9 witryn ze zdjęciami premium do Twojego następnego projektu [2023]

Zdjęcia stockowe są obecnie najczęściej używanym rodzajem zdjęć wykorzystywanym przez firmy i twórców treści. Załatwimy Ci kilka witryn ze zdjęciami premium do Twoich projektów.

Wszystkie platformy internetowe są w dużym stopniu uzależnione od ich elementów wizualnych. Uzyskanie wyjątkowych, wysokiej jakości zdjęć na Twoją stronę internetową może być trudne, jeśli nie masz dostępu do drogiego sprzętu, bogatego doświadczenia i dużej ilości wolnego czasu. Tutaj na ratunek przychodzą zdjęcia lub obrazy stockowe.

Chociaż mają złą reputację z powodu tandetnych, niskiej jakości zdjęć, biblioteki zasobów są obecnie dobrym wyborem. Jakość jest często doskonała, niezależnie od tego, czy mówimy o małych, średnich czy kolosalnych witrynach ze zdjęciami stockowymi. Istnieje również znacznie większa różnorodność pod względem przedstawionych osób.

W tym artykule omówimy, w jaki sposób użycie odpowiednich zdjęć stockowych może wpłynąć na wizerunek Twojej marki lub ją złamać. Omówimy również, dlaczego zdjęcia premium są lepsze niż darmowe obrazy beztantiemowe. Na koniec przyjrzymy się najlepszym stronom ze zdjęciami stockowymi premium do Twojego następnego projektu.

Co to są zdjęcia stockowe?

Zdjęcie stockowe to obraz, który można kupić z licencją do użytku osobistego lub zawodowego. Urok fotografii stockowej polega na tym, że można natychmiast znaleźć idealne zdjęcie, przeszukując witrynę ze zdjęciami stockowymi. Inną opcją, która może być kosztowna, jest zaangażowanie fotografa w celu dostarczenia unikalnego materiału.

Zdjęcia stockowe oferują firmom i twórcom liczne korzyści, ale oszczędność czasu i pieniędzy to najbardziej widoczne, zauważalne i natychmiastowe korzyści. Obrazy seryjne zostały już utworzone i są dostępne do użytku. Możesz pobrać licencję i korzystać z niej zgodnie z uzgodnionymi warunkami, gdy tylko za nią zapłacisz.

Czym różnią się zdjęcia stockowe od zwykłych zdjęć?

Zdjęcia stockowe to już istniejące obrazy, które można licencjonować, uiszczając opłatę fotografom, którzy je wykonali, a także agencjom odpowiedzialnym za utrzymywanie ich w obiegu. Dzięki temu klient kupujący obrazy ma swobodę ich zgodnego z prawem wykorzystania w różnych kontekstach, podczas gdy autor zachowuje prawa autorskie do dzieła.

Jednak obrazy stockowe obejmują znacznie więcej niż tylko fotografię. Pliki wektorowe są dostępne jako ilustracje, edytowalne szablony materiałów do druku, grafiki do mediów społecznościowych itp. Mogą nawet oferować filmy stockowe, modele 3D i muzykę odpowiednią do infografik, które są dostępne na zasadzie licencji.

W przypadku fotografii stockowej fotograf przesyła zdjęcie i inne materiały wizualne, które już sfotografował, zmienił i dopracował do wykorzystania w różnych kreatywnych kontekstach. Zazwyczaj wysyłają je do firmy zajmującej się magazynami zdjęć, która dzieli się zyskami z licencji z fotografem.

Mówiąc prościej, zdjęcia stockowe dają konsumentom często potrzebne obrazy bez pytania o autorstwo, a fotografom prostszą metodę zarabiania pieniędzy na swojej pracy.

Jak zdjęcia stockowe mogą wpłynąć na wizerunek Twojej marki?

Zatrudnienie fotografa lub grafika do stworzenia niepowtarzalnego wizerunku firmy kosztuje i wymaga czasu. Oprócz kosztownych honorariów wypłacanych profesjonalistom, między wypożyczeniem a dostarczeniem gotowych zdjęć mogą upłynąć tygodnie lub nawet dłużej.

Te same problemy pojawiają się podczas zdobywania narzędzi i umiejętności potrzebnych do tworzenia własnych obrazów. Jak właśnie przeczytaliśmy, obrazy stockowe zostały już wyprodukowane i są dostępne do użytku.

Jednym z najważniejszych narzędzi do konwersji firmy jest jej strona internetowa, a używanie tandetnych obrazów stockowych może tylko pogorszyć sprawę. Słabe zdjęcia stockowe to coś więcej niż tylko tandetne i mdłe. Może to również spowodować, że odwiedzający opuszczą Twoją witrynę, a co za tym idzie, Twoją firmę.

Słabe zdjęcia stockowe wydają się być cieplejsze i bardziej zachęcające. Konsumenci wolą dowiedzieć się, dlaczego iw jaki sposób Twoja firma może zaspokoić ich wymagania, zamiast być pouczanym. Jeśli zdjęcia giełdowe wydają się nadmiernie zorientowane na sprzedaż, potencjalni nabywcy mogą się zniechęcić.

To jest powód, dla którego wybór odpowiedniego obrazu stockowego jest kluczowym zadaniem. Zdjęcia stockowe z pewnością mogą zbudować lub zepsuć wizerunek Twojej marki, ale dzięki odpowiedniej wiedzy i spostrzeżeniom możesz sprawić, że Twoja firma prosperuje, korzystając ze zdjęć stockowych.

Dlaczego zdjęcia premium stock są lepsze niż darmowe obrazy beztantiemowe?

Licencja nieodpłatna pozwala na różnorodne zastosowania. Dozwolone jest umieszczanie zdjęć w większych projektach tylko przez firmy zajmujące się fotografiami stockowymi.

Zdjęcie należy edytować i dostosować, aby pasowało do twojego projektu, a nie być pokazane dokładnie tak, jak je otrzymałeś. Nawet najdrobniejsze zmiany, takie jak niewielkie przycięcie lub filtr obrazu, są akceptowalne na większości witryn ze zdjęciami stockowymi.

Ze względu na niższe koszty początkowe i nieograniczone możliwości użytkowania, zdjęcia bez tantiem są bezsprzecznie najbardziej opłacalną opcją.

Za każde kolejne użycie należy zapłacić osobno, a zdjęcia z giełdy są droższe z góry. Możesz jednak zapłacić więcej za wyłączne użytkowanie, a jakość jest zazwyczaj lepsza. Obraz stockowy jest rzadziej używany, nawet jeśli nie płacisz za wyłączne prawa ze względu na ograniczenia finansowe niektórych klientów.

Adobe Stock

Adobe Stock to oddział firmy programistycznej Adobe. Aby pomóc Ci znaleźć idealne zdjęcie do Twoich artystycznych przedsięwzięć, ta baza danych została starannie dobrana i zawiera fotografie, filmy, rysunki, grafikę wektorową, szablony i materiały 3D.

Jest łatwo dostępny za pośrednictwem strony internetowej. Ponadto jest połączony z platformą Creative Cloud, dzięki czemu jest łatwy w użyciu w dowolnym produkcie Adobe, w tym w Photoshopie i Illustratorze.

Oprócz bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego Adobe pobiera również opłaty za swoje usługi poza tym okresem. Miesięczne członkostwo obejmuje „standardowe materiały”, takie jak typowe zdjęcia, szablony, modele 3D i ścieżki muzyczne. Jego 10 podstawowych zasobów jest uwzględnionych w podstawowej cenie subskrypcji 29,99 USD. Musisz zapłacić 199,99 USD miesięcznie za 750 podstawowych aktywów.

Shutterstock

Ogromną witryną ze zdjęciami stockowymi jest Shutterstock. Jest to największa dostępna witryna ze zdjęciami stockowymi, z ponad 1 miliardem obrazów dostępnych do wyszukiwania. Byli wśród oryginalnych witryn ze zdjęciami stockowymi, co wyjaśnia, dlaczego.

W swoich zasobach uczestniczy około miliona różnych fotografów. Shutterstock zapewnia możliwości edycji online, a także jest połączony z programami Adobe Creative Cloud, jeśli chcesz zmodyfikować swoje zdjęcia.

Oprócz korzystania z przeglądarki do przeglądania, możesz pobierać obrazy za pośrednictwem aplikacji na iOS i Androida.

Rozszerzenie Chrome porówna każdy obraz należący do domeny publicznej, który wybierzesz z internetu, z odpowiadającym mu obrazem w Shutterstock.

Depositphotos

Depositphotos to jedna z najbardziej imponujących witryn ze zdjęciami stockowymi. Masz szeroki wybór opcji ze względu na głębokość bazy danych, od stylizowanych zdjęć po bardziej beztroskie i proste.

Ponadto oferują efekty specjalne, szablony, muzykę i filmy, które są bezpłatne. Zaawansowany pasek wyszukiwania na Depositphotos pozwala nawet na przeglądanie pod kątem kamery.

Możesz wybrać żądany rozmiar i jakość po wybraniu obrazu. Zapewniają porównywalne wybory zdjęć poniżej Twoich, które mogą być bardziej odpowiednie dla Twoich celów. Na Depositphotos dostępnych jest kilka narzędzi, z których również możesz skorzystać.

Obejmują one narzędzia, które mogą ulepszyć Twój obraz lub wyeliminować tło. Dla tych, którzy mogliby być bardziej biegli w edycji, jest to pomocne.

Depositphotos ma wiele opcji płatności. Mają miesięczne stawki płatności w zależności od liczby zdjęć pobranych ze strony internetowej. Waha się od 13 do 299 USD, w zależności od pobieranych zdjęć.

Freepik

Freepik to biblioteka obrazów zapewniająca użytkownikom zarówno bezpłatne, jak i płatne obrazy stockowe. Fotografie, rysunki i obrazy wektorowe są częścią materiałów tworzonych i rozpowszechnianych przez platformę internetową. Podstawowe wersje premium kosztują prawie 14 USD miesięcznie.

Platforma wykorzystuje podejście freemium do dystrybucji treści, umożliwiając użytkownikom dostęp do większości z nich bez żadnych kosztów, ale także oferując możliwość wykupienia dodatkowych korzyści, w tym dostępu do dodatkowych zasobów premium, wyboru nieprzypisywania konsumowanych treści lub bardziej znaczącego liczba dziennych pobrań.

krępy

Stocksy działa na zasadzie współpracy, w przeciwieństwie do wielu innych firm zajmujących się fotografią stockową. Ta strona internetowa daje współpracującym artystom udziały w biznesie i bardziej znaczące cięcie wpływów ze sprzedaży. Dla projektantów i fotografów jest to niewątpliwie korzystne.

Reklamuje się jako agencja zajmująca się udostępnianiem dzieł sztuki, nieodpłatnymi zdjęciami stockowymi i wideo. Dzięki tej zasadzie znalezienie oryginalnego, niezwykle autentycznego materiału staje się proste. Jego bezpłatna licencja ma cenę wywoławczą 15 USD.

Obrazy Getty’ego

W serwisie Getty Images można znaleźć duży wybór obrazów, wektorów, grafik, filmów i plików audio, w tym obrazy artystyczne, dziennikarskie, współczesne i historyczne pochodzące z ich zarchiwizowanych materiałów. Ceny za każdy rozmiar obrazu (bardzo mały, mały, średni i ogromny), który możesz kupić, zmienią się w zależności od rozmiaru.

Dostępnych jest również wiele zasobów, materiałów i usług, które pomogą Ci perfekcyjnie zakończyć pracę. Dzięki oszczędnościom na zakupie pakietów zdjęć pojedyncze zdjęcia zaczynają się od 375 USD lub 499 USD za pobranie. Istnieją opcje z nieograniczonymi możliwościami pobierania i współpracy, jeśli potrzebujesz zdjęć dla zespołu.

iStock

iStock zapewnia prawie wszystko, czego potrzebujesz, w tym zdjęcia, grafikę, szablony kampanii reklamowych, a także edytor wideo. Jest filią ogromnej bazy danych Getty Images. iStock będzie fantastyczną alternatywą, jeśli możesz pracować tylko z jedną platformą stockową.

To fantastyczna opcja dla właścicieli małych firm, którzy chcą uzyskać dostęp do bogactwa gotowych materiałów. Istnieją reklamy w mediach społecznościowych, plakaty i filmy. Zapewniają podstawowe, premium i premium + subskrypcje wideo. W zależności od rodzaju i ilości informacji, które chcesz pobrać, miesięczna opłata wynosi od 29 do 333 USD.

Bloki fabularne

Storyblocks zapewnia nieograniczony dostęp do zdjęć, filmów i muzyki wybranych przez międzynarodowy zespół profesjonalnych fotografów. Tworzenie folderów, pobieranie podglądów ze znakami wodnymi w celu przetestowania idealnego obrazu do osobistego lub zawodowego projektu, organizowanie pobranych plików i udostępnianie folderów zespołowi lub klientom jest możliwe po utworzeniu konta.

Interfejs użytkownika Storyblocks jest jasny i prosty. Wszystko jest wolne od opłat licencyjnych. Dlatego nawet po wygaśnięciu subskrypcji możesz nadal z niej korzystać.

Dostępnych jest kilka rozwiązań dla każdego motywu do celów osobistych lub zawodowych. Nieograniczone pobieranie obrazów i filmów jest dostępne za 29 USD miesięcznie lub 349 USD rocznie.

Elementy Envato

W Envato Elements dostępne są miliony zasobów, w tym obrazy giełdowe, kroje pisma, muzyka i układy witryn. Oprócz wszystkich tych zasobów wizualnych miałbyś dostęp do ich narzędzi do zarządzania firmą i kursów instruktażowych z członkostwem. Dla programistów i projektantów stron internetowych jest to naprawdę fantastyczne źródło informacji.

Możesz przeglądać ich bibliotekę zdjęć w poszukiwaniu konkretnych, pięknie zrobionych zdjęć za pomocą tagów, orientacji, kolorów tła i tagów. Indywidualny plan Envato kosztuje 16,50 USD miesięcznie, a zespoły składające się z pięciu członków zaczynają się od 10,75 USD miesięcznie na osobę, a ceny spadają wraz z dodawaniem większej liczby osób. Plan Enterprise nie ma ustalonego kosztu.

Wniosek

Najlepiej byłoby zawsze używać autentycznych, trafnych i realistycznych zdjęć, o ile to możliwe, w materiałach wizualnych. Robienie zdjęć do każdego tematu lub wybieranie z własnych archiwów zdjęć byłoby pracochłonnym zadaniem. Zdjęcia stockowe mogą być mądrą alternatywą do wykorzystania, jeśli spełniają wymagania firm.

Niektórzy krytycy twierdzą, że powinieneś powstrzymać się od używania zdjęć stockowych, ponieważ są one złej jakości, generyczne i często używane, co obniża wartość i reputację Twojej firmy.

Mylą się jednak. Obecnie firmy oferujące zdjęcia stockowe dostarczają wysokiej jakości obrazy o znacznej wartości estetycznej i ekonomicznej. Możesz zmieniać obrazy, aby wyglądały na zgodne z marką i wyróżniały się.

Możesz także znaleźć doskonałych dostawców filmów stockowych do promocji swojego produktu.

x