Nowe funkcje w Firefoksie 42 dla komputerów stacjonarnych i Androida

Firefox 42 jest dostępny zarówno na komputery stacjonarne, jak i na Androida. Istnieje długa lista niesamowitych funkcji mających na celu lepsze wrażenia użytkownika, a także ulepszenia bezpieczeństwa. Użytkownicy komputerów stacjonarnych będą teraz mogli zobaczyć, które karty odtwarzają dźwięk i wyciszyć je za pomocą wskaźnika interfejsu użytkownika na karcie. Łatwiej jest wstawić zapisane dane logowania na stronie internetowej za pomocą menu kontekstowego prawego przycisku myszy i przeglądać z nich hasła. Istnieje nowe centrum kontroli informacji o bezpieczeństwie witryn internetowych oraz funkcja ochrony przed śledzeniem, która jest teraz dostępna dla sesji przeglądania prywatnego. Użytkownicy Androida mogą teraz wyszukiwać i edytować hasła ze strony about: login, bezpośrednio wypowiadać zapytania wyszukiwania, a także włączyć ochronę przed śledzeniem w przypadku przeglądania prywatnego.

Firefox 42 Desktop

Wskaźniki dźwiękowe na zakładkach

Otwórz kartę i odtwórz w niej wideo w przeglądarce Firefox 42, a zobaczysz wskaźnik dźwiękowy na karcie. Kliknięcie wskaźnika umożliwia wyciszenie karty. Co ważniejsze, możesz go użyć, aby zobaczyć, która karta odtwarza reklamę wideo.

ff42-volume

Ochrona przed śledzeniem w trybie incognito

Ochrona przed śledzeniem w trybie incognito została dodana, ponieważ Mozilla uważała, że ​​użytkownicy mają wysokie oczekiwania w zakresie prywatności podczas przeglądania w trybie incognito. Ochrona musi być włączona z zakładki Prywatność na stronie o: preferencjach i zapobiega zapisywaniu plików cookies, wyszukiwań, historii oraz plików tymczasowych. Jest domyślnie włączony dla użytkowników Androida.

FF-42-Tracking-Protection

Centrum sterowania bezpieczeństwem witryny

Jest to w zasadzie ulepszona wersja wyskakujących informacji o zabezpieczeniach, które otrzymałeś po kliknięciu ikony kłódki na pasku adresu URL.

ff-42-cc

Wyświetl i wstaw dane logowania

Jest to prawdopodobnie funkcja, którą ludzie uznają za najbardziej użyteczną. Kliknij prawym przyciskiem myszy stronę, na której zapisałeś dane logowania, i możesz wstawić alternatywne dane logowania i wyświetlić zapisane dane logowania dla tej strony.

ff-42-hasło

Firefox 42 Android

Bezpośrednie wprowadzanie głosowe w pasku adresu URL

Możesz teraz wypowiedzieć zapytanie, dotykając przycisku mikrofonu na pasku adresu URL w przeglądarce Firefox. Niezależnie od tego, co powiesz, mówienie pomoże ci tylko zaoszczędzić wysiłku związanego z pisaniem. Nadal będziesz musiał ręcznie nacisnąć Enter.

ff-42-1ff-42-2

Wyświetl i edytuj zapisane informacje logowania

Możesz teraz przejść do about: login i wyświetlić zapisane dane logowania dla wszystkich domen. Stuknij zestaw poświadczeń, aby je edytować. Możesz także skopiować poświadczenia do schowka i usunąć je, jeśli chcesz.

ff-42-3ff-42-4

Wprowadzono funkcje dla programistów, w tym jedną, która umożliwia tworzenie filtrów dla ustawień wstępnych CSS i zapisywanie filtrów jako ustawień wstępnych. Możesz przeczytać pełne informacje o wydaniu przeglądarki Firefox pulpit i Android na oficjalnej stronie Mozilli.

Pobierz przeglądarkę Firefox 42 na komputer

Pobierz Firefoksa na Androida

x