Nowe funkcje w Firefoksie 30 dla komputerów stacjonarnych i Androida


Firefox 30 jest niedostępny i możesz teraz zaktualizować go z menu pomocy. Ponieważ jest to pierwsza aktualizacja po wprowadzeniu nowych opcji dostosowywania w przeglądarce Firefox 29, może być konieczne wyszukanie opcji aktualizacji. Kliknij przycisk opcji w prawym górnym rogu, a zobaczysz przycisk pomocy obok dużego przycisku Dostosuj u dołu. Kliknij go, aby wyświetlić nowe okienko opcji pomocy, które obejmują opcję O programie Firefox. Nowa aktualizacja to głównie poprawki i wiele nowych opcji programistycznych. W tej nowej aktualizacji wtyczki są domyślnie wyłączone, z wyjątkiem tych, które zostały umieszczone na białej liście lub są instalowane podczas instalowania dodatku. Dodano również nowy przycisk do przełączania widoczności zakładek i paska bocznego historii. Wraz z nową wersją na komputery stacjonarne została również wprowadzona nowa wersja mobilna, która oferuje więcej użytkownikom końcowym. Możesz dodać swoje ulubione funkcje udostępniania do menu kontekstowego, po prostu dotykając go, a także subskrybować kanały RSS z dowolnej strony internetowej i czytać je na swojej stronie głównej za pomocą nowego dodatku o nazwie Home Feed.

Firefox 30 na komputer

Wtyczki wyłączone

Jeśli odwiedzisz zakładkę wtyczek po uaktualnieniu przeglądarki, zobaczysz, że każda zainstalowana wtyczka jest ustawiona na Pytaj o aktywację, chyba że znajduje się na liście bezpiecznych.

wtyczki ff 30

Pasek boczny zakładek i historii

Otwórz menu dostosowywania, a zobaczysz nowy przycisk, który możesz przeciągnąć do menu opcji lub na pasek kart, aby otworzyć zakładki lub historię. Boczna kolumna nie jest unikalna ani nowa w interfejsie, ale przycisk jest.

ff 30 sidebarów

Firefox 30 dla systemu Android

Opcje udostępniania w menu kontekstowym

Stuknij przycisk więcej w przeglądarce Firefox, a następnie stuknij przycisk Udostępnij. W zależności od tego, jakie aplikacje zainstalowałeś na swoim urządzeniu, zobaczysz długą listę opcji udostępniania aktualnie otwartej karty. Dwie najczęściej używane opcje pojawią się w menu kontekstowym, aby ułatwić do nich dostęp. Aby dostać się tam za pierwszym razem, musisz przynajmniej raz skorzystać z tych opcji.

dzielić przyciski udostępniania

Kanały na stronie głównej

Dzięki tej najnowszej aktualizacji nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać Firefoksa jako czytnika RSS. Aby korzystać z tej funkcji, musisz zainstalować dodatek Home Feeds. Możesz dodać dowolną liczbę kanałów i przesuwać między nimi z dowolnej nowej karty. Przeczytaj szczegółowo o konfiguracji tutaj.

kanały domowe kanały

Możesz przeczytać pełny dziennik zmian dla pulpit i mobilny wersja na Mozilli.

Pobierz przeglądarkę Firefox 30 na komputer

Pobierz przeglądarkę Firefox 30 ze sklepu Google Play

x