Jak zostać młynarzem w 2022 roku: najlepszy przewodnik

Czy lubisz pracować z maszynami, narzędziami i precyzyjnymi instrumentami? Czy masz oko do wykonywania nienagannej pracy? Następnie musisz rozpocząć karierę, która przetrwa całe życie. Mówimy o karierze młynarza lub mechanika przemysłowego, jednej z najbardziej szanowanych zawodów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Wysoce wykwalifikowana ścieżka kariery rzemieślniczego statku rozpoczęła się wraz z budową tartaków w starożytności. Współczesny zawód młynarza lub czeladnika młynarza obejmuje budowę i konserwację metalowych i precyzyjnych narzędzi maszynowych, fabryk opartych na obrabiarkach itp.

Znajdziesz handlowców w elektrowniach wodnych, elektrowniach jądrowych, zakładach przetwórstwa spożywczego i wszędzie tam, gdzie firma musi obsługiwać zasilacze, systemy przenośników, rurociągi, naprawy maszyn i tak dalej.

Dołącz do nas już dziś w tej podróży, aby zrozumieć ścieżkę kariery młynarza i jak nim zostać. Ten segment kariery jest pełen możliwości; możesz je zdobyć bez inwestowania tylu pieniędzy i czasu na kursy inżynierskie w pełnym wymiarze godzin.

Jaka jest kariera Millwrighta?

Mechanik przemysłowy instaluje, montuje, przenosi i demontuje maszyny niemal wszystkich typów. Maszyny te mogą obejmować generatory turbin, systemy przenośników i wszystko pomiędzy.

Konserwacja, ustawianie i naprawa precyzyjnych i niewybrednych obrabiarek to bardzo złożone zadanie. Rola zawodowa jest również kluczowa dla misji, ponieważ w przypadku awarii systemu wydajność zakładu produkcyjnego będzie zależeć od cieśli.

Dlatego realizacja tych złożonych projektów zajmuje dni, tygodnie i miesiące. Ponieważ mechanicy przemysłowi pracują z zaawansowanymi i precyzyjnymi obrabiarkami, absolutna odpowiedzialność i ostrożność są niezbędne.

Rządy i przemysł bardzo cenią zawód mechanika przemysłowego, ponieważ są to wykwalifikowani eksperci, którzy napędzają koło przemysłu. Termin millwright jest popularny w Kanadzie, RPA i USA. W pozostałych częściach świata znacie tych specjalistów jako techników przemysłowych, mechaników lub inżynierów mechaników.

Sektory pracy dla Millwrights

Każda branża potrzebująca zautomatyzowanych maszyn i systemów zasilania musi zatrudnić rzemieślników do konfiguracji, konserwacji i naprawy instalacji lub części fabrycznych. Dlatego jako czeladnik młynarz możesz znaleźć renomowaną i wysoko płatną pracę w:

 • Kruszywo i wydobycie
 • Elektrownie cieplne
 • Elektrownie jądrowe
 • Rafinerie ropy naftowej
 • Fabryki przetwórstwa spożywczego
 • Odlewnie
 • Budowa
 • Elektrownie wodne
 • Browary

Obowiązki zawodowe Millwright

#1. Interpretowanie i czytanie schematów, planów, schematów i instrukcji serwisowych sprzętu i maszyn.

#2. Kategoryzacja, demontaż i przechowywanie sprzętu i części maszyn, gdy nie są już potrzebne lub są przestarzałe.

#3. Mechanicy przemysłowi również montują, równoważą i kalibrują nowe maszyny fabryczne, aby zapewnić bezpieczną pracę podczas produkcji towarów.

#4. Średnie i małe branże związane z produkcją mogą również potrzebować cieśli do nadzorowania zapasów nowych maszyn, części zamiennych, elektronarzędzi i akcesoriów potrzebnych do procesów produkcyjnych.

#5. Journeyman millwrights muszą przeprowadzać konserwację zapobiegawczą i inspekcje maszyn, aby utrzymać cały sprzęt w trybie online i produkować towary, zamiast siedzieć bezczynnie z powodu usterek.

#6. Handlowcy naprawiają również maszyny produkcyjne w przypadku awarii.

7. Jako młynarz musisz również przestrzegać standardowych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa wydanych przez firmy i agencje rządowe, aby chronić siebie i swój zespół przed zagrożeniami zawodowymi.

Wymagania umiejętności, aby zostać młynarzem

Aby odnieść sukces jako mechanik przemysłowy, musisz zdobyć następujące niezbędne umiejętności. Umiejętności te pomogą Ci nauczyć się innych umiejętności specyficznych dla branży, dostosować się do miejsca pracy i rozwijać swoją karierę poprzez ciągłe uczenie się:

#1. Edukacja

Minimalnym wymogiem edukacyjnym jest świadectwo ukończenia szkoły średniej lub ekwiwalent uprawniający do przystąpienia do programu praktyk. Tutaj przejdziesz osobiste zajęcia, aby nauczyć się technik konfiguracji maszyn, konserwacji zapobiegawczej, napraw, wymiany itp. Możesz także nauczyć się umiejętności związanych z komputerowym wspomaganiem projektowania i kreślenia (CAD), matematyką techniczną, zasadami elektrycznymi i czytanie planu.

#2. Umiejętności branżowe

Musisz nauczyć się umiejętności młynarza, które umożliwią Ci wykonywanie zadań w miejscu pracy. Praktyka zawodowa i nauka w szkole umożliwią ci zdobycie następujących umiejętności w okresie szkolenia:

 • Instalowanie kół zębatych, wałów, sprzęgieł, silników i łożysk
 • Spawanie konstrukcji metalowych i urządzeń
 • Podnoszenie i rusztowanie z powietrza
 • Projektowanie i odczytywanie schematów elektrycznych i mechanicznych
 • Robotyka, pakiety oprogramowania i programy do automatyzacji maszyn
 • Analiza drgań
 • Zautomatyzowane systemy magazynowania i wyszukiwania (ASRS) i przenośniki

#3. Praktyka

Przeważnie nauczysz się zawodu przez 3 do 4 lat praktyki. Na koniec każdego roku programu praktyk, musisz zgromadzić:

 • 144 godziny lub więcej instrukcji technicznych handlu młynarzami z wyznaczonej uczelni technicznej lub samego miejsca pracy.
 • 2000 godzin płatnego szkolenia w miejscu pracy.

Pod koniec programu praktyk dowiesz się, jak montować, smarować, czyścić, naprawiać i obsługiwać przemysłowe maszyny produkcyjne. Opanujesz również umiejętności zawodowe w zakresie matematyki mechanicznej, czytania schematów, posługiwania się urządzeniami pneumatycznymi i elektronicznymi itp.

Ponieważ większość fabryk przeszła wysoki stopień cyfrowej transformacji, możesz również przejść obszerne szkolenie w zakresie obsługi komputera, oprogramowania bazodanowego, aplikacji do projektowania planów itp.

#4. Akredytacja instytucjonalna

Niektóre instytucje edukacyjne i pracodawcy oferują certyfikację mechanika przemysłowego. Akredytacja potwierdza, że ​​kandydat ukończył wymagane szkolenie i wiedzę teoretyczną.

Niektóre z popularnych jednostek certyfikujących to Red Seal (Kanada), Narodowe Centrum Edukacji i Badań Budowlanych (NCCER, USA) oraz United Brotherhood of Carpenters/Millwrights (UBC, USA).

Oczekiwania płacowe w karierze Millwright

Być może chcesz poznać swój potencjał zarobkowy, jeśli zostaniesz handlowcem. Dlatego przedstawiamy Ci ostateczne informacje na temat oczekiwań płacowych na tej ścieżce kariery.

Według ostatnich danych z Payscal.com, średnia stawka godzinowa młynarza wynosi 25,94 USD za godzinę. Jest to średnia rzemieślników, którzy odbywają praktyki i czeladników młynarzy. Jednak rzeczywista płatność będzie zależeć od warunków umowy o pracę, takich jak świadczenia, dodatki, ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie społeczne, stawki godzinowe za nadgodziny itp.

Jeśli przełożysz stawkę godzinową na oszacowanie roczne, widzisz potencjał zarobkowy w wysokości 74 240 USD rocznie. Dolna część wykresu zaczyna się od 47 000 USD rocznie i może wzrosnąć do 140 000 USD rocznie. To oszacowanie wynagrodzenia wyklucza inne potencjalne dochody z premii, podziału zysków i prowizji.

Roczny zakres wynagrodzenia zależy również od organizacji, która Cię zatrudnia. Jeśli firma jest duża i międzynarodowa, możesz spodziewać się lepszego pakietu wynagrodzeń. Najlepsze nazwiska, które często zatrudniają wysoko wykwalifikowanych mechaników przemysłowych, to:

 • Korporacja Gruzja-Pacyfik
 • Międzynarodowy Papier Co
 • Tradesman International, INC.
 • Canfor Corporation
 • ArcelorMittal
 • Korporacja Bechtel
 • General Motors Corporation
 • Sierra Pacific Industries
 • Produkty leśne z Roseburga
 • Boise Cascade Corp
 • General Electric Co (GE)
 • Firma WestRock

Zawód mechanika przemysłowego to kariera oparta na rozwoju. Badanie amerykańskiego Biura Statystyki Pracy, zatytułowane OES maj 2020oczekuje, że w latach 2020-2030 liczba miejsc pracy u handlowców i usług pokrewnych powinna wzrosnąć o 19%.

Przebieg kariery dla młynarza

Możesz zostać czeladnikiem młynarzem na wiele sposobów, na przykład poprzez konwencjonalną edukację, a następnie odbycie praktyki lub uzyskanie dyplomu. Jednak formalne wykształcenie nie jest obowiązkowe, aby zostać mechanikiem przemysłowym.

Mimo to przejście przez dobry system edukacyjny da ci przewagę nad innymi poszukującymi pracy. Z łatwością zrozumiesz maszyny i ich konserwację, jeśli pochodzisz z sojuszniczego wykształcenia.

Wreszcie program praktyk jest obowiązkowy, ponieważ zapewnia maksymalne umiejętności edukacyjne i szkolenia w miejscu pracy potrzebne w tej karierze. Jeśli jesteś nowicjuszem i chcesz zostać młynarzem, możesz wykonać następujące kroki:

#1. Podejmij naukę w przedmiocie pokrewnym

Po pierwsze, musisz zdobyć dyplom ukończenia szkoły średniej lub podobny certyfikat edukacyjny poprzez konwencjonalną edukację. Po ukończeniu szkoły średniej dobrze jest zdobyć stopień licencjata lub stopień Associate (AAS) w zakresie technologii konserwacji przemysłowej. Tak duża edukacja powinna pomóc Ci konkurować na rozwijającym się rynku pracy.

#2. Bądź sprawny fizycznie i aktywny

Początkowe dni kariery młynarza będą wymagały większej aktywności fizycznej niż jakakolwiek praca przy biurku. Może być konieczne podnoszenie ciężkich maszyn i ich instalowanie. Będziesz także musiał poruszać się po fabryce w celu kontroli, konserwacji i napraw maszyn.

Dlatego postępuj zgodnie z tabelą diety żywieniowej, aby zachować zdrowie. Ponadto ćwicz regularnie, aby utrzymać aktywność ciała i budować wytrzymałość.

#3. Uzyskaj certyfikat poprzez praktykę

Staż zapewni Ci praktyczne doświadczenie w pracy na stanowisku technika przemysłowego w pełnym wymiarze godzin. Stanowe departamenty pracy, związki zawodowe i stowarzyszenia wykonawców oferują programy praktyk zawodowych, jeśli zapewnisz sobie stanowisko szkoleniowe w miejscu pracy w dowolnym zakładzie produkcyjnym.

Jeśli jesteś nowicjuszem, poszukaj ofert pracy dla praktykantów w młynie online i w swojej okolicy. Jeśli otrzymasz odpowiednią ofertę, dołącz do programu. Czasami przedsiębiorstwa zatrudniają stażystów mechaników przemysłowych i sponsorują osoby, które przechodzą certyfikację i praktykę zawodową.

Jeśli kandydat pomyślnie ukończy program, istnieje duża szansa, że ​​firma oferująca szkolenia w miejscu pracy zatrudni Cię. Możesz także poszukać innych możliwości dla czeladników młynarzy, ponieważ to lepiej ci zapłaci.

#4. Utwórz CV

Teraz musisz sporządzić CV, które wyraźnie pokazuje Twoje osiągnięcia, wykształcenie i certyfikaty. Jeśli masz doświadczenie zawodowe, możesz to również podkreślić. Tworząc CV, podkreśl umiejętności handlowca, takie jak wiedza mechaniczna, dbałość o szczegóły, zarządzanie czasem, komunikacja interpersonalna i rozwiązywanie problemów technicznych.

#5. Złóż wniosek o otwarte pozycje

Możesz przeglądać internetowe rynki pracy w poszukiwaniu stanowisk młynarza i aplikować na nie według własnego uznania. Jednak wysoko płatne i lukratywne stanowiska pracy są w większości dostępne dzięki profesjonalnym referencji. Dlatego podczas programu praktyk nawiąż kontakt z doświadczonymi handlowcami i uzyskaj od nich referencje, aby zapewnić sobie pracę w najlepszych firmach.

Certyfikaty dla kariery Millwright

#1. NCCER

NCCER oferuje różne programy rozwoju siły roboczej i certyfikaty w sektorze budowlanym i mechanicznym. Jednym z takich kursów jest szkolenie rzemieślnicze dla mechaników przemysłowych. Posiada rozbudowany pięciostopniowy program szkolenia i akredytacji handlowców.

Program obejmuje ważne tematy, takie jak wytwarzanie podkładek, narzędzia ręczne Millwright itp. Możesz odwiedzić jego oficjalną stronę internetową, aby pobrać cały program nauczania, strony katalogu rzemiosła i pełny katalog NCCER. Możesz również znaleźć centrum szkoleniowe według własnego wyboru na stronie internetowej NCCER.

Jeśli zgromadziłeś wystarczającą liczbę godzin nauki, możesz przystąpić do oceny z NCCER. Możesz również przystąpić do testu, jeśli już pracujesz jako młynarz i chcesz uzyskać certyfikat na lepsze wynagrodzenie. NCCER skonsultowało się z praktykującymi ekspertami w dziedzinie rzemieślnictwa, aby stworzyć program nauczania zgodny z praktykami branżowymi.

#2. Szkolenie UBC Millwright

Innym źródłem certyfikacji i oceny kwalifikacji w USA jest UBC. Działa zgodnie z programem kwalifikacji NMAP/Millwright rządu federalnego USA.

Aby uzyskać spersonalizowane oceny kwalifikacyjne, musisz zarejestrować się w UBC. Możesz zarejestrować się online. UBC szkoli każdego roku tysiące mechaników przemysłowych, praktykantów pierwszego roku i superintendentów. Dlatego jest wiodącą i najbardziej niezawodną platformą certyfikacji.

Możesz zostać zakwalifikowany, jeśli przejdziesz program praktyk zawodowych uznawany przez UBC. Musisz również udokumentować 10 000 godzin doświadczenia zawodowego przed 1 stycznia 1996 r. Na koniec musisz przejść test manipulacyjny i pisemny. Musisz zdać testy dające 80% i więcej punktów.

#3. Przeczytaj pieczęć RSOS

Jeśli chcesz uzyskać certyfikat wykwalifikowanego mechanika przemysłowego lub młynarza, musisz zdać test certyfikacyjny do Czerwona Pieczęć. Jest bardzo popularny, powszechnie akceptowany i cieszący się największym zaufaniem w całej Kanadzie. Aby zdać egzamin, musisz opanować dziewięć podstawowych umiejętności i zdobyć praktyczną wiedzę handlowca. Dziewięć zestaw umiejętności zawiera:

 • Czytanie
 • Wykorzystanie dokumentu
 • Komunikacja werbalna
 • Pismo
 • Liczby
 • Technologia cyfrowa
 • Myślący
 • Kontynuacja nauczania
 • Praca z innymi

Test umiejętności pracy w przemyśle obejmie pytania dotyczące olinowania, przenoszenia, podnoszenia, podnoszenia, mechanicznego przenoszenia mocy, przenoszenia materiałów, systemów zasilania płynami i konserwacji zapobiegawczej.

#4. BCIT, Kanada

Możesz również sprawdzić kursy młynarza oferowane przez BCIT. Szkolenie to program w pełnym wymiarze godzin z praktyką. School of Energy, BCIT, Kanada, jest głównym gospodarzem programu. Ponadto materiały szkoleniowe, nauki i sesje praktyczne są dostarczane osobiście. Dlatego musisz uczęszczać na regularne zajęcia.

Wniosek

Do tej pory przeszedłeś szczegółową dyskusję na temat ścieżki kariery młynarza. Jeśli intrygują cię maszyny, elektronarzędzia, zaawansowana matematyka i precyzyjne plany projektowe, musisz przyjrzeć się karierze kupca lub czeladnika młynarza.

Możesz być również zainteresowany najlepszym oprogramowaniem CAD dla profesjonalistów i studentów.