Nowe funkcje w Firefoksie 29 dla komputerów stacjonarnych i Androida

Firefox 29 został wydany, a aktualizacja jest ogromna dla przeglądarki i jej użytkowników. Aktualizacja w końcu przenosi szeroko omawiany motyw Australis na stabilnym kanale i warto było czekać. Austalis jest nie tylko piękny, ale także najbardziej minimalny, jaki Firefox kiedykolwiek był. Inne nowe funkcje na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych obejmują zupełnie nowe opcje dostosowywania przycisków, które pojawiają się na pasku menu, Firefox Sync, który jest teraz konfigurowany wyłącznie za pośrednictwem konta Firefoksa, a także dodano nowe przyciski zakładek, które zostały przeniesione. Programiści również otrzymują nowe funkcje dzięki implementacji i zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na Androidzie. Dodatkowo w systemie Android zostały wprowadzone nowe opcje udostępniania i opcje dostosowywania paneli głównych.

Firefox 29 dla komputerów stacjonarnych

Australis

Australis jest elegancki; rogi kart zostały zaokrąglone, dzięki czemu wyglądają podobnie do Chrome. Jest nowy przycisk dostępu do opcji Firefoksa, a przypięte karty wyglądają inaczej niż wcześniej. Nowy przycisk z trzema paskami umożliwia dostęp do opcji powiększania, wycinania / kopiowania / wklejania, synchronizacji, narzędzi programistycznych i nie tylko.

australis

Opcje dostosowywania

Dzięki nowemu menu dostępu do narzędzi i opcji Firefoksa istnieje również nowy sposób ich dostosowywania. Stary sposób – kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pasku kart i wybranie Dostosuj – nadal działa, ale jeśli otworzysz menu opcji, zobaczysz tam przycisk Dostosuj. Kliknij, aby przejść do trybu dostosowywania. Możesz zmienić kolejność narzędzi wyświetlanych w menu opcji, a także przycisków wyświetlanych obok paska adresu URL. Jest też mały przycisk do pokazywania / ukrywania paska tytułu.

Dostosuj przeglądarkę Firefox

Co ciekawe, Firefox zdecydował się wprowadzić przycisk wyjścia w menu opcji (wolę przycisk restartu).

wyjdź z programu Firefox

Zakładki i przycisk zakładek

Przycisk zakładki został przeniesiony; nie znajduje się już na pasku adresu URL. Zamiast tego zajął miejsce obok niego i został sparowany z nowym przyciskiem, który umożliwia dostęp do zakładek. Pasek zakładek nadal istnieje i możesz go włączyć, jeśli chcesz uzyskać dostęp do zakładek, ale nowy przycisk ustawia je w pozycji, w której są równie łatwo dostępne.

zakładki

Brak paska dodatków

Firefox 29 zabił pasek dodatków. Przyciski dodane przez dodatki należy umieścić obok paska adresu URL. Tam, gdzie oznacza to, że jest mniej miejsca na te przyciski, oznacza to również bardziej przejrzysty interfejs.

Interfejs API Gamepada domyślnie sfinalizowany i włączony

Gamepad API pozwala użytkownikom grać w gry internetowe za pomocą standardowego kontrolera. Interfejs API został ukończony i jest teraz domyślnie włączony.

Gamepad API

Firefox 29 dla Androida

Więcej opcji udostępniania

Po dotknięciu przycisku udostępniania w menu opcji zobaczysz większą listę opcji udostępniania.

opcje na akcje dzielić

Dostosuj i ukryj panele główne

Karty, które widzisz po przesunięciu palcem po nowej karcie w przeglądarce Firefox, nazywane są panelami głównymi. Panele główne, między którymi można przesuwać, to Historia, Najpopularniejsze witryny, Zakładki i Listy do czytania. Dzięki aktualizacji możesz teraz ukryć dowolny panel i wybrać, który panel będzie domyślny.

paneledostosuj panele

Firefox Sync – Android i komputer stacjonarny

Synchronizacja Firefoksa działa teraz wyłącznie za pośrednictwem konta Firefox, na które zarejestrujesz się podczas pierwszej konfiguracji synchronizacji. Możesz synchronizować zakładki, hasła, historię, karty itp. Między dowolną liczbą komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. Aby przeprowadzić migrację ze starej metody synchronizacji i rozpocząć nową i ulepszoną metodę, przeczytaj nasz przewodnik tutaj.

Firefox Sync

Funkcje Firefoksa 29 dla programistów – Android i komputery stacjonarne

Zarówno Firefox na komputery stacjonarne, jak i na Androida mają zaimplementowaną obsługę typów wejściowych Kolor i Liczba. Pozwoli to programistom zaimplementować widżet próbnika kolorów.

Możesz wyświetlić informacje o wersji dla najnowszej wersji tutaj.

Pobierz najnowszą wersję przeglądarki Firefox

x