9 najlepszych zestawów słuchawkowych VR zapewniających wciągające wrażenia w wirtualnej rzeczywistości

Technologia zestawu słuchawkowego VR3 decyduje o stopniu zanurzenia, jakiego możesz doświadczyć.

Mówiąc o wirtualnej rzeczywistości, wielu z nas pomyślałoby o filmach science fiction, takich jak Raport mniejszości. Jednak w dzisiejszych czasach ta technologia pojawia się w naszym codziennym życiu. Od medycyny i gier wideo po edukację, VR jest teraz wszędzie.

Przyjrzyjmy się więc pokrótce koncepcji wirtualnej rzeczywistości.

Co to jest VR lub wirtualna rzeczywistość?

VR lub Virtual Reality to generowane komputerowo cyfrowe środowisko składające się z obiektów i scen, które wydają się być prawdziwe. To środowisko sprawia, że ​​widz czuje, że jest otoczony przez te obiekty. Jeśli mówimy o grach wideo, VR pozwala graczom całkowicie zanurzyć się w rozgrywce. W rezultacie czują, że są jedną z postaci.

Innym świetnym zastosowaniem VR jest edukacja. Na przykład może poinformować uczniów, jak wykonać konkretną operację lub pomóc w poprawie ich treningu sportowego.

Przez kilka lat rzeczywistość wirtualna była tylko koncepcją filozofii i fikcji spekulatywnej. Po połowie ubiegłego wieku niektóre z tych pomysłów zostały wprowadzone w życie. Zastosowane aspekty techniczne były jednak ograniczone, a zatem koncepcja ta nie mogła zyskać komercyjnego szumu. Jednak możliwości techniczne i kilka ciekawych fundamentalnych idei zaczęły tworzyć solidny fundament pod jego przyszłość.

Wraz z nieustanną ewolucją mocy komputerów, grafiki i innych technicznych rozwiązań osiągnęliśmy obecny status VR.

Środowiska VR są postrzegane i doświadczane za pomocą specjalnych urządzeń znanych jako zestawy słuchawkowe VR do kasków.

Czym są zestawy słuchawkowe VR i ich zastosowania?

Gogle VR to urządzenie, które za pomocą treści pomaga przekształcać naturalne środowisko widza. Gogle VR zakłada się na głowę z soczewkami umieszczonymi na oczach. Pomaga to w projekcji obrazu z dowolnego urządzenia, takiego jak smartfon, konsola do gier, komponenty graficzne itp., Do oczu. Tworzy stereoskopowe obrazy 3D, które dają widzom wciągające wrażenie.

Na rynku dostępne są różne rodzaje zestawów słuchawkowych VR należących do różnych marek. Aby pomóc Ci wybrać odpowiedni zestaw słuchawkowy, przeanalizujmy najlepsze opcje, które możesz rozważyć.

Zestawy słuchawkowe premium

Meta Misja 2

Meta Quest 2 jest dostarczany z 2x kontrolerem dotykowym, silikonową osłoną, 2x bateriami AA, kablem do ładowania, przekładką do okularów i zasilaczem. Jest to zaawansowany, wszechstronny zestaw słuchawkowy VR, który oferuje łączność bezprzewodową, wbudowaną baterię i wewnętrzne śledzenie.

Dzięki temu zestawowi słuchawkowemu możesz odkrywać ponad 350 tytułów z dziedziny fitness, gier, rozrywki i nie tylko. Pozwala poczuć się całkowicie zanurzonym w wirtualnym świecie.

Tylko zestaw słuchawkowy HTC Vive Pro 2

Zestaw słuchawkowy HTC Vive Pro 2 pozwala doświadczyć wiodącej w swojej kategorii immersyjności. Ten zestaw słuchawkowy jest idealny do wizualizacji marketingowych, projektowania, precyzyjnego treningu itp. Oferuje szerokie pole widzenia do 120 stopni, które zapewnia lepsze i wygodniejsze wrażenia wizualne.

Ten zestaw słuchawkowy ma częstotliwość odświeżania 120 Hz. Przejrzystość 5K w połączeniu z rozdzielczością 4896 x 2448 zapewnia drobniejsze szczegóły wizualne.

Zestaw słuchawkowy HP Reverb G2 VR

Zestaw słuchawkowy HP Reverb G2 VR jest dostarczany z regulowanymi obiektywami, kontrolerem, głośnikiem firmy Valve, 4 kamerami i panelami LCD 2160 x 2160. Wiodące w branży głośniki i obiektywy zapewniają wyjątkowy obraz i dźwięk. To najlepsza opcja dla jeszcze dłuższych okresów noszenia. Jest dostarczany z kablem słuchawkowym o długości 6 m do komputerów przenośnych i komputerów stacjonarnych.

Oferuje roczną ograniczoną gwarancję na robociznę i części. Ten zestaw słuchawkowy jest idealny do projektowania, gier i treningów.

Opcje ekonomiczne przyjazne dla urządzeń mobilnych

Zestaw słuchawkowy Peiloh VR

Ten zestaw słuchawkowy Peiloh VR ma składaną konstrukcję, dzięki czemu jest kompaktowym i wygodnym produktem. Złożoną konstrukcję można łatwo przenosić w dowolne miejsce. Kąt widzenia 110 stopni pozwala zanurzyć się w filmach, grach lub w dowolnych wrażeniach wizualnych.

Wykorzystuje soczewki o wysokiej przepuszczalności 52 mm z technologią przeciw niebieskiemu światłu, które zapobiegają przedostawaniu się szkodliwego niebieskiego światła do oczu. Jest kompatybilny z nadwzrocznością 200 stopni i krótkowzrocznością 400 stopni z optyczną regulacją widzenia.

VRG-01P Scal zestaw słuchawkowy VR

Ten zestaw słuchawkowy pozwoli Ci przeżyć setki wycieczek terenowych i cieszyć się nauką z pierwszej ręki. Pozwala chodzić po dinozaurach, odkrywać Układ Słoneczny i podróżować po świecie z wciągającym uczuciem.

Ten gadżet jest idealny dla uczniów klasowych, jak i dzieci w domu. Wygodna, wytrzymała pianka sprawia, że ​​ten zestaw słuchawkowy pasuje do każdego rozmiaru i kształtu twarzy. Kostka scalająca pozwala doświadczyć rzeczywistości mieszanej.

Zestaw słuchawkowy OIVO VR

Ten zestaw słuchawkowy VR jest specjalnie zaprojektowany dla modeli Nintendo Switch i Nintendo Switch OLED. Składa się z materiałów Oxford i EVA, dzięki czemu jest lżejszy i wytrzymalszy.

Posiada ergonomiczny kształt, który pomaga dopasować jego rozmiar do każdej głowy. Możesz również nosić ten zestaw słuchawkowy z okularami korekcyjnymi.

Zestaw słuchawkowy Missisi VR

Pozwala doświadczyć wysokiej jakości treści VR i wejść do świata 360 stopni. System operacyjny tego zestawu słuchawkowego jest całkowicie zoptymalizowany pod kątem rozrywki, rzeczywistości wirtualnej, integracji aplikacji i interakcji społecznościowych. Ten zestaw słuchawkowy jest w pełni kompatybilny z systemem Android. Nie jest jednak kompatybilny z niektórymi funkcjami systemu iOS.

Maska na oczy, którą nosi, jest łatwa do usunięcia i oczyszczenia. Oprócz tego otrzymujesz dodatkową maskę na oczy z tym zestawem słuchawkowym.

Okulary VR VRGProx7 Fbrand

Ten zestaw słuchawkowy VRGProx7 jest przyjazny dla użytkowników krótkowzrocznych w zakresie 800 stopni. Dzięki temu nie musisz nosić okularów krótkowzroczności. Jest kompatybilny ze smartfonami od 5 do 7 cali.

Posiada szerokie pole widzenia 120 stopni. Pozwala to również przełączać się między telefonami. Możesz oglądać obrazy z 20% ostrością.

VR Zestaw słuchawkowy VR SHINECON do wirtualnej rzeczywistości

Ten zestaw słuchawkowy VR doskonale nadaje się do większości smartfonów o rozmiarach od 4,7 do 6,5 cala. Im większy rozmiar ekranu, tym lepsza rozdzielczość, a co za tym idzie lepszy efekt 3D. Możesz używać tego zestawu słuchawkowego bez okularów, pod warunkiem, że ostrość Twojego oka nie przekracza 500 stopni.

Ten zestaw słuchawkowy VR wykorzystuje materiał ABS do konstrukcji i soczewkę z żywicy 40 mm. Soczewki ochronne produkcji japońskiej chronią oczy przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła.

Wniosek

Są to więc najlepsze opcje zestawu słuchawkowego VR, które możesz rozważyć jako niezapomniane wrażenia VR. Wybierz w zależności od urządzenia i innych wymagań wstępnych. Możesz także zbadać różnicę między rzeczywistością rozszerzoną a rzeczywistością wirtualną.

x