Nowe funkcje w Firefoksie 34 dla komputerów stacjonarnych i Androida

Firefox 34 jest już dostępny. Jeśli aktualizacja nie została jeszcze pobrana, sprawdź ją teraz. Firefox 34 opiera się bardziej na stronie użytkownika końcowego pod względem nowych funkcji. Wersja Androida nie jest duża, jeśli chodzi o funkcje programisty ani użytkownika końcowego, a jedynym znaczącym jest dublowanie Chromecasta. Najciekawszą funkcją Fiefox 34 jest z łatwością Firefox Hello, nowy sposób wymiany prywatnych wiadomości, zarówno audio, jak i wideo, chociaż funkcja ta jest wciąż w fazie beta. Inne ważne funkcje to nowy przełącznik motywów i sposób na naprawienie problemu „Ogień. fox już działa „problem, z którym czasami spotykają się użytkownicy.

Pulpit

Firefox Hello

Funkcję można aktywować na stronie Dostosuj. Kliknij ikonę hamburgera w prawym górnym rogu, a zobaczysz dymek z napisem „Cześć”. Kliknij, aby rozpocząć rozmowę. Jeśli nie widzisz opcji, przejdź do about: config i zmień wartość ciągu loop.throttled na „false”, klikając dwukrotnie. Powinno to spowodować wyświetlenie opcji na stronie Dostosuj.

FF_hello

Kliknij ikonę i udostępnij link każdemu, z kim chcesz porozmawiać. Użytkownik nie musi używać przeglądarki Firefox. Firefox Hello obsługuje czat wideo i audio.

ff_hello_start

Przełączanie motywów

Strona Dostosuj zawiera teraz szybkie przełączanie motywów. Gdy najedziesz kursorem myszy na motyw, możesz zobaczyć jego podgląd na żywo w bieżącym oknie.

ff 34 przełącznik motywów

Firefox już działa – Napraw

To nowa funkcja, która rozwiązuje stary problem. Firefox często nadal działa jako proces, gdy go zamknęliśmy i ponowne uruchomienie jest problemem. Chociaż osobiście doświadczyłem tego problemu wiele razy, nigdy nie był on na tyle okaleczający, aby uniemożliwić mi korzystanie z Firefoksa, ale oczywiście miałem go łatwiej niż większość użytkowników, stąd potrzeba tej funkcji.

Menedżer aplikacji zastąpiony przez WebIDE

Jedyną godną uwagi funkcją dla programistów jest to, że Menedżer aplikacji został zastąpiony nową funkcją o nazwie WebIDE. Można uzyskać do niego dostęp z opcji programisty. Możesz go używać do tworzenia, edytowania i testowania aplikacji internetowych w przeglądarce Firefox.

Firefox WebIDE

Firefox dla systemu Android

Udoskonalony interfejs użytkownika

Firefox wciąż rozwija się pod względem mobilnego interfejsu użytkownika, a ta najnowsza aktualizacja zawiera subtelne zmiany, które poprawiają ogólny wygląd przeglądarki w telefonie. Najbardziej zauważalną zmianą jest odświeżona paleta kolorów.

ff34_android

Kopia lustrzana Chromecasta

Jeśli masz urządzenie Chromecast, dotknij przycisku więcej w prawym górnym rogu, przejdź do opcji Narzędzia, a zobaczysz opcję Mirror Chromecast.

Możesz przeczytać informacje o wersji dla Android i Pulpit wersje, aby poznać funkcje, o których nie wspomnieliśmy. Jest oczywiście wsparcie dla większej liczby elementów HTML5. Firefox 34 może nie mieć wielu nowych funkcji, ale Firefox Hello jako sama funkcja jest ogromna sama w sobie, co wskazuje na znaczenie tej aktualizacji. Użytkownicy Androida nie mogą się doczekać, choć czyni to mniej ważną aktualizację dla platformy mobilnej.

Pobierz przeglądarkę Firefox 34 na komputer

Pobierz Firefoksa na Androida

x