9 bibliotek komponentów siatki danych JavaScript do wykorzystania

Wdrożenie responsywnej i przyjaznej dla użytkownika siatki danych JavaScript to trudne zadanie. Ale tak nie jest, jeśli wybierzesz właściwy!

Możesz użyć różnych bibliotek, aby wdrożyć wszystkie swoje dane w formie tabelarycznej i wykonać kolejny krok w tworzeniu stron internetowych.

JavaScript to podstawowa struktura wielu aplikacji internetowych. Przydaje się do potrzeb programistycznych, co pozwala zaoszczędzić niepotrzebny wysiłek i czas poświęcony na rozwój i testowanie.

Utrzymuje również wszystko pod jednym dachem, dzięki czemu możesz łatwo uzyskać dostęp do najważniejszych funkcji i wdrożyć je w swojej aplikacji.

Wiele firm lub branż fintech organizuje swoje dane w tabelach, aby umożliwić użytkownikom łatwe przeglądanie wszystkich informacji. Siatka danych renderuje dane w kolumnach i wierszach, umożliwiając użytkownikom wykonywanie różnych operacji, w tym eksportowanie danych, podział na strony, edycję w komórkach, sortowanie, filtrowanie danych i tak dalej.

Jest wiele do poznania.

Zrozummy więc kilka rzeczy o bibliotekach JavaScript, komponentach siatki danych oraz o tym, jak komponenty siatki danych są pomocne w tworzeniu stron internetowych.

Co to jest biblioteka JavaScript?

JavaScript jest dobrze znanym językiem programowania, który podlega podstawowym technologiom sieci WWW. Prawie wszystkie przeglądarki mają dedykowany silnik JavaScript do wykonywania kodu na wielu urządzeniach.

Ponieważ jest używany na całym świecie do tworzenia aplikacji internetowych, znajdziesz gotowy kod, który pozwoli programistom na łatwe tworzenie aplikacji internetowych. Ta kolekcja wstępnie napisanych kodów JavaScript jest znana jako Biblioteka JavaScript.

Zawsze, gdy potrzebujesz wspólnej funkcji JavaScript, możesz ją wyszukać i pobrać z tej biblioteki. Biblioteka JavaScript składa się z różnych komponentów, takich jak wykresy pulpitu nawigacyjnego, uchwyty danych, mapy danych i wiele innych, które umożliwiają implementację komponentów w dowolnym momencie bez żadnych kłopotów.

Co rozumiesz przez siatkę danych w JavaScript?

JavaScript Datagrid to prosta, ale wszechstronna, bogata w funkcje i dostosowywalna formant do wyświetlania informacji w formacie tabelarycznym w aplikacji sieci Web. Datagrid obejmuje szeroki zakres funkcji, takich jak edytowanie, wiązanie danych, filtrowanie podobne do programu Excel, agregowanie wierszy, zaznaczanie, sortowanie niestandardowe i wiele innych.

Jednak formant Datagrid służy również do wyświetlania wielu tabel z różnych zestawów danych. Wyświetlacz jest automatycznie dostosowywany do źródła danych biznesowych. Jest to lekka kontrolka po stronie klienta, która obsługuje podstawowe operacje, od sortowania i wstawiania po usuwanie i stronicowanie.

Siatki danych JavaScript są oparte na danych i celowo zbudowane w celu kontrolowania wysokowydajnych aplikacji internetowych. Biblioteki mają interfejs użytkownika podobny do arkusza kalkulacyjnego, który można dostosować w celu tworzenia skalowalnych, bogatych w dane i złożonych interfejsów.

Dlaczego siatki danych są niezbędne?

Siatki danych są ważną strukturą dla aplikacji internetowych, które renderują szeroki zakres danych, w tym statystyki śledzenia, raporty na żywo i wiele innych.

Istnieje wiele powodów, dla których musisz wybrać Datagrid do swojego następnego projektu:

  • Siatki danych zwiększają wydajność aplikacji, ponieważ są lekkie, co pozwala Twojej witrynie na skrócenie czasu ładowania.
  • Większość bibliotek Datagrid ma opcje wirtualnego przewijania, które zwiększają wygodę użytkownika, co oznacza, że ​​można łatwo wdrażać duże zestawy danych.
  • Jego funkcje, takie jak filtrowanie, sortowanie, podział na strony itp., jeszcze bardziej ułatwiają mapowanie dużych zbiorów danych.

Teraz, gdy mamy już pojęcie o siatkach danych i ich znaczeniu, przejdźmy dalej z bibliotekami, które dostarczają składniki siatki danych JavaScript.

FusionGrid

Łatwo zasilaj swoją witrynę i aplikację dzięki potężnemu komponentowi JavaScript Data Grid — FusionGrid przez FusionCharts. Jest to wysoce konfigurowalny i responsywny komponent siatki danych, który pomaga pracować z podobnym magazynem danych, którego już używasz.

Możesz sprawić, że FusionGrid będzie idealnym dodatkiem do wszystkich potrzeb dotyczących pulpitu nawigacyjnego aplikacji. Możesz go używać na dowolnym urządzeniu i działa we wszystkich nowoczesnych przeglądarkach z responsywnym rozwiązaniem siatki danych JavaScript. Przenieś swoje pulpity na wyższy poziom, korzystając z projektów React, Vue i Angular.

FusionGrid umożliwia tworzenie atrakcyjnych siatek do uruchamiania różnych raportów z podobnym źródłem danych. Umożliwia sortowanie, wyszukiwanie i filtrowanie danych w odpowiednich kolumnach, dzięki czemu można szybko uzyskać informacje. Siatka danych zapewnia wysoce funkcjonalny komponent, który umożliwia łatwe wyświetlanie dużych zestawów danych.

Możesz bezproblemowo wyeksportować informacje w formatach JSON, Excel i CSV zgodnie z wymaganiami. FusionGrid oferuje również interfejs API wyboru, dzięki któremu możesz zaprezentować użytkownikom wiele opcji wyboru wierszy lub komórek.

Kiedy masz do czynienia z dużą ilością informacji, od obsługi rozmiaru strony do kontrolowania każdego aspektu tej strony za pomocą flag i wyglądu okruszków chleba, FusionGrid zapewnia wszystkie korzyści potrzebne do stworzenia pulpitu nawigacyjnego.

Już dziś zacznij budować swój unikalny pulpit nawigacyjny, zdobywając licencję. Pobierz bezpłatną wersję próbną i odkryj więcej.

Przystojny

Połącz UX przypominający arkusz kalkulacyjny z zaawansowanymi funkcjami siatki danych, które obejmują legendarną obsługę. Przystojny jest komponentem siatki danych JavaScript, który współpracuje z Angular, Vue, zwykłym JavaScript i React.

Podczas pracy z Handsontable uzyskasz wszystkie funkcje arkusza kalkulacyjnego. Ponieważ nie ma trudnej krzywej uczenia się, możesz łatwo rozpocząć pracę od pierwszego dnia. Jest łatwy do wdrożenia i jest super konfigurowalnym i elastycznym komponentem siatki danych.

Możesz rozszerzyć jego funkcjonalność za pomocą niestandardowych wtyczek i edytować kod źródłowy, aby dodać go do swojego produktu. Ponadto uzyskasz dostęp do przydatnych samouczków, wsparcia społecznościowego i komercyjnego oraz kompleksowego interfejsu API.

Wreszcie możesz rozpocząć pracę z dużymi ilościami informacji bez zmniejszania wydajności. Możesz użyć Handsontable do tworzenia aplikacji, które są niezbędne dla Twojej firmy. Jest jak nauczyciel narzędzi, do którego można łatwo uzyskać dostęp bez wcześniejszej wiedzy.

Zacznij korzystać z Handsontable, aby zobaczyć, jak skutecznie możesz zbudować następną aplikację biznesową lub witrynę i ją uruchomić. Pobierz kod źródłowy z npm, który zawiera wszystkie pliki i zacznij go używać już teraz.

Interfejs użytkownika Kendo

Uzyskaj bibliotekę komponentów siatki danych JavaScript, której potrzebujesz do swoich aplikacji biznesowych i witryn internetowych, korzystając z Interfejs użytkownika Kendo. Zawiera cztery biblioteki interfejsu użytkownika JavaScript, które są zbudowane dla Angular, Vue, React i jQuery, a każda z nich jest oparta na motywach i spójnym interfejsie API.

Bez względu na to, co wybierzesz, Twój interfejs użytkownika będzie responsywny, dostępny, nowoczesny i szybki. Kendo UI ułatwia pracę, umożliwiając implementację nowoczesnych, wydajnych i w pełni funkcjonalnych widoków tabel danych do aplikacji biznesowych.

Otrzymasz ponad 100 składników siatki danych, od filtrowania danych po ich sortowanie, a także zaawansowane funkcje, takie jak hierarchiczne i paginacyjne grupowanie danych. Oferuje adaptacyjne renderowanie, interakcje kolumn, zamrożone kolumny, edycję, grupowanie danych, wiązanie danych, wirtualizację, niekończące się przewijanie, eksport do PDF lub Excel, szablony i wiele innych.

Możesz przenieść operacje na danych na wyższy poziom dzięki opcjom takim jak edycja, filtrowanie, sortowanie, agregowanie, interakcja, zamrożone kolumny i wybieranie. Kendo UI pozwala poradzić sobie z każdą decyzją, od operacji na danych i tworzenia motywów po szybsze renderowanie i szybkie interakcje.

Kup Kendo UI i uzyskaj zestawy funkcji do swoich aplikacji biznesowych. Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś dla dowolnej platformy i poznaj najlepszy komponent siatki danych dla swojej aplikacji lub witryny.

Rodzaj patelni

Jeśli interesuje Cię framework React dla biblioteki komponentów JavaScript Data Grid, Rodzaj patelni to jedna z najlepszych opcji. Jest to wysoce konfigurowalny i elastyczny komponent siatki danych, który zapewnia podstawową funkcjonalność i konwencje wraz z opcją zaawansowanego dostosowywania komponentów, metod itp.

Griddle jest wyposażony w obsługę wtyczek, dzięki czemu można jeszcze lepiej dostosować komponenty siatki danych. Spraw, aby Twoje tabele danych były unikatowe dzięki stylom grup i różnym innym funkcjom. Podziel się stylem w całej organizacji, aby mieć świetny pomysł, a także ze światem poprzez npm. Wtyczki mogą Ci pomóc we wszystkich przypadkach.

Gdy masz listę renderowania danych, Griddle z łatwością przekształca je w siatkę danych. Jednak nie jest to tylko komponent siatki danych, ale jeszcze bardziej ze względu na swoją wtykową i konfigurowalną architekturę. Możesz łatwo nauczyć się, jak skonfigurować Griddle do renderowania listy danych.

Za pomocą programu Griddle możesz importować definicje wierszy i kolumn, tworzyć niestandardowe komponenty i nie tylko. Wdrożenie go na powierzchnię biznesową jest proste. Możesz również dołączyć komponent Griddle do swojego projektu za pośrednictwem npm, dodać Griddle do projektu, zdefiniować tablicę danych, ręcznie kontrolować dane i renderować komponent.

Siatka AG

Siatka AG jest jedną z najlepszych bibliotek komponentów JavaScript Data Grid na świecie. AG Grid oferuje zestaw funkcji, jakość i wydajność, których nigdy wcześniej nie widziałeś. Wiele cech jest unikalnych, odróżniających to rozwiązanie od reszty.

Bez uszczerbku dla wydajności i jakości możesz łatwo utworzyć pulpit nawigacyjny z uchwytami danych. Jego społeczność jest bezpłatna i ma otwarte źródła, dzięki czemu uzyskasz funkcje stylu i dedykowane wsparcie. AG Grid zapewnia również bezpłatny dostęp, którego inne sieci nie są w stanie zapewnić.

Uzyskaj wiele opcji siatki z statusBar, sideBar, getContextMenuItems, SupresContextMenu, PreventDefaultOnContextMenu, allowContextMenuWithControlKey, getMainMenuItems i innych. W przypadku definicji kolumn można użyć columnDefs, defaultColDef, columnTypes itp.

W przypadku interfejsu siatki uzyskasz kombinację opcji siatki, interfejsu API uchwytu, zdarzeń siatki i węzła wiersza. Pozwól aplikacji komunikować się z kolumnami za pośrednictwem interfejsu kolumn, który jest publiczną częścią kolumn. Sekcja interfejsu kolumn zawiera listę wszystkich właściwości, zdarzeń, metod itp. AG Grid oferuje również motywy, styl, opcje siatki, instancję siatki, dane wierszy, dostęp do interfejsu API i wiele innych.

Zacznij od łatwo dostępnego kodu aplikacji.

Stół TanStack

Doświadcz bezgłowego interfejsu użytkownika do tworzenia potężnych siatek danych i tabel danych za pomocą Stół TanStack. Zbuduj siatkę danych od początku dla React, Solid, Svelte, Vue i TS/JS, zachowując pełną kontrolę nad stylami i znacznikami.

Dzięki TanStack Table będziesz mieć 100% kontrolę nad najmniejszym tagiem HTML, klasą, stylem i komponentem. Dodatkowo otrzymasz tabelę danych dotyczących perfekcji pikseli. Jest specjalnie zbudowany do filtrowania, sortowania, materializowania, agregowania, grupowania, wyświetlania i dzielenia na strony ogromnych zbiorów danych z niewielką powierzchnią API.

Zwiększ produktywność użytkowników, łącząc istniejące lub nowe tabele. TanStack Table to potężny składnik siatki danych w małym opakowaniu. Pozwala łatwo rozszerzyć funkcje, dzięki czemu możesz nadpisać lub dostosować prawie wszystko, co stanie na drodze.

Silnik i interfejs API TanStack Table są niezależne od platformy i wysoce modułowe, a jednocześnie stawiają na ergonomię. Otrzymasz takie funkcje, jak programy do formatowania komórek, lekki kod, sortowanie, filtry kolumn, agregacja, porządkowanie kolumn, możliwość wirtualizacji, stopki, drżenie drzewa, sortowanie wielokrotne, wybór wierszy, paginacja, widoczność kolumn, filtry bez nagłówka, globalne i wiele innych.

Utwórz oszałamiającą, potężną tabelę z kilkoma podstawowymi stylami, kilkoma kolumnami i znacznikami tabeli. Zacznij już teraz i poznaj komponent.

DevExtreme

Zapewnij użytkownikom niesamowite wrażenia dzięki DevExtreme. Jest to niesamowicie szybka siatka danych, która zapewnia bogatą w funkcje edycję danych i kształtowanie widżetów po stronie klienta. Ta siatka danych jest dostarczana z interaktywnymi składnikami wykresów, pełną siatką danych, edytorami danych i nie tylko.

DevExtreme zawiera duży i wszechstronny zbiór ultraszybkich, wydajnych i responsywnych komponentów siatki danych interfejsu użytkownika, od Angular i Vue po React, dla mobilnych i tradycyjnych aplikacji internetowych nowej generacji. Ponadto umożliwia użytkownikom końcowym łatwe zarządzanie danymi i wyświetlanie ich na ekranie zgodnie z wymaganiami biznesowymi.

Siatka przestawna DevExtreme jest dostarczana z silnikiem danych po stronie klienta, który przetwarza do 1 000 000 rekordów w ruchu bezpośrednio w przeglądarce. Jego komponenty wizualizacji danych umożliwiają konwersję danych do najbardziej czytelnej i zwięzłej reprezentacji wizualnej. Możesz także użyć selektora zakresów, miernika i wykresu, aby zbudować przydatne i piękne pulpity nawigacyjne, które przekazują inteligencję.

Ponadto otrzymasz łatwy w użyciu i intuicyjny widżet, który łączy moc TreeView i tradycyjną siatkę w jednym elemencie interfejsu użytkownika. DevExtreme zawiera również zbiór wielu komponentów interfejsu użytkownika z obsługą ułatwień dostępu z pełną obsługą klawiatury.

Twoja następna świetna aplikacja zaczyna się tutaj. Skorzystaj z w pełni funkcjonalnego 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego i 60-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

FlexGrid

Uzyskaj najbardziej elastyczną i najszybszą siatkę danych JavaScript dzięki FlexGrid i zwiększ wydajność swojej aplikacji. Zapewnia znajome i podobne do programu Excel środowisko, a znajdziesz dostosowywalne komórki wraz z szablonami i motywami komórek.

Zbuduj siatkę danych, której potrzebuje Twoja aplikacja biznesowa, dzięki obszernej dokumentacji interfejsu API, setkom wersji demonstracyjnych i pierwszorzędnemu wsparciu. Jest to bogata w funkcje kontrolka, która wyświetla dane w zrozumiałym formacie tabelarycznym. Szeroki zakres funkcji FlexGrid obejmuje edycję, niestandardowe sortowanie, zaznaczanie, agregowanie wierszy, obsługę formatów CSV, Excel i PDF, wiązanie danych, filtrowanie podobne do programu Excel i wiele innych.

Otrzymasz nieograniczone szablony komórek, które obsługują wyrażenia wiążące i deklaratywne znaczniki dla React, PureJS, Vue i Angular. Oferuje również dobrze znane funkcje, takie jak rozmiar gwiazdy, scalanie komórek, zamrażanie komórek i obsługa klawiatury. Ponadto uzyskasz lepszą wydajność, ponieważ jest lekki, dzięki czemu Twoje aplikacje są szybkie i oszczędne przy możliwie najniższym czasie ładowania.

Co więcej, FlexGrid obsługuje wiązanie danych po stronie serwera i klienta, dzięki czemu można wiązać się z prostymi tablicami JavaScript, zdalnymi serwerami OData, serwerami WebSocket czasu rzeczywistego lub obserwowalnymi widokami CollectionView. Uzyskaj możliwości automatycznego wyszukiwania dzięki DataMaps, takie jak wyświetlanie nazw klientów.

Skorzystaj z bezpłatnej 30-dniowej wersji próbnej FlexGrid i twórz elastyczne, szybkie, wolne od zależności i kompletne aplikacje JavaScript/HTML.

Zapal interfejs użytkownika

Twórz lepsze aplikacje internetowe dzięki Zapal interfejs użytkownikaktóry oferuje setki kontrolek i składników interfejsu użytkownika dla każdej struktury internetowej.

Zawiera najszybsze wykresy danych i siatki danych oraz zapewnia funkcje biznesowe, responsywne projektowanie stron internetowych, obsługę dotykową i nie tylko. Otrzymasz najszybsze siatki na całym rynku, które współpracują ze źródłami danych i bibliotekami typu open source.

Ignite może wyeliminować złożoność projektowania interfejsów dla Twojej aplikacji biznesowej. Wystarczy wybrać z biblioteki szablonów aplikacji i responsywnych układów ekranów i ustawić dane w formie tabelarycznej. Już dziś rozpocznij kolejny projekt dzięki pełnej bibliotece komponentów JavaScript Data Grid.

Otrzymasz ponad 120 wysokowydajnych siatek danych, składniki interfejsu użytkownika JavaScript i wykresy danych do następnej aplikacji. Daje to również wrażenie podobne do Excela podczas pracy nad funkcjami o wysokiej wydajności.

Wybierz odpowiedni plan lub pobierz bezpłatną wersję próbną, aby uzyskać dostęp do pełnej biblioteki komponentów siatki danych.

Wniosek

Więcej niż 94% firm używa JavaScript biblioteki do budowania aplikacji biznesowych. A siatki danych JavaScript są istotną częścią aplikacji internetowej.

Firmy mogą używać komponentów siatki danych JavaScript, aby zwiększyć wartość swoich aplikacji, wykorzystując ich niesamowite funkcje. Dlatego wybierz najlepszą bibliotekę komponentów siatki danych JavaScript z powyższej listy, która odpowiada Twoim potrzebom biznesowym.

Możesz także przyjrzeć się niektórym z najlepszych bibliotek wykresów do tworzenia pulpitów nawigacyjnych aplikacji.