Twórz palety kolorów na swoim iPhonie i synchronizuj z komputerem Mac

Sip to znakomita aplikacja przeznaczona dla systemu Mac, która zadebiutowała w 2012 roku. Umożliwia użytkownikom wybieranie kolorów z ekranu i przekształcanie ich w 12 różnych formatach. Jak dotąd, to jedno z moich ulubionych narzędzi, które zdecydowanie polecam każdemu, kto zajmuje się projektowaniem stron internetowych lub aplikacji na Macu. Deweloperzy wprowadzili niedawno wersję tej aplikacji na iOS, która jest dostępna za darmo, więc postanowiłem ją przetestować. Sip Color przypomina to, co oferowało Adobe Color (wcześniej znane jako Adobe Kuler) w momencie swojego debiutu. Możesz utworzyć konto i zapisać swoje palety kolorów w chmurze, co umożliwia ich dostępność także na komputerze Mac (pod warunkiem posiadania Sip Pro). Istnieje również możliwość wyodrębnienia schematu kolorów z obrazu z kamery na żywo lub z galerii zdjęć.

Po uruchomieniu aplikacji możesz dostosować jasność ekranu. Choć założenie konta jest opcjonalne, warto to zrobić, jeśli chcesz synchronizować swoje schematy kolorów z chmurą. Utworzone palety zostaną zapisane na urządzeniu i zarchiwizowane podczas tworzenia kopii zapasowej. Aby synchronizować je z chmurą, wystarczy dotknąć ikony profilu w prawym górnym rogu i założyć bezpłatne konto.

Aby dodać nową paletę, wystarczy dotknąć przycisku plusa i wybrać, czy chcesz stworzyć motyw z zdjęcia, czy z kamery na żywo. Możesz korzystać zarówno z przedniego, jak i tylnego aparatu, a także aktywować lampę błyskową. Sip generuje pięć motywów kolorystycznych, wybierając kolory z kamery lub z wybranego zdjęcia. Wszystkie kolory są widoczne na dole ekranu, a gdy znajdziesz odpowiednią paletę, wystarczy dotknąć przycisku wyboru, aby ją zapisać.

Na ekranie Paleta można nadać nazwę każdemu motywowi. Dotknięcie koloru w dowolnym schemacie pozwala na uzyskanie jego kodu oraz nazwy. Wystarczy kliknąć przycisk ustawień na ekranie kolorów, aby dostosować odcień, nasycenie, jasność oraz kanał alfa, co pozwala na tworzenie nowych kolorów i porównywanie ich z poprzednimi. Przesunięcie palcem w prawo i kliknięcie przycisku udostępniania automatycznie przeniesie cię do aplikacji Mail z tematem wiadomości wypełnionym nazwą motywu oraz kolorami.

W porównaniu do Adobe Color, Sip Color na iOS nie umożliwia wyboru liczby kolorów do dodania do schematu. Adobe Color oferowało wiele bogatych opcji dotyczących liczby kolorów, pozwalając na ograniczenie ich do monotonicznych lub trójtonowych palet. Mimo to, Sip Color pozwala na zabawę kolorami w schemacie, a także na porównanie nowych kolorów z poprzednimi, co nie jest dostępne w Adobe Color. Pod względem funkcji, Adobe ma przewagę, jednak Sip wyróżnia się prostotą i intuicyjnością.

Od momentu, gdy Adobe Color zagościło na moim telefonie, postanowiłem również zainstalować Sip Color. Z pewnością czas i praktyka pokażą, która z tych aplikacji bardziej przypadnie mi do gustu.

Pobierz Sip Color z App Store


newsblog.pl