostawcy usług w chmurze powinieneś wybrać, to z pewnością ten kurs może ci pomóc. Zapewni krótki przegląd i przykłady największych dostawców usług w chmurze na rynku.

Pozwala łatwo decydować. A ponieważ jest całkowicie darmowy, oznacza to, że nie ma nic do stracenia; wymaga to tylko Twojego czasu i skupienia. Więc śmiało daj temu szansę, aby lepiej zrozumieć.

Udemy

Udemy to obecnie największa platforma kursów.

Prawidłowy?

Dostępne są nie tylko kursy płatne, ale także wiele kursów bezpłatnych. A to jeden z tych darmowych kursów na temat szalenie popularnego przetwarzania w chmurze.

Ten kurs trwa mniej niż godzinę, ale mimo to przeprowadzi Cię przez prawie wszystkie koncepcje, które początkujący musi znać. Ten kurs obejmuje modele usług, podstawowe cechy i modele wdrażania w trzech różnych modułach.

Jest to idealne rozwiązanie dla początkującego, który szuka odpowiednich informacji do ogólnego przeglądu technologii chmury. Zamiast przeglądać mnóstwo blogów i różnych filmów na YouTube, skorzystaj z tego kursu, a dostaniesz to, czego oczekiwałeś.

Podobnie jak w przypadku innych kursów Udemy, musisz również zapłacić za certyfikat, ale znowu nie jest to konieczne. Mimo to wszystkie treści wideo są całkowicie bezpłatne, więc śmiało zapisz się na ten kurs.

Chmura 101

Jeśli myślisz o zagłębieniu się w usługę chmury Microsoft Azure, ten kurs Ci pomoże. Ten kurs jest dostępny na Coursera.

Instruktor Jum Sullivan jest doświadczonym trenerem i Technology Partitioner. Możesz więc oczekiwać, że nauczysz się wszystkich podstaw technologii chmury dzięki wspaniałemu doświadczeniu edukacyjnemu. Ten konkretny kurs trwa trzy tygodnie. Możesz go ukończyć w ciągu pierwszego tygodnia; zależy to od szybkości uczenia się.

Ten kurs rozpocznie się od pytania „Czym jest chmura?” Podobnie jak inne kursy wprowadzające, ten również przeprowadzi Cię przez szczegółowy przegląd usług zarządzanych i modeli wdrażania.

Wykracza również poza część wstępną, wyjaśniając i porównując różne platformy chmurowe, takie jak Microsoft Azure, AWS, Google Cloud Platform, IBM Cloud i SalesForce.

Jest całkowicie darmowy, ale najlepsze jest to, że po ukończeniu tego kursu możesz również ubiegać się o bezpłatny certyfikat ukończenia.

Uproszczenie

Jeśli chcesz mieć pełny i dogłębny kurs na temat przetwarzania w chmurze, koniecznie sprawdź ten. Jest to pełny kurs Simplilearn dotyczący przetwarzania w chmurze, który jest dostępny bezpłatnie na YouTube.

Długość tego kursu to 7 godzin, co na początku wydaje się szalone. Ale to również daje wyobrażenie o tym, jak szczegółowy jest ten kurs.

Mówiąc o niektórych krótkich tematach, które obejmuje ten kurs, przeprowadzi Cię przez podstawy technologii chmury. Następnie zapoznasz się z różnymi platformami chmurowymi, takimi jak AWS, Microsoft Azure i Google Cloud.

Kurs przeprowadzi Cię również przez szczegółowe porównanie wspomnianych platform, wraz z przeglądem tych platform. Na tym nie kończy się przepływ wspaniałych informacji; obejmuje również temat „jak zostać architektem chmury AWS”. Oprócz tego będzie kilka pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej, o których powinieneś wiedzieć, aby znaleźć pracę.

Nauka LinkedIn

Dla tych, którzy chcą uczyć się przetwarzania w chmurze tylko od znanego eksperta, powinieneś zapoznać się z kursami Davida Linthicum. Jego kursy można znaleźć na Linkedin.

Zgodnie z badaniami Apollo, David został uznany za No.1 Cloud Influencer. Jest ekspertem od przetwarzania w chmurze, liderem myśli, konsultantem, autorem, dyrektorem i prelegentem. Zapewnia to solidną wiarygodność tego, jak użyteczny i szczegółowy może być jego kurs, szczególnie dla początkującego spłukanego.

Jak wiecie, cały ten post dotyczył najlepszych darmowych zasobów do rozpoczęcia pracy z technologią w chmurze. Prawidłowy? Ale w tym przypadku musisz zarejestrować się na bezpłatną wersję próbną Linkedin Learning. Ten miesięczny bezpłatny okres próbny pozwoli Ci uzyskać dostęp do wszystkich kursów dostępnych na Linkedin.

Możesz więc sprawdzić kurs Davida Linthicum w ciągu pierwszego miesiąca, a następnie anulować subskrypcję.

Najlepsze praktyki przy wykorzystaniu chmury obliczeniowej

Niewątpliwie technologia chmury ewoluuje szybciej niż inne; dlatego jeśli nie możesz być na bieżąco, nauka Cloud nie przyniesie Ci żadnej korzyści.

Podsumowując, jeśli chcesz zostać ekspertem od przetwarzania w chmurze, musisz być na bieżąco z najnowszą technologią. To nie jedyny punkt; powinieneś także ćwiczyć i wdrażać koncepcje, aby lepiej zrozumieć infrastrukturę chmury.

Wniosek

Podobno zasobów do nauki cloud computing nie brakuje, ale problem pojawia się przy znalezieniu najlepszego. Na szczęście nie musisz się nawet o nic martwić, ponieważ niektóre z bezpłatnych, ale najlepszych zasobów są już wymienione powyżej, aby się uczyć.

Sprawdź więc każdą z nich i rozpocznij swoją przygodę z przetwarzaniem w chmurze.
Oto kilka pytań i odpowiedzi do wywiadów dotyczących Cloud Computing, które mogą Cię zainteresować.

Dodatkowa lektura: Co to jest wirtualna chmura prywatna?