Dodaj pływający przycisk do ekranu, aby tweetować z dowolnej aplikacji

Nie jestem ćpunem na Twitterze, ale jestem absurdalnie wybredny, jeśli chodzi o aplikacje mobilne, które są do tego tworzone. Od skromnych początków Androida widziałem wielu klientów Twittera innych firm, którzy trafiali do Sklepu Google Play. Prawdopodobnie oznacza to, że konkurencja jest trudna dla nowych programistów, aby wnieść coś świeżego do stołu, co może poprawić korzystanie z Twittera, oprócz oferowania czegoś wyjątkowego. Floata to właśnie ta aplikacja, która okazała się szczególnie pomocna, jeśli chcesz szybko opublikować tweeta w dowolnym miejscu i czasie. Ponieważ w przeciwieństwie do tradycyjnych aplikacji na Twitterze, Floata może unosić się nad innymi aplikacjami, umożliwiając dostęp do niej po prostu dotykając jej maleńkiej ikony.

Floata to jedna z tych aplikacji, których wielu użytkowników Androida nie polubi. Powodem jest jego podstawowy interfejs i ograniczony dostęp do Twittera. Podstawowym założeniem jest umożliwienie publikowania tweetów z dowolnego miejsca na Androidzie, czy to przeglądarki internetowej, interfejsu aparatu, czy czegokolwiek innego. Możesz po prostu dotknąć jego pływającej ikony, co pozwoli Ci tworzyć tweety w drodze. Aplikacja również nie pozwala na wiele dostosowań i szczerze mówiąc, nie jestem tym zachwycony. Floata to po prostu prosta aplikacja stworzona w prostym celu.

Floata_Main Floata_Icon

Przy pierwszym uruchomieniu możesz dotknąć opcji „Zaloguj się” na ekranie głównym, aby zalogować się na swoje konto na Twitterze. Gdy to zrobisz, możesz aktywować lub dezaktywować Floata w dowolnym momencie, dotykając przełącznika „Włącz / Wyłącz” na jego ekranie głównym. Po włączeniu Floata na ekranie pojawia się mała pływająca ikona, którą można łatwo przeciągnąć w dowolne miejsce.

Po dotknięciu tej ikony pojawia się małe okno Tweeta, w którym możesz napisać swój tweet i nacisnąć „Tweet”, aby natychmiast opublikować go na Twitterze. Pływające okno wyświetla również całkowitą liczbę znaków, dzięki czemu możesz łatwo sprawdzić, czy masz ograniczenie do 140 znaków na Twitterze, czy nie. Ponieważ jest to tylko prosta aplikacja, oznacza to, że Floata jest niezwykle szybka i działa wyjątkowo dobrze nawet na starszych urządzeniach z Androidem.

Floata_Bubble Floata_Bubble AT

Jednak Floata nie jest idealna. Chociaż podoba mi się interfejs i podoba mi się to, jak wszystko jest dostępne, aplikacja czasami otwiera interfejs użytkownika na pełnym ekranie, zamiast wyświetlać małe okno Twittera. Floata obecnie działa na wszystkich urządzeniach z Androidem 2.3 i nowszym. Możesz go bezpłatnie pobrać z Google Play, korzystając z linku podanego poniżej.

Zainstaluj Floata ze Sklepu Play