9 zoptymalizowanych typów maszyn wirtualnych w chmurze pod kątem dużych obciążeń

Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dla maszyn wirtualnych w chmurze (VM). Stąd konieczność wybrania maszyny wirtualnej w chmurze, która może prawidłowo obsługiwać obciążenia i aplikacje. Zanim zagłębimy się w różne zoptymalizowane typy maszyn wirtualnych w chmurze dla aplikacji o dużym obciążeniu, przejrzyjmy koncepcję maszyn wirtualnych w chmurze, przypadki użycia i dlaczego potrzebujemy ich optymalizacji.

Co to jest maszyna wirtualna w chmurze?

Cloud Virtual Machine (VM) to fizyczny komputer, który działa na zdalnym serwerze gdzieś w chmurze, umożliwiając użytkownikom uruchamianie systemów operacyjnych i aplikacji. Po prostu symulują środowisko fizycznego urządzenia i dają użytkownikom zdalny dostęp do zasobów obliczeniowych przez Internet.

Maszyny wirtualne w chmurze są znacznie bardziej wydajne i opłacalne niż komputery fizyczne, ponieważ są współużytkowane przez użytkowników i nie są przez nich zarządzane, co eliminuje koszty i inżynierię pozyskiwania i konfigurowania tych serwerów.

Korzyści z maszyny wirtualnej w chmurze

Ekonomiczny

Maszyny wirtualne w chmurze są znacznie bardziej opłacalne w porównaniu z konfiguracją fizycznego sprzętu i urządzeń. Maszyny wirtualne w chmurze działają w modelu pay-as-you-go (PAYG), co oznacza, że ​​użytkownicy płacą tylko za zasoby, z których korzystają i nic więcej, w przeciwieństwie do sytuacji, gdy użytkownicy sami konfigurują sprzęt.

Usługi te są współdzielone przez wielu użytkowników, co powoduje rozłożenie kosztów i znacznie bardziej ekonomiczny wybór dla firm i organizacji.

Skalowalność

Istotną zaletą maszyn wirtualnych w chmurze jest to, że są one wysoce skalowalne, co pozwala użytkownikom zwiększać lub usuwać zasoby w razie potrzeby. Firmy o różnym obciążeniu pracą mogą z tego skorzystać, ponieważ mają zasoby, które mogą się rozwijać, gdy jest to wymagane, i zmniejszać, gdy nie. Nadal wykorzystując płacenie tylko za usługi używane w konkretnej instancji.

Elastyczność

Maszyny wirtualne w chmurze są wykorzystywane do różnych celów, co czyni je elastycznymi. Pozwalają użytkownikom uruchamiać różne systemy operacyjne i oprogramowanie w różnych środowiskach. Ta elastyczność sprawia, że ​​testowanie i rozwój są bardziej dostępne i pomagają firmom dostosować się do zmieniających się wymagań sprzętowych.

Wybór maszyny wirtualnej w chmurze

Decydując się na maszynę wirtualną Cloud do wykorzystania w dowolnym projekcie, warto wziąć pod uwagę następujące czynniki.

Budżet

Usługi w chmurze działają w modelu PAYG. Niemniej jednak, zanim zdecydujesz się na usługodawcę, musisz wziąć pod uwagę ceny za usługę, ponieważ może to kosztować od kilku dolarów do setek miesięcznie w zależności od użytkowania – co prowadzi nas do następnego czynnika.

Obciążenie pracą

Typ obciążenia, które musisz uruchomić, określi typ potrzebnej maszyny wirtualnej. Różne maszyny wirtualne w chmurze są zoptymalizowane pod kątem określonych obciążeń, takich jak:

 • Cel ogólny — Zrównoważ stosunek procesora do pamięci.
 • Zoptymalizowany pod kątem obliczeń — wysoki procesor
 • Zoptymalizowany pod kątem pamięci — Wysoka pamięć
 • Zoptymalizowana pamięć masowa — większa ilość miejsca na dysku
 • Optymalizacja kosztów — priorytet niskich kosztów
 • Zoptymalizowany pod kątem akceleratora — wysokowydajny procesor graficzny
 • Wysoka wydajność, najszybszy i najpotężniejszy procesor

Maszyna wirtualna o wysokiej wydajności obliczeniowej jest idealna dla firm zajmujących się dużymi zbiorami danych ze względu na potężny procesor. Maszyna wirtualna zoptymalizowana pod kątem GPU jest najlepsza, jeśli jesteś firmą zajmującą się projektowaniem graficznym. W związku z tym użytkownik/firmy muszą wziąć pod uwagę przypadek użycia, aby wybrać odpowiednie maszyny wirtualne

Bezpieczeństwo

Maszyny wirtualne w chmurze są bezpieczne i niezbędne dla firm z wrażliwymi danymi. Użytkownicy muszą znać architekturę bezpieczeństwa wybranego dostawcy usług w chmurze, aby dowiedzieć się, jak rozwiązywane są problemy z bezpieczeństwem.

Upewnij się, że Twoja infrastruktura może wytrzymać atak i odeprzeć go bez utraty poufnych danych na rzecz złośliwych aktorów. Weź również pod uwagę reputację dostawcy, umowy SLA, strategię przełączania awaryjnego i inne krytyczne elementy, które mają wpływ na bezpieczeństwo Twoich danych.

Różne maszyny wirtualne w chmurze są optymalizowane w oparciu o określone funkcje. W tej sekcji przejrzymy niektóre maszyny wirtualne i poznamy ich specyfikację oraz najlepiej dopasowane przypadki użycia.

Maszyny wirtualne Google Cloud Tau

Maszyny wirtualne Google Cloud Tau to nowa generacja maszyn wirtualnych, które oferują lepszą wydajność, skalowalność i opłacalność. Najnowsze procesory Intel i AMD napędzają te maszyny wirtualne, a ich funkcje sprawiają, że są one odpowiednie do różnych obciążeń.

Maszyna wirtualna C2 ma do 56 procesorów wirtualnych, 12 TB pamięci, 60 TB pamięci masowej i możliwość pracy w sieci do 10 Gb/s. Maszyna wirtualna C2 jest odpowiednia do uczenia maszynowego, przetwarzania dużych zbiorów danych i aplikacji obliczeniowych o wysokiej wydajności. Ogólnie każde obciążenie intensywnie korzystające z obliczeń będzie dobrze działać na tej maszynie wirtualnej.

Maszyna wirtualna M2 ma do 64 procesorów wirtualnych, 256 GB pamięci, 60 TB pamięci masowej i możliwość pracy w sieci do 10 Gb/s. Maszyna wirtualna M2 jest przeznaczona do aplikacji intensywnie korzystających z pamięci, takich jak bazy danych, serwery sieciowe i strumieniowe przesyłanie multimediów.

Maszyna wirtualna A2 jest przeznaczona do aplikacji z obciążeniami intensywnie wykorzystującymi pamięć, takimi jak bazy danych, serwery internetowe i strumieniowe przesyłanie multimediów. Ma do 96 procesorów wirtualnych, 48 TiB pamięci, 60 TB pamięci masowej i możliwość pracy w sieci do 10 Gb/s.

AWS EC2

AWS EC2 Accelerated computing i HPC Optimized są zoptymalizowane pod kątem rozwiązań, które mogą przyspieszyć obciążenie pracą i wdrażać obliczenia o wysokiej wydajności, a przy tym są wysoce skalowalne, ekonomiczne i łatwe w użyciu.

AWS Accelectrate computing zapewnia rozwiązania VM wykorzystujące akceleratory sprzętowe lub koprocesory do wykonywania funkcji. Instancje obliczeniowe z akceleracją AWS są obsługiwane przez procesory graficzne NVIDIA i skalowalny procesor Intel Xeon.

Zostały zaprojektowane do obsługi obciążeń intensywnie korzystających z grafiki (uczenie maszynowe, renderowanie wideo i obliczenia naukowe) oraz obciążeń obliczeniowych (modelowanie finansowe, przetwarzanie sygnałów i genomika) i są podłączone do szybkiej sieci InfiniBand.

Instancje AWS HPC Optimized są idealne dla aplikacji, które korzystają z wysokowydajnych procesorów intensywnie przetwarzających dane i są ograniczone pamięcią, takich jak duże, złożone symulacje i obciążenia związane z głębokim uczeniem.

Jest zasilany procesorami trzeciej generacji AMD EPYC i Intel Xeon Scalable, odpowiednimi do obliczeniowej dynamiki płynów, dynamiki molekularnej, prognozowania pogody, symulacji zderzeń, symulacji zbiorników sejsmicznych i symulacji strukturalnych.

AWS oferuje różne modele cenowe, w tym plany na żądanie i plany oszczędnościowe i nie tylko. Aby uzyskać wycenę, skorzystaj z kalkulatora cen AWS lub skontaktuj się z ich zespołem sprzedaży w celu uzyskania wyceny.

Kropelka Premium DigitalOcean

DigitalOcean Premium Droplet oferuje lepszą wydajność i niezawodność w przypadku dużych obciążeń. Jest zasilany przez procesor Intel Cascade Lake lub AMD EPYC Rome i ma pamięć masową NVMe SSD.

Droplety premium mają szereg funkcji, które czynią je odpowiednimi do dużych obciążeń, takich jak: do 40 procesorów wirtualnych, 256 GB pamięci RAM, pamięć masowa NVMe SSD, dedykowane Hyper Threading (dla lepszego przetwarzania równoległego) i przepustowość sieci do 10 Gb/s.

Nadają się do obciążeń, takich jak strumieniowe przesyłanie multimediów, gry online, uczenie maszynowe, przetwarzanie dużych zbiorów danych i obliczenia o wysokiej wydajności.

Ceny dropletów różnią się w zależności od wybranej instancji. Standardowy plan Basic Droplets zaczyna się od 4 USD miesięcznie, a dane wywiadowcze premium zaczynają się od 7 USD miesięcznie. Aby uzyskać rzeczywiste ceny dla swojego przypadku użycia, przejrzyj stronę z cenami Droplets, aby uzyskać dane wyceny.

Maszyna wirtualna platformy Azure

Serie maszyn wirtualnych platformy Azure (serie M, H i Mv2) oferują zoptymalizowane korzyści, które są dostosowane do dużych obciążeń.

Maszyny wirtualne serii M są zoptymalizowane pod kątem pamięci i idealnie nadają się do dużych obciążeń pamięci. Seria M zapewnia do 4 TB pamięci RAM na pojedynczej maszynie wirtualnej i do 128 procesorów wirtualnych na jednej maszynie wirtualnej, aby umożliwić wysokowydajne przetwarzanie równoległe.

Są idealne do obciążeń/aplikacji, takich jak bazy danych, serwery internetowe, strumieniowe przesyłanie multimediów, przetwarzanie dużych zbiorów danych i wysokowydajne obliczenia.

Maszyny wirtualne z serii H oferują do 128 procesorów wirtualnych i 12 TB pamięci na instancję. Najlepiej nadają się do uczenia maszynowego, przetwarzania dużych zbiorów danych i obliczeń o wysokiej wydajności. Obejmuje:

 • Maszyny wirtualne z serii HB są zoptymalizowane pod kątem aplikacji HPC i wyposażone w maksymalnie 120 rdzeni procesorów AMD EPYC serii 7003 i 448 GB pamięci RAM
 • Maszyny wirtualne z serii HC są zoptymalizowane pod kątem aplikacji HPC opartych na intensywnych obliczeniach. Wyposażone są w 44 rdzenie procesora Intel Xeon Platinum 8168 i 8 GB pamięci RAM na rdzeń procesora.

Maszyny wirtualne z serii Mv2 Maszyny wirtualne z serii Azure Mv2 są wielowątkowe i wyposażone w procesory Intel Xeon Platinum 8180M 2,5 GHz (Skylake). Jest to maszyna wirtualna o największej pamięci na platformie Azure, która zapewnia niezrównaną wydajność obliczeniową do obsługi obciążeń intensywnie korzystających z pamięci.

Ceny serii Azure H, M i Mv2 zaczynają się odpowiednio od 581,08 USD miesięcznie, 1121,28 USD miesięcznie i 16 286,30 USD miesięcznie.

Dedykowany procesor Linode

Dedykowany procesor Linode jest odpowiedni do obciążeń/aplikacji intensywnie korzystających z procesora, takich jak kodowanie wideo, uczenie maszynowe, analiza danych i inne. Jest to możliwe, ponieważ każda instancja ma przydzielone dedykowane rdzenie procesora.

Zalecane obciążenie Linode obejmuje:

 • Profesjonalne strony internetowe i e-commerce
 • Łańcuchy narzędzi CI/CD i serwery kompilacji
 • Serwery gier
 • Transkodowanie audio i wideo
 • Big data (i analiza danych)
 • Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja
 • Bazy danych o dużym natężeniu ruchu

Linode oferuje do 512 GB pamięci RAM, 64 rdzenie procesora i 7200 dysków SSD. Ceny tego narzędzia zaczynają się od 36 USD miesięcznie lub 0,054 USD za godzinę za 4 GB pamięci RAM, 2 procesory i 80 GB pamięci.

Zoptymalizowane instancje chmurowe Vultr

Zoptymalizowane Instancje Chmury Vultr mają służyć jako alternatywy dla EC2. Jego zoptymalizowane instancje w chmurze są tworzone dla różnych zastosowań w przedsiębiorstwach.

 • Instancja ogólnego przeznaczenia: ta instancja równoważy zasoby procesora, pamięci RAM i dysków SSD NVMe. Jest idealny do serwerów sieciowych i aplikacji, handlu elektronicznego, serwerów gier, strumieniowego przesyłania wideo i audio, udostępniania interfejsów API i relacyjnych baz danych.
 • Instancja zoptymalizowana pod kątem procesora: zaprojektowana z myślą o aplikacjach związanych z mocą obliczeniową, oferuje większą pojemność procesora niż pamięć RAM i dysk SSD NVMe. Ta instancja najlepiej nadaje się do kodowania wideo, przetwarzania wsadowego, CI/CD, obliczeń o wysokiej wydajności (HPC), wyświetlania reklam i przetwarzania analitycznego.
 • Instancja zoptymalizowana pod kątem pamięci masowej: organizacje pracujące z dużymi nierelacyjnymi bazami danych, takimi jak Cassandra i MongoDB, a także z przetwarzaniem transakcji online o wysokiej częstotliwości (OLTP), odkryją, że duża pojemność pamięci masowej NVMe SSD w połączeniu z umiarkowanymi możliwościami procesora i pamięci RAM jest korzystna dla ich zastosowań.
 • Instancje zoptymalizowane pod kątem pamięci: zaprojektowane z myślą o aplikacjach ograniczających pamięć, takich jak bazy danych typu open source, takie jak MySQL, bazy danych i pamięci podręczne w pamięci oraz analizy w czasie rzeczywistym — te maszyny wirtualne oferują większą pojemność pamięci RAM w porównaniu z procesorami i dyskami SSD NVMe.

Maszyny wirtualne Vultr mają około 32 lokalizacji serwerów i obsługują różne systemy operacyjne, w tym CentOS, Debian, Ubuntu, Windows i FreeBSD. Kwota, jaką zapłacisz za to rozwiązanie, zależy od wybranego typu instancji.

Ogólny cel zaczyna się od 30 USD miesięcznie, zoptymalizowany pod kątem procesora zaczyna się od 28 USD miesięcznie, zoptymalizowany pod kątem pamięci zaczyna się od 40 USD miesięcznie, a maszyna wirtualna zoptymalizowana pod kątem pamięci masowej zaczyna się od 75 USD miesięcznie.

IOPS OVHcloud

Zbudowana z myślą o serwerach bazodanowych i aplikacjach big data, instancja OVHcloud IPOS pomaga poprawić wydajność transakcji dyskowych w chmurze publicznej, aby była ona szybsza. Te instancje oferują do czterech dysków NVMe, każdy z pamięcią masową 1,9 TB i co najmniej 400 000 IOPS.

Infrastruktura i usługi OVHcloud IPOS są zgodne ze standardami branżowymi i posiadają certyfikaty ISO/IEC 27001, 27017, 27018 i 27701.

Ceny OVHcloud IOPS zaczynają się od 0,488 USD za godzinę. Obejmuje to 45 GB pamięci, 8 rdzeni wirtualnych, 50 GB pamięci masowej SSD i dyski NVMe o pojemności 1,9 TB.

Serwery chmurowe UpCloud

Serwery chmury UpCloud oferują maszyny wirtualne zoptymalizowane pod kątem procesora i pamięci, odpowiednie do obciążeń z dużymi wymaganiami dotyczącymi przetwarzania i pamięci.

Napędza go skalowalny procesor Intel Xeon, który oferuje do 64 procesorów wirtualnych i 384 GB pamięci. UpCloud to dobry wybór w przypadku obciążeń, takich jak bazy danych, serwery WWW, CDN, HPC, AI i ML.

Cena tego rozwiązania zależy od wybranego planu. Plany ogólnego przeznaczenia UpCloud zaczynają się od 7 € miesięcznie lub 0,0104 € za godzinę; plany z wysokim procesorem zaczynają się od 130 € miesięcznie lub
0,1935 € za godzinę, a plany o dużej pamięci zaczynają się od 40 € miesięcznie lub 0,0595 € za godzinę. Aby uzyskać rzeczywistą stawkę, skontaktuj się z ich zespołem sprzedaży w celu uzyskania wyceny.

Serwer wirtualny IBM Cloud

Maszyny wirtualne IBM Cloud Virtual Server o bardzo dużej pamięci są zoptymalizowane pod kątem obciążeń intensywnie korzystających z danych. Zapewnia wysoką wydajność obliczeniową i niezrównaną pojemność pamięci, co czyni go dobrym wyborem dla firm wymagających dużej pamięci bez uszczerbku dla wydajności obliczeniowej.

Ultrawysoka pamięć w chmurze IBM jest obsługiwana przez procesor Intel Xeon z 28 GB pamięci RAM na procesor wirtualny do obsługi baz danych OLTP w pamięci. Jest również wyposażony w pamięć masową NVMe SSD szybszą niż tradycyjne dyski twarde. Najlepiej nadaje się do serwerów WWW, baz danych, sieci CDN, obciążeń HPC, ML i AI.

Wniosek

Dostawcy maszyn wirtualnych w chmurze stale ulepszają swoje usługi, aby sprostać rosnącym potrzebom firm. Korzystanie ze zoptymalizowanej maszyny wirtualnej oferuje wiele korzyści, od oszczędności kosztów, przez skalowalność, po elastyczność i nie tylko.

Wybór najlepszych maszyn wirtualnych zależy od Twoich unikalnych potrzeb i preferencji w zakresie obciążeń. Przeanalizuj swoje potrzeby i upewnij się, że wybierasz odpowiednie maszyny wirtualne do swojego obciążenia, biorąc pod uwagę mocne i słabe strony.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi platformami hostingu w chmurze dla startupów i dużych organizacji.