Material Design Palety kolorów sugerują kolory dla Twojej aplikacji [Android]


Material Design był główną atrakcją Androida Lollipop i słusznie. To Android dojrzewa pod względem projektowania. Sam projekt jest całkiem niezły, na tyle, że zachęca programistów do coraz częstszego jego stosowania. Może pewnego dnia poczekamy na aktualizację aplikacji do nowego projektu, tak jak robimy to dzisiaj w przypadku aplikacji na iOS. Dla każdego, kto szuka inspiracji, jak dobrze wykonać Material Design, istnieje niezliczona liczba aplikacji giełdowych Google, które mogą służyć jako przykład. Jeśli chodzi o implementację, mamy sporo przykładów, ale jeśli jesteś projektantem borykającym się z odpowiednimi kolorami do projektowania materiałów, wypróbuj palety kolorów Material Design. To bardzo prosta bezpłatna aplikacja na Androida, która zawiera listę odcieni dla dziewiętnastu różnych kolorów, które dobrze pasują do Material Design. Kolory wahają się od jaskrawych czerwieni i różów do wyciszonych brązów i szarości.

Uruchom aplikację i wybierz kolor z szuflady nawigacji. Szuflada zamyka się, ukazując czternaście odcieni wybranego koloru.

zabarwienie

Przewiń różne kolory lub wróć do szuflady nawigacji, aby wybrać inny. Każdy kolor jest wyświetlany na własnej „karcie” z kodem HEX. Możesz dotknąć przycisku kopiowania w prawym dolnym rogu karty, aby skopiować kod HEX do schowka.

kolor szary skopiowano kolor

Palety kolorów Material Design służą tylko do sugestii lub inspiracji. W niczym nie przypomina aplikacji Adobe Kuler, ale daje Ci miejsce do rozpoczęcia. Jeśli chodzi o funkcjonalność, brakuje go w wielu obszarach, takich jak brak obsługi kodów RGB i brak możliwości zapisania koloru z jednej grupy lub zbudowania motywu. Pod względem projektu aplikacja jest akceptowalnym wykonaniem Material Design, ale widzieliśmy lepiej.

Aplikacja działa dobrze, bez błędów, ale to nie mówi wiele, biorąc pod uwagę, jak jest prosta. Jeśli chodzi o inspirację i pomysły, albo będzie to bardzo przydatne, pomagając znaleźć idealny kolor, albo będzie wielkim rozczarowaniem, ponieważ ograniczone opcje nie spełniają twoich potrzeb. Tak czy inaczej, nadal warto spróbować, jeśli masz ochotę na opcje.

Zainstaluj palety kolorów Material Design ze sklepu Google Play

x