Udostępnij teraz w social media:

Jeśli ktoś miałby zapisać na papierze pojedynczą istotną różnicę między Androidem i iOS jako platformami, byłaby to szeroka obsługa menedżerów plików. iOS to zamknięta platforma, w każdej aplikacji możesz przeglądać tylko kilka rzeczy, ale tak naprawdę nie możesz wchodzić w interakcję z zawartością tak szeroko, jak na Androidzie. Menedżerowie plików i Android idą w parze. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do pliku, który właśnie pobrałeś z Internetu, możesz użyć aplikacji do zarządzania plikami, aby zlokalizować plik i rozesłać go tak, jak w każdym tradycyjnym systemie operacyjnym. Ta łatwość dostępu do plików w całym systemie jest uważana za bezpieczną ze względu na jądro Linuksa, które przechowuje poufne pliki w innej, niedostępnej lokalizacji. Poniżej znajduje się lista najlepszych aplikacji Android File Manager.

Te aplikacje zostały przetestowane w systemie Android 7.0.

1. Menedżer plików Asus

Jest to jeden z bardziej popularnych menedżerów plików na Androida. Użytkownicy Androida musieli od dawna natknąć się na tę aplikację, ponieważ menedżery plików były nieuniknioną rzeczywistością platformy w jej wczesnych latach. ASUS File Manager wydaje polecenia lojalnym zwolennikom.

Oprócz możliwości przyznania Ci dostępu do systemu pamięci wewnętrznej i SD, ASUS File Manager umożliwia przeglądanie kont w chmurze, takich jak Dropbox, Google Drive lub One Drive. W razie potrzeby możesz kopiować, przenosić, zmieniać nazwy, usuwać lub udostępniać pliki innym użytkownikom. Oferuje opcję wyszukiwania, która pozwala szybciej dotrzeć do plików. Możesz nawet uzyskać dostęp do sieci lokalnych (LAN) i dowolnych sieci Samba (SMB), do których możesz być podłączony. Umożliwia strumieniowe przesyłanie plików multimedialnych na podłączone platformy – bez konieczności wysyłania Cię do określonych aplikacji, aby to zrobić. Możesz kompresować i wyodrębniać pliki z formatów Zip i RAR, a także możesz użyć analizatora pamięci, aby sprawdzić, które pliki zajmują najwięcej miejsca.

Pobierz Asus File Manager ze Sklepu Play

2. Eksplorator plików ES

Eksplorator plików ES to także klasyczny menedżer plików, który z biegiem czasu zdołał się utrzymać. ES File Explorer pozwala umieścić pływającego menedżera na twoim urządzeniu, dzięki czemu możesz mieć natychmiastowy dostęp do dowolnych opcji ES File Explorer. Niektóre opcje są zablokowane w wersji pro, ale wersja bezpłatna działa dobrze, jeśli nie masz nic przeciwko reklamie lub dwóch.

Sprawdź -   Ustaw zegar, aby uśpić urządzenie i wyłączyć muzykę [Android]

Eksplorator plików ES robi wszystko, co może zrobić tradycyjny menedżer plików, na przykład wycinanie, kopiowanie, wklejanie, usuwanie, przeglądanie itp. Ponadto można go używać do kompresowania i dekompresowania plików w formatach RAR i Zip oraz uzyskiwania dostępu do komputera domowego przez sieć LAN i SMB. Jeśli masz uprawnienia roota, możesz nawet eksplorować folder główny. Możesz wysyłać pliki do innego telefonu za pomocą samodzielnie utworzonego hotspotu Wi-Fi.

Jest również wyposażony we wbudowany menedżer zadań i narzędzie do czyszczenia systemu, aby zabić wszelkie dodatkowe zadania, a także wyczyścić pamięć podręczną, miniatury i foldery tymczasowe, aby zwolnić dodatkową przestrzeń roboczą.

Możesz stwierdzić, że platforma odniosła sukces, widząc, ile osób próbuje ją naśladować. Eksplorator plików ES ma kilka klonów, które na pierwszy rzut oka są nie do odróżnienia od Eksploratora plików ES. Więc upewnij się, że pobierasz właściwy (podróbki mają różne inicjały, takie jak FS lub EX itp.).

Pobierz ES File Explorer ze Sklepu Play

3. Eksplorator pamięci Menedżera plików

W tym momencie zaczniesz widzieć konwencję nazw aplikacji dla menedżerów plików. Dzieje się tak, ponieważ prostsza nazwa ułatwia znajdowanie tych aplikacji. File Manager Storage Explorer jest podobny do innych wymienionych tutaj aplikacji, ale jest wyposażony w inteligentniejszego eksploratora niż inne. Oprócz wszystkich popularnych funkcji w powyższych menedżerach plików, takich jak obsługa głównych opcji przechowywania w chmurze, może również uzyskać dostęp do USB On The Go (OTG), pod warunkiem, że jest obsługiwany w telefonie. Jest wyposażony we wbudowany odtwarzacz audio na wypadek, gdybyś chciał przetestować skopiowane utwory, i jest wyposażony w narzędzie do kompresji, które kompresuje pliki w celu zwolnienia miejsca bez utraty niczego.

Jest to bezpłatna aplikacja, więc zawiera reklamy, ale nie są one nachalne.

Pobierz File Manager Storage Explorer ze Sklepu Play

4. Menedżer plików Moto

Moto File Manager jest częścią ekosystemu aplikacji Moto. Nie jest dostępny dla wszystkich urządzeń z systemem Android i jest dostępny wyłącznie dla aplikacji Motorola. Dla tego podzbioru jest to doskonałe narzędzie. Moto File Manager jest dobrze zaprojektowany, zgodnie z oczekiwaniami programisty. Możesz uzyskać dostęp do wszystkich plików bezpośrednio z ekranu głównego aplikacji bez konieczności zagłębiania się w każdy folder. Możesz przenieść całą swoją bibliotekę z jednego urządzenia na drugie jednym dotknięciem. Umożliwia zdalne zarządzanie z komputera i obsługuje wyszukiwanie globalne, aby ułatwić zlokalizowanie dowolnego pliku na urządzeniu.

Sprawdź -   Jak wyświetlić argumenty wiersza poleceń dla uruchomionej aplikacji w systemie Windows 10

Pobierz Moto File Manager ze Sklepu Play

5. Menedżer plików +

File Manager + jest szybki i tak samo w pełni funkcjonalny, jak wymienione powyżej aplikacje. Jego interfejs użytkownika jest prosty i łatwy w użyciu. Dzięki Menedżerowi plików + możesz łatwo zarządzać plikami i folderami na swoim urządzeniu, karcie SD i dowolnym podłączonym serwerze NAS i / lub pamięci masowej w chmurze, takiej jak Dropbox i Dysk Google. Jest również wyposażony w funkcję analizy pamięci, która pozwoli Ci zidentyfikować, które pliki / foldery zajmują najwięcej miejsca.

W dzisiejszych czasach wszystkie smartfony są dostarczane z przyciskiem latarki, jednak był czas, kiedy trzeba było pobrać aplikację, aby zmienić lampę błyskową aparatu w latarkę. Ten menedżer plików jest dostarczany przez ludzi, którzy dali nam zawsze popularną aplikację latarki i to właśnie nazywamy kredytem ulicznym.

Pobierz Menedżera plików + ze Sklepu Play

6. Menedżer plików SD

Menedżer plików SD twierdzi, że jest najlepszym eksploratorem plików na Androida. To oczywiście duże roszczenie. Jeśli masz zrootowane urządzenie, Menedżer plików SD umożliwia eksplorację folderu głównego. Daje miniatury plików graficznych (zamiast samych nazw i ogólnej ikony). Jego największym osiągnięciem, w prawdziwym sensie, jest to, że obsługuje urządzenia tak stare jak Gingerbread. Jest to proste narzędzie pod względem funkcji. Pokazuje tylko aktualny system plików i pozwala zabrać się do pracy.

Pobierz Menedżera plików SD ze Sklepu Play

7. Menedżer plików firmy Mobile Clean System Lab

Menedżer plików firmy Clean System Lab zapewnia obsługę 19 języków, typowe akcje systemowe, obsługę wielu tematów, szufladę nawigacji, miniatury obrazów i filmów oraz eksploratora roota. Cechą wyróżniającą jest możliwość dostępu do systemu plików poprzez przeglądanie na kartach, co ułatwia pracę z wieloma folderami w tym samym czasie. Interfejs użytkownika jest przejrzysty i lekki, a jeśli chcesz, możesz zainstalować motywy. Większe zalety polegają na tym, że możesz faktycznie udostępniać aplikacje innym urządzeniom (do testowania itp.), Gdzie Menedżer plików zajmuje się formatowaniem. Jeśli szczególnie interesuje Cię prywatność, możesz nawet ukryć pliki za pomocą tego menedżera plików.

Pobierz Menedżera plików ze Sklepu Play

8. Menedżer plików Sand Studio

Menedżer plików firmy Sand Studio to lekki menedżer plików. Potrafi zrobić kilka rzeczy, ale koncentruje się na precyzji i szybkości. Pozwoli Ci to nazywać / zmieniać nazwy plików, sortować je, udostępniać przez Bluetooth, kopiować / wklejać / wycinać / tworzyć / usuwać foldery, uzyskiwać dostęp do podłączonych urządzeń (SD, OTG itp.) I to wszystko. Jest to przeznaczone dla użytkowników, którzy wolą mieć bezpośredni dostęp do swoich plików, bez żadnych dzwonków ani gwizdów.

Sprawdź -   Jak bezprzewodowo udostępniać pliki między systemami Android i Linux

Pobierz File Manager Sand Studio ze Sklepu Play tutaj

9. Menedżer plików Astro

Menedżer plików Astro to także popularny menedżer plików, który dotrzymuje kroku od dawnych czasów. Astro Manager ma funkcję o nazwie cloud hopping, w której można przesyłać pliki między dwoma oddzielnymi kontami w chmurze (np. Przenoszenie pliku z Dysku Google do Dropbox). Obsługuje odtwarzanie plików multimedialnych. Jest wyposażony w menedżera użytkowania karty SD, czyszczącego rozszerzoną pamięć. Posiada wbudowany menedżer pobierania, który pomaga w przypadku pobierania dużych plików. Może kompresować i wyodrębniać pliki oraz modyfikować pliki, tak jak w przypadku każdego innego menedżera plików. Możesz uzyskać dostęp do kont LAN, SMB lub Cloud i jest wyposażony w Task Killer do kończenia zadań wymagających dużej mocy.

Pobierz Astro File Manager ze Sklepu Play

Poniższe dodatki to narzędzia premium.

10. Root Explorer

Dodaliśmy do listy Root Explorer na żądanie publiczne. Jedynym powodem, dla którego nie był pierwotnie uwzględniony, był fakt, że użytkownicy z urządzeniami zrootowanymi są wystarczająco zaawansowani, aby zrozumieć i używać tych narzędzi w razie potrzeby. Jeśli uzyskałeś uprawnienia roota do swojego urządzenia. to root Explorer jest dla Ciebie najlepszym menedżerem plików. Możesz uzyskać dostęp do całego systemu, w tym do folderu danych. Nawet jeśli nie masz uprawnień administratora, nadal jest to realne narzędzie do zarządzania plikami. Możesz uzyskać dostęp do Root Explorer za pomocą wielu kart, uzyskać dostęp do magazynów w chmurze, uzyskać dostęp do SMB, jest wyposażony w przeglądarkę bazy danych SQLite, edytor tekstu, plik zip / rar i ekstraktor, wybór wielokrotny, wykonywanie skryptów, wyszukiwanie, ponowne podłączanie, dostosowywanie uprawnień, zakładki, wysyłaj pliki (przez e-mail, bluetooth itp.), binarną przeglądarkę plików APK, zmieniaj właściciela / grupę plików, twórz dowiązania symboliczne, funkcję „Otwórz za pomocą”, MD5, a nawet twórz skróty.

Pobierz Root Explorer ze Sklepu Play (3,99 USD)

11. Menedżer plików Solid Explorer

Menedżer plików Solid Explorer ma zaawansowany poziom bezpieczeństwa, który nie tylko hasłem chroni pliki i foldery, ale może również przypisać to bezpieczeństwo do skanera linii papilarnych (jeśli urządzenie ma taki). Oprócz wszystkich funkcji bezpieczeństwa, jest zgodny z trendem Material Design dla swojego interfejsu użytkownika. Możesz uzyskać dostęp do dwóch niezależnych paneli służących jako przeglądarki plików, mieć niestandardowe ikony, schematy kolorów oraz motywy.

Pobierz Menedżera plików Solid Explorer ze Sklepu Play (Bezpłatnie przez 14 dni, 1,99 USD za pełną wersję)