Nowe funkcje w Firefoksie 33 dla komputerów stacjonarnych i Androida

Firefox 33 jest dostępny zarówno na komputery stacjonarne, jak i na Androida. Powinien pojawić się monit o uaktualnienie przy następnym uruchomieniu, a jeśli jesteś programistą, możesz chcieć uaktualnić teraz. Ta najnowsza odsłona to gratka dla programistów z dwoma nowymi, godnymi uwagi funkcjami; pasek boczny multimediów w edytorze stylów i narzędzie do malowania. Użytkownicy końcowi będą chcieli uaktualnić, aby uzyskać ulepszone funkcje wyszukiwania i bardziej niezawodną funkcję przywracania sesji. Firefox dla Androida obsługuje również nowe narzędzie Paint Flash dla programistów. Dla użytkowników końcowych nowa opcja usuwania danych po zamknięciu aplikacji jest bardzo obiecująca, podobnie jak możliwość przesyłania strumieniowego treści wideo do Chromecasta i Roku.

baner-ff33

Firefox 33 na komputer

Udoskonalone wyszukiwanie

Łączymy dwie funkcje pod jedną głową; Firefox 33 przyspiesza wyszukiwanie na dwa sposoby. Oferuje sugestie wyszukiwania na stronie głównej Firefoksa (about: home) i stronie nowej karty (about: newtab). Dodatkowo robi coś innego, aby przyspieszyć wynik wyszukiwania. We wcześniejszych wersjach, gdybyś wpisał jedno słowo lub wyrażenie matematyczne, wyświetlenie wyników przez przeglądarkę zajęłoby dużo czasu. Szukał lokalnie hostowanych witryn, które odpowiadałyby wyszukiwanemu hasłu. Dzięki tej aktualizacji najpierw wyszukuje w Internecie, jednocześnie przeprowadzając wyszukiwanie lokalne w tle.

Przywracanie sesji jest bardziej niezawodne

Jest to funkcja, która często zawodziła we mnie w przeszłości, więc cieszę się, że Mozilla zwróciła na nią uwagę. Przywracanie sesji jest teraz bardziej niezawodne, co oznacza, że ​​komunikat o tym, że Firefox nie może przywrócić poprzedniej sesji, będzie widoczny znacznie rzadziej.

ff33 przywracanie sesji

Pasek boczny multimediów w edytorze stylów

To jest nowy pasek, który pojawia się po otwarciu edytora stylów. Zawiera listę reguł i linki do numerów wierszy arkusza CSS, jeśli wykryje, że zostały użyte jakiekolwiek reguły dotyczące mediów.

edytor stylów ff 33

Firefox 33 dla Androida

Wyczyść dane po zamknięciu Firefoksa

Za każdym razem, gdy zamykasz Firefoksa, możesz teraz usunąć wszystkie swoje dane. Tę funkcję można znaleźć w obszarze Ustawienia> Prywatność i możesz wybrać dane do usunięcia. Po ustawieniu Firefox usunie dane z wybranych elementów.

ff android wyczyść daneff wyczyść dane

Farba Flashing

Ta funkcja została dodana zarówno w wersji na komputery, jak i na Androida. Zanim przejdziemy do szczegółów, przyjrzyjmy się, jak ta funkcja wygląda w akcji na obu platformach.

ff 33 flashowanie farby pulpitu

FF Paint flashowanie Androida ff flashowanie farby Androida

Aby aktywować miganie farby na pulpicie, otwórz pasek narzędzi programisty i wpisz „Paintflashing włączony”. Aby aktywować tę funkcję w systemie Android, przejdź do Ustawienia> Narzędzia programistyczne i zaznacz opcję Paint Flashing. To narzędzie wyróżnia, które części strony mogły zostać przemalowane przez takie czynności, jak najechanie kursorem na element strony lub przewijanie. Ułatwia to wykrycie, czy przeglądarka musi odświeżyć stronę bardziej niż jest to potrzebne.

Aby uzyskać więcej informacji na temat nowych zmian, przeczytaj informacje o wydaniu przeglądarki Firefox 33 dla pulpit i Android. Największym dodatkiem dla użytkowników końcowych jest bez wątpienia wersja na Androida, w której dodano lepsze zabezpieczenia i możliwość przesyłania strumieniowego wideo do Chromecasta i Roku.

Pobierz przeglądarkę Firefox 33 na komputer

Pobierz przeglądarkę Firefox 33 na Androida