9 kursów online do nauki podstaw bankowości inwestycyjnej

Udostępnij teraz w social media:

Bankowość Inwestycyjna to najbardziej prestiżowa, a jednocześnie najtrudniejsza pozycja.

Jeśli jesteś na Wall Street, uznasz ten zawód za najbardziej ceniony. Jeśli naprawdę poświęcasz się pracy przez długie godziny, jest to ekscytująca ścieżka kariery.

Ludzie słyszeli termin „bankowość inwestycyjna”, ale tak naprawdę nie mają o tym pojęcia. Zdemistyfikujemy więc bankowość inwestycyjną i wyjaśnimy, jak możesz postępować dalej w tej dziedzinie.

Co to jest bankowość inwestycyjna?

Bankowość Inwestycyjna to specyficzny dział bankowości związany z tworzeniem kapitału dla różnego rodzaju firm, a nawet jednostek rządowych.

Banki inwestycyjne pomagają w pisaniu nowych dłużnych i kapitałowych papierów wartościowych dla korporacji, pomagają w fuzjach i przejęciach oraz pomagają w sprzedaży papierów wartościowych. Krótko mówiąc, banki inwestycyjne wchodzą w grę, gdy w grę wchodzą duże i skomplikowane transakcje finansowe.

Banki inwestycyjne doradzają również klientom, ile warta jest firma i jak mogą ustrukturyzować transakcję. Pomagają również w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji dla Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wymaganej do wejścia firmy na giełdę.

To zbyt dużo szczegółów technicznych. Spróbujmy zrozumieć całą koncepcję bankowości inwestycyjnej na przykładzie. Ten przykład ułatwi ci zrozumienie procesu.

Przykład bankowości inwestycyjnej

Załóżmy, że istnieje firma, która chce wejść na giełdę. Firma skontaktuje się z bankierem inwestycyjnym lub bezpośrednio z bankami inwestycyjnymi, aby zawrzeć umowę.

Analitycy z firmy zajmującej się bankowością inwestycyjną ocenią firmę i ustalą uczciwą cenę za swoje akcje, powiedzmy 25 dolarów za akcję. Następnie bank inwestycyjny decyduje się na zakup 200 tys. akcji spółki w celu IPO.

Bank inwestycyjny płaci 5 milionów dolarów [200,000 * $25] do firmy i wypełnia formalności. Później wystawiają na rynku akcje na 28 dolarów i zaczynają je sprzedawać. Ale nie mogą sprzedać więcej niż 20% swoich akcji za tę cenę, więc są zmuszeni obniżyć cenę do 24 USD za akcję, aby sprzedać pozostałe akcje.

Bank inwestycyjny zarabia 4,96 miliona dolarów, sprzedając akcje na rynku. [{40,000 x $28} + {160,000 x $24} = $4,960,000]. Ale zapłacili firmie 5 milionów dolarów. W związku z tym ponieśli stratę w wysokości 40 000 USD, ponieważ przeszacowali cenę akcji firmy.

Taki był scenariusz tylko z jednym bankiem inwestycyjnym. Jeśli wiele banków inwestycyjnych będzie konkurować o jedną firmę, będą one zmuszone podnieść ceny, aby zabezpieczyć transakcję. Może to spowodować większy cios dla banków inwestycyjnych. Dlatego osiągnięcie odpowiedniej ceny jest kluczowe i trudne w bankowości inwestycyjnej.

Mamy nadzieję, że ten przykład ułatwi zrozumienie działania banków inwestycyjnych.

Teraz zrozummy rolę bankiera inwestycyjnego.

Co robi bankier inwestycyjny?

Banki inwestycyjne zatrudniają bankierów inwestycyjnych. Pomagają każdej korporacji, rządowi lub innemu podmiotowi zaoszczędzić czas i pieniądze, zarządzając wszystkimi dużymi projektami. Jeśli istnieją jakiekolwiek ryzyka związane z projektem, zidentyfikują je i poinformują o nich klienta.

Bankowcy inwestycyjni to eksperci, którzy doskonale rozumieją obecny klimat inwestycyjny. Firmy i firmy zwracają się w stronę banków inwestycyjnych, aby mogły im pomóc w dalszym ruchu i rozwoju. Bankowcy inwestycyjni przejrzą dane firmy i dostosują idealne rekomendacje w oparciu o warunki rynkowe.

  Jak zmienić orientację strony w Dokumentach Google

Bankowcy inwestycyjni pomagają firmom pozyskiwać pieniądze na rozwój. Jeśli jakakolwiek firma chce wejść na giełdę, skontaktuje się z bankierami inwestycyjnymi w celu pełnego zarządzania IPO (Initial Public Offering).

Dlaczego bankowość inwestycyjna jest lukratywną opcją kariery?

Nawet jeśli jesteś na początkowym etapie swojej kariery, będziesz mógł budować duże i złożone modele finansowe. Pomoże ci to stać się ekspertem w tym, co robisz. Bankierzy inwestycyjni nie zawsze są dobrzy w inwestowaniu własnych pieniędzy. Ale bardziej poświęcają czas na ewaluacje.

Bankowcy inwestycyjni nigdy nie wychodzą z rynku. Możesz więc uznać to za stabilną i zawsze trwałą ścieżkę kariery. Nawet jeśli jesteś świeżo upieczonym absolwentem, możesz spodziewać się niezrównanej pensji w porównaniu z innymi zawodami. Już niedługo po wejściu w tę dziedzinę zobaczysz bezpieczeństwo finansowe.

Cokolwiek robią bankierzy inwestycyjni, jest ściśle tajne, dopóki nie zostanie publicznie ogłoszone. Tak więc, jeśli coś podasz, możliwe jest również, że trafi na pierwszą stronę działu biznesowego.

Jeśli interesujesz się tą dziedziną dla pieniędzy, na pewno dostaniesz ich dużo. Poza tym, aby uzyskać wyniki, potrzeba również dużo pracy. Jeśli jesteś na nogach przez długie godziny, dopiero wtedy powinieneś rozważyć wejście w to pole.

Przeciętnie bankier inwestycyjny może się spodziewać 80 000 USD+ rocznie. Najlepszą rzeczą w tej ścieżce kariery jest to, że z czasem Twój rozwój może być wykładniczy. Tak więc, kiedy wspinasz się po drabinie z doświadczeniem, zobaczysz, że Twoja pensja jest na zupełnie nowym poziomie!

Jeśli więc myślisz o rozpoczęciu od bankowości inwestycyjnej, zdecydowanie powinieneś zacząć nad tym pracować.

Przejdźmy teraz przez kolejne etapy budowania udanej kariery w bankowości inwestycyjnej.

Jak rozpocząć karierę w bankowości inwestycyjnej?

Kiedy zaczynasz w obszarze bankowości inwestycyjnej, musisz skupić się na zdobywaniu większej wiedzy. Jeśli nie uzyskałeś dyplomu w tej dziedzinie, najlepszą rzeczą dla Ciebie jest odpowiedni kurs.

Przyjrzyjmy się więc niektórym z najlepszych kursów do nauki bankowości inwestycyjnej.

Niezbędne umiejętności zawodowe w bankowości inwestycyjnej i finansach [edX]

Niezależnie od tego, czy zaczynasz, czy rozwijasz swoją karierę w bankowości inwestycyjnej, znajdziesz to kurs niezwykle przydatny. Dowiesz się o różnych sektorach i podsektorach w całej branży finansowej.

Czego się dowiesz:

 • Uzyskaj wgląd w różne instytucje finansowe
 • Naucz się wiedzy finansowej na poziomie branżowym
 • Budowanie marki i historii wspierającej prezentację windy

Ten kurs jest prowadzony przez instruktorów, którzy mają wieloletnie doświadczenie na Wall Street. Możesz więc oczekiwać wiedzy teoretycznej i praktycznej z różnych środowisk, w tym biznesu, matematyki, inżynierii, ekonomii i nauk ścisłych. Na tym kursie zdobędziesz całą wiedzę potrzebną do rozpoczęcia kariery bankiera inwestycyjnego.

Kompletny kurs bankowości inwestycyjnej 2022 [Udemy]

Kompletny kurs bankowości inwestycyjnej jest idealny dla osób zaczynających w tej dziedzinie i chcących nauczyć się wszystkiego od podstaw. Na początku zostaniesz wprowadzony do czterech głównych obszarów bankowości inwestycyjnej, w tym rynków kapitałowych, zarządzania aktywami, handlu i pośrednictwa oraz doradztwa.

Czego się dowiesz:

 • Budowanie modeli finansowych od podstaw
 • 4 główne obszary bankowości inwestycyjnej z dogłębną znajomością każdego z nich
 • Umiejętności wyjaśniania wywiadów dotyczących bankowości inwestycyjnej

Jest to kompletny kurs na Udemy, w którym zagłębisz się w każdy temat, który może pojawić się podczas wywiadu dotyczącego bankowości inwestycyjnej. Jeśli planujesz znaleźć pracę na Wall Street, ten kurs jest jak punkt kompleksowej obsługi całej wymaganej wiedzy. Jest to dobrze zorganizowany kurs z wiedzą teoretyczną i praktyczną.

Specjalizacja Zarządzanie Inwestycjami [Coursera]

To jest 5-kursowa specjalizacja gdzie zrozumiesz różne strategie inwestycyjne i sposób, w jaki są one zaprojektowane do osiągania celów finansowych na poziomie globalnym. Dzięki temu kursowi zdobędziesz zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną.

  Jak chronić swoją tożsamość w Internecie

Czego się dowiesz:

 • Budowanie i zarządzanie portfelem inwestycyjnym klienta
 • Zrozumienie rynków globalnych
 • Tworzenie planów inwestycyjnych dla realizacji długoterminowych celów inwestorów

Kurs rozpocznie się od podstawowego zrozumienia rynków globalnych. Później zdobędziesz również wiedzę na temat budowania portfela inwestycyjnego swojego i swoich klientów. Każda decyzja, którą podejmiesz na rynku finansowym, będzie zależeć od przyszłych trendów, a dowiesz się, jak prowadzić badania we właściwym kierunku.

Objaśnienie działów bankowości inwestycyjnej [Skillshare]

Ten kurs Skillshare to przegląd różnych działów w typowym banku inwestycyjnym. Tutaj uzyskasz lepsze wyobrażenie o działaniu każdego działu w banku inwestycyjnym. Możesz więc oczekiwać, że po dokładnym poznaniu każdego działu podejdziesz do rozmowy kwalifikacyjnej z większą pewnością siebie.

Czego się dowiesz:

 • Różne działy banków inwestycyjnych
 • Funkcjonowanie każdego oddziału w banku inwestycyjnym
 • Możliwość decydowania o podziale pracy

Ponieważ jest to kurs podstawowy, poznasz podstawy bankowości inwestycyjnej i działanie banków inwestycyjnych. Co więcej, w wywiadzie dość łatwo wytłumaczysz, dlaczego interesuje Cię konkretny dział w banku inwestycyjnym.

Bezpłatny kurs bankowości inwestycyjnej [WallStreetMojo]

To jest bezpłatny kurs certyfikacyjny dostarczone przez WallStreetMojo. Cały kurs podzielony jest na dwie części. Pierwsza z nich to seria filmów o bankowości inwestycyjnej, a druga to przewodniki po bankowości inwestycyjnej. Zanim złożysz podanie o pracę w obszarze bankowości inwestycyjnej, musisz znać podstawy tej dziedziny.

Czego się dowiesz:

 • Przegląd bankowości inwestycyjnej, rachunkowości i programu Excel
 • Modelowanie finansowe w programie Excel
 • Przygotowanie profesjonalnej porównywalnej tabeli analizy firmy
 • Zrozumienie wykresów bankowości inwestycyjnej

W tym bezpłatnym kursie będziesz mógł poznać każdy termin używany w bankowości inwestycyjnej. Kurs rozpoczyna się od podstaw, tak aby każdy mógł uznać go za przydatny i łatwy do zrozumienia.

Wprowadzenie do wyceny i inwestowania [Alison]

Wprowadzenie do wyceny i inwestowania to kolejny darmowy kurs online, który wprowadza w podstawowe pojęcia wyceny i inwestycji. Aby lepiej zrozumieć pojęcia, musisz najpierw przejrzeć rachunki dochodów i bilanse.

Później dowiesz się również o identyfikacji dobrych i złych zapasów. Ponadto zapoznasz się z różnymi wskaźnikami, takimi jak EBIDTA i EBIT, do oceny ryzyka każdej inwestycji.

Czego się dowiesz:

 • Podstawowe koncepcje wyceny i inwestycji
 • Identyfikowanie dobrych i złych akcji
 • Ocena ryzyka inwestycji za pomocą wskaźników takich jak EBIT i EBIDTA
 • Badanie składników bilansu

Kurs wykorzystuje proste przykłady i metody, aby lepiej wyjaśnić wszystkie podstawowe pojęcia.

Fundacje finansowe [LinkedIn Learning]

Finanse zawsze będą istnieć na świecie. Kurs Fundacje finansowe jest podstawowym, w którym zrozumiesz czytanie bilansów, a nawet rozumienie papierów wartościowych i instrumentów pochodnych. Jeśli wkraczasz w dziedzinę bankowości inwestycyjnej, ten kurs pomoże Ci w podstawach.

Nawet jeśli nie interesujesz się bankowością inwestycyjną, ten kurs uznasz za cenny ze względu na swoją wiedzę na temat finansowania. Obejmuje koncepcje finansowania krótkoterminowego i długoterminowego.

Czego się nauczysz?

 • Zrozumienie sprawozdań finansowych
 • Krótkoterminowe i długoterminowe modele finansowania
 • Znajomość rynku papierów wartościowych i instrumentów pochodnych
 • Osobiste planowanie finansowe

Poza tym natkniesz się również na raporty finansowe firm takich jak Walmart.

Modelowanie finansowe i wyceny [WallStreetPrep]

Jeśli szukasz kompleksowego programu szkoleniowego przed wejściem na pole bankowości inwestycyjnej, to Program szkoleniowy w zakresie modelowania finansów i wyceny to idealny wybór dla Ciebie. Ten kompleksowy program szkoleniowy jest często wykorzystywany do szkolenia specjalistów w najlepszych firmach inwestycyjnych.

Poza tym obszernym kursem otrzymasz również 38 mini-kursów na różne tematy, aby wyjaśnić podstawy.

Czego się nauczysz?

 • Budowanie modeli finansowych w Excelu od podstaw
 • Poznaj sprawozdania finansowe, DCF, Comps, LBO i modelowanie M&A
 • Budowanie listy nabywców dla spółek docelowych
  Jak połączyć się z określonym tekstem na stronie internetowej

Ponieważ jest to kurs kompleksowy, musisz posiadać podstawową wiedzę wprowadzającą na temat pojęć księgowych i umieć pracować z Excelem.

Bankier Inwestycyjny [Financial Edge]

Możesz uzyskać certyfikat uznawany przez Wall Street i uaktualnić swoje CV. Bankier Inwestycyjny to kompleksowy kurs online, który obejmuje 4 różne kursy i odpowiedzi na niektóre z najważniejszych pytań z wywiadów dotyczących bankowości inwestycyjnej. Możesz więc oczekiwać, że po ukończeniu tego kursu będziesz całkowicie gotowy.

Cztery różne kursy to: księgowy, modelarz, rzeczoznawca i twórca transakcji. Zaczniesz więc od podstaw bankowości inwestycyjnej z metodologiami rachunkowości, aby poznać sposoby zawierania transakcji. Możesz nawet dodać swoje umiejętności i certyfikaty na LinkedIn, aby uzyskać lepszą widoczność.

Czego się nauczysz?

 • Księgowość, modelowanie finansowe, wycena oraz analiza LBO & M&A.
 • Wiedza, aby złamać wywiady z najlepszymi bankami inwestycyjnymi
 • Zrozumienie, kiedy firma powinna przejść do fuzji lub przejęcia i nie tylko

Po zdobyciu odpowiedniej wiedzy na kursach musisz rozwinąć pewne umiejętności, które pomogą Ci znaleźć idealną pracę jako bankier inwestycyjny.

Niektórych umiejętności nauczysz się na samym kursie, a niektóre z nich musisz rozwinąć samodzielnie. Jeśli chcesz całkowicie rozwinąć swoją karierę jako bankier inwestycyjny, musisz zdobyć określone umiejętności.

Umiejętności wymagane w bankowości inwestycyjnej

Myślenie analityczne

Bankowcy inwestycyjni muszą posiadać dokładne umiejętności analityczne do przedstawiania szczegółowej analizy planów inwestycyjnych i przedsięwzięć biznesowych. Dzięki odpowiedniemu analitycznemu myśleniu będziesz w stanie przedstawić kompromisy ryzyko-zwrot i plany biznesowe oraz poprzeć je faktami i liczbami.

Zdolności do porozumiewania się

Najważniejszym zadaniem bankiera inwestycyjnego jest przekonywanie i przekonanie klientów. Kiedy musisz sprzedać pomysł na rynku, musisz posiadać ekstremalne umiejętności komunikacyjne i prezentacyjne. Musisz być na tyle płynny i pewny siebie, aby przekonać ludzi przed tobą. Ponadto musisz być dobry w tworzeniu dobrych arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji i pokazów slajdów.

Umiejętności sieciowe

Bankowcy inwestycyjni muszą dużo podróżować, aby rozwijać swoją działalność i łamać transakcje. To tutaj muszą nawiązywać kontakty z ludźmi z różnych kultur i branż. Utrzymywanie zdrowych relacji z klientami i nawiązywanie kontaktów z większą liczbą osób jest podstawową umiejętnością bankierów inwestycyjnych.

Umiejętności przywódcze i zarządcze

Umiejętności zarządzania i przywództwa są niezwykle ważne dla bankiera inwestycyjnego. Nawet jeśli zaczynasz jako młodszy analityk, wkrótce otrzymasz możliwość biznesowego. Być może wkrótce będziesz musiał zająć się całym segmentem biznesowym w dowolnym regionie. W tym miejscu przydają się twoje umiejętności przywódcze.

Kandydaci na poziomie podstawowym są również zobowiązani do wzięcia odpowiedzialności i poszukiwania partnerstwa. Kiedy jesteś dobry w umiejętnościach przywódczych i zarządczych, zobaczysz, że twoja praca staje się łatwiejsza.

Oto kilka cennych umiejętności, które pomogą Ci rozwinąć karierę w dziedzinie bankowości inwestycyjnej.

Wniosek 👩‍🏫

Swoją karierę w bankowości inwestycyjnej lepiej rozpocząć od ukończenia kursu i uzyskania certyfikatu. Zapewni to odpowiedni impuls w znalezieniu odpowiedniej pracy jako bankier inwestycyjny w najlepszych firmach. Wymienione powyżej kursy pomogą ci, ponieważ są jednymi z najlepszych na rynku. Możesz teraz spojrzeć na kilka fajnych aplikacji finansowych do zarządzania majątkiem swoim i swoich klientów.

x